Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevaplar için teşekkürler xe90 lar hep 10bin lira üstü bense çıkamıyorum maalesef 10k üstüne.
  • Pazarlıksız tv almayın tekno marketler 10 bin altında fiyattan vericeklerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trumpsevdalısı

Cevaplar için teşekkürler xe90 lar hep 10bin lira üstü bense çıkamıyorum maalesef 10k üstüne.

10.000 TL verilmez bir TV ye..Maximum 5000 TL dir Tv lerin ederi..O bile fazla..

Ama para problemi yoktur her sene model değiştirsiniz başka..

En son Teknoloji diye aldığınız Tv en fazla 1 sene sonra demode oluyor..Hatta 6 ayda bile değişiyor..
  • Ben biraz uzağım bu piyasaya da 65 inç nerden bulabilirim bu fiyatlara yardımcı olabilir misiniz peki 2017 model. Veya beklemek mi lazım
  • Teşekkürler hocam

• 65 inch için sağlam 4K yayın gerek, 1080p ler bile bozulma yapabilir o ekranda, bunu dikkate alın..Yerel kanallar HD olsa bile en fazla 720p bile değildir, daha kötü olabilir..İzleme mesafesi 4 metre gibi ise bu bozulma daha çok farkedilir.. 5-6 metrede ise göz bunu tolere edebilir..

65 inchler 10.700 TL civarı,,55 inchler 6.800 TL civarı..

Beklemekle Sony fiyatları düşmez..En fazla 500 Tl kadar o da yılda bir iki defa, haftasonu veya anlık indirim olabilir..yakalarasanız Firmalar stok bitirmek için indirim yapabilir ama çok olmaz..Sony için 200-300-500 TL gibi oluyor
    http://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kd-65xe9005-led-fiyati,57433359.html
    http://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kd-55xe9005-led-fiyati,57433332.html

ille 65 inch olacak derseniz : Sony KD-65XD8505 de olabilir, çok fazla şey kaybetmezsiniz..7.700 TL
    http://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kd-65xd8505-led-fiyati,6276621.html

65 inch 4K olmayan model..Full HD -4.600 TL
    http://www.akakce.com/televizyon/en-ucuz-sony-kdl-65w855c-led-fiyati,53800433.html

***Bu da 65 inch Sony seçenekleri :
    http://www.akakce.com/televizyon,1,2.html/29731,29747

4K olsun mutlaka diyorsanız C veya D serilerinden 800 lü olanlar olabilir

4K gereksiz, 65 inch olsun derseniz W serilerinden yine 800 lü olanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 27 Mayıs 2017; 23:42:20 >

• Genellikle tv şov dizi ulusal kanallar izlenecek ve arasıra 1080p film izlenecek.65w855c bu tv yi önerir misinlz?

• 6 metre mesafe var ve 4k istiyorum ama Sony şart değil bakıyorum diğer markalara da. Çok teşekkürler linkler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonaldTrumpet -- 27 Mayıs 2017; 23:50:28 >
  • Özdentv Ö kullanıcısına yanıt
    Fiyat/Perfonmans için 1080p max + Yerel Kanallar izlenecek ise -Uygun ayarlar ile -Full Hd serisi iyidir..

XRealty Pro -XCA7 çipi kullanılıyor SD-HD-FULL HD iyileştirmesi mevcut

Oyunlarda LAG durumu 4K ların yarısı kadardır...

65 inch biraz riskli bir ebat..55 inch daha perfonmanslıdır..

Tv lerin durumları ortada, en üst Tv yi bile alsanız problemsiz bir panel zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 27 Mayıs 2017; 23:56:33 >
  • 4K -- UHD yayını Tüm Tv ler süper gösterir..DEMOLARA bakarsanız hepsi süper ötesi..Önemli olan 4K olmayan düşük çözünürlük..Bu konuda Sony bir adım daha öndedir..

Bunu kendi gözünüzle, kendi Usb belleğe atacağınız videolar ile bizzat test edin Magazalarda..

4K olarak izlediğiniz çözünürlüğün de ne olduğuna dikkat, en alt seciye 2160p dir (3996*2160) ama Hevc kodlama ile bu daha düşük olabilir..Youtube mesela Vp9 kodlama kullanıyor, Netflix 1080p ye yakın sıkıştırma kullanıyor..

4K tamam da..Standart olmadığından bu konuda da TRT 4K ile Digitürk veya Uydu yayınındaki 4K lar arasında da kalite farkı olabilir..4K 30p mi 4K 60p mi??

Şimdi satıcı size diyecek her yayını 4K ya yükseltiyor, sizi Samsung ve LG ye yönlendirecek (Maalesef Magazalarda Sony elemenları pek yok, her markanın elemanı mevcut ve kar payı da daha yüksek gibi) ..Tercih sizin, satıcılara değil kendi gözünüze güvenin, ve Varsa Digitürk, Uydu yayın takıp izleyin bakın duruma..

:) :) :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 28 Mayıs 2017; 0:4:49 >

• 6m izleme mesafesi için tercihinizden 5" küçük Samsung 60KS8000 i alternatiflere ekleyebilirsiniz: Flat VA panel, eksi yönü kenar aydınlatması ve getirdiği sorunlar: kenar aydınlatmaya sahip marka farketmeden tüm Tv lerde yaşabileceğiniz sorunlar: light bleeding, clouding, banding

TV ye dahil edilen işlemcinin upscaling kabiliyeti ne kadar yüksek olursa olsun IPS panel olduğu sürece, hele ki bu boyutlu TV lerde kontrast noksanlığı daha da dikkat çekecektir. Geçen yılın XD93 serisi bile VA panel barındırmasına karşın statik kontrastı yüksek sayılmazdı, artıları edge led için iyi sayılacak local dimming performansları oldu.

Ülkemiz piyasasında iade TV lerin tekrar pazara sunulduğu ihtimali de bulunduğu dikkate alınırsa, yazılım desteği neredeyse bitmiş eski seri TV lere yüksek fiyatlar vermenizi tavsiye etmem. 10k+ tercihinize mutlaka OLED leri de dahil edin, 13.000TL ye Edge Led alacağıma 14.000TL ye OLED alırım ;) ve katma değeri çok daha fazla olacaktır. 10.000TL altında marka farketmeden diğer marka TV leri de değerlendirmeye almanız tavsiyemdir, Sony birkaç senedir o kadar da iyi TV ler piyasaya sunmadı. Bu seneki modellerde biraz toparladılar (XE90, XE93, ZD9)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    60KS8000'i de çok beğenmiştim ama 2016 model olması acaba iade tv midir falan çekincesi oluşturmuştu. Veya keşke daha büyüğünü alsaydım der miyim diye düşündüm :D 10k üstüne çıkamicam Samsung 65mu8000 ve Philips 65pus7502 ye de baktım biraz ama daha karar veremedim araştırıyorum her yerden
  • Eski model Sony, Samsung ya da başka marka olsun hepsi için aynı risk bulunuyor malesef

Edge-Led olması hiç hoşuma gitmese de KS8000 /8500 VA panel için yüksek kontrast ve parlaklık oranlarıyla iyi bir TV ler, XE85, XD85, W85, XD93 lerden daha iyi, tek sorunları backlighting. Bu da tüm LED lerde karşılaşabileceğiniz bir durum :)

MU8000, KS8000 den daha iyi bir TV değil hatta performansı daha düşük, Q7 de öyle. Fakat benzer fiyata bulabiliyorsanız bunlar da düşünülebilir tabi.

Philips 7502 yi bence es geçin, edge led olması bir yana IPS panele sahip. 65" TV de kontrast noksanlığı iyice belli olacaktır. Onun yerine VA panelli 6121 e bakabilirsiniz, yakın fiyattaysa.

Daha yüksek izleme açısı hedefleniyorsa ve Smart / OS önemli değilse IPS panel alternatiflerinize Vestel /Bekoyu da ekleyebilirsiniz. Zaten IPS panel TV lere yüksek fiyat vermemeniz tavsiyemdir.

Kolay gelsin,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Son olarak, salonumda izleme mesafesini düşürüp 55 inç tv alsam hem fiyat hem performans olarak daha mı iyi olur sizce
  • Hocam her markaya (Samsung,Philips,Sony..) yazmıssınız, bir LG de göremedim

Öncelikle ne istediğinize karar verin?

Smart özellik ise LG/Samsung

Görüntü kalitesi ise Sony

Oyun ise Sony

Size ne marka tavsiye edilse siz yine farklı şeylere de acaba diyeceksiniz gibi ;)

10.000 TL bütçem var diyorsunuz, bu bütçeye iyi bir Tv alırsınız..Ama ne istiyorsunuz ona karar verin, ne amaçla kullanacaksınız? Herşeyi yapsın, süper olsun, problemsiz olsun bir Tv yok çünkü
  • Nedensiz bir şekilde Lg'ye soğuğum ondan yazmadım

Kafam çok karıştı hazır bu kadar para vermişken iyi bir şey olsun diyorum en sonunda bir tanesini çekip alıcam mağazadan

Maç, netflix ve belgeseller için alıyorum tvyi, tv piyasasına da yabancı olduğum için tereddütte oluyorum hep telefon alırken hiç böyle değilim mesela
  • Teşekkür ederim cevabınız için.arkadaşın koyduğu video da görünce ben mi bulamadım acaba diye merak etmiştim demek bu seneki modellerde varmış.

• LordMurat55 kullanıcısına yanıt
    Vertical banding bulutlanma ölü piksel vs testi yapıp buraya atma şansıniz varmıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniz19071991

Vertical banding bulutlanma ölü piksel vs testi yapıp buraya atma şansıniz varmıdır ?

Merhaba,

Dediğiniz testlerin hepsini yaptım. Hatta Vertical Banding testini 1-2 sayfa önce buraya koymuştum. 2-3 maç izlemiştim ve ben kendi görüşümle banding görmedim. Bulutlanma Local Dimming açtığınız sürece yok. Local Dimming zaten açılması gereken bir özellik. Düşükte bile açılsa çok fark ettiriyor. Ölü piksel testi ise yine onu kendim yaptım ama resimleri çok olduğu için buraya koymak istemedim. Ölü piksellere rastlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trumpsevdalısı

6 metre mesafe var ve 4k istiyorum ama Sony şart değil bakıyorum diğer markalara da. Çok teşekkürler linkler için.

6 m mesafeden 65" 4k nın hiçbir esprisi olmaz hocam. Aynı full hd gibi görürsünüz.

O mesafeden 75-100" civarına çıkmalısınız 4k içerik için. hatta o bile kurtarmıyor....

ya da izleme mesafenizi düşürmeniz daha iyi olur.

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 28 Mayıs 2017; 11:44:8 >

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.