Şimdi Ara

2016 KPSS LİSANS (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.455
Cevap
36
Favori
109.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi sorum var merak ediyorum arkadaşlar .. Lisans KPSS mi daha zordur Lise KPSS mi ?
  • Lisans biraz daha zordur fakat lisans alımları daha fazladır.
  • Hocam ben bu yıl liseden giricem 85 üstü atanabilirim gibi ama bakalım napıcaz. Dershanede lisans daha kolay denmişti bu ara full lisans denemelerini çözüyorum o yüzden sordum teşekkür ederim cevap için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela 85 net lise sınavında daha çok puan getirir. Lisansta ise 85 net liseye göre az puan olur. Asıl mesele bölümden alım olacak mı meselesi yani hangisinde atanmak kolaysa oraya yönelmek.
  • Haklısınız hocam... Bilişim tekn. Bölümü mezunuyum liseden. Umarım atama olur bakalım hedefime ulaşabilecek miyim :).

• 2011 4176 Bilişim Teknolojileri Bölümü. 2014 kasımdan 2016 hazirana kadar alım olmuş 85-86 küsür puanlarla kapatmış.http://tercih.kpssrobotum.com/?mezuniyet=Orta%F6gretim bölümü seçin gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beedrill364 -- 26 Temmuz 2016; 12:48:47 >
  • puanı 70 üstü olan komiser yardımcılığına başvursun arkadaşlar amir sınıfı 10 seneye kalmaz başkomiser oluyorsun sonrası,müdür sınıfı
    maaşlar 3500 den fazla zorluğu var mı evet var ama her iş öyle,herkes sabah 8 akşam 5 hafta sonu tatil çalışmak ister ama burası türkiye
  • Hocam teşekkürler yardımınız için. Bakalım umarım o puanları yapabilirim.:)

• fabrizo kullanıcısına yanıt
    Bu komiser yardımcılığına başvuru için Göz derecesinin en fazla kaç olması gerekli acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Bu komiser yardımcılığına başvuru için Göz derecesinin en fazla kaç olması gerekli acaba?

İki göz dördü gecmemeli,eger kazanirsan intibak egitiminde bastan asagi muayene oluyorsun hastanede o zaman doktordan rapor alip cizdirirsin bu sekilde yapan cok var,saglik ikinci asama yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emniyete 3000 komiser yardımcısı alınacak. 1000 tanesi meslek içinden. 2000 i kpss ile. Enaz 70 almak gerekiyor. Yaş Sınırı 31 Aralık itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak. @fabrizo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lektonstar kullanıcısına yanıt
    Şimdi şaşırdığım olay 2000 kişi 4 yıllık üniveriste mezunu ve bunlar komiser yard. olarak başlayacak ve bu insanlar nasıl bir eğitimden geçecek ki 2 yıl akademide okuyanla eşit olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beedrill28

Şimdi şaşırdığım olay 2000 kişi 4 yıllık üniveriste mezunu ve bunlar komiser yard. olarak başlayacak ve bu insanlar nasıl bir eğitimden geçecek ki 2 yıl akademide okuyanla eşit olacak ?

Orasını bilemem zorluk cekecekleri aşikar hatta hic bisey bilmeden amirlik yapmaya kalkisacaklar zamanla ogrenirler artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende 2017 kpss gireceğim.

2016 kpss'den 85+ alan arkadaşlar iktisat maliye muhasebe hukuk için hangi kaynakları kullandıklarını ve çalışma sistemlerini yazabilirler mi acaba.
  • Merhaba arkadaşlar. Arkadaşım lisans kpss sine girdi 2016 daki. Puanları p1:73 p2: 72 p1:71 Nasıl ve ne zaman tercih yapacağımız hakkında hiçbir bilgimiz yok. Düz memurluk kadroları için de bu puanlar yeterli oluyor mu acaba? Bu son temizlemelerden sonra da baya kadro açıldı sanırım. Nereleri yazabiliriz kendisi mühendislik mezunu.
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Kadro açıldı fakat bu daha çok öğretmenlik, polislik, hakim, savcı filan bu kısım unutuluyor. Ne mühendisi kendisi ? Müh. bölümleri sayısal öğrenciler olduğu için puanlar yüksek oluyor 80-85 üstü gibi. Merkezi atamalar ösym sitesinde yazıyor tarihleriyle birlikte 2016/1, 2016/2 gibi. Bunun dışında kurumlar kendileri alım yaptıklarında açıklama yapıyorlar bunları da takip etmek gerek. Google'da bölümü aratarak ne zaman nereye alım olmuş daha önceki yıllar için görülebilir. Merkezi alımlar için bu link yardımcı olurhttp://tercih.kpssrobotum.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beedrill364 -- 28 Temmuz 2016; 14:57:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beedrill28

Kadro açıldı fakat bu daha çok öğretmenlik, polislik, hakim, savcı filan bu kısım unutuluyor. Ne mühendisi kendisi ? Müh. bölümleri sayısal öğrenciler olduğu için puanlar yüksek oluyor 80-85 üstü gibi. Merkezi atamalar ösym sitesinde yazıyor tarihleriyle birlikte 2016/1, 2016/2 gibi. Bunun dışında kurumlar kendileri alım yaptıklarında açıklama yapıyorlar bunları da takip etmek gerek. Google'da bölümü aratarak ne zaman nereye alım olmuş daha önceki yıllar için görülebilir. Merkezi alımlar için bu link yardımcı olurhttp://tercih.kpssrobotum.com/

Hocam kurumların kendi aldıkları elemanları duyurdukları bir sistem var mı tüm kurumlara aynı noktadan ulaşabileceğim?

dpbhttp://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx?ID=0&lb=Anasayfa puan kısmını ise daha önceki alımları google da ararsanız sitelerde bulursunuz.
    p3 puanına bakmalısın ancak puanlar çok düşük. zor gibi.
  • https://forum.donanimhaber.com/m_119021057//tm.htm#119021057

Arkadaşlar konuya bakabilir misiniz.
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.