Şimdi Ara

2016 KPSS LİSANS (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.454
Cevap
36
Favori
109.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3. sınıfım Gk+ Gy gireceğim. Dershane düşünmüyorum. Kaynak olarak alıp beğenen varsa söylesin. Şimdiye kadar Yargı ve İhtiyacı öneren oldu.
  • oztrlknur kullanıcısına yanıt
    Bende aynı durumdayım, büyük ihtimalle Ihtiyaç alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • küçükhakan kullanıcısına yanıt
    Kolay yada zor olduğu için değil, belli bir disiplin içinde tutsun, sınav periyodundan ayrılma diye gidiliyor dershaneye. Bazı kişiler için motive olmak kolay olmayabiliyor, dershane bu boşluğu dolduruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Kolay yada zor olduğu için değil, belli bir disiplin içinde tutsun, sınav periyodundan ayrılma diye gidiliyor dershaneye. Bazı kişiler için motive olmak kolay olmayabiliyor, dershane bu boşluğu dolduruyor.

+1
  • Merhaba arkadaşlar; bu formda 2 yıl önce evveliyat diye bir kitap önerdiğim zaman herkes bana reklam yapıyorsun vs diye etmediği laf kalmamıştı ve o kitap o zaman bayağı soru yakaladı ve ortalığın tozunu attırdı :) şimdi ise size yeni bir kitap önereyim bu yılın tartışmasız ve kpss sınavına damga vuracak olan kitabı "TARİHSAVAR" facebook grubu da var ve yakın bir zamanda çıkacak... almadan önce yazarın sorularını kontrol edin beğenmezseniz almayın ama benim önerim kesinlikle almanız yönünde... facebook grubunun linkihttps://www.facebook.com/groups/tarihsavar/ buyrun...https://store.donanimhaber.com/d3/1a/c9/d31ac95a0cfc305a510428cec76569a8.jpg
     2016 KPSS LİSANS

• Tarihin pusulası kitabını kitapcim.biz yayınlarının kitabını alınız, tasarı yayınlarının kitabı eski ve yazarı kitapçım bize geçti... evveliyat kitabını önermem çünkü bu yıl güncellenmemiş, 1500 soruluk kitaptan sadece 190 soru değiştirilmiş, size yeni ve güncel kitap önerim ise TARİHSAVAR diyorum başka bişey demiyorum...
  • Arkadaşlar aranızda ihtiyaç akademiye giderek sınava hazırlanacak var mı acaba?

• eşim bu sene kpss'ye hazırlanacak. kamu yönetimi mezunu. ihtiyaç yayınlarının konu anlatımlı setini alsak yanına da yaprak testlerden alsak yeterli olur mu? çalıştığı ve geç geldiği için dershaneye gitmesine fırsat kalmayacak. şimdiden planlı bir çalışmayla bu iş yapılabilir mi? söylediğim iki kaynak yeterli olur mu?

teşekkürler.
  • kiwi21 kullanıcısına yanıt
    Hocam kpss değişik bir sınav. İhtiyaç gerçekten bu konuda başarılı ama tek kaynak yeterli gelmez diye düşünüyorum. Gerçi bu durum biraz da kaç puan alması gerektiğine bağlı. +80 hedefleyen birisi konulara tek kaynaktan çalışmalı ama 3-4 farklı kaynaktan soru çözmeli. Ve bol bol deneme sınavı yapmalı kendi kendine. Çok faydasını görür.

• kiwi21 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaynak olarak set olarak almayın bence. Her konuda önerilen yazarlar ve yayınevleri var. Mesela tarihten evveliyat ve yanına araştırıp bir konu anlatımı daha. Diğer dersler de aynı şekilde ikişer kaynak bence yeterli. Önemli olan soru çözümü diye düşünüyorum.
  • merhana arkadaşlar

ben matematik bölümü mezunuyum, 2016 KPSS sınavına hazırlanmayı düşünüyorum 2014 KPSS sınavında P3 bölümünden 74 aldım, konu anlatımlı kitaplardan çalışarak ve İnternet ortamını kullanarak(özellikle youtube), matematik kısmından 30 sorudan 28 doğru yaptım.

Sizce dersaneye mi gitmeliyim yoksa uzaktan eğitim mi tercih etmeliyim yoksa 2014 yaptığım gibi kendi dersane ortamımı yaratmalıyım hedefim devlet memuru olmak öğretmenlik için formasyonum yok. Şuan evli ve çalışıyorum iş saatlerim gece 04:00-14:00 bu kriterleri dikkate alarak tavsiyelerinizi bekliyorum. (Ankara)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mek38

merhana arkadaşlar

ben matematik bölümü mezunuyum, 2016 KPSS sınavına hazırlanmayı düşünüyorum 2014 KPSS sınavında P3 bölümünden 74 aldım, konu anlatımlı kitaplardan çalışarak ve İnternet ortamını kullanarak(özellikle youtube), matematik kısmından 30 sorudan 28 doğru yaptım.

Sizce dersaneye mi gitmeliyim yoksa uzaktan eğitim mi tercih etmeliyim yoksa 2014 yaptığım gibi kendi dersane ortamımı yaratmalıyım hedefim devlet memuru olmak öğretmenlik için formasyonum yok. Şuan evli ve çalışıyorum iş saatlerim gece 04:00-14:00 bu kriterleri dikkate alarak tavsiyelerinizi bekliyorum. (Ankara)

hocam yanlış anlamayın da 28 matematik netiyle nasıl 74 puan aldınız,türkçe den kaç yaptınız yazık olmuş,matematikten bu kadar net yapabiliyorsanız dershane size hemen zaman hem de para kaybı olur.Alın konu anlatımlı setleri çalışın bol bol soru çözün ama formasyon yoksa sizin bölümden kadro kapmak için sanırım en az 85 yapmak lazım

ayrıca bize matematik için neler tavsiye edersiniz temelim var,siz nasıl çalıştınız youtube tarzı sitelerden hangi kaynakları izleyebiliriz matematik için ben 28 yapsam 90 puan çıkarır :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

quote:

Orijinalden alıntı: mek38

merhana arkadaşlar

hocam yanlış anlamayın da 28 matematik netiyle nasıl 74 puan aldınız,türkçe den kaç yaptınız yazık olmuş,matematikten bu kadar net yapabiliyorsanız dershane size hemen zaman hem de para kaybı olur.Alın konu anlatımlı setleri çalışın bol bol soru çözün ama formasyon yoksa sizin bölümden kadro kapmak için sanırım en az 85 yapmak lazım

ayrıca bize matematik için neler tavsiye edersiniz temelim var,siz nasıl çalıştınız youtube tarzı sitelerden hangi kaynakları izleyebiliriz matematik için ben 28 yapsam 90 puan çıkarır :)

işte ne yazık ki sosyal bilgiler-türkçe(12 yanlış yapmışım ) yönüm zayıf bir de bu sınav 2014 de biraz garipti soruları daha çok KİTAP okuyanların bileceği sorular vardı bence Tarih ve Genel Kültür olarak. 28 net benim için normal aslında Matematik bölümümü bitirdiğimi ve bölümde 2. olduğumu düşünürsek normal hatta yanlışım olmaması lazım bile :) her neyse matematik olarak rehavete girdiğimden ve biliyorum dediğimden pek çalışmadım diğer derselere youtube aracılığıyla ve konu anlatımlı kitaplardan çalıştım

matematik çalışması olarak inan ne diyebilirim bilmiyorum ben Üniversitede anlatılan matematik konularını içeriğini tarzını seviyorum hız problemi havuz gibi şeyleri hiç sevmem o yüzden ne diyeceğimi bilemiyorum matematik öğretmenliği zaten düşünmüyorum düz memurluk olsun da ne olursa olsun mantığıyla bakıyorum en az 80 almalıyım aslında

kaynak olarka önerin var mı?

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >

• bilgilendirme için teşekkür ederim

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • Arkadaşlar 2014 de 85.4 puan yaptım. En güvendiğim alan Tarihdi ama müfredat dışı 9-10 soru gelince 19 nette kaldım. Birçok yayın çözdüm ve size önereceğim yayınlar kesinlikle Pegem akademi ve fem akademi yayınları. Murat olsun, ihtiyaç olsun, yediiklim olsun bunlar populist yaklaşım yapıyorlar. Kpss mantığı diye bi şey var ve önerdiğim yayınların sistemi bu mantığa uyuyor. Ve kesinlikle bol bol soru çözmek gerekiyor. Abartı gibi gelmesin ama günde 150-200 soru çözebilen adam bu işden alnının akıyla çıkar.
  • Kaliteli whatsapp grubu olursa ben de katılabilirim. 3.sınıfım Tr Mat sıkıntısı olacağını zannetmiyorum ama sözelim kötü malesef. Okul dersleri baya ağır bu sene, beraber götürmeye çalışacaz artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewAqePrince

Sadece KPSS GK-GY sınavına girecekler arkadaşlar dershaneye gitmeyebilir. Konular az olduğundan her birine fazlaca vakit ayrılıp sağlam bir çalışma ile iyi puanlar alabilirsiniz. Matematik için de video ders , cd falan derken her yolu denemek gerekiyor , zaten konu az vakit fazla olduğundan kendi başınıza bile olsanız bence başarabilirsiniz. Öğretmenlik için yani GK+GY+EĞİTİM+ALAN üçlüsünden sınava girecek arkadaşlara ise dershaneye kayıt olmayı öneririm. Ben geçen sene kendim hazırlandım , gerçi pek vaktim yoktu okul formasyon eğitimi derken yoruluyordum ve pek fazla çalışamıyordum bu yüzden pek iyi bir puan yapamadım. Ama işin özeti şu ki kendi başınıza hem eğitimin hem gk+gy hem de alanın altından kalkmak zor, bunu anladım. Tabi bu kişiye göre değişir ben fef çıkışlı olduğumdan eğitim bilimlerinde temelim çok kötü. GK+GY fena değil ama yıllar oldu çoğu konuyu unuttum. Dolayısıyla bu sene dershaneye kaydoldum ve bu şekilde hazırlanmayı düşünüyorum. Önceden sağlam temeli olanların ise kendi başlarına çalışmaları daha faydalı olabilir.

merhabalar,
    KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Tüm Dersler Görüntülü Eğitim Seti olarak hangi kaynağı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Orijinalden alıntı: NewAqePrince

Sadece KPSS GK-GY sınavına girecekler arkadaşlar dershaneye gitmeyebilir. Konular az olduğundan her birine fazlaca vakit ayrılıp sağlam bir çalışma ile iyi puanlar alabilirsiniz. Matematik için de video ders , cd falan derken her yolu denemek gerekiyor , zaten konu az vakit fazla olduğundan kendi başınıza bile olsanız bence başarabilirsiniz. Öğretmenlik için yani GK+GY+EĞİTİM+ALAN üçlüsünden sınava girecek arkadaşlara ise dershaneye kayıt olmayı öneririm. Ben geçen sene kendim hazırlandım , gerçi pek vaktim yoktu okul formasyon eğitimi derken yoruluyordum ve pek fazla çalışamıyordum bu yüzden pek iyi bir puan yapamadım. Ama işin özeti şu ki kendi başınıza hem eğitimin hem gk+gy hem de alanın altından kalkmak zor, bunu anladım. Tabi bu kişiye göre değişir ben fef çıkışlı olduğumdan eğitim bilimlerinde temelim çok kötü. GK+GY fena değil ama yıllar oldu çoğu konuyu unuttum. Dolayısıyla bu sene dershaneye kaydoldum ve bu şekilde hazırlanmayı düşünüyorum. Önceden sağlam temeli olanların ise kendi başlarına çalışmaları daha faydalı olabilir.

merhabalar,
    KPSS Genel Kültür Genel Yetenek Tüm Dersler Görüntülü Eğitim Seti olarak hangi kaynağı önerirsiniz?

Merhaba , bana sorarsanız sadece GK-GY için paralı video paketleri almanıza gerek yok. Zaten bu 2 alan KPSS'nin en eski ve iskeleti en belli alanları. Youtube'ye konuları yazarsanız her kurumun 2014-2013 gibi yıllardaki videolarının mevcut olduğunu göreceksiniz. Onun dışında damga eğitim zirve eğitim gibi bir çok kurum sitesine geçen yılların videolarını ücretsiz olarak yayınlıyor. Geçen yıl diye takılma zaten konular hep aynı. Tek fark Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile güncel kısmı oluyor zaten bu alanlar için de sınırlı bir kaynak belirlemek imkansız. Gündemi ve güncel haber sitelerini takip ediniz. Bana sorarsanız bu videoları izlemeniz yeterli olacaktır. Kaynak modüler set olarak İhtiyaç ve Pegem'i öneririm. Dediğim gibi sizin konularınız az , her gün belirli bir bölümü okuyup o bölümle ilgili 50 civarı soru çözme şeklinde çalışırsanız iyi bir puan alırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewAqePrince -- 22 Eylül 2015; 22:03:39 >

• Metamatik için whatsapp grubu kursak çok güzel, faydalı olur gerçekten. Çözemediğimiz sorular için yardımcı olurduk birbirimize.

• Grup kurulursa bende gelirim,birbirimize yardım açısından çok iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.