Şimdi Ara

2017 SONY A1 OLED TV (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
12
Favori
76.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Usb den yükledim ben.. kanal sıralaması düzelmiş... Hiç bir sıkıntı çıkmazsa oto. Güncellemeyi kapatacağım . Tv de sıkıntı yoksa güncellemesin kardeşim ... Başka hatalar çıkıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    55A1 Oled satmak isteyen olursa lütfen fiyat bilgisi ile birlikte PM..
    ....ayrıca pıoneer 5090 kuro plazma kullanıyorum,takasta yapabiliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmrbrn -- 1 Haziran 2019; 11:58:25 >
  • dmrbrn kullanıcısına yanıt
    Bende 65A1 var 77 almak istiyorum ama sizin için büyük olur 65 ekran.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydam330 -- 31 Mayıs 2019; 15:47:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • saydam330 S kullanıcısına yanıt
    65 çok büyük olmazda,fiyat olarak biraz büyük bana:-)
    Teşekkürler

• Merhaba,Sony A1 Oled , SONY STR-DN 1080 AVR,Ev Sineması Hoparlör Paketi
    SS-CS310CR, Dolby Atmos Özellikli Hoparlörler
    SS-CSE kullanıyorum.
    Netflix Dolby atmos ve vision film diz açtığımda , tv de atmos vision yazısı çıkıyor fakat avr ekranında Dolby dıgıtal 5.1 yazısı çıkıyor. Datmos çıkmıyor.
    Siz de de aynı şekilde mi?
    Ayrıca;
    STR-DN1080 için Cihaz Yazılımı Güncellemesi sürüm M41.R.0442 yaptım.
    Son güncellemeye eklenen avantaj ve iyileştirmeler
    eARC özelliği için destek sağlar.
    Notlar:
    eARC, mevcut Ses Dönüş Kanalı (ARC) işlevi tarafından desteklenen ses formatlarına ek olarak, en yeni ses formatlarını da destekleyen yeni bir standart HDMI 2.1 işlevidir.
    eARC özelliği, Dolby Atmos - Dolby TrueHD ve DTS:X veya ARC işleviyle aktarılamayan çok kanallı LPCM içerikleri gibi nesne tabanlı ses içeriklerinden yararlanmanıza imkan sağlar.

Dedi ama yine de yazı çıkmadı. hdmi 2.1 kablo sipariş verdim yurtdışından. umarım bu sorunu çözer.
    Tek endişem A1 eARC destekliyor mu yani AVR güncellemeden sonra desteklediğini söylüyor.
    Bilgisi olan veya benim gibi DAtmos a kafayı takan var sa ve çözmüşşe yani AVR ekranında DAtmos yazısını gören var ise lütfen bilgi versin. teşekkürler

• hakanschahin H kullanıcısına yanıt
    Sanırım tv kendi netflix uygulamasında atmos desteği yok, yurtdışı forumlarda okumuştum, ben kendim apple tv 4k ile kullanıyorum o sayede atmos görebiliyorum avr de. Bu yüzden eğer mevcut kablonuz kaliteliyse boşuna para harcamayın.

merhaba, apple tv 4k da aldım taktım ama yine olmadı. sizin de strdn 1080 mi avr

şuanda kullandığım 2.0 hdmi siparişi verdim 2 hafta içinde gelecek 2.1 bu seferde olmassa evet boşuna vermiş olacağım.

Hayır denon, ama avr nizin atmos desteği varsa atmos yazması gerekir ekranında. Birde apple ın ayarlarından ses ayarlarını kontrol edin.

Eğer kablonuz kaliteli ise 2.0 yeterli ,siparşinizi iptal edin.

https://www.amazon.com/Sony-STRDN1080-Channel-Theater-Receiver/dp/B06XKRWWSG

evet var

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanschahin

şuanda kullandığım 2.0 hdmi siparişi verdim 2 hafta içinde gelecek 2.1 bu seferde olmassa evet boşuna vermiş olacağım.
    A1 oled de hdmı 2.1 deteği yok ki boşuna almışsınız o kabloyu.

• ATMOS ses desteğinin geri dönüşü yalnız eARC ile mümkün. Sony A1'de eARC değil ARC var. HDMI 2.0 özelliği ile geri dönüş mümkün değil.

Atmos ses sistemi alabilmek için

TV (ARC) ile DN1080 (TV OUT) arasına HDMI bağlayacaksınız. DN1080'in HDMI IN girişlerine de Atmos destekleyen bir oynatıcı takmanız gerekmekte. Bu şekilde Dolby Atmos sesi alabilirsiniz. TV'nin kendi uygulamasından Atmos sesi alamazsınız.

Apple TV 4K'de ise, Dolby Vision ve Atmos sesi iTunes Movies ve Netflix üzerinden alabilirsiniz yaptığınız bağlantıda. Ancak bazen kablolarla ilgili problem yaratabiliyor Apple TV. 18Gbps destekleyen kabloların hepsi DV ve Atmos vermesi gerekiyor. Daha öncesinde benim kablolarımda Dolby Atmos vermeme durumu olmadı ancak Dolby Vision'da sorun yaşadığım oldu. Bunu da Belkin'in 48Gbps desteklediği söylenen Ultra High Speed kablosuyla çözdüm. Apple'dan almıştım hatta sonrasında Amazon'dan da aldım 2 kablom olmuştu.

Bana sorarsanız bu kabloyu alma zorunluluğumuz yok 18gbps destekli kablolar da bu işi rahatlıkla görebilir ama neden bu sorun oluyor bilmiyorum. Eğer kablo alacaksanız siparişlerinizin hepsini iptal edip Belkin alın. Ama normal şartlarda kablo gerekmemesi lazım.

Ayrıca aklıma geldi, AVR ayarlarından ses düzeninizi 5.1.2 olarak ayarladınız mı? Bende de STR-DH790 AVR mevcut. 5.1.2 yapmazsanız Dolby Surround olarak görebilir sesi.

Bununla birlikte Atmos'a kafayı taktıysanız belirteyim Apple TV 4K'den alacağınız Atmos sesler gerçek Atmos değil. 700kbps bitrate'e sahip oldukça düşük ses kaliteleri var. Bu değer peak değerdir. Gerçekten Atmos ses almak istiyorsanız ya Atmos destekli 4K Player alıp, 4K UHD veya FHD Blu-ray alacaksınız veya Atmos destekli Media Player alıp torrentten içerikleri indirip izleyeceksiniz, dinleyeceksiniz.

Gerçekten Dolby Vision ve Dolby Atmos deneyimini birlikte yaşamak için ise 4K UHD Disk ile oynatıcı veya Xbox One X gibi bir sistem iş görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sener652 -- 1 Temmuz 2019; 16:21:7 >

• sener652 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba yurtdışı forumlarda okuduğum kadarıyla earc mecburi değil atmos için, bizde olmayan sky ve vudu uygulamaları a1 oled den atmos ses verebiliyormuş.

Uzun zamandır A1 forumlarını takip etmiyorum o nedenle yeni durumları bilmiyorum ama en son araştırdığımda

TV'den App açıp, AVR'ye sesi gönderip AVR'nin desteklediklerini okuyabilmesi için eARC gerektiği yazmaktaydı. Sony AVR'ye güncellemeyle geldi bu ama TV'de yok diye biliyorum.

Ben Apple TV'yi sattıktan sonra Atmos ses için Xbox One X ve Egreat A10 kullanıyorum. Şuana kadar her ikisinden de memnunum. Apple TV varken bir de NAS kullanıyordum NAS ihtiyacım kalmadı bu sayede. Aynı şeye geldi benim için :)

Dediğim gibi Atmos ses alsanız bile hem iTunes Movies'de hem de Netflix'de lossless Atmos değil. Kırpılmış efektlerde bitrate'i peak yapan atmos. Lossless'ın kanal başına dağıttığı ses kalitesini bu stream medyaları 8 hoparlöre dağıtıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hzb

Hocam ekran yanığı 15-20 günde görüldüyse bu var devam edecek demek. Bir anlık silindi ama dün gece tekrar incelediğimde izlerin yavaş yavaş tekrar görünmeye başladığı yönünde birazdaha bekleyip görelim. sonuç ne olacak tekrar silinme olurmu yoksa yapışma yanık devam edermi. Şu an haksızlık yapmamak gerek. sonra netleşince müşteri hizmetlerini arayıp bildiririz. Onlar nasıl karşılar oda merak konusu. İnşallah sorun devam etmez. Artık bende yoruldum. Alınacak tv de kalmadı. Sony güvenim hala devam ediyor. ufak şeyleri artık önemsemiyorumda önceki gibi yoğun yanık olursa ozaman sorun. Aslında lg nin o yüklediğim videolar ilk çekilenler ondan sonra sağ sol üst alt hertaraf şeritlerle yazılarla doluydu. onları çekmedim. onu unuttuk buna bakalım. Bunda diğer enbüyük sorun kanal sıralama listesinin zorluğu ve kanal geçiş süresinin çok uzun olması onlarıda zamanla çözerler sanırım.
    hocam slm bende lg oled kullandım ekran yanığından dolayı kavga dövüş geri verdim,yaklaşık 2 sene önce sony oled almışsın bu konudaki düşüncelerini alabilirmiyim.ekran yanma olayı ne durumda?tavsiye edermisin?

• Herkese selamlar
    Samsung 55es8000 tv var değiştirmeyi düşünüyorum
    200 civarı kutulu cd olarak orjinal bluray film var normal yayın olarak da digitürk 4k var
    55ag8 ile 65xf9005 arasında kaldım mediamark her ikisi de 14 bin
    Hangisini almak daha mantıklı olur sizlerce

• Tabiki Oled TV çok daha iyidir. Ancak 65Xf9005 MM'de 12bin civarı idi. Yanlışınız olmasın?
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    13999 olarak var bir tane de 10999 olarak 10luk da outlet ürün ibaresi var internette baktım fiyatlara belki mağazada farklı olabilir

• Arakadaşlar ben ekran kalibrasyon cihazını sonunda aldım. Pc monitörü ve telefon ekranındaki sonuçları test ettim. Tv kalibrasyonu için Calman programının lisansı ile ilgili sorunu çözmeye çalışıyorum. Umarım yakın zamanda bu sorunuda çözerim. İlgi duyan olursa istanbul da ikamet eden arkadaşlarada hizmet verebilirim. Bilginize....

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.