Şimdi Ara

2016 Golf 1.2 TSI yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba kasım ayında sıfır bir Golf aldık 1.2 TSI 1450 km yaptık şimdiye kadar.1450 km nin ortalama yakıt tüketimi 8.7 olarak görünüyor bu çok değil mi?

• benim 1.4 ile ortalama 29 km hızda yakışım 6,9 lt. ortalama hız nedir? eğer benimkinden yüksek olduğu halde daha çoksa vites değişimlerine dikkat edin. atmosferikler gibi değil bunlar, daha erken vites değişimi istiyor. torku yüksek olduğu için daha düşük devirler yeterli oluyor ve böylece de az yakıyor.
  • Vites aralıklarını uygun tutarsanız, devirlere dikkat ederseniz daha düşük tüketim olacağını düşünüyorum.

Yorum yapabilmek için ortalama hızınızda gerekli...

Clio4 1.2 atmosferik ile 20Km/s ortalama hız, 6.4Lt ortalama tüketim var...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hafta içi 2 km gidiş 2 km dönüşte kullanıyorum ortalama 8-9 civarı
    kısa mesafelerde kullanıldığında motor kendini ısıtmadan varacağım yere ulaşıyorum. motor soğukken araba normalden fazla yakıyor. hafta sonu 10-20 km yaptığımda ortalama 7 civarına düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergen09 -- 4 Şubat 2017; 23:58:6 >
  • @beyinsis @websosyal

Teşekkürler hocamlar yarın sabah ortalama hıza da bakıp bilgilendireceğim sizleri ama sadece bir kez uzun yol yaptık onun dışında şehir içi hep.Ama genel olarak ana fikri anladım dediğiniz gibi öyle vites aralıklarına çok dikkat etmiyorduk ondan oluyor büyük ihtimalle.
  • aracınız çok yeni. zamanla düşecektir umarım.

polo 1.2 tsi

28km ortalama hız

5.6 litre tüketim almıştım.

dikkatli kullanım 5 litre civarında gezmekte.

golf için ise bundan bir miktar fazla olması beklenir.

sürüş şeklinizi de gözden geçirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rap_üstad -- 5 Şubat 2017; 18:14:20 >
  • 25000 km yaptım ort 6.2dır.. su an 1000km ortalama 6.4 yazın 5.7 civarı tam depo ile kışın 750 yazın 800 820km yapıyorum ist sehir içi çok fazla trafik yok ama sert kullanıyorum.. bazı 1.2 kullanıcılrı gercekten nasıl bu ort yapıyor sasırıyorum

• Araç 400 km de şu aralar 8.0 şehir içi 5,9 şehir dışı.

• aracım 23000 km de 2016 model.dün konyadan ankaraya gittim 140 km ile sabit olmak üzere büyük bölümü 7.2 yaktı.full dolu kış lastikli
  • Ben de ocak ayında aldım 1500 km'de. Bunun 1200km'si şehirler arası 5.2 ortalama diyebilirim.
    300 km'nin çoğu da yoğun trafik şehir içi. 1km git gel de var içinde.

Uzun süreli ortalama 6.1 gösteriyor.
  • 2016 1.2 DSG 3800 km deyim ortalama yakıt tüketimim 6.2 LT. kış lastikleri ile. Ortalama hızım 45 km
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.