Şimdi Ara

2016 model Fluence 1.5 DCI EDC ICON alma arefesindeyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
15.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. günlerdir otomatik araba bakıyorum ancak 72bin max fiyata 2016 model Fluence 1.5 DCI EDC ICON alabiliyorum sanırım.

Başka markaların en alt donanımları da var belki bu fiyata ancak ben donanımsız arabadan pek hoşlanmıyorum. Atıyorum ford focus trend-x almaktansa(ki bu araba 72 ye de alınamıyor maalesef) fluence icon tercihimdir.

Tavsiye eder misiniz. 2016 modellerin 2019 a kadar garantisi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spider58 -- 8 Ekim 2017; 20:15:16 >

• 2012 yılında babam benim tüm olumsuz yorumlarıma rağmen privilege paket (o zamanın en dolu paketi) almıştı. navigasyon, sunroof, xenon, 17 jant vs herşey var. Halen de kullanıyor 140 bin kmyi geçti araç daha bir defa bile rutin bakım harici servis yüzü görmedi. İçi ve bagajı çok geniş. İç mekanda kullanılan malzemeler çok kalitesiz görünüyor ama garip bir şekilde trim sesi hiç yok araçta. Tek sıkıntı direksiyon ve vites topuzundaki deriler soyuluyor. Yakıt tüketimi düşük, performansı iyi. Benim en sevmediğim tarafı yol tutuşu biraz zayıf. Yani o paraya bomboş focus alacağıma dopdolu fluence alabilirim. Babamın bir bildiği varmış
  • 10 gün 1000 km kadar kullandım. Aynı model, aynı donanımda olanı.

Ben para verıp almam, yol tutuş, iç mekan kalitesi gerçekten kötüydü.Sanki 2-3 yıla elimizde kalacak gibi geldi bana.

Tek artısı hayvani genişliği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

10 gün 1000 km kadar kullandım. Aynı model, aynı donanımda olanı.

Ben para verıp almam, yol tutuş, iç mekan kalitesi gerçekten kötüydü.Sanki 2-3 yıla elimizde kalacak gibi geldi bana.

hocam icon donanım olduğundan emin misiniz? alt donanımlarda dediğiniz doğru içi kalitesiz ama iconlar bambaşka duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spider58

quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

10 gün 1000 km kadar kullandım. Aynı model, aynı donanımda olanı.

hocam icon donanım olduğundan emin misiniz? alt donanımlarda dediğiniz doğru içi kalitesiz ama iconlar bambaşka duruyor.

Yok hocam, icondu. Yarı deri koltuk, cc , 17 jant flaan araç görüntü olarak güzel ama, kullanılan malzeme bence çok kalıteli degıl

• O paraya bu yaşta alınabilecek en iyi araç.
  • Fluenceyi eleştirebilirsiniz fakat o fiyat aralığında alabileceğin en iyi araç.

50 bin liraya 66 bin km'de 2013 touch plus model otomatik dizel fluence aldım, varsa bu fiyata yüksel model düşük km'li araç önerinde bilelim.

O arabaya o parayı vermem diyenlerin ya cebi dolu ya da o aracı alacak paraları yoktur sürekli eleştirirler.
    aynı tiplerden bizim mahalledede var adamın arabası yok daha 50 bin TL aldım dedim pahalı almışsın etmez o kadar dedi lan insan bi hayırlı olsun der. şimdi aracı satsam 54'den aşağı satmam.

yakıtta üzmez, bakımda üzmez, iyi kaçar, iç malzemesi kaliteli değildir ama kaliteli almak isteyenler 70 bin lirayı gözden çıkarsın.
  • Vallahi çıtırtı , tıkırtı dert etmiyorsanız verdiklerine göre fiyatı en iyi araba bu sıralar.

Asfaltta çok sessiz , oldukça az tüketiyor , bakımı masrafsız nispeten ve motor-şanzıman başarılı. Genişlik çok iyi.Klima sistemi iyi sayılır.

Yumuşak amortisör ve aracın yapısı nedeniyle yol tutuşu ortalamalarda... Dediğim gibi trim sesi de var. Ses sistemi çok iyi değil.

Ben prestij paketli aldım (xenon , sunroof ve elektronik park freni var.) Aracı ifade edebilecek kelime dertsiz...

Aracı bir nakil aracı olarak görüyorsanız hiç düşünmeyin alın. Keyif aracı arıyorsanız hiç bakmayın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ümit ünsal -- 9 Ekim 2017; 11:30:53 >
  • Şu an işyerim de kiralık olarak bulunan Fluence EDC İCON aracı defalarca kullandım, ve beğendim. Bence gayet mantıklı bir araç tavsiye ederim.
  • Trabzon gibi bol rampali bir şehirde(şehir içi) arkadasimin ortalamasi 5.6 lt

2015 fluance 1.5 dci+edc touch ...

Yakmiyor kokluyor...

• 2012 yılında babam benim tüm olumsuz yorumlarıma rağmen privilege paket (o zamanın en dolu paketi) almıştı. navigasyon, sunroof, xenon, 17 jant vs herşey var. Halen de kullanıyor 140 bin kmyi geçti araç daha bir defa bile rutin bakım harici servis yüzü görmedi. İçi ve bagajı çok geniş. İç mekanda kullanılan malzemeler çok kalitesiz görünüyor ama garip bir şekilde trim sesi hiç yok araçta. Tek sıkıntı direksiyon ve vites topuzundaki deriler soyuluyor. Yakıt tüketimi düşük, performansı iyi. Benim en sevmediğim tarafı yol tutuşu biraz zayıf. Yani o paraya bomboş focus alacağıma dopdolu fluence alabilirim. Babamın bir bildiği varmış

• 1 hafta kadar Icon Otomatik kiralamiştim.. Yol tutuşu biraz zayif. Şanziman başarili Ses sistemi kötü. Ama yakit çok çok iyi.. 72 Bin TL şahsen ben vermem.. Araba kötü diye değil.. Renault markasina vermem. Onun yerine Pegout 3008 alirdim En azinda ağir başli araba Şehir icindede en fazla 6 litre yakar..

• garantisi bitene kadar çatır çatır binilir, garantisi bittiği gün satılır
  • o para etmez uçan teneke kendisi

octavia bakın derim aynı paralara var 2 el
  • o boş focusa oranla yol tutuşu çok daha zayif

edc nin baski balata fiyati yuksek

radyo düğmelerrinde boya atmasi gibi bir kalitesizlik var (megan 3 te de vardi bu)

fluence edcler kuru kavramaydi diye aklimda kalmis eger getrag 6g250 ise adami dsg gibi üzer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 10 Ekim 2017; 21:31:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O paralara alınacak en iyi araçtır. Az yakar, bakımları diğer markalara göre ucuzdur. 60 litrelik deposu uzun yolda mutlu eder, bagajı ve arka diz mesafesi iyidir. İçi buram buram plastiktir ama olsun sonuçta maksadına göre alınan bir araç. Ben de düşünüyorum benzer bütçeyle aynı aracı.

• Araç çok az yakıyor bende 500 km kadar kullandım, direksiyon yumuşak süspansiyon da öyle, motor sesi içeri alıyor , dizayn berbat bana göre ,malzeme kalitesi fena değil, vites konforu bana kalırsa kötü geçişler hissediliyor, baya manuel araç gibi geçişler , yol tutuş zayıf, bu arabanın en güzel yanı yakıtı koklamak onun dışında ben tasarim a çok önem veririm mesela, kesinlikle bana göre değil, nekadar mantıksız da olsa gider bu paraya 530d alırım 2005 model:D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 72 mi

Trend X Focus'a bir arka park sensörü ekledin mi tamamdır, Fluence ile aynı yere koysan araba kahrından ölür, o kadar farklı arabalar.

• 1.5 EDC DCI Icon Fluence gerçekten F/P arabası sür gitsin dediğimiz bir araç parça bol sorunsuz, gayet güzel alınır binilir.
  • 2016 Model 1.5 Fluence Touch 110 EDC otomatik kullanıyorum 17 ay oldu. 40 bin km'yi geçti. Daha önce biri ufak bir de büyük kaza yaşadım. Bundan önce C4, Octavia, Focus, Elantra vs bir çok araç kullandım. Şu zamana kadar kullandığım araçlar içinde maalesef en kötüsü, en güvenli hissettirmeyen araç. Ki güvenli de değil. Tek avantajı, yakıt olayının iyi olması. Zaman zaman saçma sapan şeyler de oluyor mesela, zaman Zaman otomatik vites kafayı yiyor ve bir üst vitese geçmiyor, ben de manuele alıp ettiriyorum, bir müddet öyle devam ediyorum, sonra düzeliyor. ( 10 seferden fazla başıma gelmiştir.) Bazen düzelmiyor, kenara çekip bekliyorum. Sonra devam ediyorum. Bazen radyo kafayı yiyor çalışmıyor. Bazen de lastik basınçları göstergesi... Saçma sapan bir araç. Tavsiye etmem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.