Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.005
Cevap
56
Favori
272.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok başarılı hocam, tabi mesela alttaki görüntüler gibi olanlarda oledler çok daha iyi performans veriyorlar ama onlarında fiyatlarının maşallahı var. Bence oledden sonraki en iyi tvlerden biri.
  • Arkadaşlar 55x8505C kullanıcısıyım.Frekanslar değiştikten sonra TRT 4K ve Fox TV kanalları frekans taraması yaptığım halde gelmedi.Fabrika verileri dönüp kanal listesi ekledim yeniden frekans taramalarını yaptım gene olmadı yardımcı olur musunuz acaba ? Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba, temmuz gibi yeni bir televizyon almayı düşünüyoruz. Aklımda 65" bir tv almak var. Fakat fiyatlarda havada uçuşuyor yeni teknolojiler de. TVler hakkında ortalama teknik bilgim var fakat çok fazla model olduğu için detaylı incelemeye girilirse kafa ağrısı yapmaması mümkün değil. Bütçemiz 8000tl civarında planladık.

Oled TVler teşhirde gözle görülür farklarda güzel görüntüler veriyor. Telefonumda da amoled ekran var (s7 edge). Kontrastlar güzel ama ömür ile ilgili sorunlar varmış sanırım. Zaten bütçemize çok uzak. Belki Yerli markalara bakılabilir.

Bir de Quantum dots denen bir olay çıkmış. HDR dir falan derken OLED benzeri bir deneyim sunacaklar galiba. Arçelik te mayısta satışa sunacakmış.

Sony markasına güvenim dayanıklılık açısından samsungdan daha ileri seviyede fakat kayınbiraderimde Sony 65X9005b tv ve N9200W Bluray oynatıcı var. Bunlara bir de Digitürk bağlı. Tvyi açıp ekrana görüntü gelmesi neredeyse 1 dakikayı buluyor. Bağlantı şekli Digitürk Bluray'a o da TV ye bağlı. Cocuklar gelip kumandadan rastgele bir tuşa bassa geri digitürke dönmeye sabır lazım. 2 farklı kumanda falan sıkıntı. SD yayınlarda da özellikle digitürkte 480p gibi bol grenli görüntü var.

Samsungların TV ye değil de alttan bir kutuya HDMI bağlantılarının yapılması one connect güzel bir olay olmuş, beni o da biraz cezbetti.

TVde tabi herşey ekran görüntü kalitesi herşey değil, arayüzün hızı da önemli, dediğim gibi HDMI geçişleri falan karın ağrısı yapmamalı.

Bütçeme göre aklımda Sony 65XD8505 en ön sırada şu anda. Bu TVyi almak mantıklı mıdır ? 2017 model XE ler yaklaşık 2 kat fiyat farkına varıyor. Ne olursa olsun değmez gibi geliyor. Bekleyip Quantum Dot TVler neler sunuyor görmek lazım sanki.

• uygar2580 kullanıcısına yanıt
    Digitürk ü ses sistemine değilde direk tv ye bağlasanız ve de hdmı arc den tv den ses sistemine hdmı aracılığıyla bağlantı kurmak daha mantıklı.sorun çözülecektir.ben de 55xd8505 ve bdv-n9200 ses sistmi var çokvda memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Quantum dot bence balon hocam. Bildiğin edge led tv. Edge led tvlere özgü tüm sorunlar bunlarda da var. Ama samsung iyi pazarlıyor ürünlerini.

• Merak edenler için sony oled tvler avripada satilmaya basladi kuçük olan 4000 euro buyuk olan 6000 euro cuk

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Quantum Dot diye bir TV simdilik yok zaten :) QD-LED i (Triluminos) ilk kez uygulayan 2013 yilindaki uretimiyle Sony idi diye hatirliyorum.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot_display

Yazdiklariniza katiliyorum. Samsung, maliyetten dolayi RGB OLED e donemiyorsa en azindan giris-orta segmentte FALD paneller cikarmali. Premium segmentte (Q9) dahi FALD cikarmayacaklarmis bu sene. Gerci 2018 yili ve sonrasinda OLED fiyatlarinin gerileyecegi varsayilirsa gercek inovasyona gidebilirler bu surecte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdisinda yasayanlar icin 4000TL ye denk geldiginden bizim 50Hz TV ler icin verdigimiz fiyata denk :) Ulkemizdeki fiyati ise astronomik olacaktir tabi. Panele entegre ses sistemi ilgi cekici ve TV şık duruyor.

Kullandiginiz TV AMVA panel kullaniyor ve kontrast basarimi iyi. XD85 IPS panele sahip, kullandiginiz TV nin 1/4 u kadar kontrasta sahip. Ben tavsiye etmem fakat tercih tabi ki de size ait.

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/5e2e186bc

• Sony,lg vs.. firmalar avrupa bir çok model çıkarırken ülkemize birkaçtane model çıkarıp ülkemizdeki tüketicilere saygısızlık yapıyorlar avrupa sitelerine bakın kaç çeşit 2017 yeni model tvleri piyasada tepkinizi koyun

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Bence çok pahali lg oled 55 inc b6 1850 euro lg oled c7 3000 euro sadece ses sistemi için degmez sonucta iyi ses ciksin nasil çikacagï benim icin farketmez

• hsyn9771 H kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir tepki koyalım hocam?

Müşteri hizmetlerini arayıp kendi kendimize mi kızalım?

Genel md önünde eylem mi yapalım?

Başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına mı şikayet edelim?

Şikayetvarcoma mı yazalım?

Hakem heyeti/tüketici mahkemesine mi gidelim?

Anaysa mahkemesi ya da AİHM'ye mi gidelim??

Birer tane tvlerinden alıp taksim meydanında ateşe mi verelim?

Öneriniz nedir?

• CES 2017 fuarinda Sony A1 OLED le ilgili detay paylasmamis. LG nin kendi OLED TV lerinde kullandigi panellerden farkli ve 'ozel uretim' ise near-black, image retention /burn-in ve brightness (ABL) performanslari merak uyandirir. Ayrica Sony nin motion interpolation cozumu LG den daha basarili, bahsi gecen OLED TV bile olsa dikkate deger. İncelemeleri takip etmek lazim.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 12 Nisan 2017; 23:52:52 >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
  • Ben tepkimi ortaya koydum sonuçta. Sende nasıl istiyorsan öyle yap. Ozaman önüne ne koyuyorlarsa alcan gitcen. Bu fromların dikkate alınmadığı düşünmeyin.

• hsyn9771 H kullanıcısına yanıt
    Sen tepkisi koydun? Merak ettim.

Ben önüme geleni almadığım için 6 aydır tvsizim.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Öneriniz nedir?

Müşteri hizmetlerini arayıp yada mail atabilirsin avrupada bir çok model varken ülkemizde durum bu diye bilirsin. Bu konuda firmalar tepki alırsa adım atmak zorunda kalırlar. Firmalar anket düzenler niye ? müşteri ne istiyor diye anladın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

CES 2017 fuarinda Sony A1 OLED le ilgili detay paylasmamis. LG nin kendi OLED TV lerinde kullandigi panellerden farkli ve 'ozel uretim' ise near-black, image retention /burn-in ve brightness (ABL) performanslari merak uyandirir. Ayrica Sony nin motion interpolation cozumu LG den daha basarili, bahsi gecen OLED TV bile olsa dikkate deger. İncelemeleri takip etmek lazim.

Selamlar.

Hocam birkaç yerde yazmıştım okuduğunuza da eminim Sony A1 oled de LG 2016 Oled lerdeki OLED panel aynıdır. Yani Sony Oled tv lerinde LG OLED Panelini kullanıyor. Daha farklı ve özel üretim gibi bir şey söz konusu değil. Yurtdışı incelemeleri okuyabilirsiniz. Sony'nin görüntü işleme teknikleri LG den farklı, belki bu gibi sebeplerle öne çıkabilir. Burn-in, image retention konularında LG den herhangi bir farkı olmadığını da okudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 12 Nisan 2017; 22:35:32 >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Motion konusunda haklisiniz sony daha iyi olabilir ama panel ayni panel kimse daha iyi paneli baskasina vermez belki geçen senenin paneli bile olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyn9771

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Öneriniz nedir?

Müşteri hizmetlerini arayıp yada mail atabilirsin avrupada bir çok model varken ülkemizde durum bu diye bilirsin. Bu konuda firmalar tepki alırsa adım atmak zorunda kalırlar. Firmalar anket düzenler niye ? müşteri ne istiyor diye anladın.

Ben zaten yapılabileceklerin listesini çıkardım önceki mesajımda :) sen de onlardan ilkini tekrar bana önermişsin. Ben çok iyi anladım da..Bence sen anlamadın....

Sen "ben tepkimi koydum" diye yazdın ya....Hah işte..Onu soruyorum...Sen tepki verdin? MH'ye mail mi attın? :)

Olur..Tamam.. Hepimiz mail atalım...Sonuç?

Mesela, forumda birçok insan samsungun KS serisi flat, 43-49-55 serilerinin ülkemize gelmemesi nedeniyle serzenişte bulundu. Hepimiz burda, havanda su dövdük...Ne oldu?

Ülkeye bir tane FALD panel gelmiyor...Yazalım...Mail atalım...Sonuç? Hadi sony getirsin ZD serisini....Kaç tane satacak, kme satacak?

Daha ülkede tüketici haklarına uyan firma yokken (ne yerli ne yabancı), mahkeme mahkeme tüketiciyi süründürürken, hiçbir firma böyle şeylerle uğraşmaz, uğraşmıyor da zaten...

Sen özünde haklısın. Türk tüketicisine en üst segment ürünlerini sunmuyorlar, getirmiyorlar bazı modelleri... Ama maalesef de öyle tepki koyun falan demekle de olmuyor bu işler. Somut bir şey söylemek lazım. Mail atın vs demek, en hafif tabirle, hayalperestlik bana göre.

Firmalar böyle forumlarda yazılanları kaale alıp, hizmet kalitelerini yükseltmeyi kendilerine görev edinmeyi üstlenmiş olsalardı, başta tüketicilerini mağdur etmememk için uğraşırlardı. Ama biliyorlar ki, tüketiciyi mağdur da etseler, hukukun onlara uygulayacağı bir yaptırım yok. Bunun da asıl nedeni....Neyse...Şimdi amacım politika konuşmak değil..

Deve boyun misali....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 12 Nisan 2017; 22:48:36 >

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.