Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.006
Cevap
56
Favori
272.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dahili uydu izlerken video seçeneklerinde sRGB/BT.709 ve BT2020 seçeneği var. Hangisini kullanmamız gerekiyor, bilgisi olan varmı?

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• BT2020 seçeneği sanıyorum 4K yayınlarda tercih ediliyor. Ama şunuda belirtmem gerekir ki bu kaliteli Sony TV lerde harici 4K E2 Linux işletim sistemli uydu alıcısı tercih edilmeli. Dahili uydu alıcısı kullananlar onboard ekran kartı olan PC ler gibi. Üst seviye görüntü ve daha çok kanal izleyebilmek isteyenler E2 Harici uydu alıcı tercih etsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurizmir -- 10 Haziran 2018; 23:54:44 >
  • 45 günlük Media Marktan alınma 55xf9005 var almak isteyen olursa mesaj atabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sancak61 S kullanıcısına yanıt
    Hayırdır hocam memnun kalmadınızmı tvden neden satıyorsunuz?

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    ben tavsiyede bulunayım

aslında teknik olarak farketmemesi lazım
    ancak piyasa dandik malzeme dolu
    malesef 4k için kayıpsız sinyal şart
    yoksa resim kırıyor
    kaliteli malzeme seçin
    lnb inverto black ultra en fazla 0.2 db - 50-60 lira
    kablo siyah rg6u6 tam bakır metresi 1.5-2 lira

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 11 Haziran 2018; 22:36:39 >
  • recep R kullanıcısına yanıt
    Kablo dediğiniz gibi aldım, önceden aldığım 8li next lnb de boş yer vsrmış, oraya taktım görüntü sorunsuz gibi. Sanırım 0,5 db olması lazım lnb. Kötümüdür bu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Dahili uydu izlerken video seçeneklerinde sRGB/BT.709 ve BT2020 seçeneği var. Hangisini kullanmamız gerekiyor, bilgisi olan varmı?

Hocam ben otomatikte bırakıyorum dahili uydu izlerken fakat PC'de kullanırken BT2020 ile kullanıyorum ozaman çok farkediyor, 4:4:4|Sınırlı değilde RGB|Tam çıkışı alınca kayıpsız renk sunuyor.

0.5 db standart bir lnb ne iyi ne kötü
    piyasa 0.2 etiketli ancak 0.5 üstünde lnb dolu
    kim bilecek kim ölçecek
    next hiç olmazsa o tarz işlere bulaşmadı
    yurdum uyducuları nexti sever
    8 çıkışlı olması pek iyi sayılmaz
    çoklu lnb lerin verimleri pek iyi değildir
    kış günü kapalı yoğun bulutlu havalarda sıkıntı olursa
    problemin nerede olacağını bilirsiniz en azından
    tv yardım menüsünde anten için sinyal tanısı bölümü var
    trt4k seçili i ken kontrol edin ilk bar olan sinyal kalitesi 75 ten düşükse lnb yi o zaman değiştirmeyi düşünebilirsiniz

invertonun gücü için örnek

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 11 Haziran 2018; 23:37:38 >

• Herkese merhaba. Büyük ekran tv alma arefesindeyim. 82 ile 86 inç arası.

İnternette bulduğum Sony KD-85XD8505 85″ 215 Ekran Uydu Alıcılı 4K UHD Smart LED TV (20bin tl) tv ile ilgileniyorum.

Bu tv yi veya serisini kullanan varsa yorumlarını almak isterim.

Ayrıca birkaç elektronik markette satıcılarla konuştuğumda Sony Android tvlerin zamanla güncellemelerle yavaşladığı ve aynı android telefonlar gibi zamanla çok zor kullanılabilecek düzeye geldiğinden bu nedenle uzak durmam konusunda birşeyler söylediler.

Tabi onların bilgi düzeyi ve diğer cihazları satma heveslerinden dolayı çok itibar etmedim.

Sizlerin de fikrini almak istedim.

Bu ilgilendiğim tv 2016 üretimi. Güncellemelerle gerçekten de yavaşlama yaşar mıyım.

(hatta biri abartıp o kadar yavaşlar ki tv bin açılması bile zamanla yarım saati bulur diye salladı)

Çok para vereceğim için iyice araştırmak istiyorum.

Yardımlarınıza şimdiden çok teşekkür ederim.

• recep R kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz ayara baktım, sinyal kalitesi sizinkinin yanında pek iç açıcı görünmüyor bende

2017 SONY ANDROİD TV
  • Birde dahili uydu alıcıda kanalları sıraladım fakat kendisi güncelleme yapıyor ve sürekli sıralamam bozuluyor, otomatik güncelle gibi bir seçenek vardı, onu kapadım ama yinede sorun devam ediyor. Kanal listesini nasıl sabitlerim?
  • vahittelli V kullanıcısına yanıt
    Androidin eksileri var maalesef..Android ile işiniz yoksa Androidsiz bir Sony baksanız daha iyi olur ama XE modelleri yeni XF modelleri olumlu yorumlar alan Modeller..

D serisi biraz eski kaldı ama Androidli de olsa Androidi güncellemeyin zaten sizi ilgilendiren tv nin oynatma ve görüntü kabiliyeti..

Harici cihazlarla kullanırsanız, media Player, harici uydu cihazı gibi daha verimli olur..

Zira dahili alıcısı biraz uğraştırır ve playeri de altyazılar küçük gelir..Android üzerinden media Playerle kurabilirsiniz ama en güzeli o kadar para verip bir Media Player, Uydu alıcı almamak olmaz

Android isterseniz de harici Android Boxlar ile kullanırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 13 Haziran 2018; 16:51:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delifirtinaa

Arkadaşlar geçen hafta kd65xe8505 aldım. Televizyondan genel olarak çok memnunum. Fakat film izlerken altyazılar gözüme küçük geliyor. Büyütme şansımız varmı?
    Dahili playerinde altyazı büyümze ama şunları deneyin apk uzantılı olarak kurulur :

Bunların altyazı seçenekleri çok olabiliyor

-Archos Player
    -Mx Player
    -Bs Player
    -VLC Player
    -Mobo Player
    -Kodi
    -Gom Player
    otomatik güncellemeyi ben bi yerden kapatmıştım
    ama hatırlayamadım şimdi
    bende değiştirmiyor
    menü biraz tuhaf ve karışık turkçeleştirme anlamsız
    kurcalayıp hazır ayarı bozmayayım
    oluyor yalnız biraz daha kurcalayın derim

usb ile pc de sıralama yapmak kolay aslında
    once dışarda kanalları sıraya dizin bence

70 sinyal seviyesi 4k için zayif olsada hd çözünürlük için çok kötü sayılmaz idare eder sorun olursa tedbir alırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 13 Haziran 2018; 23:46:40 >
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Peki görüntü kalitesi olarak dahili playerla apk arasında bir fark olurmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: delifirtinaa

Peki görüntü kalitesi olarak dahili playerla apk arasında bir fark olurmu?
    Kalite değişir, kurduğunuz programın özelliği neyse odur..Bazı programların Yazılım veya Donanım hızlandırma iyileştirme özelliği olur.

Dahili Playerin en büyük eksi tarafı altyazı özellikleri değişmiyor (Renk,Boyut,Konum..vs vs)

Deneyin birkaç Android player

*4K ve Hevc H265 kodlama için özelliklerine bakmanız lazım,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 14 Haziran 2018; 12:37:0 >
    Deneyecem, teşekkür ederim.

Teşekkürler ilginize. Android tv den uzak durmak mantıklı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: vahittelli

Teşekkürler ilginize. Android tv den uzak durmak mantıklı gibi.
    Androidten kaçsanız, Samsung Tizene veya LG WebOsa takılacaksınız?

Androidin iyi tarafları da uygulama çokluğu ama Tv ile entegre olunca problem çıkma riski de çok..

Sony Tv lerde Android tam oturmadı..Smart özellik olarak maalesef Samsung ve LG den geride..Görüntü , işlemci ,Upscale/Motion özellikleri olaraksa diğerlerinden daha iyidir..
  • Güncel kanal listesini paylaşabilirmisiniz

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.