Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni gordüm hocam kusura bakmayın media markt sitesinde 7250 civarı siz nasıl o fiyata aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz19071991

Yeni gordüm hocam kusura bakmayın media markt sitesinde 7250 civarı siz nasıl o fiyata aldınız?

İki ayrı indirimi yakalamıştım. Tam emin olmamakla beraber birinci indirimin neyden kaynaklandığını bilmiyorum. Dövizin düşük olmasından mı yoksa Sony'nin kendi indirimi mi emin değilim. 6750TL'ye geliyordu. İkinci indirim Media Markt'ın kendi indirimi. Android telefonlarından giriş yapanlara %5 indirim kodu verdi. 6750TL den 6411TL'ye denk geldi.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    6m izleme mesafesini yarıya kadar çekmek 4K çözünürlüğün derinliğini ve keskinliğini görmek için daha avantajlı olur gerçekten. Fakat büyük boyutta TV alırken biraz da prof konumlandırma yapılacaksa odanın şekli, katacağı estetik ve göz sağlığı konuları da önemli. Odaya uygun konumlandırılmamış /seçilmemiş TV nin bilboard ya da aksine biblo gibi durma riski var Konumlandırmanın da iyi yapılması lazım. 55" 4K TV için 2-2.5m mesafe iyidir, 4K için ülkemizde çoğunlukla sıkıştırılmış online stream e başvurmamız, oyun içinse (konsol hariç) kablosuz ekipmana sahip değilsek ya da algılayıcı performansı yeterli değilse TV nin daha yakınına geçmek gerekecek :) zaten gerçek 4K çözünürlüğü pratikte 2160p olarak uygulanıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba,
    Ağustos ayı gibi yeni bir tv almak istiyorum. Tercihim 55" büyüklüğünde bit tv.
    Tv.de en çok belgesel, ve spor (özelliklede basket) izlerim. Tv. aldıktan sonrada hedefim PS4 Pro almak.
    Bütçe olarak 4.500-5.000 ayırdım. ama sanki biraz zorlamayla 7.000 tl.yede çıkabilirim. İlgilendiğim Tv.ler :

LG 55 UH850V Fiyatı 5.200 tl.
    LG 55 SJ 800 V Fiyatı 7.000 tl
    SONY KD-55 XE 9005 Fiyatı 6.500 - 7.000 tl
    SONY KD-55 XE 8577 Fiyatı 6.600 tl

7.000 tl verdin hadi biraz daha çık LG 55 C6V OLED (fiyatı 9.000) al diye de düşünmüyor değilim. (ancak alma bunu aradaki farkla PS4 al diye de düşünüyorum)

Bütün forumu baştan sona okudum XE 9005 in öne çıktığını gördüm.
    Siz ne dersiniz.
  • Hocam Ağustosa kadar zamanınız var ise bekleyin fiyatları takipte kalın,

2016 model Oled 55C6V İngilterede bile 6400 TL civarlarına satılıyor artık, bizde Ağustos ayında 7000 TL civarlarına iner. Geçen haftalarda Eptt avm de 7500 TL ye kadar düşmüştü.Artık 2017 ler geliyor, 2016 lar için fırsat kollanacak.

Oled düşünmezseniz ilk alternatifiniz 2017 Sony 55XE9005 olsun, ona da 6000 TL den fazla vermeyin.
  • nakreko kullanıcısına yanıt
  • Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum.
    Bence de bu fiyat aralığında 2016 model TV bakıyorsanız,
    OLED için: C6
    LED TV için: Samsung KS8500, KS8000
    2017 üretimli Sony XE90
    modellerine bakmanızı tavsiye ederim. LED TV ler şu an piyasa değerinin epey üzerinde satılıyor, bu süre zarfında kampanyaları takip edebilirsiniz. =< 7000TL ye 55" C6 OLED alabilrseniz keyfi başka olur ;) Philips'in (TP Vision) 2. jenerasyon OLED i de uygun fiyattan gelirse alternatiflere ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 28 Mayıs 2017; 17:13:05 >
    LG'yi, IPS panel olması ve ışık sızmaları sorunları nedeniyle eleyin bence.
    55" bir led lcd tv için de bu fiyatlar çok yüksek.

O fiyatlara çıkabiliyorsanız, az daha çıkın OLED alın.

LED LCD alacaksanız SONY bence samsung ve LGden DAHA AZ sorunlu. Bunu da 55xd9305 almış, kullanmış ve beni tatmin etmediği için satmış biri olarak söylüyorum.

Samsung KS serisi de ışık sızmalarından, bulutlanmadan geçilmiyor. Ayrıca, panel kaplamasından mıdır nedir bilmiyorum, dokunduğun yerde mavi lekeler, izler kalıyor KS serisi panellerde. Kiminki silerek geçmiş, kimisi geçirememiş.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    KS serisinde yansıma önleyici tabakadan (anti-glare filter) dolayı ekran temizliğine daha fazla dikkat etmek lazım, mor renkli filtre kullanmışlar. Yalnız marka farketmeden backlight sağ-sol-yukarı-aşağı konumlandırıldığı sürece hepsinde aynı risk bulunuyor, KS serisindeki dimming XD93 e göre kötü tabi.
    LED TV aldığımız sürece bu risk her zaman olacak, özellikle edge-ledlerde.

• Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Az evvel Ankara Ankamall'de sordum, LG 55 C6V OLED TV 9.000 tl diyor ama yanında 1.200 tl değerinde led tv veriyoruz dedi.

Sonuçta gene 9000 tl para çıkıyor cebimizden.

Ağustosa kadar vaktim var. LG C6V ile SONY XE90 ın fiyatlarının düşmesini veya kampanya bekleyeceğim. Bu arada dolar fırlayıpta eldeki bulgurdan olmayız inşallah.
    Yanında hangi TV yi veriyorlarmis?
    Bizde kur aşağı yönlü hareket etse de magazadaki fiyatlar yükseliyor :))

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Lg nin 28 veya 32 inç dedi ama çok dikkat etmedim. 1.200 tl piyasa fiyatı varmış.
    TV vereceklerine fiyatta revizyona giderler umarım :) Avrupada yasayanlar 2.000TL ye C6 OLED i alabiliyor.

Aslında gerçek 4k 3840/4096 pixels .ama tabi tv ler bunu veremiyor

2 bin liraya c6 oled alabiliyorlarmi. Anormal bir fiyat bu nasıl alabiliyorlar tr de 9 bin lira iken?

• hocam bence DeeepBlue herhalde bir yanlışlık yaptı çünkü yaklaşık 7-8 aydır İngiltere ve Amerika fiyatlarını takip ediyorum, öyle bir fiyata 55 inch oled c6 ürün alan duymadım.
    baris007 B kullanıcısına yanıt
    Avrupada ya da diğer ülkelerde yaşayanlar maaş /gelirlerini TL olarak almadıklarından kur farkı gözetmezseniz 2000€($)=2000TL ye denk gelir, satın alım gücünü de katarsanız rakam daha aşağıya çekilir ;) Yani yurtdışı fiyatlarını, eğer ilgili ülkeden satın almayacaksak, kendi para birimimiz üzerinden değerlendirmemek lazım.
    55" B6 OLED 1799€(TL):https://www.amazon.de/dp/B01C8TF5K0/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_.q8kzbP0K0637
    65" C6 OLED 2800€(TL)
    65" Sony XE90 2551€(TL): https://www.amazon.de/dp/B06XF2ZRY2/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_3H8kzbD0KQ5CZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 29 Mayıs 2017; 12:08:58 >

• 65" Sony XE90 2551€...

65" Sony XE90 için 10-11k fiyat var burada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Avrupada ya da diğer ülkelerde yaşayanlar maaş /gelirlerini TL olarak almadıklarından kur farkı gözetmezseniz 2000€($)=2000TL ye denk gelir, satın alım gücünü de katarsanız rakam daha aşağıya çekilir ;) Yani yurtdışı fiyatlarını, eğer ilgili ülkeden satın almayacaksak, kendi para birimimiz üzerinden değerlendirmemek lazım.
    55" B6 OLED 1799€(TL):https://www.amazon.de/dp/B01C8TF5K0/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_.q8kzbP0K0637
    65" C6 OLED 2800€(TL)
    65" Sony XE90 2551€(TL): https://www.amazon.de/dp/B06XF2ZRY2/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_3H8kzbD0KQ5CZ

Hocam bu bahsettiğiniz konu tartışmaya ve yoruma çok açık bir konu olduğu için o şekilde değerlendirilmemesi gerektiğine inanıyorum. Benzer şekilde arabalar için de değerlendirirsek mesela burada 100.000 tl olan arabalar İngilterede 20.000 pound seviyesinde. O zaman ingiltere de 20.000 TL ye satın alabiliyorlar şeklinde bir mantık kuruyorsunuz ki forumda böyle bir yaklaşımı kabul edebilecek kişi sayısı bir elin parmağını geçmez. Tabiki onların gelirleri/satın alma güçleri bizlere oranla çok farklı. Biz fakir bir ülkeyiz, onlar ise dünyayı sömürmüş zengin ülkeler. Bu gerçeği kabullenip ona göre yorum yapmalıyız diye düşünüyorum.

Evet bu durumda tabii ki € olarak kazançları bulundukları için 20.000TL(€) ye satın alabiliyorlar :)
    Yani fiyat değerlendirmeleri, bir kişi hangi ülkede istihadama dahil olup gelir sağlayabiliyorsa, kur farkı ve satın alım gücü değerlendirmesi de onun üzerinden yapılmalı.
    Yoruma açık bir durum yok aslında sadece kur farkı ve fiyatlamalar üzerindeki etkisi bulunuyor. Kendi para birimimiz üzerinden tabii ki fiyatlar bize çok daha farklı gelecektir. Diğer taraftan ilgili ülkede bir markanın yaptığı fiyat indirimi bize yansır mı, yansırsa koşulları ne yönde olur belli olmaz tabi.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.