Şimdi Ara

2016 Octavia 1.6 dsg style mi 2015 corolla premium mu? Lutfen yardim.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar iki gune bir tane hayirlisiyla almayi dusunuyorum ama kafam karisik haliyle. Bu ikisi disinda superb'te kafami karistirdi.

Forumda hep konusulan konular. 2016 OCtavia DSG 1.6 TDI yada Corolla 1.4d mm Premium dan birini secmek istiyorum. Toyota malum ortada premium ve 87.000 TL fiyat var 2015 sifir. Octavia DSG 91.5 metalik mavi 1.6 tdi fiyat var. Acikcasi Octaviayi test ettigimde acayip hosuma gitti. Fakat DSG problemlaeri ve servis agi, ikinci el gibi seyler cok dusunduruyor ve 2 sene sonra elimde patlasin istemiyorum.

Skodadan sogutan en onemli olay +3 sene garanti alayim dedigin zaman adamlar 3000 TL istiyor, Toyota +3 te 1000 TL limitsiz km... Skoda kendi araclarina bile guvenmiyor gibi geldi bunu gorunce.

Skodanin fiyatininda corolla premiumdan pahali olmasi da bir engel.

Ama gercekten skodanin vites gecisleri ve motoru corollaninki yaninda tereyag gibi. Corolla biraz daha kalitesiz ve basit bir arabaya biniyor hissi veriyor motorun gucunden ve vites gecislerinden dolayi. Ama alsam 15 sene sadece yag degistirsem sorun cikartmayacaginida biliyorum.

Lutfen yardimci mesajlar atin, skodayi ya da corollayi gomen mesaylar degilde, ikisinide bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim

• Corrolla yakında makyaj alacak.
    Corollar'nın iç mekanı kalitesiz,
    Octavia'nn iç hacmi daha geniş, motor + şanjıman uyumu yüksek, bagajı efsane. Aileniz için daha iyi olur.
    1.4d eski bir motor, VAG 110 motorları güncelledi. DSG'nin 3. jenerasyonu ile ilgili memmuniyet yüksek.

Skoda için İstanbul'dan fiyat alırsanız güzel indirimler yapabilirler.

Skoda marka algısını yükseltti, Yeni Octavia ve Superb modelleri çok beğeniliyor.

Hangisi içinize sinerse onu alın. Ben Corolla 1.4D MM alacaktım advance, şimdi Octavia Style 1.4 DSG Style sürüyorum.
    Arabamdan çok memmunum.
  • Cok dusundum sonra dsg korkusu yuzunden corolla aldim. Yarin gelecek. Ama octavia super bi araba testte falan gercekten cok hosuma gitti. Neyse aklimda kalmasin artik ama cvp icin cok tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mteke

Corrolla yakında makyaj alacak.
    Corollar'nın iç mekanı kalitesiz,
    Octavia'nn iç hacmi daha geniş, motor + şanjıman uyumu yüksek, bagajı efsane. Aileniz için daha iyi olur.
    1.4d eski bir motor, VAG 110 motorları güncelledi. DSG'nin 3. jenerasyonu ile ilgili memmuniyet yüksek.

Skoda için İstanbul'dan fiyat alırsanız güzel indirimler yapabilirler.

Skoda marka algısını yükseltti, Yeni Octavia ve Superb modelleri çok beğeniliyor.

Hangisi içinize sinerse onu alın. Ben Corolla 1.4D MM alacaktım advance, şimdi Octavia Style 1.4 DSG Style sürüyorum.
    Arabamdan çok memmunum.

Bire bir beni anlatmışsınız. Corolla için pazarlık yaparken 28 aralıkta style octavia'yı teslim aldım. Önceki aracım benzinli Auris idi. Japon araçları size sürücü muamelesi yaparken octaviada küçük ayrıntılarla memnun edilmeye çalışıldığımı hissettim. En basitinden ayna altı aydınlatmaları bile insanı sanki çok pahalı bir araca biniyormuş gibi hissettiriyor. İç hacim olarak da bagaj olsun diz mesafeleri olsun sanırım sınıfın en genişi Octavia aynı SuperB gibi. Superb'e de aklım çok yatmıştı ama hem daha falza kredi kullanmamak için hem de o kadar uzun aracın İstanbul'da sıkıntı olabilieceğini düşündüğüm için Octavia aldım.
    Aracın eksi yönlerine gelirsek süspansiyonlar konforsuz ancak japonlarda da bu böyle farkı ancak fransızlarda veya D sınıfında görebilirsin diye düşünüyorum. Yan rüzgarları ciddi hissettiriyor ancak enteresan bir durum var özellikle 120 üstü hızlarda ters şeritten biraz yakın geçen kamyon gibi bir aracın rüzgarını ciddi hissediyorsunuz ve aracın şeritten çıktığını düşünüyorsunuz ancak araç şeridinde devam etmekte oluyor. Bir de sıkıştırmaya çok gelmediği ve hızlı giren virajlarda ESP'nin çok kolay devreye girdiği söyleniyor. Sakin kullanan ve bugüne kadar hiçbir aracımda ESP'yi devreye sokamamış biri olarak böyle bir durumla karşılaşmadım şimdiye kadar ama ESP aracı çizgide tutuyorsa bence sorun yok.

• merhaba bende 1 haftadır 2016 octavia style kullanıyorum. Gerçekten çok güzel bir araba. daha önce de jetta ve toledo da DSG kullandım ama bu araçtaki dsg çok daha sorunsuz aracın vites ile olan ilişkisi unutturuyor. Motor sesi çok iyi izole edilmiş 2500-3000 devire kadar hiç motor sesi yok ortalıkta. İnsan biraz da araç kullandığını anlamak istiyor motor sesi duymak istiyor ve kabindeki motor sesi gerçekten keyifli. ( 110hb euro6 tdi )
    1-2 viraj denemesi yaptım hiç birinde güvenimi sarsacak bir sorun çıkarmadı nasıl giriyorsa öyle çıktı virajdan. Farları çok iyi tüm yolu aydınlatıyor. Araçta rüzgar sesi vs duymuyorum ama evet aracın yanından başka bir gürültülü araç geçerken ( motorsiklet vs gibi ) içeride bu aracın sesini çok hissediyorsunuz tek olumsuz yanı bu. Önemlimi ? yaşattığı hissiyattan sonra umurumda bile değil. Hele arka oturma rahatlığını görünce iyiki passat almadım ve 40-50tl tasarruf ettim diye seviniyorum.

• Corollami.. corolla efsanesi biteli cok oldu.. el birligi ile icine ettiler.. aracin icine oturup cikmam bir oldu sifir alirken.. Octavia ile kiyas kabul etmez.. artik her araba saglam..

• Arkadaşlar selamlar, 2015 model ikinci el toyota corola veya skoda octavia almayı düşünüyorum. En az sorun çıkartan, konfor ve ikinci ele bakıldığında hangisi daha mantıklı olur.
  • 8 ay oldu arabamla, corolla 1.4d mm premium. 2012 4dr 4x4 2.8crd jeep Wrangler'dan sonra aldigim icin biraz attan indim esege bindim misali zor alistim. fren problemi vardi fren gereksiz ses cikarip otuyordu, princ fren miymis neymis, onu duzelttikten sonra bugun 10.500 km'de sorunsuz ve cok ekonomik gidiyor. Alistikca seviyorum. \
  • taner_06 kullanıcısına yanıt
    Ne aldınız, memnunmusunuz?

• Merhaba, Corolla aldim premium, cok memnunum.
  • yksln kullanıcısına yanıt
    Günaydınlar uzun zamandır giriş yapmamıştım. Yeni gördüm yazınızı golf 1.4 tsi aldım 2014 model. Bu arabayı ekim 2016 da 25000 km almıştım. 63000 tl ye şu anda piyasası 75000 lerde. Hem sürüş konfor hemde kar olarak cok mennunum 😊

• taner_06 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Kazasız belasız. Bende Focus aldım gayet güzel araç.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.