Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    HDMI kablo ile bağlı ise kablodan yapabilir
    Kapatıp açtınız mı?
    Giriş portu değiştirdiniz mi?
    Bunları deneyin bence
  • Tv fise takinca bekliyor hareketsiz. Acma tusuna basinca bu goruntu geliyor ve kirmizi led 5 kez yanip sonuyor buda tekrarlaniyor. Yani seste yok. Tahminimce adaptor besleme ensonda anakart bozulmus olabilir. Ekrani kirik 807c modeli olan varsa bedeli ile almak isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eeren3

Bende çok uğraştım
    Çok küfür saydırdım
    Sorun saat ayarıyla ilgili
    Kendi kendime buldum
    Saat ayarlarından ağ saatini kullan seçeneğini kaydettikten sonra sorun çözülüyor
    Dostum Allah razı olsun senden 55XF8577 televizyonumun birkaç saatliğine fişini çekmiştim tekrar taktıktan sonra kablolu ve kablosuz bağlantıda sadece netflixde internet vardı diğer başka hiçbir uygulamada interneti görmüyordu her şeyi denedim hatta tv yi fabrika ayarlarına bile geri döndürdüm ama değişen bir şey olmadı. senin dediğin gibi saat ayarlarından ağ saatini kullanı seçtikten sonra sorun çözüldü

• ip tv kullanan var mıdır ?

hangiisni öneririr ve uzun süredir güncellemedim son sürüme tv yi güncelelsem m ?

• quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

ip tv kullanan var mıdır ?

hangiisni öneririr ve uzun süredir güncellemedim son sürüme tv yi güncelelsem m ?

IPTV Extreme sorunsuz dertsiz bir IPTV programı Playstore da reklamsız olanı da var...Deneyin memnun kalacaksınız...

• Herkese merhaba, 49xd7005 sahibiyim. 18.11.2020 tarihinde yeni bir güncelleme yayınlanmış Sony

https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xd70xx_x70xxd-series/kd-49xd7005/downloads/00017085

Televizyon sistemi android 9'a geçiş yapıyor.

Avantajlar ve İyileştirmeler

• Yeniden tasarlanmış ve basitleştirilmiş Ayarlar menülerini sunar (Android™ 9 Pie)
    • Video, Albüm ve Müzik uygulamalarını tek bir Medya Oynatıcı uygulamasında birleştirir
    • Gelişmiş güvenlik için WPS işlevini kaldırır
    • TV'nin bekleme modundan çıkarılırken daha hızlı yanıt vermesini sağlar
    • HDMI ARC ile bağlanan belirli bir sound bard'dan ses gelmemesi sorununu çözer
    • HbbTV uygulamalarında video oynatmayı iyileştirir
    • Wi-Fi işlevini iyileştirir
    • TV tuneri aracılığıyla Yüksek Verimli Video Kodlama (HEVC) biçimi deşifresi işleminin neden olduğu siyah ekran sorununu çözer
    • USB video oynatmada HEVC 100/120Hz desteği ekler

Benim için en önemli desteklerden biri YouTube uygulamasına gelmiş artık tv üzerindeki uygulama Dolby atmos ses destekliyor.

Kullanan arkadaşlara bilgi amaçlı paylaşıyorum.

İyi akşamlar.

• oguncburdur kullanıcısına yanıt
    Xd9305 için güncelleme yok mu hocam ?
  • Blackkk kullanıcısına yanıt

https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xd93xx_x93xxd_xd94xx_x94xxd-series/kd-55xd9305/downloads/00016209

En son yazılım 26.06.2019 tarihinde yayınlanmış gözüküyor. Versiyon numarasını tv'den kontrol edebilirsiniz.

• oguncburdur kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bende de bu yazılım yüklü zaten üstüne belki gelişmiş bi versiyon gelmiştir diye düşündüm ondan sordum.
  • Arkadaşlar eğer zahmetli bişey değilse kanal listesi paylaşabilecek varsa çok makbule geçer.
    Tv yi hep digitürk ile kullandım yeni taşınacağım yerde bağlanana kadar türksat kullanmam gerekiyo hiç anlamıyorum uydudan kanal ayarlama işini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkk -- 13 Aralık 2020; 3:16:56 >
  • Xd8505 arkadaşlar bir video gördüm bütün TV ler 5 yılda bozulur diyor. Sizin TV sağlığı nasıl yeni TV geçen varmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: diabl0

Xd8505 arkadaşlar bir video gördüm bütün TV ler 5 yılda bozulur diyor. Sizin TV sağlığı nasıl yeni TV geçen varmı.

Bekliyoruz bakalım "planlı eskitme"den ne zaman nasibimizi alacağız. 2020 model tv.ler de hala 16 gb bu arada 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diabl0 kullanıcısına yanıt

Şu anda sağlam. 4 yıldan gün aldı

5 yıl ömür mevzusunun hurafe olduğunu düşünüyorum

Harici uydu + harici mp kullanıyorum

hafta sonları çok nadir youtube + spotify açtığım oluyor

Sadece ekran olarak kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Aralık 2020; 20:43:35 >
  • benim eski tv panasonic di sağlam da para verdim 4 yılda yarım 4k vestel parası almıştı servis. y kartı diye birsey yanmıştı. verdim. bu sony de günde en az 8 saat calışıyor. hiç kapanmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabl0 -- 24 Aralık 2020; 21:37:53 >
  • Merhaba. Bende 43w805c var . geçen güncelleme yaptım ondan sonra tv üzerinden usb deki dosyaları silemiyorum. kodi ve dosya yöneticisi ile denedim olmuyor. bir ayar veya kilit mi var acaba?

• Herhese Merhaba,

Yaklaşık 4 yıl önce aldığım 55XD8505 televizyonumda sayısız ölü pixel var. Videosunu burdan görebilirsiniz:

Sizde de benzer şikayetler var mı merak ettim. Televizyonu ortalamaya vursam günde 1-2 saatten fazla kullandığımı sanmıyorum.

• YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt

Ben de 3,5. sene doldu. haz 2017 de almıştım

Aynı model, şimdilik bir şey yok.

Ama aynısı ben de olursa tüm delillerle Sony globale başvuru yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 13 Ocak 2021; 11:59:24 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt

Yanıtınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 3.5 metreden izliyorum ve oradan ölü pixeller eskiden farkedilmiyordu. Sayıları arttığı için artık oturma mesafesinden de görünüyorlar.

XD8505 kullanan diğer arkadaşlara TV ye yakından bakmalarını öneririm. Geçen yıl ölü pixel sayısı 10nlarla ifade edeceğim düzeydeydiler. Birden sayıları katlanarak artmaya başladı.

Açıkcası SONY markasına şaşırdım. Bir sonraki TV yine SONY olur mu emin değilim...

• quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Herhese Merhaba,

Yaklaşık 4 yıl önce aldığım 55XD8505 televizyonumda sayısız ölü pixel var. Videosunu burdan görebilirsiniz:

Sizde de benzer şikayetler var mı merak ettim. Televizyonu ortalamaya vursam günde 1-2 saatten fazla kullandığımı sanmıyorum.

geçmiş olsun o zaman söyleden doğru kasıtlı eskitme çalışıyor. 5 yıla doğru bazen 4 de alet de sorun başlıyor. bu sony has değil. samsung ve lg vs var. benlkide vestel den saşmamak gerek vestel daha bulamamış akıllıeskitmeyi. dediğim gibi benim panaconic tv vardı 4 yılda y kartı yadı o zaman 1500tl 4k vestel almıştım 49 inç lg panel olandan 750tl panasoniç y kartını yaptırdım. simdilik sorun yok plazma yanıkları dısında. sony de güde 5 saat çalışır çünkü gürültü olmadan uyuyamıyorum. bende daha başlamadı ama yakında bir şey olacak kesin korku kapladı beni.

ilginç sadece köşelerde olması. basınç noktalarında yoğunlaşmış.

• bu cihaz sony bt kulaklık ile ses aktarımı oluyor mu. ben xbox kolu üzerinden kulaklık kullanabiliyorum daha basit çözümü varmı

• 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.