Şimdi Ara

2015 PHİLİPS ANDROİD TV (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
65
Favori
343.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015'te biradere 48pfk4100 almıştık, menüde sıfırdan kurulum (komple reset) seçeneği yoktu sadece fabrika ayarları vardı ...
    geçen gün 2017 yazılımını indirip kurdum, baktık ki aradığımız özellik eklenmiş hemen tv'ye sıfırdan kurulum yaptık, daha önce çıkmayan kanallar yazılım sonrası tarama yapınca eklendi ...
    menü diğer tv'lere göre biraz tuhaf ve bazı yönlerden eksik ...
    ama görüntü muhteşem ...
  • Sorun yaşamayan ender kullanıcılardanım 40 gündür bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 1 Haziran 2017; 1:48:13 >
  • Kardeş sen hangi model ve sürüm kullanıyorsun?

Devre dışı bırakmaktan kastın 'durmaya zorla' mı?

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pus 7600 kullanan arkadaşlar tv nasıl. 4k sorunu çözüldümü. Hdmi girişinden 4k 60p desteği varmı. Android çok önemli değil ama arada bir iki kullanırım sanırım.sahibinden 3200e var kapalı kutu sıfır diyorlar ama inanmıyorum müşteriden dönen tvler büyük ihtimal. Daha önceden teknosadan 4500 e almaktan son anda vazgeçmiştim. Burdaki yorumların çoğunu okudum geröekten vasatmı bu android işi. 7600 kullanıcılarının yorumlarını beklşyorum

• selamlar,
    önceki mesajları okumama rağmen cevap bulamadığım için bilgi sahibi arkadaşlara danışmak istedim.
    2014 model 55pus9109 kullanıyorum.
    puhutv yi playstoredan yükledim ancak uygulama yatay açılıyor ve bu şekilde çalışıyor.

nasıl düzeltebilirim.

teşekkürler
  • 49Puk7100 için müşteri hizmetlerini arayarak yeni bir güncelleme aldım arkadaşlar. Yakın zamanda güncellemeyen ve sorun yaşayan varsa güncellesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeninesilogretmen

49Puk7100 için müşteri hizmetlerini arayarak yeni bir güncelleme aldım arkadaşlar. Yakın zamanda güncellemeyen ve sorun yaşayan varsa güncellesin.

Surum nedir, paylasabilir misiniz

• kadirman37 kullanıcısına yanıt
    6.24. Yeni değil ama ciddi sıkıntılar yaşadım yeni yükledim. Bakalım düzelecek mi göreceğiz. Ama illallah ettirdi bu tv. Bu sürüm daha stabil duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzÖmÖz -- 2 Haziran 2017; 14:14:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serinkan

selamlar,
    önceki mesajları okumama rağmen cevap bulamadığım için bilgi sahibi arkadaşlara danışmak istedim.
    puhutv yi playstoredan yükledim ancak uygulama yatay açılıyor ve bu şekilde çalışıyor.

nasıl düzeltebilirim.

teşekkürler

Benim TV 48PFK5500, üzerinde android 5.1.1 var. Haliyle Puhu TV yüklenmiyor. Sizdeki android sürüm farklı mı? Ya da android sürümü yükseltilebiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: byhayati

Kardeş sen hangi model ve sürüm kullanıyorsun?

Devre dışı bırakmaktan kastın 'durmaya zorla' mı?

2015 PHİLİPS ANDROİD TV

7150 6.24 kullanıyorum
    Güncellemeleri sil dedikten sonra verileri temizle yapın, zaten o zaman devre dışı yap menüsü orada görünecek

• jimmydean J kullanıcısına yanıt
    Puhu tv markette değil, Philips smart uygulamalarda, menüye girince philips smart markete girin, oradan bulursunuz zaten
  • Merhaba , 49PUK7150 kullanıcısıyım. Televizyonun kendi medya oynatıcısında altyazı büyütme ve altyazı rengini değiştirmeyi bulamadım , ayarı var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enigmatical -- 4 Haziran 2017; 17:55:26 >
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım dediklerini harfiyen yaptım artık donma kasma ve reset olayı ortadan kalktı

Herkese şiddetle tavsiye ederim. Arkadaşımıza ekstra teşekkür ederim. Bu arada bende 55puk7150 var

• 49"pus 6581 tanıtım videosu bu tarz tv almak isteyenler için faydası olabilir

https://youtu.be/TrTZ_KYqmRo

• Arkadaşlar tek tek tüm yazıları okuyamadım, hukuki süreçle cihaz iadesi yada hak arayışındaki arkadaşlarıma birkaç uyarım olacak :

OHAL'den ötürü madde 5651'den ötürü marka kötüleyemem. Bu madde ucu açık olduğundan maalesef direk avukatlar yasal işlem başlatabiliyor. Bu açıdan marka da zikretmiyorum, yazdıklarım tavsiye niteliğindedir.

1- Tüketici Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemeleri'nde öncelikli kıstas fatura tarihi ve fatura tutarıdır. Sürekli güncellenen bir limit tutar vardır, bunu araştırınız. Benim davamda ürün bedeli 3000 TL altına Tüketici Hakem Heyeti bakar, 3000 TL üstüne Tüketici Mahkemesi bakar. Bunun alt kırılımları vardır, örneğin 1200 TL altına ilçe tüketici hakem heyetleri bakarken 1200-3000 TL arasına il tüketici hakem heyeti bakar, İstanbul'da Sirkeci'deki İstanbul İl hakem heyeti bakacaktır.

2- Fatura tarihi : Ürünü aldınız, ancak arızalı yada ayıplı olduğunu gördünüz. Örneğin cihaz 4K özellikli dendi ancak 4K yayınları desteklemedi. Yada sürekli kilitleniyor. Öncelikle hemen servis çağırın. Tüm işlemlerde ısrarla servis formu isteyin. Servis işlem yapmasa da "Abi cihazda sorun yok, bu cihazlar böyle" dese de servis formu isteyiniz. Tüketici Hakem Heyetleri şikayetlere çok yüzeysel bakar, servis formu yoksa vay halinize. Direk davacı aleyhine karar verip davayı kaybettirir. "Git hakkını tüketici mahkemesinde ara" diye kibarca ve hukuki dille cevabı yazarlar. Bende telefondan savunma aldılar diyeyim, bende evlilik koşuşturması pek umursamamıştım. Servis formu yoksa bilirkişi bile atamadan direk davalı şirket kazandı.

3- Tüketici Mahkemesi'nde mutlaka uzman yardımı alınız. Burada en önemlisi ne zaman şikayetçi oldunuz. Fatura tarihinden 6 aya kadar olan sürede şikayetçi oldunuz. Davalı ürünün ayıplı olmadığını kanıtlamak zorunda. Fatıra tarihinden 6 ay sonra şikayetçi oldunuz. Geçmiş olsun ondan sonra davacı ürünün ayıplı olduğunu kanıtlamak zorundadır. Hakim karar verendir, kararı asıl etkileyen bilirkişidir.

Ben fatura tarihinden 10 gün sonra ihtarname çektim ve davalı ürünün ayıplı olmadığını kanıtlamak zorunda kaldı. Üniversite tezi gibi savunmayı da yapıştırınca (savaşbaba ve 2 avukat yardımıyla, hepsine teşekkür ederim.) açıkçası kaldılar.

Unutmayın arkadaşlar cihaz arıza yaptıkça kayıt alın, foto çekin, video çekin. Hepsi delildir, savaşbaba sağolsun onun yardımları ile bunların hepsini hazırladım.

Philips ürün sayfalarındaki ürün yorumları dahi şikayet dolu. Oradaki şikayetleri de ben ekran görüntüsüyle mahkemeye sundum.

Tüketici Mahkemesi adı üstünde tüketici haklarını korur. Ancak şu an Samsung da LG'de tüm şirketler uyandı. Ürünleri iade almamak için ve mahkeme sürecinde usül hatalarıyla kazanma olasılıkları olduğundan sizi zora mahkemeye sürüklüyorlar. Resmen sizi sindirip istediğin yere şikayet et, avukatlarımız var sen kazanamazsın diye gizlice tehdit ediyorlar. (usül hataları : tüketici hakem heyeti tebliğ edildi, 15 gün içinde itiraz edebilirsin. 16. gün itiraz edersen geçmiş olsun usül hatası, geç başvurduğundan hemen davalı avukatı usül hatasından itiraz eder. Davayı kazanır.)

İstanbul Mahkemeleri davalarla dolu. İstanbul'da süreç çok zahmetli ama Anadolu'da bir mahkemede daha hızlı kazanırsınız. İstanbul'da bir sonraki celseyi 3-4 ay sonrasına veriyorlar.

Ben dobraca yazdım, iyice okuyun. Sonra yola çıkın arkadaşlar. İş bilmeden cin çarpmaya kalkmayın. Mutlaka bir hukukçudan yardım alın. Ürün ciddi kusurluysa ve hemen ihtarname çekerseniz ne olursa olsun kazanırsınız. Bu durumda korkmayın, dürüst bir avukat bulup dava açın. Nasılsa kazanınca davalı taraf dava masraflarını ödeyecek. O avukat kardeşimiz de nasiplensin :D

• Bende size teşekkür ederim depo 1982..Allaha emanet olun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savasbaba35 -- 12 Haziran 2017; 19:40:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serinkan

selamlar,

nasıl düzeltebilirim.

teşekkürler

merhaba dostum aynı tv bendede var sesli arama özelliği benim tvde çalışmıyor iletişim hatası veriyor sendede aynı sorun varmı acaba
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız yazılım 4k destekleyen mi? Nerden indirdiniz link alabilir miyim?
  • Arkadaşlar bende bir çok 3d film mevcut ve bu filmleri 2d izlemek istiyorum LG bu konuda sorun çıkarmazken bizim tv lerde bu desteği göremedim. Bu konuda bilgisi ve yardımı olan arkadaş varmıdır."55puk7150"

• 4k desteği için yazılımı kurduğumda sürekli yeni güncelleme var bildirimi geliyor. Acaba güncellemeleri kontrol etmesini engelleyebilirmiyim ?
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.