Şimdi Ara

Skoda FABIA alayım diyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
8.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yarın bir Skoda Fabia bakmaya gidiyorum. Arabayı çok beğendim. 2005 model bir araç. Serviste bir arızası çıkmazsa almayı düşünüyorum inşaallah. Ama size önce bir kaç soru sormak istiyorum.

1- Araç 50 bin civarında. Yakın zamanda ağır bir bakımı var mı?
    2- Aracın yedek parça fiyatları nasıl? Mesela bir hyundai veya ford ile kıyaslanırsa.
    3- Servisleri iyi mi?.

Teşekkür ederim.

• Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. !!!
    Arabayı bugün aldım.
  • Hayırlı olsun... Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengin_47

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. !!!
    Arabayı bugün aldım.

kazasız cezasız sürüşler hayırlı olsun.... 2004 ve altı fabia larda kronik sorunlar var bende 2004 htp var mesela ...ama 2005 modeli sorunsuzdur arızaydı servise gitmeydi fln bunları artık unutun servis zamanı geldiğinde o sizi uyarır zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: scout_616

quote:

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. !!!
    Arabayı bugün aldım.

kazasız cezasız sürüşler hayırlı olsun.... 2004 ve altı fabia larda kronik sorunlar var bende 2004 htp var mesela ...ama 2005 modeli sorunsuzdur arızaydı servise gitmeydi fln bunları artık unutun servis zamanı geldiğinde o sizi uyarır zaten...

nedir o kronik sorunlar ?
  • Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
    Kronik sorunlar denmiş geçilmiş . Aldınız artık bence araştırmayın canınız sıkılmasın. Ama kronik sorunlar ve çözümleri içinhttp://www.skodam.com a bi bakın inşaallah ihtiyacınız olmaz ama el altında bulunsun

güle güle kullanın
  • hayırlı uğurlu olsun aracınız. Memnun kaldınız mı araçtan bize de önerir misiniz? Birde fiyatı e özelliklerinden bahseder misiniz biraz. teşekkürler iyi sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasseria2

hayırlı uğurlu olsun aracınız. Memnun kaldınız mı araçtan bize de önerir misiniz? Birde fiyatı e özelliklerinden bahseder misiniz biraz. teşekkürler iyi sürüşler.

Araç sakin kullanımda şehir dışı 4.8 lt yakıyor bu harika. Ama bastım mı gitsin diyorsanız sakın almayın çünkü gitmiyor ve fazla yakıyor o zaman. Memur arabası işte. Kişiliğime uygun bir araç. fazla hız yapmayı sevmem. Kullanımı bana rahat geldi. Ama tabi Vectra Astra bora yeni corolla filan ile kıyaslamayın. Clio 206 ile kıyaslanırsa rahat. 112 nm tork üretiyor. bu özellikle atik olması açısından iyi bir şey ama ara hızlanmalar yavaş. Yani 70'ten yüze yavaş çıkıyor. Bu da uzun yol arabası için iyi değil. Ben %80 ş.içi kullanacağım için dert etmedim.

Arabayı 15'e aldım. Sunroof, Analog klima, Yol bilgisayarı, Sürücü Hava yastığı var. Başka özellik yok. 2005 model 52 binde çok temiz, değişen parça yok.

Hayırlı olsun diyenlere çok teşekkür ederim. Allah çok daha iyisini size nasip etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dor Niro -- 1 Ekim 2009; 9:55:49 >

• deneme
  • arkadaşım aracın hayırlı olsun ama fabia nın çok motor seçeneği var sen bunları belirtmeden bastınmı gitmiyor demişsin! bende de fabia var bastınmı manyak gidiyor sendekinin motor ve beygir gücü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

arkadaşım aracın hayırlı olsun ama fabia nın çok motor seçeneği var sen bunları belirtmeden bastınmı gitmiyor demişsin! bende de fabia var bastınmı manyak gidiyor sendekinin motor ve beygir gücü nedir?

Benimki basınca gitmeyenden 1.2 64 BG
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: @p4p800se

arkadaşım aracın hayırlı olsun ama fabia nın çok motor seçeneği var sen bunları belirtmeden bastınmı gitmiyor demişsin! bende de fabia var bastınmı manyak gidiyor sendekinin motor ve beygir gücü nedir?

Benimki basınca gitmeyenden 1.2 64 BG

bizim alt komşuda var 1.2, hep bana aracının nasıl ekonomik olduğunu anlatıp duruyordu, benimki 1.4 101 bg ya, sanki 1.2 den çok çok fazla yakıyor sanıyor garibim, geçen yaz beraber biryere gideceğiz iki araba boşuna gitmeyelim dedim, al sen kullan test et diye verdim benim aracı, o gün ağzından duyduğum tek şey "nasıl yaaaaa...." olmuştu (seriliği ve yakıt tüketimi için yaptığı yorumdu)

• BRC Lpg taktırdım.
  • skoda cı arkadaşlar 16000 tl var fabia combi alyım diyorum bu araç asıldır kronik sorun denmiş neler bunlar. lpg e uymayan motoru var mı?...
    ilgilenn arkadaşlara teşekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_engin

skoda cı arkadaşlar 16000 tl var fabia combi alyım diyorum bu araç asıldır kronik sorun denmiş neler bunlar. lpg e uymayan motoru var mı?...
    ilgilenn arkadaşlara teşekkurler..

http://www.skodam.com/forum_topics.asp?FID=6 buradan daha hızlı bilgi alabilirsin fabia hakkında..
  • lpg taktırınca bir sıkıntı oldumu ayrıca yakıt tüketimi ne kadara düştü , hayırlı olsun aracınız..
  • yazılanları okuduktan sonra yinede kullanıcılara danışayım dedim.
    benimde niyetim 1.4 dizellerden yana hani tasarruflu olur diye araç hakkında bana bigi verir misiniz?
    servisi,yedek parça fiyatlaraı göze batan hastalıklı yanları vb
    teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dix1

lpg taktırınca bir sıkıntı oldumu ayrıca yakıt tüketimi ne kadara düştü , hayırlı olsun aracınız..

Kusura bakmayın bu topiğe bayadır bakmıyordum. LPG'den sonra performans sorunu yok. En azından benim için yok. Yakıt tüketimi henüz birinci depo boşaldı ona göre 160 krş çıktı. Bu günlerde ikinci depoyu da fulleyince tekrar ölçüp burda paylaşırım. veriler Ş. içi ve LPG 1.80/lt. olarak hesaplanmıştır. 238km/38 tl.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.