Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Siz bir yapın nasıl olacak ona göre bende düşünebilirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AF9 ‘lara Android Pie firmware güncellemesi an itibariyle geldi. A1 ‘ler alıyor mu baktığımda göremedim ama AF9 sahiplerinin bilgisine arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logo yanığı problemi olmayan 55 inç sony ya da Lg oled tv önerebilirmisiniz? yoka 55 xf9005 mi alalım?
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karakarrga -- 26 Mart 2020; 10:35:42 >
  • Arkadaşlar sony a1 tv nin elektrikle bağlantısı kesildiğinde sistem saati resetleniyor. Yeniden ayarlamazsanda wifi bağlantısı gerçekleşmiyor. Sıkıntının sebebini tahmin edecek olan var mı? Tv nin pili iki senede bitmiş ise ah sony vah sony.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzay-Zaman -- 17 Mart 2020; 4:49:19 >
  • Ben AF9 ile kesip elektriği baktım. Bizde böyle bir durum olmadı.

Bu arada 1,5 sene içinde ATV ve Bein Digitürk logolarını yaktı AF9. Kırmızı ve Mor arka planda Logo yanığı oldu. Tv maksimum parlaklıkta olmadığı, standart modda izlendiği halde.

AG9 serisinde de incelemelerime göre kısa sürede logo yakıyor. Bilginize arkadaşlar. Adamlar stok yazılımın üzerine ne zaman bir update yayınlasalar oto güncelleme de yapsanız usb den de yüklesiniz kesinlikle bir halt oluyor Oled’de daha önceki A1 im de de olmuştu. AF9 da da aynı durum. Logoları çaktırmadan yakmış ki sürekli açık olan bir tv değil. Sürekli aynı kanalda da kalmıyor o kadar dikkat ettiğimiz halde 17.000 TL çöp.

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo_ramirez

Ben AF9 ile kesip elektriği baktım. Bizde böyle bir durum olmadı.

Bu arada 1,5 sene içinde ATV ve Bein Digitürk logolarını yaktı AF9. Kırmızı ve Mor arka planda Logo yanığı oldu. Tv maksimum parlaklıkta olmadığı, standart modda izlendiği halde.

AG9 serisinde de incelemelerime göre kısa sürede logo yakıyor. Bilginize arkadaşlar. Adamlar stok yazılımın üzerine ne zaman bir update yayınlasalar oto güncelleme de yapsanız usb den de yüklesiniz kesinlikle bir halt oluyor Oled’de daha önceki A1 im de de olmuştu. AF9 da da aynı durum. Logoları çaktırmadan yakmış ki sürekli açık olan bir tv değil. Sürekli aynı kanalda da kalmıyor o kadar dikkat ettiğimiz halde 17.000 TL çöp.
    Geçmiş olsun hocam,malesef OLED teknolojisi çalışma karakterinden dolayı,kiminde kısa zaman içerisinde kiminde uzun zaman içerisinde az veya çok yanık problemi yaşatır.

Görüntü kalitesine zaten lafımız yok ama üzüldüğüm nokta;LG'nin beta aşamasındaki teknolojisini kullanıcılar üzerinde test edip her yıl geliştirmeye çalışması..

• Aynen maalesef bunu göze alarak satın aldık ama çok kısa sürede dikkat ettiğim halde olması üzdü. Atv logosu hareketsiz ve maalesef bein movie kanalları da böyle olunca çaktırmadan yakmış. Panel yenileme falan hak getire yanmayı kaldırmadı.

Oled Sony’ler bence sadece sinema veya dizi izlemek için Kodi ve Netflix üzerinden. Günlük TV kanalları seyrederseniz sonunda mutlaka logo yakıyor, durum en kısa özetle bu.

• Olan olmuş bir şey söylemenin manası var mı bilmiyorum ama aynı kanalda kalınca 4 saat sonra otomatik kapanan tv neden yanıyor. Bunları konuşmuştuk aslında... Bende 5 dakikalık durgunlukda ekran kararıyor (indirdiğim bir ekran koruyucy) 2 saatlik aktif kullanımda tv kapanıyor. Şükür bir şey yok şu an için. 30 ay olmuş günlük kullanım ortalaması 11 saat. Tv yi pc ye bağlayarakda kullanmaya başladım. Ekranın yanacağı varsada bundan olur muhtemelen. Pc bağlantısındaki durgunlukdada ekranı dimm yapıyor. Bunu nasıl anlıyorsa artık

• Valla hocam ben de anlamadım, yani 2 saat üzeri atv açık kalmış mıdır bilmiyorum, ama bein movie de 2 saat 30 dakikalık reklamsız film akışı var illaki film izliyoruz onun logosuda yandı. Kırmızı ve pembe arka planda belli oluyor beyazda yok. Garip yani ben mi işi bilmiyorum anlayamadım gitti.

• Yeşilin ve mavinin yandığını görmedim zaten. Ne varsa kırmızıda birşeyler oluyor. Işık algılayıcısı aç. Veya parlaklığı yarıya indir. Bende niye yanmıyor sende yanıyor bilmiyorum. Bende uzun zamandır ayarlar maximumda ama ayarlardan tedbirmi almisdim. Kuzende b7 var bir senelik onda da cnnturk yapıştı cama... Geçmiş olsun

• Aynen hocam artık yapacak bir şey yok. Şimdi çağıracam servisi ölü pixel de var değişim bu diyeceğim geçen yıl olduğu gibi onu da pandemide yapmak artık bize yakışmaz. 2 yılı şubatta dolduruyorum garantide, 4-5 yıl daha idare etse yeter. Yazık oldu yani üzüldüğüm bu. Bu saatten sonra ışık algılayıcısı açsam da atv logosu yapıştı geçti artık.

• Arkadaşlar bu oledlerdeki burn ın sorununa çözüm bulundu mu?daha önce lg kullandım felaketle sonuclandı...Sonyler de durum nedir ve garanti kapsamına giriyoru mu herhangi bir ekrsn yanığı durumunda.

• Garanti kapsamında değil. @SonatKayahan Kırmızıda logo yapışıyor maalesef. Şans meselesi birazda. Parlaklık %30 a düşürdüm bari başka logolar yakmasın diye.

• Geçtiğimiz aralık ayında gelen Android 9 güncelleme ile Netflix uygulaması A1 televizyonlarda Dolby Atmos pass through desteği geldi.

• PohPohPerisi kullanıcısına yanıt

Gerçeten andorid 9 ile SONY A1 OLED TV'ye DOLBY ATMOS SES DESTEĞİ GELDİMİ ?

Yada XBOX SERİES X İLE NETFİLİX AMAZON PRİME'dan dolby atmos destekli 4k film açsam sesi dolby atmos olarak alabilirmiyim ?

• lazuli53 kullanıcısına yanıt
    Ben bugün fark ettim ses sistemi üzerinden atmos veriyor,burada ben apple tv üzerinden izlediğim için ancak bugün fark edebildim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TV sinde renk ayarı isteyen var mı? :)

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.