Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam sorunlarınıza pek aşina değilim, şundandır diye yorum yapamıyorum ama facebooktaki megan 4 gruplarında okuduğum kadarıyla servisler amortisör konusunda çok ilgili. Çoğu kullanıcı garantiden değişim yapmış. Servis zorluk çıkarmamış. Sizin sorunun kaynağı farklı şeyler de olabilir ama tekrar servise görünmenizi, çözüm alamazsanız başka bir servise gitmenizi tavsiye ederim.
  • benim amörtisörlerim zaten değişti. hemde ilk götürdüğümde hemen anladılar amörtisölerin sorunlu olduğunu. Benim sıkıntım amörtisörü değiştirdiklerinde bu işleme bağlı olarak başka (amörtisör odaklı) bir sorunun çıkması. onu da yaptılar amörtisör tablalarını değiştirerek. şimdi yine bu işleme bağlı olduğunu düşündüğüm alt takımdan sesler geliyor. amörtisörleri değiştirdiğime pişman oldum resmen. keşke değiştirmeseydim. çok sorun oldu alt takımda. patronun yiğeni de değiştirtti aynı serviste ön amörtisörleri onun araçda megane 4, onda bir sorun yok şimdilik. 2 hafta sonra yıllık bakıma gittiğimde bu sorunu söyleyeceğim. düzeltemezler ise ozaman gelen ankette vay hallerine. söyleyeceklerimi ben bile şimdiden hayal edemiyorum. zaten geçen hafta baya bir saydırdım. 2011 model corollamı satıp bunu aldım. aldığıma bin pişman oldum keşke almasaydım etrafıma tavsiye etmiyorum diye bir sürü şey yazdım.

• Arkadaslar sedan megane 4 1.6 joy eko moddo uzun yolda gaza yuklendigimde 130 dan sonra arac enjeksiyonlari konrrol edin uyarsii ve ayar isareti cikiyor gaz yemiyor , tekrar calistirinca duzeliyor sizce sorun nedir , bunu sadece eko nodda yapiyor normal modda sikinti yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mhmt_tkmk M kullanıcısına yanıt
    Eko mod sadece şehir içinde kullanılması gereken moddur(Max 70 km/sa hıza kadar). Hatta hiç kullanmamak bence en iyisidir. Aracın motor gücünü kısıtlayıp, daha az yakıt tüketimini amaçlar. 130 gibi hızlarda motoru zorlarken, üstüne bir de eko modu kullanıp motor gücü kısıtlanmış şekilde ilerlemeye çalışmanız hata. Ancak oluşan uyarı için yinede servise bir danışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R_DeNiro -- 14 Mart 2019; 3:57:28 >
  • Anladim hocam sagolasin zaten pek bi ekonomikligide yok gibi duruyor sehir icindede o yuzden kuklanmiyorum artik , belkide 4 enjektorun 2 sini falan kapatip o sekikdemi islem gormeye calisiyor ki ekoda.

• Dizel otomatik satan var mı? Piyasası nasıl, çok farklı fiyatlarda araçlar var.

• Arkadaşlar bende şuan Honda Civic 2017 model eco elegance var (LPG) aklımda bir kaç araba var bu 3-4 ay içinde değiştirmeyi planlıyorumda. TCi 1.2 nasıl sizce icon paket cam tavanlı istiyorum ve bir kaç opsiyonlu. Yakıtı konforu performansı nasıldır ? Hondadan geçersem pişman olurmuyum sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: false6

Dizel otomatik satan var mı? Piyasası nasıl, çok farklı fiyatlarda araçlar var.
    Geçen hafta ben golf alma dusuncesiyle 2016 model 1.5 Dci EDC hb 39000km'deki aracımı sahibinden'de ilana koymuştum. Ama sonradan alacağım golf manüel olduğu için vaz geçtim ve ilânı kaldırdım.

Fakat size piyasadaki fiyatları söyleyeyim (abartilmamis pazarlıksız son fiyatlar)

Hata,boya,darbe,göçük düzeltme,değişen olmayan ve 50bin km altı HB Dizel Otomatikler için fiyatlar;
    2016 modeller 90-92bin tl arası.
    2017 modeller 96-98bin tl arası.
    2018 modeller de 100-110bin tl arası.

• 2016 model hb touch aracim var. Tek eksigi bana gore multimedya.

Googledan yaklaşık 1 aydır Araştırdım, piyasada bir sürü marka ve model var. Hepsiyle ilgili değişik şikayetler var. Hatta servisin taktiği necvox marka ile bile aynı şikayetler var. Stop-start'ta elektrik kesme ekran gitme, usb okuma hatası, bluetooth ile telefonla konuşurken karşı tarafa net ses gitmemesi, geç açılma ve siyah ekranda donma, vs vs vs bir sürü şikayet var.

Ben daha önce punto arabama navimex marka 1gb ram ve 16gb dahili hafızalı modelini taktirmistim ve hiç bir şekilde bu tıp sorunlar yaşamadım. Ama bu megane 4 multimedyalar ile ilgili çok şikayet var.

Aranızda taktıran var mı? Tecrübelerinizi bizimle paylaşırsanız bir çok kişiye yol gösterici olur.

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için? Sedan için ne diyorsunuz? 2016 üstü 50bin altı touch 90-110, icon 110-140 arasi yazıyor genelde. 2017 20bin'de touch 100.000 son dedi birisi. Ne dersiniz?

• quote:

Teşekkürler cevap için? Sedan için ne diyorsunuz? 2016 üstü 50bin altı touch 90-110, icon 110-140 arasi yazıyor genelde. 2017 20bin'de touch 100.000 son dedi birisi. Ne dersiniz?
    Bütçe el veriyorsa kesinlikle icon donanım alın. Imkanim olsa ben de icon tercih ederdim ama bütçe meselesi işte.
    2017 touch dizel otomatik için eğer hata,boya,değişen, göçük düzeltme yok ise temizliğine ve km'sine göre 95-97bin tl normal piyasa fiyatı.

• false6 kullanıcısına yanıt
    Yüksek fiyat yazanlar muhtemelen OTV indiriminden önce pahalı alan insanlar. Haliyle zarar etmek istemiyorlar.

Teşekkürler. Icon 2017-2018 40 bin km'ye kadar standart donanım, cam tavansız olanına ne kadar vermek gerek peki?

• quote:

Teşekkürler. Icon 2017-2018 40 bin km'ye kadar standart donanım, cam tavansız olanına ne kadar vermek gerek peki?
    Temizliğine göre;
    2017'ler 108-110bin tl
    2018'ler de 116-120bin tl' ye alınabilir.

Yetkili servise sordunuz mu? Icon'daki ekranı takmıyorlar mi? Niyetim touch alıp ekran taktirtmak benim de.

• quote:

Yetkili servise sordunuz mu? Icon'daki ekranı takmıyorlar mi? Niyetim touch alıp ekran taktirtmak benim de.
    Servis Sonradan takılan ekranlarda orjinal fabrikadan gelen ekranı takmıyor. Şirket politikası böyle sanırım.
    Servis Necvox markayı bugün itibariyle indirimli fiyat olarak 4000tl'ye takıyor.Fiyat bana göre çok yüksek ve değmez.
    Arabanın orjinal teybinde bluetooth ve usb var zaten. Bluetooth telefona otomatik ve çok hızlı bir şekilde bağlanıyor. Teyp hızlı açılıp kapanabiliyor. Usb'den mp3 çalabiliyor. Nadiren mp3'un formatına göre geçersiz şarkı diyor ama pek de önemli değil.
    Hoparlörlerin sesi bence tiz ve bas olarak fazlasıyla yeterli.
    Tek kusuru radyo çekim gücü zayıf. Bu durum normal teypte de , diğer 2 çeşit olan dokunmatik panel kullanan icon veya başka arabalarda da bu şekilde sorun yaşayanlar var. Benim arabam HB ve 30cm anten var tavanda, sedanlarda anten yok ve ön camdan sinyal alıyor ama onlarda da sorun yaşayan var.
    Renault bu işi 2 yıldır güncelleme yazılımı yapacaz diye müşteriyi geri donderiyormus ama 2 yıldır bir çözüm üretememişler. Ben frekans sorununu sadece 2 radyo kanalında yaşıyorum, onları dinlemiyorum oldu bitti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellence -- 14 Nisan 2019; 14:12:15 >

• quote:

Sonradan takilan gerek necvox gerekse de piyasadaki diğer marka multimedyalari araştırıp değerlendirdim.
    Evet takılınca orta konsolda çok güzel bir görsel şölen havası yaratıyor ve arabanın iç ambiyansı değişiyor.

Orjinal teyp ile karsilastirinca;
    Cihazlarin açılması uzun sürüyor.
    Ekran dokunmatigi telefondaki gibi mükemmel değil, bazen tepkiler geç kalıyor.
    Klima kontrolleri %100 orjinal teybin altında yer alan fiziksel tuşlar gibi sorunsuz çalışmıyor, bazen takılma yapıyor ve her tuş çalışmıyor dokunmatik ekrandaki.
    Stop start devredeysen usb okuma hatası ve elektrik kesme sorunu yaşayanlar var.
    Ekran çözünürlüğü kalitesiz.
    Ekranı takarken orjinal teybi tutan plastik bir parçayı kesmek zorunda kalıyorlar (sadece necvox markada bu parça kesilmiyor) ve ola ki orjinal teybe geri dönmek isterseniz sorun olabilir.
    Bluetooth ile telefonla konuşurken arabanın orjinal sisteminde hiç bir sorun yok ve ses karşıya net gidiyor,karşıdan net geliyor. Ancak sonradan takma ekranlarda sesle ilgili derinden ve net olmadığı ile ilgili bir sürü yorum var internette.
    Resmi renault servisine necvox markayı sorduğumda serviste takılan cihazlarda da Değişik sorunlar yaşayan müşterileri olduğunu söylediler ve tamamen %100 çalışma ve fonksiyonları yerine getirme garantisi vermiyorlar malesef.

E bu kadar olumsuz durum varken sadece 2 kanal radyo dinleyecek diye ve konsol daha teknoloji görünsün diye piyasada 2200tl, serviste 4000tl olan bir cihazı taktırmak bana mantıksız geliyor. Bama göre sonradan takılan ekranın tek artısı geri görüş kamerası özelliği kazandırması. O da olmasa da olur. Zaten geri park sensoru var arabada.

Teşekkür ederim detaylı bilgi için. Hiç ekran işine girmeyeceğim o zaman. Mevcut aracımda geri görüş kamerası baya kolaylıktı ama çok da önemli değil bu kadar dertli ise.

• arkadaşlar merhaba,

ben aracı ikinci el satın aldım(dizel 2016 model otomatik touch). yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bir kaç sorum olacak.

start stopla ilgili 3 sorunum var;
    1- örneğin iş yerinde araca biniyorum çalıştırıp biraz yol gidiyorum bu arada motor ısısı falan normal değerlere yükseliyor(ki tam olarak normal değere gelmese de aynı durum söz konusu). ancak durakladığımda start stop hiç bir şekilde devreye girmiyor. tamamen aynı şartlarda kontak kapatıp tekrar çalıştırdıktan sonra ki duraklamalarda start stop devreye girmeye başlıyor.yani genelde ilk çalıştırmadan sonra hiç bir şekilde start stop çalışmıyor, kontak kapatıp açınca çalışmaya başlıyor.(bu sırada start stop açık)
    2-start stop devredeyken yani duraklama esnasında motoru durdurduğunda araç hafif rampada geri kaçırma yapıyor. eğer start stop devreye girmezse hiç bir geri kaçırma sorunu yok. start stop sırasında acaba yokuş kalkış desteği devre dışımı kalıyor.
    3-arada sırada her zaman değil ekseriyetle soğuk havalarda start stopu kontrol ettirin uyarısı alıyorum.

4. ve ayrı sorunum olarak araçla düşük hızda yaklaşık 20 km ile rampa inerken gazdan ayağımı çekiyorum(motor freniyle iniş gibi) tekrar gaza basınca yaklaşık bir 5 sn kadar araçta devir yükseliyor ancak hızlanma gerçekleşmiyor. yani gazı yiyor ama gücü tekerleklere aktarmıyor, boşta gibi davranıyor araç.

bu sorunlarımın sebepleri neler olabilir, benzer sorunları yaşayıp çözen olmuş mudur acaba?
    şimdiden yanıtlar için teşekkürler.

• mellon16 M kullanıcısına yanıt
    1. ve 3. madde için servise gidip kontrol ettirin. Aracın ilk çalışmasından belli bir süre geçmeyince start&stop devreye girmemesi normal ancak bir çok parametre var o yüzden kesin bir şey demek zor.

2- Start&stop halinde araç durduğunda yokuş kalkış desteği devreden çıkıyor. Fazla eğimli yollarda start&stop zaten devreye girmiyor ancak hafif eğimde devreye girince bu sorun yaşanabiliyor. Bunun çözümü için; hafif eğimli bir yerde durduğunuzda, kalkarken frenden ayağını tamamen çekmeyin. Hafif çekin, motor çalışacaktır. Motor çalıştığında yokuş kalkış desteği de tekrar aktif olacaktır. Bazen frenden ayağınızı hafif çektikten sonra tekrar basmanız gerekebilir, frene yeterli basıncı uygulayıp yokuş kalkış desteğini devreye sokmak için. Ya da eğimli yollarda kapatın start&stop u :)

4- Servise gidip EDC güncellemesi yapılmasını isteyin. Bu tarz sorunların çoğu düzeliyor güncelleme ile.

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.