Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takip ettigim sitelerde incelemesine rastlamadim (flatpanelshd, rtings. hdtvtest, avsforum vs.) Siz payalasabilir misiniz?

OLED paneli LG den alacagi mutlak fakat LG ye fabrikasinda uretim icin ozel siparis gecmis olabilir, onu demek istemistim, umarim oyledir :) Firmalar farkli kalitede panel / komponentler siparis edebiliyor. Sony, fuarda bu detayi paylasmamis. LG, 2017 model OLED lerde 2016 larla ayni panelleri kullaniyor, premium W serisi haric galiba. OLED in seri uretimine gecen LG degil Sony olmaliydi, ilk uretim ona aitti :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Takip ettigim sitelerde incelemesine rastlamadim (flatpanelshd, rtings. hdtvtest, avsforum vs.) Siz payalasabilir misiniz?

OLED paneli LG den alacagi mutlak fakat LG ye fabrikasinda uretim icin ozel siparis gecmis olabilir, onu demek istemistim, umarim oyledir :) Firmalar farkli kalitede panel / komponentler siparis edebiliyor. Sony, fuarda bu detayi paylasmamis. LG, 2017 model OLED lerde 2016 larla ayni panelleri kullaniyor, premium W serisi haric galiba. OLED in seri uretimine gecen LG degil Sony olmaliydi, ilk uretim ona aitti :)
    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1485764979

"Sony has a small-scale production of OLED panels but these are only used in incredibly expensive film studio monitors. Sony never managed to realize mass-production of large-size OLED panels so it has turned to LG.Display for help. Talk about a shift in the power balance between Japan and South Korea.

Of course, Sony is not keen to admit it but it is sourcing 55, 65 and 77” OLED panels from LG.Display. The proud Japanese company is also, as usual, refusing to give out specifications but we do not really need Sony to do that because LG has already spilled the beans on the specifications of the 2017 OLED panels"

Aslında haberin devamını okuduğumuzda lütfen sizde bana yardımcı olun Sony A1 Oled in LG 2017 Oled lerdeki panel ile aynı olduğunu söylemişler. Ben Sony A1 de, 2016 LG OLED Panellerin kullanıldığını sanıyordum. Aralarında brightness farkı olduğunu vurgulamışlar.

"As said, Sony refused to share specifications but since this is a 2017 LG.Display OLED panel we know that peak brightness is somewhere around 800-1000 nits, depending on picture settings. "

"Sony said that it has managed to improve reproduction of shadow details on the OLED but that is the same message we hear from all of them (LG, Panasonic and Sony). It is hard to tell whether this is just LG.Display optimizing the panels or based on each manufacturer’s own efforts in the area."

Kusura bakmayın biraz ingilizce yazı oldu, özür dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 12 Nisan 2017; 22:55:41 >

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Estagfigrullah, tesekkurler bilgi icin.

Son alintiladiginiz cumle dusunduruyor iste beni :) it's hard to tell diye baslayan cumle. Sony ve Panasonic fark yaratir umarim. Philips de 2. jenerasyon LG panelli OLED ini piyasaya cikaracak.

Amazon.com A1 OLED i 1-2 ay icindesatisa sunacakmis, bakalim yorumlar nasil olacak ve fiyati hak edecek mi.

https://www.amazon.com/dp/B06XD4QHQB

Bu arada LG 2017 panellerde sadece HDR ve ABL (Automatic brightness limiter) brightness ı arttirdi galiba. 2018 yilinda daha onemli gelismeler olabilir.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Kullandiginiz TV AMVA panel kullaniyor ve kontrast basarimi iyi. XD85 IPS panele sahip, kullandiginiz TV nin 1/4 u kadar kontrasta sahip. Ben tavsiye etmem fakat tercih tabi ki de size ait.

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/5e2e186bc

Kardeş verdiğin linkte kafamı karıştıran bişey var.O linkte 65x9005b nin 10bit panele sahip olduğu yazıyor.
    Şimdi bende 65x9005b kullanıcısıyım ps4 pro yu bağladığımda 10bit 4k ile standart 4k seçenekeri varya ben sadece standart olanı seçebiliyorum,acaba yurt dışıyla bize gelen farklı mı?yoksa ben yanlış hdmi a mı bağladım
    çünkü bendeki ps4 pro'yu 10bit 4k ayarına getiremiyorum.

• selamlar,

55XE9405 türkiyeye ne zaman gelir. geldi mi ? fiyatı ne olur..

55XE9005 den çok farklı mı / farkı nedir ?

saygılarımla.
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Xe9405in 55" boyutuda mı varmış??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Xe9405in 55" boyutuda mı varmış??

upss.. yokmu yaw..

https://www.czc.cz/sony-kd-55xe9405-139cm/207669/produkt
    Var ama avrupada var.tr ye gelmiyo 75 inç i gelicek

• nct96 kullanıcısına yanıt
    4K 60Hz 10 bit 4:4:4 destegi olmayabilir. Bu nedenle 60Hz PS4 Pro kullanirken 8 bit 4:2:2 ye dusuyor olabilir.

Edit: 65x9005B basvuru kilavuzunun 19. sayfasinda da 2160p cozunurlukte 60Hz max 4:2:0 8 bit destegi verdigi yazilmis. Yani sadece 2160p 24-30Hz ve 1080p 24-30-60Hz de 10 bit renk paleti desteginden faydalanabilirsiniz.

https://www.sony.com.tr/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kd-65x9005b

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 14 Nisan 2017; 13:17:53 >
  • nct96 kullanıcısına yanıt
    Tv güncellemelerini yaptınız mı x85 de sorun yok çünki ayrıca hdmi sinyalini standarttan gelişmiş olarakda yaptınız tv den

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Rogue one 4k indirdim bt2020 hdr bir icerik xd93 x85c iki cihazda acamadı sony lerde bt2020 yok sanırım

• Mustafa yıldız ts kullanıcısına yanıt
    Picture settings altinda BT2020 nin aktiflestirilmesi lazim, genis renk spektrumu destekleri bulunuyor.

TV nin 4K 60Hz de 10bit destegi bulunmuyorsa yazilim ayari faydasiz kalacaktir. Bahsi gecen modelde de bu durum var malesef.

merhabalar
    xe9405 serilerinde 55 ve altı ebatlar gelmiyor, bu zamana kadar 75'' olarak geldi.en üst seri 55xe9305 şuanda.
  • ...

• üstad, sanırım siz sony cenetr çalışanlarındandınız

ilk 55xd9305 testini sizden gördük.

yeni 2017 model televizyonları test etme imkanınız oldu mu ??
    X85c trt 4k acmıyordu güncelleme sonrası actı acaba buda olabilirmi dedim ama x90b nin x85c den farkının olmayacagını düşünüyorum

Anladim, VA panelli X85Cde de 2160p 60Hz de 8bit renk paleti goruntuluyormus. 2017 model XE90 2160p 60Hz 10bit renk paleti destegini HDMI 2 ve 3 cikislarindan saglayabiliyormus.

Oğuz bey Bursa sony centerden ne yazik ki ayrilmiş. Geçenlerde sony mdr 1a kulaklik almak için gittim sony centera ayrilmiş dediler. Ama iyi olmamiş ordan ayrilmasi orda biyikli genç, ukala, daha yeni tv lerin hangi panel olduğunu bilmeyen biyikli birisi vardi. Bir daha da oraya gitmem. Bunu sony e yazmak istedim ama vazgectim sonra. Ben ordan hem 55x8505c tv bdv n9200 ev sinema sistemi alm8ştim Oğuz bey ordayken. Mdr 1a kulaklik alnaya gittim ordaki ukala beyefendinin müsterulere karşi davranişindan vazgeçtim. Gittim Media Markt tan aldim.

Üstad merhaba 65xd93 kullanıyorum benim tv dede 2160p 60hz 10 bit desteği alabilmek için hdmı 2-3 mü kullanmayalım 1yada 4 te yok mudur?teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.