Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi servis olduğuyla ilgili bilgim yok ama amortisörlerin garantisi 2 yıl diye hatırlıyorum megan 4 grubundan. Mais yetkili servisinin yardımcı olacağına inanıyorum.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Megane 4 sedan icon dizel otomatik şirkeet aracım var, 2018 aralıkta geldi. Yaklaşık 10 gündür apple carplay çalışmıyor. USB taktığımda otomatik carplay logosu çıkarken ilk sorun çıktığında usb taktığımda şarj etmiyordu. Kablo değiştirdim ancak sorun çözülmedi. Aygıt bağlanıyor meesajı çıkıyor ve 3 sn sonra kayboluyor.Bu yazı kaybolmasından sonra şarjda etmiyordu ancak 2-3 gündür şarj etme sorunu yok ancak yine bağlanmıyor. Telefonda kayıtlı carplay accountlarını sildim ancak bulmuyor, farklı telefon olsun diye eşiminkinden bağlandım yine çalışmıyor.

Başına bu durum gelen var mıdır? Sanırım 1-2 hafta önce telefonada yeni yazılım geldi, bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Tşk
  • emirtetik kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar,
    Aracın yazılım güncellemesini yaptım sorun geçti, tşk.
  • dionysos1977 kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Megane 4 ön amörtisörleri neredeyse tüm megane'larda değişti. Ben Bursa'da yaşıyorum iş arkadaşımın dahil olduğu megane 4 gurubunda ki herkesin ve benim de ön amörtisörler değişti.
    Ama değişme sebebi gıcırtı sesiydi. Sanırım toz kaçtığı için oluyor, forumda öyle demişlerdi.
    Amörtisör garanti süresi 2 yıldır. Diğer parçalar gibi değil.
    Sende ki olan sese benzer bende de ses vardı.
    Benim ilk amörtisör değiştikten bir süre sonra direksiyonu sağa sola çevirirken tak tak diye bir ses oluyordu. Bu sesten dolayı tekrar servise gittim. Amörtisör tablalarına izolasyon yaptılar sanırım sprey falanda sürdüler. Bir süre ses kesildi. Sonra ses tekrar geri geldi bu sefer hafif bozuk yolda giderken lıkır tıkır seslerde gelmeye başladı. Tekrar servise gittim bu sefer hem amörtisör tablaları hemde z rotları değişti. (muhtemelen tablaları ilk şikayette değiştirselerdi z rotları sağlam kalırdı. Ama servis berbat olduğu için malesef ben sürekli servise gidip geliyorum)
    Benim başımdan geçen amörtisör macerası bu şekilde. İş arkadaşımın amörtisör tablaları ve z rotlarında birşey olmadı. Sanırım benim amörtisörleri stajyere taktırdılar ki düzgün yapamadıkları için alt takıma zarar verdi.

Ben bu aracı 2017 mart ayında aldım. Araç 2 yılda 12-13 kez servise gitti bunların sadece 2 tanesi yıllık bakımı içindi. Geri kalanı alt takım sorunu debriyaj sorunu bluetooht bağlantı sorunu (teyp değişti) klima gazı sorunu gibi çeşitli sebebler ile ortalama 2-3 ayda bir servise gitmek zorunda kaldım.

Sanırım bu ilk ve son reno marka aracım olacak. Aracın bazı özellikleri iyi olsa da maalesef bana denk gelen dandik üretim bir acaç ve dandik ve beceriksiz servis personeli ve yüzünden şuan reno markasından nefret ediyorum.

İlk fırsatta aracı değiştirmeyi düşünüyorum. Şuan tüm sorunlar çözülmesine ve ilk gün ki olmasına rağmen aracı ilk aldığımda ki gibi keyifli süremiyorum zevk alamıyorum. Sanki her an alt takımdan bir ses gelecekmiş gibi tedirginlik sürekli oluyor. Buda beni çok rahatsız ediyor.

• selamlar. arabalardan hiç anlamam. gelecek ay araç kiralamak istiyoruz da, clio veya megane kiralayacağım ama karar veremedim. aralarında sadece boyut farkı mı var? yoksa konfor farkı da oluyor mu çok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

selamlar. arabalardan hiç anlamam. gelecek ay araç kiralamak istiyoruz da, clio veya megane kiralayacağım ama karar veremedim. aralarında sadece boyut farkı mı var? yoksa konfor farkı da oluyor mu çok?
    Arabalar A sınıfı olarak baslıyor ve gidiyor.Gittikce de genel olarak konfor artıyor.
    Clio B Sınıfı arac Megane C sınıfı arac yani Megane daha konforludur.
  • Arkadaşlar MEGANE 4 aldım ve janlardarn birinde kurşun ağırlık var bir de göbeğinde hafif bir pas var henüz araç showroomda duruyor teslim alınmadı.
    Bu ne anlama geliyor?
  • Merhaba arkadaşlar 2016 model Megane 4 hb 1.5 DCI EDC alma arefesindeyim bulduğum araç 40.000 km de benim sorum şu olacak bu EDC şanzumanlarda baskı balata ortalama kaç bin km gidiyor gerçi bu aracın kullanımına göre değişir ama genede ortalama bir değer vardır. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocampus -- 25 Temmuz 2019; 22:22:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocampus

Merhaba arkadaşlar 2016 model Megane 4 hb 1.5 DCI EDC alma arefesindeyim bulduğum araç 40.000 km de benim sorum şu olacak bu EDC şanzumanlarda baskı balata ortalama kaç bin km gidiyor gerçi bu aracın kullanımına göre değişir ama genede ortalama bir değer vardır. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
    Genelde 120.000KM deniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocampus

Merhaba arkadaşlar 2016 model Megane 4 hb 1.5 DCI EDC alma arefesindeyim bulduğum araç 40.000 km de benim sorum şu olacak bu EDC şanzumanlarda baskı balata ortalama kaç bin km gidiyor gerçi bu aracın kullanımına göre değişir ama genede ortalama bir değer vardır. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
    İnternette arama yaparsanız renault özel sitelerde bilgi mevcut. 300bin km değişim olmadan devam eden kullanıcılar var.
  • Arkadaşlar küçük bir yerde yaşıyorum. İşe yürüyerek gidip geliyorum. Marketler eve çok yakın. Ayda 1 büyükşehire gidip gelirim, o da 70 km uzaklıkta. Git gel 140. Ayda max 250 km yol yaparım. Yılda 2 kez, eşimin memleketine gideriz, git gel 1000 km. Bu şartlarda yılda 5bin km, hadi tatil gezme tozma etsin 8000 km. Bu yüzden 1.2 tce megane almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Yakıt tüketimi nasıl? Aklımda olan diğer bi araç ise 1.6 dizel otomatik 308. Yoksa ona mı yönelmeliyim? Alacağım araba 2.el olacak. 308in temizini düşük kmlisini bulmak biraz daha zor gibi. Bütçemi aşmak istemiyorum.

• Sene de 8000 km ye dizel araba yanlış tercih kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

Arkadaşlar küçük bir yerde yaşıyorum. İşe yürüyerek gidip geliyorum. Marketler eve çok yakın. Ayda 1 büyükşehire gidip gelirim, o da 70 km uzaklıkta. Git gel 140. Ayda max 250 km yol yaparım. Yılda 2 kez, eşimin memleketine gideriz, git gel 1000 km. Bu şartlarda yılda 5bin km, hadi tatil gezme tozma etsin 8000 km. Bu yüzden 1.2 tce megane almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Yakıt tüketimi nasıl? Aklımda olan diğer bi araç ise 1.6 dizel otomatik 308. Yoksa ona mı yönelmeliyim? Alacağım araba 2.el olacak. 308in temizini düşük kmlisini bulmak biraz daha zor gibi. Bütçemi aşmak istemiyorum.
    1.2 TCE sizi bu şartlarda üzmeyecek doğru karardır. Düşük km yapacağınız için dizele fazladan para vermenize değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimgs88

Arkadaşlar küçük bir yerde yaşıyorum. İşe yürüyerek gidip geliyorum. Marketler eve çok yakın. Ayda 1 büyükşehire gidip gelirim, o da 70 km uzaklıkta. Git gel 140. Ayda max 250 km yol yaparım. Yılda 2 kez, eşimin memleketine gideriz, git gel 1000 km. Bu şartlarda yılda 5bin km, hadi tatil gezme tozma etsin 8000 km. Bu yüzden 1.2 tce megane almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? Yakıt tüketimi nasıl? Aklımda olan diğer bi araç ise 1.6 dizel otomatik 308. Yoksa ona mı yönelmeliyim? Alacağım araba 2.el olacak. 308in temizini düşük kmlisini bulmak biraz daha zor gibi. Bütçemi aşmak istemiyorum.
    Aynı kullanım şartlarına sahibiz neredeyse. Bende o km'den ne olacak diyerek gittim 1.4 tsi benzinli jetta aldım. Sonra hafif gaza dokununca klima açınca baktım ortalama 8-9 litrelerde geziyor.

Gidip 350TL full depo yapıyorum 600-650km de lamba yanıyor. Cebimi yıprattıda yıprattı..

10 ay önce megane 4 sedan 1.5dci edc aldım. şimdi 260-270TL ile full yapıp min 900km yol gidiyorum. İnanılmaz rahatladım.

Siz km ye bakmayın. Dizel alın cebinizi düşünsün. Zaten 2. elde satarkende dizel pahalı. heleki sizin benim gibi 10 yaşında 70bin km de dedin mi sıraya giriyorlar almak için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

1.2 TCE sizi bu şartlarda üzmeyecek doğru karardır. Düşük km yapacağınız için dizele fazladan para vermenize değmez.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle aynı görüşteyim.
    Yılda 15000 hatta 20000 bin km daha az yapan birisinin dizel alması bence hata.
    Ayrıca renault 2020 den itibaren dizel araba üretmeyeceğini duyurdu.

• benzinden ağzı yanan biri olarak dizel her türlü doğru tercihdir, maddi durum elveriyorsa senede 1.000 km için bile dizel alınır.
  • Merhaba arkadaşlar 1.3 tce alan test eden oldumu?

• ibrahimgs88 İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba , Ağustos sıcağında Diyarbakır Mardini gezdim. Sonra Van a gittim ve şehir içi kullandım. Sonra full dolu araba klima açık 120-150 km hız arası ortalama ile Ankaraya geldim. Ortalama 6.2 yaktı. İnanmadım aldığım litreyi ve yaptığım km ye baktım 6.2 den daha az çıktı :) 200 torkun hakkını veriyor ve bence gayet makul yakıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar sürücü koltugunda gıcırtı sorunu yaşayan oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burberrys42

Merhaba
    Bosch car serviste yaptırdım.
    Araç lpg li diye usta 10w40 koymuş.
    20.000 bakımda ise elf evolution sxr 900 5w40 yağ koydurdum.
    5w30 yağ lpg li bir araçta yazın sorun olur diye düşünüyorum.
    Araç kendine geldi diyebilirim elf yağ ile.
    Eksiltme yapacak mı göreceğiz. Kontrol edeceğim.
    Yaptığım araştırma ile şunu gördüm. Birincisi castrol kötü bir yağ. Parlama derecesi (flash point) düşük.
    Shell, motul, mobil , elf yağlar arasından elf i tercih ettim. Serviste bu yağı koyuyor. Flash point 230.
    Ayrıca araç lpg li olması devirli kullanılması yağ eksiltmesinde normal karşılanmakta. 10.000 km de 500 gr eksiltmeye herkes normal dedi. Hatta wokswagen araçların çoğunda bu durumun olduğu söylendi.
    Araç yağ takviyesi yap uyarısını 9.500 km de yokuşta ve ilk çalıştırmada yaptı. Yokuşta çalıştırmasam demekki bu uyarı vermeyecekti :)

Alıntıları Göster
    merhaba. 1.6 benzinli focus kullanıcısıyım tesadüfen bu konuyu gördüm. öncelikle 10bin kmde yarım litre yağ eksiltmesi çok normal. bunun yanısıra aracınıza konulan 10-40 yağ yarı sentetik bir yağ olup tam sentetik yağlara göre daha fazla yağ eksiltebilir. artı bir çok yağ 4 litre olarak piyasaya sürülür ama yağ filtresi de bir miktar yağ çekitiği için normalde aracın ihtiyacı 4 litreden fazla olabilir. bu miktar aracın bakım klavuzlarında yazar. ayrıca aracın klavuzunda hangi vizikositede yağ öneriliyorsa onu kullanın. meganlarda 5-40 olması lazım. 10-40 yağ kullanılmış olması da araca zarar vermez.
    benim arabam da lpgli ve fordun önerdiği 5-30 yağ kullanıyorum. 1 litre de fazla alıyorum. 2-3 bakım için yeterli geliyor.

• 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.