E

Yüzbaşı
02 Şubat 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Ege'nin güzel beldesi Kumsalların en şahanesinin olduğu Güzelçamlı'dan bahsediyoruz.Milli Park gibi eşsiz bir güzelliğe sahip Güzelçamlı sakini dertlerinden muzdarip,önce çözülemeyen bir Altyapı ve Pissu kanalizasyon sorunu ile boğuşuyorlar,Yazın şu sıcak günlerinde taşan altyapı hazneleri,hafriyatı yapılan ama bir türlü bağlanamayan kanalizasyon ev arası bağlantılar,kazılan ve öyle bırakılan altyapı çukurları,tabii beraberinde muazzam bir toz bulutu,başedilemez bir pislik tüm evlerin oturma odalarına kadar girmiş durumda...

şu günlerde yavaşça çalışan kazılmış yerlere yamuk yumuk dekortaşlar ile yama çalışması yapılıyor,evlerden altyapı kavgaları tartışmaları eksik olmuyor ama yapılacak bir şey yok,kayıt açtığınız tek vidanjör ancak 10-15 gün sonra adresinize gelebiliyor...Bu kadar zor mu bu beldeye 2 adet vidanjor geçici de olsa temin etmek...Hergün Belediye ye telefon açılıyor sonuç alınamıyor.Akan atık pissular derelerden denize kadar uzanıyor...

İnternet-Telefon kabloları kopuyor, inşaat işlerinden hasar görüyor,hasarı yapan inşaat aracı, umurunda bile olmadan basıyor gidiyor,son derece had safhada bir lakayıtlık,denetleme yok,kontrol yok,yazın nüfus yoğunluğu fazla,sahil siteleri full dolu,evler yazlıkçılar ve tatilciler ile full dolu,1 Vidanjör ile bu yoğunluğa nasıl yetişilir,bu nasıl yerel idarecilik anlayışıdır belli değil....Ha diyeceksiniz ki özel vidanjör yok mu..?Var sefer başına 900.-TL ücret istiyor...Verebilen var,karşı çıkan daha çok kişi var.......

Yerel yöneticilerin hiç biri sorunlara eğilmemiş,ilgilenmemiş senelerdir artan yaz nüfusunun gereksinimleri hiç düşünülmemiş...Buna rağmen yerel halk normal yaşantısına devam etmeye çalışıyor...Belde kendi yağı ile kavrulmaya çalışıyor...Yazık oluyor Güzelçamlı'ya bunları hiç hak etmiyor

Önceki arıza kepçe kaynaklı idi 9 gün sürdü,1 hafta geçmedi yine kesik 6 gün geçti tık yok,Telefonlar internet herşey kesik,bugün sokak köşesinde direğe gidip bak dedi komşular gittim gördüm,sanırım beton kamyonu dönerken köküne kadar kabloları sökmüş bırakıp gitmiş...Yer Başçeşme sok-Ufuk Sok köşesi soldaki saha dolabı arkasındaki direk kablolar paramparça şimdi başlasanız en az 5-6 gün sürer burası dağbaşı sayılır,insanlar çoğu ihtiyaçlarını internet ve telefon ile halledebiliyorlar....O zaman bir zahmet mobil interneti arıza boyunca serbest bırakın....Hadi Telekom bir direği 10 günde tamir edecek bir Firma değilsiniz siz....

Acer marka 8 senelik laptopum var, Chromebook cihaz ile takas etmeyi düşünüyorum (Sıfır Olarak) Nelere dikkat etmeliyim,genelde özelliklerini araştırdım,yoğun bir kullanıcı değilim mail-haber-forum-günlük spor vs gibi konular ile meşgulum fazla bir depolama ihtiyacım da yok,harici diskim var gerekirse onu kullanabilirim....

Tavsiye olarak işaret edebileceğiniz model var mı...? Eski PC 3750.-TL civarı ediyor...Teşekkürler...

Mesaj kaldırılmıştır....

Bazı Diş Hastanaeleri Acil ve Diş çekimi haricinde fazla işlem yapmıyor..Kaplama ve Protez işleri nedense durmuş vaziyette..Acaba bu olay Pandemi nedeni ile mi yoksa ham madde girişinde zorluklar mı mevcut..Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim...

Selamlar,

Arkadaşlar Palionun üst kapak conta değişiminde nelere dikkat etmek gerekir.Teşekkürler..
Palio 1.6 klimalı 90000 km ye kadar fiyat olarak da 10.000 tl ye kadar arıyorum İzmir içi arkadaşlar tercihimdir.Resim eklerseniz sevinirim.....Ayrıca 1.4 16 V klimalı tipi ve 1.2 16 V tipler de kabulumdur.Teşekkürler.......
Konu Kapatılmıştır yöneticilerimizin dikkatine........Teşekkürler....
ustalar

iyi akşamlar dilerim ricam şu;XP prof kullanıcısıyım,oğlum pardus yüklemeye çalışmış hata vermiş neyse pardusu sildim ama şimdi açılırken önce geçersiz boot.ini dosyası diyor kurtarma konsolu ile fixboot yaptım ama netice vermedi şimdi de--Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key---mesajını vermekte xp kurtarma disketini atıp tuşa basınca xp başlıyor ama Boot sırasını C diskine verince yine bu mesajı çıkarıyor ve başlamıyor.akabinde disketi takınca xp yine ok...lütfen bir tavsiyede bulunacak arkadaş varsa müteşekkir olurum yoksa yine formatlayacağım gibi..............................................saygılar
arkadaşlar

intel pentium 4 524 3.06 Ghz işlemci için ( DDR-400) destekli ve fazla pahalı olmayan bir anakart tavsiyeniz varsa rica ediyorum-Elimde 478 pin intel celeron D 325 2.53 ghz +Asrock p4v88+ anakartım var ve upgrade yapmak istiyorum.Acil tavsiyenizi beklerim

saygılar
Hakkında
Meslek: Emekli
İlgi Alanları: Pc-Uydu-Elektronik-Web
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 646
İkinci El Bölümü Mesajları: 213
Konularının görüntülenme sayısı: 18.130 (Bu ay: 75)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 234 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.