Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
66
Favori
343.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tvyi kullanmadığınız zaman fişten mutlaka çekin, sanki çalışıyormuş gibi arkası aşırı derecede sıcak oluyor kapalıyken bile, sizde deneyin göreceksiniz. Cihazın ömrü zaten az iyice öldürmeyin.

Sebebi Android ve başarısız Philips mühendisliği başka bişey değil, televizyonun televizyon olma özelliği ile androidi birbirinden ayıramamışlar.

Örnek vermek gerekirse, telefonu tuş kilidine alınca ekran kapanıyor ama telefon hala çalışıyor ya tv de aynı şekilde kumandanın kapat tuşuna basınca sadece ekran kapanıyor tv arka planda hala çalışıyor ve cayır cayır ısınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 26 Haziran 2017; 17:45:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Tvyi kullanmadığınız zaman fişten mutlaka çekin, sanki çalışıyormuş gibi arkası aşırı derecede sıcak oluyor kapalıyken bile, sizde deneyin göreceksiniz. Cihazın ömrü zaten az iyice öldürmeyin.

Sebebi Android ve başarısız Philips mühendisliği başka bişey değil, televizyonun televizyon olma özelliği ile androidi birbirinden ayıramamışlar.

Örnek vermek gerekirse, telefonu tuş kilidine alınca ekran kapanıyor ama telefon hala çalışıyor ya tv de aynı şekilde kumandanın kapat tuşuna basınca sadece ekran kapanıyor tv arka planda hala çalışıyor ve cayır cayır ısınıyor.

siz dedikten sonra kontrol ettim bende öyle bir ısınma yok devamlıda fişte takılı durur 7100 tv im ve son yazılım yüklü. bence sizin tv de bir sıkıntı olabilir servise gösterin ısınma devam ediyorsa

• hako7445 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim, bendeki 4k destekli olan yazılım, netflix kodi ve youtube dışında uygulama bile yok

Benim dururum da olan başka biri var mı forumda ? Tv yi kapattığınızda hiç bir şekilde soğumayan arka kasa Tek talihli bensem benimki bozuk demektir.
  • Bendede 7100 dediğiniz gibi bir problem yok kapattığınız zaman tamamen kapanıyor ses ısı yok

• Arkadaşlar philips coştu az önce kontrol ettim yine güncelleme gelmiş 5.38.204 benim 49puk7100 sorunlar bitti gibi tabi kendi uydusunu kullanmıyorum uzun zamandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goktepe -- 1 Temmuz 2017; 17:0:20 >
  • goktepe kullanıcısına yanıt
    Hocam en son gelen yazılım 38.204 tü zaten oda çok önceden gelmişti. şu an 204 mü sizinki yoksa başkamı geldi.

• Bu kadar kötü olabileceğini düşünemiyordum. Kötünün de kötüsü. Android yazıyor diye millet alıyor ama ucuz çin malı telefon bu philips tvlerden daha performanslı. Kanal geçişleri felaket der3cede yavaş, 4 saniye sürüyor yahu Arayüz desen bundan farklı değil, hazır gelen uygulamalardan bazıları çalışmıyor, desteklemiyor bile. İnternet tarayıcısına Allah için bulaşmayın bile, kumandasının zaten klavyeli olmamasını geçtim bir fare takmadan tarayıcıda film izlemeyi düşünenler pop uplardan, reklamları kapatmaktan ve tam ekran yapmaya çalışmaktan bitab düşeceklerdir, zaten muhtemelen 8 mb ram e sahip oldugundan ( ) cihazda tarayıcıda surf yapmayı unutun, süs diye konulmuş, hiçbir işe yaramıyor. Youtube uygulamasında sık sık wi fi kopuyor, mağaza desen çorak bir vadiye benziyor. İndirip oyun kurmadım ama zaten performans namına birşet beklemiyorum. Ha bir de unutmadan alalı daha 3 ay olmayan cihazın alıcısı sorun çıkarmaya baslado bile, kumandaya bastıgımda tutukluk yapıyor, bazen hiç algılamıyor bile kumandayı, bazen algılıyor ama tepki yok. Gecenlerde tv kapalı oldugu halde ses geldi, ağzım açık kaldı Şimdi de bana sinirden bunu yazdıran kumanda da netflix tusuna basmama rağmen ekranın siyah bir fon halinde kalıp durması, hiç tepki yok Kesinlikle üretim hatası bu cihazlar, takoz çin malı telefonlara benziyorlar. Aldıpıma alacagıma pişman oldum, almayın diyorum

• goktepe kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam, bende 4K olmayan yazılım deneyim yazılımdan sanırım.

• hako7445 H kullanıcısına yanıt
    204 hocam ben bayağdır kontrol etmiyordum ondan olabilir

• selamlar
    55 PUK 7100 kullannıcısıyım uzun zamandır guncelleme almıyorum şuan ki tv de yüklü olan yazılım QV151E.0.6.24.0 en son24 agustos 2016 da guncelleme almısım ,bundan sonra guncelleme cıkmadı mı acaba yoksa bana mı gelmiyor son guncelleme hangisi
    birde son zamanlarda mv2 player ile hiçbirsey açamıyorum bu konuda bilgisi olan var mı
    teşekkürler
  • bariscapt B kullanıcısına yanıt
    http://www.philips.com.tr/c-p/55PUK7100_12/7000-series-guecuenue-androidtmden-alan-2-tarafli-ambilight-ve-pixel-precise-ultra-hd-oezellikli-4k-uhd-ultra-slim-tv/destek

En son 26 nisan guncellemesi almis

• dtceko D kullanıcısına yanıt
    Tşkler

Peki bana niye gelmedi acaba biyerlerden indirip yüklemek mi lazım

• bariscapt B kullanıcısına yanıt
    Benim tv pus6581 2016 modeli benim tvde güncellemeyi bu sekilde yapiyorum .Link verdigim siteye gir pc den indir usb bellege at tak tv ye otomatik güncelleme baslayacaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dtceko -- 2 Ağustos 2017; 15:52:4 >
  • dtceko D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Peki nasıl yazilim tavsiye ediyormusunuz artıları eskileri varmi

• selamlar 49puk7100 tv'm var

Trt 4k izleyebilmek için philips destek'in maille gönderdiği beta sürümü yüklemiştim ama memnun kalmadım. 2017 nisanda çıkan sürüm çok daha stabil ve sorunsuzdu. Varsın trt 4k olmasın zaten 1 yıldır aynı belgeseller dönüp duruyor ezberledik artık.

Şimdi benim sorunum şu. Beta sürümden son çıkan resmi sürüme geçmeye çalışıyorum ama "geçmeye çalıştığınız sürüm mevcut sürümden daha eski bu işlemi gerçekleştiremezsiniz" diye uyarı alıyorum ve güncellemeyi yapamıyorum.

Halbuki beta sürüm 2016 çıkışlı benim yüklemeye çalıstığım sürüm ise nisan 2017 ye ait. Philips'in mantığına yapacağı işe tüküreyim.

Şimdi ben bu beta sürümden ...38.204 sürümüne nasıl geçecem bir yolu var mı.

Bu arada beta sürüme geçmeyi düşünenler varsa hiç tavsiye etmiyorum.

• pirmes kullanıcısına yanıt
    Ben paramı aldım, son süreçte İcra Dairesi ve İstanbul Adliyesi çok yordu.

Satıcı firma malum tüm platformlarda herkesin şikayetçi olduğu Vatan Bilgisayar'dı. Ürün ayıplı olduğu biline biline davayı kazandıktan sonra dahi, avukatlarının tüm iyi niyetine rağmen bana yapabildikleri kadar kıllık yaptılar. Özellikle iadeyi yokuşa sürerek icrada beni kusurlu gösterip karşı davada açmaya çalıştılar. Cihazı ben iade etmemişim de onları müşteki duruma düşürmüşüm gibi sadece bir noktadan iadeye sürüklediler.

Sabır diyerek hallettik şükür ve cihaz garanti süresi biterken ellerinde patladı. Gerçi Vatan'da değil de Philips de patlatırlar bu süreci.

Avukatlar usülden davayı kazanamaya çalışıyorlar. Zira satınalma tarihi itibari ile 4K tarafında cihaz bariz ayıplıydı. Kazanan Türk yargısı oldu :D Zira benden de 60 TL cezaevi harcı aldılar. Karşı taraf itiraz etmeyince yasal faiz alamadım. TL olarak paramı kurtardım şükür. Size de elimden gelmeye çalıştığınca yardımcı olmaya çalışırım. Zira ürün kullanmasam da sadece 5-10 kere çalıştırdığımda sürekli kilitlendi. Saçmasapan bir işletim sistemi var, Webos buna 1000 basar cidden. Şu an LG kullanıyorum ve çok memnunum. LG nin de - leri var elbette, konuda yazdım. Ancak Philips iyi bir iş yapayım derken, tutku yaratayım derken batırmış. Stabil olmayan, çöken bir makina var. Tüketicisini üzüyor, kendi siteleri dahi şikayet dolu.

• quote:

Orijinalden alıntı: depo1982

Ben paramı aldım, son süreçte İcra Dairesi ve İstanbul Adliyesi çok yordu.

Satıcı firma malum tüm platformlarda herkesin şikayetçi olduğu Vatan Bilgisayar'dı. Ürün ayıplı olduğu biline biline davayı kazandıktan sonra dahi, avukatlarının tüm iyi niyetine rağmen bana yapabildikleri kadar kıllık yaptılar. Özellikle iadeyi yokuşa sürerek icrada beni kusurlu gösterip karşı davada açmaya çalıştılar. Cihazı ben iade etmemişim de onları müşteki duruma düşürmüşüm gibi sadece bir noktadan iadeye sürüklediler.

Sabır diyerek hallettik şükür ve cihaz garanti süresi biterken ellerinde patladı. Gerçi Vatan'da değil de Philips de patlatırlar bu süreci.

Avukatlar usülden davayı kazanamaya çalışıyorlar. Zira satınalma tarihi itibari ile 4K tarafında cihaz bariz ayıplıydı. Kazanan Türk yargısı oldu :D Zira benden de 60 TL cezaevi harcı aldılar. Karşı taraf itiraz etmeyince yasal faiz alamadım. TL olarak paramı kurtardım şükür. Size de elimden gelmeye çalıştığınca yardımcı olmaya çalışırım. Zira ürün kullanmasam da sadece 5-10 kere çalıştırdığımda sürekli kilitlendi. Saçmasapan bir işletim sistemi var, Webos buna 1000 basar cidden. Şu an LG kullanıyorum ve çok memnunum. LG nin de - leri var elbette, konuda yazdım. Ancak Philips iyi bir iş yapayım derken, tutku yaratayım derken batırmış. Stabil olmayan, çöken bir makina var. Tüketicisini üzüyor, kendi siteleri dahi şikayet dolu.

Sanırım alıntı yaptığınız iletiyi 4 ay önce yazmıştım :) . Anakartın değişmesi ve sorunların çözülmemesinden ötürü THH sürecini başlattım. Şanlıyım ki fatura tutarım ilçe olmasa bile il thh kapsamında idi ve mahkeme ile ayrıca uğraşmak zorunda kalmadım. Şu an için sonucu bekliyorum, umarım haklı davamızdan yüzümüzün akı ile çıkarız.

• SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Sizde de 50 puk 6809 mu var acaba

• Arkadaslar merhaba bende 50 puk6809 var bi içine ettiğim tv browser olarak opera yi kullanıyor ve hiç bi işe yaramıyor bu browser deli ediyor beni tamamen bundaki herseyi silip kendimiz nasıl yükleyebiliriz

• 7600 için en stabil yazılım hangisi arkadaşlar?
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.