Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.390
Cevap
65
Favori
343.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtube u güncelledim oturum açılmıyor. Hesap yetkilendirme gerçekleşmedi falan diyor.

Google hesabını kaldırıp tekrar ekledim yine olmadı.

Zaten youtube arayüzü falan da değişmiş.

Sizde durum nasıl arkadaşlar?

49puk7150

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar son bir haftadır YouTube'da sürekli sorun çıkıyor 1080 P video izleyemiyorum bile genelde 480 P olarak açılıyor. Bu güncellemeyle alakalı mı yoksa televizyonda mı sorun var bir türlü anlayamadım i. Model 49puk7100 yüksek kalite seçeneğini seçmeme rağmen bir çok videoda kaliteyi alamıyorum

• Youtube güncellemesini yapmayın derim, hem yavaşlamış hemde görüntü kalitesi sorunlu, android uygulama ayarlarına gelin youtube seçin uygulama verilerini filan temizleyin, fabrika sürümüne döndür deyin.
    Aslada güncellemeyin bi daha, yeni televizyon aldırmak için yalandan güncellemeler çıkartıyorlar.
  • Lig TV Digiturk Play (Bein connect) Android TV uygulaması, android televizyonları desteklemiyor. Anladığımı kadarıyla yayıncı firma ve TV üreticisi anlaşamıyor malum bunların dini imanı para.

Çözümünü buldum dostlarım.
    Android ayarlarından "Bilinmeyen kaynaklara izin ver" deyip linkteki .apk dosyasını yükleyin. Son güncel versiyondur.
    Hayırlı olsun, iyi eğlenceler :)

Bein_Connect_v4.1.1.apk - 8.2 MB
  • Yeni güncelleme, denedim mi, hayır.
    https://www.download.p4c.philips.com/files/4/49puk7150_12/49puk7150_12_fus_tur.zip

QV151E_R0.5.38.213 (software publish-date: August 16, 2017)
    - Replacer for the 5.38.204
    - Solution for voice search
    - Stability improvements
    - Updated channel sorting lists (Germany)
    - Solution for sound stuttering after channel change
    - Improvement in source switching
    - Improvement in Smart TV apps
    - Improvement for Ambilight + Hue
    - Updated channel logos
  • quote:

Orijinalden alıntı: southpaw

Lig TV Digiturk Play (Bein connect) Android TV uygulaması, android televizyonları desteklemiyor. Anladığımı kadarıyla yayıncı firma ve TV üreticisi anlaşamıyor malum bunların dini imanı para.

Çözümünü buldum dostlarım.
    Android ayarlarından "Bilinmeyen kaynaklara izin ver" deyip linkteki .apk dosyasını yükleyin. Son güncel versiyondur.
    Hayırlı olsun, iyi eğlenceler :)

Bein_Connect_v4.1.1.apk - 8.2 MB

Neden hala resmi olarak digiturkplay android uygulaması çıkmadı anlamış değilim. Geçen sezondan beri digiturkplay apk kurup izliyorum. Hatta şuan fb-trabzon maçını izliyorum sorunsuz :)

• Beyler şimdi TRT 4k yi açan en tavsiye sürüm hangisi iyice karıştı güncellemeler birbirine girdi

• quote:

Orijinalden alıntı: enginckc

Beyler şimdi TRT 4k yi açan en tavsiye sürüm hangisi iyice karıştı güncellemeler birbirine girdi

Bu 4K konusunda ısrarcı olmaya gerek yok.
    Philips açabilmesi için 900 mb'lık bir yama verdi yükleyince açılıyor fakat ana yazılıma çok hasar veriyor.
    TRT 4K'da ayı belgeselinden başka birşey yok...
    Bir kere yükledim bir daha yüklemem.
    Hazır yeni yazılım çıkmışken bozmayın. yeni yazılım stabil görünüyor.
  • merhaba

son durumu yükleyen var mı? 0.5.38.213 gözlemlerini paylaşabilir mi? and vs yükselmiş mi tşk ler
  • 4K stabil sürüm varsa yüklerim zaten.

Betalarda denedim bir süre sonra sapıtıyor tv tekrar sıfırlama istiyor..

Son güncellemede youtubedaki oturum açma hatası düzeltilmiş..

Arayüzü Değişmiş ama çözünürlük seçme ayarı yine yok.

Bant hızına göre çözünürlük otomatik seçiyor...

Zaten diğer şeyleri kullanmıyorum...

Kodiyi falan telefonumdan açıp casting ile tvden izliyorum..

Hem kasmiyor tertemiz..

En sevdiğim özelliği tv izlerken kayıtta olmasanız bile kaçırdığınız sahneye geri dönebilmesi...

Bir tane 32 gblik usb takılı duruyor devamlı zaten....

• youtube dan 4k videoları görüp izleyebileceğimiz bir yazılım var mı?
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyla alakasız olarak birşey soracağım. Bende de 55" puk7150 var. Işık sızması mevcut vede ekranı silerken hafiften içeri girip çıkıyor, bunların haricinde cok memnunum. Sizde durum nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mj_Yusuf

Hocam konuyla alakasız olarak birşey soracağım. Bende de 55" puk7150 var. Işık sızması mevcut vede ekranı silerken hafiften içeri girip çıkıyor, bunların haricinde cok memnunum. Sizde durum nedir ?

Işık sızması bende yok, o ekran olayına bende çok kafayı takmıştım yapışkanı filan mı çıktı acaba dedim, ama sorun yok o koruma tabakası gibi bişey normal yani.

Bu arada 4k lı yazılımı kullanan arkadaşlar televizyonu aşırı şekilde ısıtıyor, ve kapattığınızda televizyon soğumuyor hep sıcak kalıyor, yeni çıkan yazılımı kurdum bende artık, zaten trt 4k dışında hiç bir işe yaramıyor, netflix üstünden 4k izleniyor sadece uydu alıcısı 4k desteğini kaybediyor çokda sorun değil şuan
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam. Demekki sorun değilmiş, öyle aşırı derecede sızma yok ama bantlı olan filmlerde birazcık var. O yüzden sordum pek takılacak bir durum değil. 4k yazılıma üç beş ince ayar yapınca kasma falan yok. Aldığımdan beri sorunsuz kullanıyorum. Ama Trt4k çok önemli değil illaki kurmaya gerek yok bence. Zaten çok uzun önürlü cihazlar değil, 3-5 seneye çöpe bağlar diye düşğnüorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: enginckc

4K stabil sürüm varsa yüklerim zaten.

Betalarda denedim bir süre sonra sapıtıyor tv tekrar sıfırlama istiyor..

Son güncellemede youtubedaki oturum açma hatası düzeltilmiş..

Arayüzü Değişmiş ama çözünürlük seçme ayarı yine yok.

Bant hızına göre çözünürlük otomatik seçiyor...

Zaten diğer şeyleri kullanmıyorum...

Kodiyi falan telefonumdan açıp casting ile tvden izliyorum..

Hem kasmiyor tertemiz..

En sevdiğim özelliği tv izlerken kayıtta olmasanız bile kaçırdığınız sahneye geri dönebilmesi...

Bir tane 32 gblik usb takılı duruyor devamlı zaten....

selamlar bende puk 7100 var,bu casting olayını biraz detaylı anlatırmısınız nasıl yaptınız hem telefona hem tekevizyona hangi programları yuklemek lazım bunlar tv nın kendi market uygulamaları arasında var mı yoksa dısarıdan nasıl yukledınız ,birde telefon ne marka mesela bende samsung s4 var bir turlu telefondaki goruntuyu tv ye aktaramadım kablosuz olarak ,detaylı olarak anlatabilrseniz sevirnim
    teşekkürler,iyi bayramlar

• Guncellemeden sonra kodi açılmıyor.Kodi logosu çıkıyor ve öylece bekliyor.Sorunu çozen var mi acaba?

• Kafayı yiyeceğim son guncelleme sonrasi google cast çalışmıyor.Google cast güncellemeleri kaldır yaptığım halde görmüyor..Abi bir guncelleme yapıyorlar her seyi berbat ediyorlar.

• Arkadaşlar merhaba 49/PUK/7100 kullanıyorum. Televizyonda donmalar, miracast'in iptali ardından Türkiye distrübütörüne ulaşamayışım, hollanda ve almanya ile sorunu mail yoluyla çözüşüm gibi bir sürü olaylar başımdan geçti. Teknik servisi çağırıp 4k yayın olmadığını söylediğimde bunun tv'den değil trt den kaynaklandığını söylemesi yetmez gibi Miracast yerine artık Google Home ile ayna ekran bağlantısı yapılabileceğini de teknik servis benden öğrendi. Cihazın kullanım klavuzu, fatura ve kutusunda yazan 4k özelliğinin olmayışı ve teknik servisin de bunun tamirlik bir durum olmayıp fabrikadan böyle geldiğini söylemesi üzerine 3700tl ye kadar olan davalara İl Tüketici Hakem Heyetine Başvurulur yönetmeliğiyle başvurumu İl THH'ye Mart ayında yaptım. Yaklaşık 1 ay sonra bilirkişi geldi ve raporunu tuttu. Çok Şükür Kurban bayramı öncesi karara bağlandı ve karar tüketicinin lehineydi. Şimdi satıcı firmanın 15 gün içinde karara itiraz süresi var. Ancak itiraz etseler de mahkeme yoluna da giderim. Arkadaşlar ben bir hata yaptım Philips satın aldım siz yapmayın. Hd Görüntüsüne diyeceğim yok ancak 4K, hız, yazılım, internet bağlantısı ve sürekli donma yapması ya da kendiliğinden kapanıp açılması kabul edilemez durumlar. O kadar para ver ama sonuç??, inanın ki ucuz marketlerde satılan kampanya televizyonlar bile daha hızlı ve sorunsuzdur. Sorusu olanlara yardımcı olabilirim. Son olarak "savasbaba35" kullanıcıya da yardımlarından ötürü teşekkür ederim.
    Not: Tüketici Hakem Heyetine Yasal Faizini de istediğimi belirttim (ben tvyi aldığımda Dolar 2,40 civarıydı şimdi 3,50 civarı) bunu da göz önünde bulundurun. Herkese güzel günler dilerim.

• enginckc kullanıcısına yanıt
    LÜTFEN YARDIMCI OLUNN :)
    Trt 4k izleyebilmek için philips destek'in maille gönderdiği beta sürümü yüklemiştim ama memnun kalmadım. 2017 nisanda çıkan sürüm çok daha stabil ve sorunsuzdu. Varsın trt 4k olmasın zaten 1 yıldır aynı belgeseller dönüp duruyor ezberledik artık.

Şimdi benim sorunum şu. Beta sürümden son çıkan resmi sürüme geçmeye çalışıyorum ama "geçmeye çalıştığınız sürüm mevcut sürümden daha eski bu işlemi gerçekleştiremezsiniz" diye uyarı alıyorum ve güncellemeyi yapamıyorum.

Halbuki beta sürüm 2016 çıkışlı benim yüklemeye çalıstığım sürüm ise nisan 2017 ye ait. Philips'in mantığına yapacağı işe tüküreyim.
  • Fenerbahcee1999 F kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle tvnin fişini çek, sonra usbyi ve fişi tak. Tvnin arkasındaki joysticki aşağı doğru basılı tut logo gidene kadar. Sonra kur yazılımı.

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.