Şimdi Ara

2016 Renault Megane 4 -IV- ANA KONU (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
122
Favori
494.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, eski bir Megane 3 dizel otomatik kullanıcısı olarak Megane 4 arayışı içerisindeyim. Alternatifim, J kasa dizel otomatik Astra. Her iki modelde de nedense piyasa şirket araçlarından ve alavere/dalaverecilerden geçilmiyor.

İlk sahibinden özenle kullanılmış dizel otomatik aracını iyi bakacak bir aileye devretmek isteyenler benimle temas kurabilir mi? Boya ve donanım takıntım yok sahibi dürüst ve insan olsun yeter, bütçem maalesef 100k, keşke üstüne çıkabilsem :( Ankara ve civar bölgeler tercihimdir.

Herkese selamlar, iyi akşamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasificici

Merhabalar, eski bir Megane 3 dizel otomatik kullanıcısı olarak Megane 4 arayışı içerisindeyim. Alternatifim, J kasa dizel otomatik Astra. Her iki modelde de nedense piyasa şirket araçlarından ve alavere/dalaverecilerden geçilmiyor.

İlk sahibinden özenle kullanılmış dizel otomatik aracını iyi bakacak bir aileye devretmek isteyenler benimle temas kurabilir mi? Boya ve donanım takıntım yok sahibi dürüst ve insan olsun yeter, bütçem maalesef 100k, keşke üstüne çıkabilsem :( Ankara ve civar bölgeler tercihimdir.

Herkese selamlar, iyi akşamlar.
    Kendi aracım :)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2019-megane-4-joy-paket-titanium-gri-ilanlardaki-en-dolu-joy-753335241/detay/

• Arkadaşlar eski bir Megane 3 ve Kadjar kullanıcısı olarak, 2017 model Megane HB Icon (büyük ekran) ile aranıza tekrar katıldım.
    Sorun: Zırt bırt radyo frekansı değişiyor.
    2015 Kadjar'da bu sorun vardı. 2017 modellerde hala var, ilginç!
    R-Link versiyonu 2'li versiyon.
    Garantisi devam ediyor.
    Servisde güncelleme mi yapmak gerekiyor? Yoksa USB ile ben güncelleyebilir miyim?
    Bilen birisi yönlendirirse çok memnun olacağım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r00tsecurity -- 26 Kasım 2019; 8:39:53 >
  • Arkadaşlar merhaba. 1.3 tce joy ile ben de Megane'cılar arasında girmiş bulunmaktayım. Araç nasipse aralık başı teslim edilecek. Epey boş olduğu için ben de ekran siparişi verdim. Orjnal icon ekran takmıyorlar. Necvox Umarım sıkıntı çıkarmaz. Motor konusunda endişem pek yok. 1.6 120 hp 300nm Bravo'dan geçiş yaptım. Duster'da denedim gayet atik bir motor. Hatta o 130 hp bu 140. Daha iyidir. Tabi yazın tam yüklü klima açık rampalarda napar bilemem. Yine yığılmaz ama iyi yakar. 1.3 tce aynı zamanda qasqai^de de 160 hp olarak bulunuyor. Sadece yazılım farkı mı yoksa turbo farkı var mı bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz.
  • 13tce 1 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Performansından şüphem yok ama yakıt tüketimini merak ediyorum ben. Ekrandaki ortalama hız verinizle beraber yakıt tüketim değerinizi de paylaşabilir misiniz?
  • Teşekkürker. Tabi ki gelsin hemen bir inceleme yazarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimde n11 erguven otomotivden alınma megane 2017 1.6 için hava filtresi var. bana lazım değil isteyene ücretsiz veriyorum, kargo sizden olur
  • r00tsecurity R kullanıcısına yanıt
    çözüm yok.size tavsiyem online dinleyin. bütün megane4lerde talismanlarda aynı
  • konya istanbul arası. ankara trafiğindede biraz oyalandık.

• Arkadaslar megane 4 1.5 edc ile araniza katildim klimayi ortadan biraz yukari cikarinca fan hızını baya sesli çalışıyor durum sizdede boylemi birde 1.viteste bazen gaza basiyorum aracin devri yukseliyor 2 3 saniye sonra aliyor gazı bu nedendir ilginiz icin simdiden tsk

• berkela34 B kullanıcısına yanıt
    boştaymış gibi bağırması sonra gazı alması kronik bir problem. bir kaç defa edc ile ilgili güncelleme çıktı ama pek fazla işe yaramadı. çok sık oluyor ise servise gidip baktırın şanzıman güncelmi diye. fan sesi ise bütün araçlarda öyle. ben her zaman 2.sevide kullanıyorum. yazın çok sıcaklarda 4. seviye yeterli oluyor
  • merhaba arkadaşlar bende ilk elde 30 binde sedan beyaz 2017 megan 4 ile aranızdayım araç çok geniş ve rahat dacia logan dan sonra .
    esp ve asr kapanmıyor sanırım kısmet artık
    ancak çok sessiz gibi motoru lpg lovato marka ve performans iyi.
    ben bakımını kendim yaparım 1.6 16v motor için hangi yağ konur bilginiz varmı. lastik kaç hava ister bilgi lazım biraz

• ynkpars kullanıcısına yanıt
    Pazartesi gunune şanzıman ıcın randevu aldim guncelleme yaptiracagim bakalim problem cozulurse sizlerede bildiririm. Bide garanti bittigi icin bakımı disarida çözeceğim en iyi yağ tercihi ne olur sizce

Ben geçen hafta servisteydim yazılımı güncellettim ama değişen bir şey olmadı, servis danışmanı hafif eğimli yolda normal olduğunu aracın bir anda hızlanmaması için gibi bir şeyler söyledi. Çözüm önerisi ise bu manuel moda geçmek
  • agirseviyorum kullanıcısına yanıt
    Ilk kez edc sanziman kullaniyorum son 1 haftadir. Bir cok otomatik vites kullandım boyle bisey gormedim duz yolda da mevcut simdiden sogudum şanzımandan guncellemeyle çözüldüğünü okuyup sevinmistim demekki oda çözüm degil.

Aslında araç ve şanzıman uyumu güzel ben beğeniyorum tabi yarı otomatiklerin hemen hepsinde farklı da olsa artı eksi yönleri var bu durum benim clio 4'de de mevcuttu ben alışık olduğumdan dolayı nerede nasıl davranacağımı kestirebiliyorum artık, belki gerçekten dediği gibi bilerek yapılmış bir şeydir bilemiyorum tabi ama size tavsiyem bir hava filtresini kontrol edin bakımı beklemeyin çok çabuk doluyor ve aracın davranışını tamamen değiştiriyor.
  • echomaniac E kullanıcısına yanıt
    esp kapatma özelliğini yapabiliriz. aşağıdaki video gibi oluyor

• Aracı alalı 1 hafta oluyor. Yol bilgisayari tuketilen yakit ve bakima kalanı her 0.9 km'de bir sifirlaniyor. Internette arastirdigimde km si cekilen araclarda boyle durum olabiliyormuş. Bide ben aracı almadan 3 5 gun once yetkili serviste akü sü degismis insallah akü degisiminden kaynaklı bir problemdir. Km geri çekildiyse vah halimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: ynkpars

esp kapatma özelliğini yapabiliriz. aşağıdaki video gibi oluyor

1.6 joy pakette neler açılıyor hocam gizli özellikler ile Bursaya geliyormusunuz

• Videoda etkili olan ESP değil asr.. ESP denge için var.

ASR içinse patinaj yapmaya başlayan lastiklerde torku düşürmek daha uygun bir yöntemdir.
    El freni çekip yanlamayacaksanız iptalini tavsiye etmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.