Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (195. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.615
Cevap
122
Favori
494.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

Arkadaşlar sürücü koltugunda gıcırtı sorunu yaşayan oldu mu ?
    Benim ki ikon gıcırdı değilde fincsnsise çarpması gibi bir ses geldi değiştirdiler alt iskeleti ses kesildi
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Ben de bu senenin 4. ayında 2018 model sedan dci edc icon cam tavan+büyük ekran+ 18 inc jant aldım. 5-6 aylık tecrübelerime göre

* daha önce 2012 dizel mcp citroen c4um vardı. ilk sahibiydim. c4'umden çok memnundum ancak km ve sedan ihtiyacı sebebiyle değiştirdim.

* konfor olarak birbirine yakın araçlar...

* megane 18 inc oldugundan bir tık daha sert gibi. ancak c4teki gibi 16 inch jant olursa eminim daha konforlu olur. kışlıkta kara jant ile deneyeceğim inşallah.

* anahtarsız sistemi çok başarılı. en sevdiğim özellik. büyük rahatlık.

* android auto çok başarılı büyük rahatlık. tek sıkıntı andoid auto açıkken radyo listesi ön ayarlıdan çıkıyor ve direksiyondan kanal değiştirince frekansa göre değiştiriyor. çok problem değil.

* led farlar güzel etkileyici başarılı.

* cam tavan için aman aman bir ferahlık vs hissetmedim. sadece arabnın görünüşünü epey iyileştiriyor.

* yakıt. kendini kanıtlamış motor. c4umle benzer yakıyor. belki bir tık az yakıyor. ağustos sonunda ankaradan alanyaya 3 araç yolculuk yaptık. hızlar aynı. yükler yakın. biri 2019 golf diğeri 2015 jetta. alanyada ki yakıt benim 3.9 lt/100km, golf ve jettanın 4,6 lt/100km. diğerilerine kıyasla 0,7 lt az yaktı. iyi bir rakam bence. depoda 40-50 TL tasarruf demek.

* 20.000 bakımını ankara cihanda 850 küsür liraya yaptırdım. ön z-rotlar garantiden değişti. ses yapmaya başlamıştı kesildi. şu an 25bindeyim. sıkıntı yok.

* sormak istediğim yazılımla falan led farların kısadayken bile ikisinin birden yanması sağlanamaz mı? yani uzunlar tam güçte değil ama az bir güçle çalışşsa arabanın şekli çok süper olur. aşağıda internetten bulduğum bir aracın photoshopla yaptığım gibi???

herkese kazasız belasız günler.

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiQuitinCQ -- 11 Eylül 2019; 18:7:3 >

• edsamu kullanıcısına yanıt
    Kasislerde kısa süreli yarım saniyelik yerine oturma gibisinden bir ses geliyor.
    Ondan sonra 1 gün falan ses gelmiyor.
  • NiQuitinCQ kullanıcısına yanıt
    Farların az yanma durumu yok, uzun farların ayarını kısalttırarak uzun far açık gezebilirsiniz.

Kısaları ben manuel ayarlıyorum ancak uzunların nasıl ayarlanacağını kısa bir araçtırmada bulamadım. C formu olduğu için tek te yansa çift te yansa çok bir fark yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

Merhaba Arkadaşlar,

Megane 4 sedan icon dizel otomatik şirkeet aracım var, 2018 aralıkta geldi. Yaklaşık 10 gündür apple carplay çalışmıyor. USB taktığımda otomatik carplay logosu çıkarken ilk sorun çıktığında usb taktığımda şarj etmiyordu. Kablo değiştirdim ancak sorun çözülmedi. Aygıt bağlanıyor meesajı çıkıyor ve 3 sn sonra kayboluyor.Bu yazı kaybolmasından sonra şarjda etmiyordu ancak 2-3 gündür şarj etme sorunu yok ancak yine bağlanmıyor. Telefonda kayıtlı carplay accountlarını sildim ancak bulmuyor, farklı telefon olsun diye eşiminkinden bağlandım yine çalışmıyor.

Başına bu durum gelen var mıdır? Sanırım 1-2 hafta önce telefonada yeni yazılım geldi, bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Tşk
    Arkadaşlar,güncelleme ile çözdükten yaklaşık 2 ay sonra yine aynı hatayı verdi. Telefonuda güncellememiştim. Sonra tekra24.166 sürümünü yüklemek istedim, sanırım aynı sürüm olduğu için dosyaları boş görüyor. Nette araştırdım ancak bir çözüm göremedim. Başına gelen varsa ve çözümü biliyorsa paylaşmasını rica ediyorum. 3-4 haftadır car playsiz kaldım. Bir kötü yanıda arabada telefonu şarj edememek.

• Merhaba. Megane 4 gt line ve icon modellerinde gunduz farlari acikken veya auto modunda aydinlik havada arka isiklarda yaniyor mu? Arka ledler sadece kisa farlar acikken calismiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zfrtylngvn

Merhaba. Megane 4 gt line ve icon modellerinde gunduz farlari acikken veya auto modunda aydinlik havada arka isiklarda yaniyor mu? Arka ledler sadece kisa farlar acikken calismiyor mu?
    Bütün paketlerde arka led araç çalıştığı anda yanar.
  • 1,6 115 bg manuel benzinli joy paket alınırmı. sahip olan arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim.
  • arkadaşlar herkese merhaba,

aracım 2016 1.5 touch edc.

aracın kısa farlarından biri patladı bende hazır patlamışken piyasadaki xenonlarla uzun kısa değiştireyim diyorum;
    ancak çalıştığım yerde bazı arkadaşlar çok ısınma yaptığını ve yangın çıkarma olasılığının olduğunu söylerdiler yine karşıdan gelen ya da önde giden araçları çok rahatsız edeceğini ilettiler sizin deneyiminiz var mı varsa hangi marka kullandınız bahsedildiği gibi sorunlar yaşadınız mı?

şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar megane 4 dizel hb touch veya icon düşünüyorum.korınik denebilecek arızası veya can sıkıcı (trim sesi, yol sesi,motor sesi vb) bir durumu var mıdır? şu an astra j kullanıcısıyım.Aşırı performans beklentim yok.sorunsuzluk ve konfor birde ferah geniş iç mekan arıyorum.
  • Megane 4 joy 2019 larda cam açık kilide 2 kere basınca kapatma var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Megane 4 joy 2019 larda cam açık kilide 2 kere basınca kapatma var mı.
    Edit..
    Varmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyveli

arkadaşlar megane 4 dizel hb touch veya icon düşünüyorum.korınik denebilecek arızası veya can sıkıcı (trim sesi, yol sesi,motor sesi vb) bir durumu var mıdır? şu an astra j kullanıcısıyım.Aşırı performans beklentim yok.sorunsuzluk ve konfor birde ferah geniş iç mekan arıyorum.
    Eğer aklınız var is birkaç gün önce çıkan makyajlı SUPERB alırınız, hem D sınıfı bizim teneke gibi C değil hem de reno değil.
    Temmuz 2019 dan beri kullanıyorum böyle trim sesi görmedim... DELİRİYORUM cidden DELİYİRİYORUM. Aklınız var ise o parayı C sınıfının hiçbirine vermezsiniz, apaçiler hariç onlar verir.
    Superb 150 bin tl şu an, elimde 40 bin olsa anında takasa giricem...

Bu arada HB araç arıyorum yazıp konfor ve ferah iç mekan yazmanız çok tutarsız, biraz daha konu ile ilgili çalısın derim. HB olması bile normal modelinden 15cm kısa olması demek bu dingil mesafesinede yansır genelde.
    SUPERB de en genis arka koltuk mesafesi vardır bu da ayrı bir bilgi size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artenis -- 28 Ekim 2019; 23:32:50 >

• artenis kullanıcısına yanıt
    :) bahsettiğiniz şeylerden haberim var tabii.konuyla ilgili çalışmamı gerektirecek bi durum yok yani. yorumunuz için teşekkürler.
    HB bir araç düşünüyorum D segmenti bütçemi aşıyor.Astra gayet konforlu.Ferahlıktan kastım basık araç sevmiyorum pejo ve leon gibi mesela boyu 1,90 o sebeple yazdım.

C segmenti HB konforlu ve ferah bir araç arıyorum.D segmenti aramıyorum.Tekrar teşekkürler

Bu arada aracınız nedir? donanım yakıt vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zyveli -- 28 Ekim 2019; 23:48:13 >
  • quote:

:) bahsettiğiniz şeylerden haberim var tabii.konuyla ilgili çalışmamı gerektirecek bi durum yok yani. yorumunuz için teşekkürler.
    HB bir araç düşünüyorum D segmenti bütçemi aşıyor.Astra gayet konforlu.Ferahlıktan kastım basık araç sevmiyorum pejo ve leon gibi mesela boyu 1,90 o sebeple yazdım.

C segmenti HB konforlu ve ferah bir araç arıyorum.D segmenti aramıyorum.Tekrar teşekkürler

Bu arada aracınız nedir? donanım yakıt vs.
    Umarım bulursunuz temiz araç çok zor bu piyasada.
    Kendi aracım Megane 4 Joy 1.6. Yakıt ortalama 6.7lt net.
    Ama dediğim gibi geniş vs doğrudur fakat KONFOR rezalet... özellikle trim sesleri beni delirtiyor daha araba 3 aylık...
    dizel sedan mı aracınız?
  • quote:

dizel sedan mı aracınız?
    1.6 joy'lar benzinlidir :)
    Evet sedan.
    1.6 gti dizel olanlar varya o yüzden şeyettim :))
    HB olanlar daha kaliteli diyorlar sedan dan o yüzden sordum.
  • quote:

1.6 gti dizel olanlar varya o yüzden şeyettim :))
    HB olanlar daha kaliteli diyorlar sedan dan o yüzden sordum.
    sedanlar bursada birleştiriliyor hb ler yurtdışı olması lazım, bu da küçük farklar yaratır evet.
  • Merhaba arkadaşlar, kasım ayı çıkışlı 2016 model icon paket aracla aranıza yeni katıldım. Araçta ki R link ekranda bazı sitelerde 2016 modeller için video izlenemediği ve android auto/apple car uygulanamalarının çalışmadı belirtilmiş, bazı sitelerde yapılabileceği belirtilmiş. Çok fazla birgi kirliliği olduğundan işin içinden çıkamadım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz.

Ayrıca aracımda uygulamalar kısmında hesap mak. , sudoku, akvaryum gibi 5-6 adet farklı uygulamalar yüklü, bu programlar standart mı yüklü sonradan mı yüklenmiş, sonradan yüklenmişse ekrana internet bağlantısını nasıl yapabilirim.

Teşekkürler

Aracımda ki R link sürümü 3.3.16.986

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaRsI81 -- 4 Kasım 2019; 17:24:40 >
  • 
Sayfa: önceki 193194195196197
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.