Şimdi Ara

2016 KPSS LİSANS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.455
Cevap
36
Favori
109.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar var mı 2016 kpss lisansa hazırlanan bu süreçte yardımlaşalım haberleşelim,benim mat1 temelim o kadar iyi değil o yüzden erken başlıyacağım matematik çalışmaya onun dışında tarihe coğrafyaya o kadar uzağım ki

hangi kaynaklardan yararlanmalıyım sözel derslerde,ayrıca dershaneye gitmek bana fuzuli geliyor internette o kadar ders anlatımı var,piyasada bolca kaynak var hani matematiği sıfır olanlar gidebilir ama diğer dersler için hiç gerek yok biraz da insanın kendisini motive etmesinden başka bişey değil şuan en kötü dershane 1300 istiyor o parayla çeşit çeşit kaynak alınır

Çözemediğimiz sorular için bi watsapp grubu kurabiliriz aklımıza takılan şeyler için iyi olur bir de güncel bilgileri paylaşırız gündene ilişkin haberleri değerlendiririz

evet arkadaşlar konuyla ilgilenecekler buyursun gelsin toplanalım

• evet arkadaşlar kaynak tavsiyesi , whatsapp grubu vs gayet başarılı olabilir +1
  • Ben de kendim çalışmayı düşünüyorum, kaynak olarak konu anlatımında ihtiyaç ve murat yayınları yeterli olur mu acaba? Bir de tarihte en iyi kaynak hangisidir? son 2 yıldır tarih soruları çok eleyici oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Ben de kendim çalışmayı düşünüyorum, kaynak olarak konu anlatımında ihtiyaç ve murat yayınları yeterli olur mu acaba? Bir de tarihte en iyi kaynak hangisidir? son 2 yıldır tarih soruları çok eleyici oldu.

tarih için yediiklim diye duydum ama en iyisi bir kaç kaynaktan çalışmak ve tarih soruları dediğiniz gibi çok zorlayıcı çıkıyor hiç ummadık şekilde direk bilgi soruları
  • Arkadaslar henuz atanamadim fakat surec isliyor iste once siralama sonra kontanjan gelicek elimden geldigince yardimci olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Ben de kendim çalışmayı düşünüyorum, kaynak olarak konu anlatımında ihtiyaç ve murat yayınları yeterli olur mu acaba? Bir de tarihte en iyi kaynak hangisidir? son 2 yıldır tarih soruları çok eleyici oldu.

tarih için yediiklim diye duydum ama en iyisi bir kaç kaynaktan çalışmak ve tarih soruları dediğiniz gibi çok zorlayıcı çıkıyor hiç ummadık şekilde direk bilgi soruları

Artık ya tarihten eleyecekler ya da vatandaşlık bilgisinden, geçtiğimiz yıllarda medeni hukuk alanından hısımlığı sormuşlardı. Dediğiniz gibi tarihi birkaç kaynağa bakmalı. Geçen yıl isem yayıncılığın evveliyat tarih serisini önermişlerdi ama ben yayınevini hiç duymadığımdan almadım.

• dershaneye gidecek vaktim olmadığı için bende dışarıdan hazırlanacağım 2. ve son denemem olacak.
    bu nedenle iyi hazırlanmak istiyorum, netten video indirip matematiği oradan halletmeyi düşündüm diğerleri kitaptan olur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 42barış83 -- 4 Ağustos 2015; 17:35:51 >
  • Bende hazırlanıyorum bakalım türkçe dil bilgisini tamamen unutmuşun kaynaştırma harfleri neydi lan diye durup düşündüm bi ara matematiktiğe de göz atmak gerek tarih coğrafya 0 zaten vatandaşlık falanda var baya iş var
  • bizim bölümde kpss iki senede bir yapılıyormuş. merak ettiğim şu ki kpssden aldığımız puan iki sene geçerli olabiliyor diye birşey duydum .ben bu sene ikinci sınıfa geçtim lisans sınavına mezun olmadan girebilir miyim ve girdim diyelim aldığım puan mezun olduğum sene geçerli oluyor mu? eğer böyle bir uygulama varsa hemen çalışmalara başlamam lazım.çünkü okuduğum sürece 2. sınıfta ve 4. sınıfta kpss yapılacak.4. sınıf full staj olacağı için çok zorlanırım ve bunun yerine 2. sınıfta sınava girmeyi yeğlerim dolayısıyla böyle bir uygulama varsa çok yararıma olur .kesin bilgisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim.
  • Ankara'da 2016 Kpss için kurs tavsiyeleri

Arkadaşlar size ankara da , akademi kursu olarak gidebileceğiniz kurslar hakkında size bilgi vereceğim.

Ankara da B grubu için hemen hemen tüm dershanelerin kadro kalitesi aynıdır. Yayın olarakta ÖSYM'nin ne yapacağı belli değil. Soru tutturma gibi bir olay yok ortada. Nereden ne geleceği belli olmuyor. Ama son 2 yıldır şubeleşmemiş kursların kaynakları daha revançta. B grubu için dershaneye gitmek isteyen arkadaşlar, zaten kendilerini eksik hissettiği için gidiyorlar bu yüzden de , hocaya ulaşabileceği istediği soruyu hemen sorabileceği, çok fazla kaynak ve test veren , tekrarı bol olan kurslarıı tercih etsinler. Sizler için bir liste vereceğim bunlar benim size tavsiyemdir.

1- Ankara Kariyer Akademi
    2- Yükseliş Akademi
    3- Beyazkalem
    4-Pegem
  • Benimde mat eksiğim var nasıl çalışmalıyım ?

• Şimdiden yapın bir program. Tüm sene o programa uyarak çalışın. Konu anlatımında 1den fazla kaynak önermem çorba oluyor. Soru bankası da bazı yayınları öneririm. Yediiklim pegem ihtiyaç. Farklı dershanelerin denemelerini çözmekte faydalı oluyor. Ben bunları yaptım 85 aldım.

• Ben de dersaneye yazılmayı düşünüyorum Avcılar'da olsa güzel olur yollarda sürünmek istemem ama insan düşünüyor Avcılar gibi bir yerin hocaları ne kadar kaliteli olur diye. GKY o kadar umursamıyorum da Eğitim dersleri çok önemli, okusanız da anlayamıyorsunuz öğretmen faktörü çok fazla. İhtiyaç düşünüyorum aslında denemeleri kitapları ve ihtiyaca gitmiş olan arkadaşlarımın nispeten diğerlerinden yüksek yapması bunda etkili oldu. Var mıdır bu konuda düşünceleri olan?
  • Sadece KPSS GK-GY sınavına girecekler arkadaşlar dershaneye gitmeyebilir. Konular az olduğundan her birine fazlaca vakit ayrılıp sağlam bir çalışma ile iyi puanlar alabilirsiniz. Matematik için de video ders , cd falan derken her yolu denemek gerekiyor , zaten konu az vakit fazla olduğundan kendi başınıza bile olsanız bence başarabilirsiniz. Öğretmenlik için yani GK+GY+EĞİTİM+ALAN üçlüsünden sınava girecek arkadaşlara ise dershaneye kayıt olmayı öneririm. Ben geçen sene kendim hazırlandım , gerçi pek vaktim yoktu okul formasyon eğitimi derken yoruluyordum ve pek fazla çalışamıyordum bu yüzden pek iyi bir puan yapamadım. Ama işin özeti şu ki kendi başınıza hem eğitimin hem gk+gy hem de alanın altından kalkmak zor, bunu anladım. Tabi bu kişiye göre değişir ben fef çıkışlı olduğumdan eğitim bilimlerinde temelim çok kötü. GK+GY fena değil ama yıllar oldu çoğu konuyu unuttum. Dolayısıyla bu sene dershaneye kaydoldum ve bu şekilde hazırlanmayı düşünüyorum. Önceden sağlam temeli olanların ise kendi başlarına çalışmaları daha faydalı olabilir.

• Ben de Beyaz Kalem düşünüyordum, bu yorumunla iyice kesinleşti düşüncem. Acaba ne zaman başlıyor dersler bi bilgisi var mıymış arkadaşının? Ya da sizin dersler ne zaman başlıyor?
  • Gk-gy,girecekler simdiden matematige başlasın 3-4 aya bitirir konuları zaten,bu arada da hafiften tarih,vatandaşlık calisilir ocak gibi sozel derslere agirlik verilir matematik de artik soru bankaları ile pekistirilir mart gibi de sozel dersleri bitirip nisan-mayis full deneme ile rahatlikla sinava hazir girilir zaman bol yalnız son sınıf olanlar icin biraz sıkışık olur vize final zamanı biraz kpss ikinci plana atilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kpss için dershaneye gitmek bence gereksiz çünkü kolay bir sınav, matematiği bir kere kimse çıkıp da zor diyemez, 30 da 22-23 herkes rahatça yapar en az, e zaten türkçe tarih coğ için dershaneye boşa para mı verilir o paraya piyasadaki tüm kitapları alır çözersin daha faydalı olur
  • Arkadaşlar 2016 Kpss Güncel Bilgilere şimdiden başlamak lazım , Denemeler çıkmış bile , bulduğum bir denemeyi paylaştım

http://www.guncelkpssbilgi.com/2016-kpss-guncel-bilgiler-deneme-1/
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermine

Ben de Beyaz Kalem düşünüyordum, bu yorumunla iyice kesinleşti düşüncem. Acaba ne zaman başlıyor dersler bi bilgisi var mıymış arkadaşının? Ya da sizin dersler ne zaman başlıyor?

Valla derslerin başlama tarihi hakkında konuşmamıştık.Bizim derslerse eylülde başlıyor, aşağı yukarı bütün dershanelerin ders başlama tarihleri aynıdır , en fazla 1-2 hafta oynar. Dediğim gibi dershaneye yazılacağın zaman isme bakmayacaksın. Gideceğin şubesi nasıl ona bakacaksın. Mesela Yediiklim Ankara'da süper eğitim verirken , İzmir'de kötü olabiliyor. Yine Kadıköy İhtiyaç çok iyi eğitim verirken Avcılar'daki berbat olabiliyor. Arkadaşım gidenlere sormuş soruşturmuş orayı tavsiye etmişler. En azından 1 vesait olsaydı ben de Avcılar veya Bakırköy'deki dershanelerden yana tercihimi kullanırdım ama dediğim gibi çok uzak kalıyorlar bana.

Bir de dershaneye gidip / gitmeme konusundaki yorumlarda şu karıştırılıyor; bildiğin gibi herkes KPSS'nin farklı oturumlarına giriyor. Örneğin sadece GK+GY oturumlarına girecek birisi için gerçekten dershaneye hiç gerek yok. Toplasan 5 ders var , önünde bir sene var her gün 1 sayfa not okusan yine rahatsın .Zamanın aşırı bol , konu da çok az olduğundan matematiği de rahatça videolarla halledersin. Ama bizim öğretmenlik bölümünde GK+GY + EĞİTİM+ALAN olmak üzere 3 oturum var. Tek başına bunların hepsinin birden altından kalkmak gerçekten zor. Bu açıdan dershanede GK+GY ve Eğitim'i halledip bireysel çalışmalarında alan bilgisine ağırlık vermek en garanti yol. Şimdiden hepimizin Allah yardımcısı olsun

• kimsenin moralini bozmak istemiyorum ama artık bu sınavın bir esprisi kalmadı . Eğer bölümünde ilk 10 a felan girmedikten sonra artık kpss ile atanmak hayalden başka bir şey değil .
    Ama ben yinede moralinizi bozmak istemiyorum .Artık alımlar çok azaldı arkadaşlar . Ben sınava önlisans olarak girdim ve 86 aldım ama halen atama bekliyorum . Alımlar diğer yıllara göre inanılmaz derecede azaldı . Yani hazırlanacak arkadaşlar en kötü hedefiniz 90 olsun şaka demiyorum 85 felanda artık kurtarmıyor. En basit örneğiniz karşınızda zamanında arkadaşım 81 le atandı ama ben bölümümden halen atanamadım .

Size tavsiyem çok çalışın arkadaşlar . Gecenizi gündüzünüze katın çalışın. Eğer kasım atamasında atanamazsam bende tekrardan hazırlanmayı düşünüyorum .

Bu sınav geçen yıl giren arkadaşlar iyi bilecektir lisans sınavında tarih soruları inanılmaz zordu . Ama ben inanıyorum ki matematik bilgisi iyi olan birisi için bu sınav zor gelmeyecektir.
    Eğer mat temeliniz yoksa ve düzenli ders çalışmak adına dershaneye gitmenizi öneririm .

Tarih için - ramazan hocanın videolarını izleyebilirsiniz.

Bu sınavda bence ağırlık verilmesi gereken kısım GY olduğunu düşünüyorum . Artık herkes bir şekilde tarih coğrafya sözel dersleri yapabiliyor ama matematik herkesin sorunlu olduğu bir ders .GY yapan birisi için bu sınav gerçekten yapılır . Hedefiniz 90 ve üstü olsun arkadaşlar . Hepiniz için hayırlısı neyse o olsun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.