Şimdi Ara

#2014#LISANS MEZUNLARI KPSS GK-GY GRUBU (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
943
Cevap
23
Favori
53.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: evinda

quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Sonkaya

dershanelerin interaktif siteleri mevcut dersanenin verdiği şifre ile girip eksik olduğunuz konulara video dersler aracılığıyla çalışabiliyorsunuz -dershanenin verdiği bilgi bu şekilde-
    @vollkan59

Canlı dersler bildigim kadariyla geri dönüşü olmuyor , ama yanlışda biliyor olabilirim

orasını bilmiyorum arkadaşlar bi şifreleri alsında o zaman görürüz olmadı ders notlarını alırım ses kayıt cihazı gönderirim bulurum bi yolunu herhalde

• Cep kitapları faydalı olur mu? Olursa hangi derse hangi yayın alınmalı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Dersanelerin deneme sınavlarına dışarıdan girebiliyor muyuz?

A.Ö'de dersanede vardı bedava diye millet sınıflara sığmıyordu.Belki bundada vardır.Bu arada dersanelere ruhsat verilmeyekmiş kapatılacakmış busene sonmuş şansa bizde son dersane öğrencileri olarak ipin sonunu yakaladık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peters -- 8 Ekim 2013; 1:30:50 >
  • arkadaşlar canım çok sıkkın. ne yapsam bilemiyorum. dersaneye gitmeyi düşünmüyorum.bu sene son senem . maliye bölümü öğrencisiyim 4. sınıf. Kpss alandan hazırlanmak istiyorum ama cokta hızlı gittiğim söylenemez.calisiyorum alana ve bi yandan gy gk çalışmam gerekiyor. beynim durdu ne yapacağımı şaşırdım. tamamen gy+gk mi çalışsam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peters kullanıcısına yanıt
    kpss dersanelerinin kapanacağını zannetmiyorum. bedava olması şart değil, parayla da olur. dersaneye gidipte bilenler bilgi verirse sevinirim.

• Milli Eğitim bakanı bu yılı etkilemeyeceğini söyledi. Ayrıca kpss kurslarının bu karardan etkileneceğini sanmıyorum.
  • kpss yerine ygs kursuna gitmek mantıklı mı..???
  • quote:

Orijinalden alıntı: kervancılar

kpss yerine ygs kursuna gitmek mantıklı mı..???

Müfredat aynı değil bildiğim kadarıyla , birde büyük risk olur kpssdeki soru kalıbıyla ygs aynı değil

• quote:

quote:

Müfredat aynı değil bildiğim kadarıyla , birde büyük risk olur kpssdeki soru kalıbıyla ygs aynı değil

kardeşim yanlış var galiba ygs ve kpss aynı konular sadece ek vat dersi var..birde geçn sene birkaç ales sorusu eklediler müfredata..2013 kadar ygs soruları kpss sorularından daha zordu..yani ygs yapan adam kpss hayli hayli yapabilir..fakat bu sene memur alımının az olacağının açıklanması ve giren sayısının artması sonucu soruaları dahada zorlaştıracaklarını düşünüyorum hatta memurlar.net ygs den daha zor bir sınav olacağı söyleniyor..fakat dershanler hala fazla ciddiye almıyorlar 200 saat kpss eğtimiyle sınava giriyoruz..ygs kurslarında sie 500 saati buluyor..ve stajer hocalarla etit ya da soru çözümü artısı kpss koca sınıfa tek hoca düştüğü için dersten sonra soru çözümü yapamıyorsunun bunun eksiside netlerin belli seviyeden sonra istedğin hedefe ulaşamıyorsun..kpss deki hocalarımız bile ygs kitaplarını öneriyordu..çunku osym artık tum sınavları birbirine harmanlıyor..benim amacım daha çok soru çözmek ve eksik olduğum konularda hocalara ulaşabilmek fakat kpss kurslarında bu çok zor bu nedenle ygs kursuna gitmek istiyorum bu seneki çift yılda iyi puan alamazsam 2016 ya kalırm ve bu da kötü olur hayatımızdan yine 2 yıl gidebilir..osym geçen sene biliyorsundur lys tarih konusunu mufredata ekledi yakın ve guncel tarih soruları sordu..osmanlı bölümünü detaylandırdı..

kafam karışık bakalım kurslar tam başlamadan bu işi çözmeliyim..ygs kursları 3 hafta oldu başlayalı..kpss kursları bu hafta başladı..bir an önce karar vermeliyim..

• quote:

quote:

quote:

kardeşim yanlış var galiba ygs ve kpss aynı konular sadece ek vat dersi var..birde geçn sene birkaç ales sorusu eklediler müfredata..2013 kadar ygs soruları kpss sorularından daha zordu..yani ygs yapan adam kpss hayli hayli yapabilir..fakat bu sene memur alımının az olacağının açıklanması ve giren sayısının artması sonucu soruaları dahada zorlaştıracaklarını düşünüyorum hatta memurlar.net ygs den daha zor bir sınav olacağı söyleniyor..fakat dershanler hala fazla ciddiye almıyorlar 200 saat kpss eğtimiyle sınava giriyoruz..ygs kurslarında sie 500 saati buluyor..ve stajer hocalarla etit ya da soru çözümü artısı kpss koca sınıfa tek hoca düştüğü için dersten sonra soru çözümü yapamıyorsunun bunun eksiside netlerin belli seviyeden sonra istedğin hedefe ulaşamıyorsun..kpss deki hocalarımız bile ygs kitaplarını öneriyordu..çunku osym artık tum sınavları birbirine harmanlıyor..benim amacım daha çok soru çözmek ve eksik olduğum konularda hocalara ulaşabilmek fakat kpss kurslarında bu çok zor bu nedenle ygs kursuna gitmek istiyorum bu seneki çift yılda iyi puan alamazsam 2016 ya kalırm ve bu da kötü olur hayatımızdan yine 2 yıl gidebilir..osym geçen sene biliyorsundur lys tarih konusunu mufredata ekledi yakın ve guncel tarih soruları sordu..osmanlı bölümünü detaylandırdı..

kafam karışık bakalım kurslar tam başlamadan bu işi çözmeliyim..ygs kursları 3 hafta oldu başlayalı..kpss kursları bu hafta başladı..bir an önce karar vermeliyim..

Hayırlısı kardeşim yinede iyi düşün derim ben , s

• Hocam ne işin var ygs kursunda çoluk çocuğun yanında yapıştır gitsin kpss kursu. Ya da güveniyorsan kendine, evde çalış.
  • quote:

Hocam ne işin var ygs kursunda çoluk çocuğun yanında yapıştır gitsin kpss kursu. Ya da güveniyorsan kendine, evde çalış.

onu bende duşundum..ama konuştuğum kursta adam 30 yaşındna buyuk 4 yıldan beri kursa geliyormuş ygs hazırlanıyrmuş..neyse bugun bir kaç kpss kursuna daha gidecem hocalara bakacam..derse girecem olmazsa kararı oyle verecem..
  • kervancılar kullanıcısına yanıt
    Bu arada benim bildiğim ygs ile sadece matematik mufredatı aynı onun dışında coğrafya, tarih soru tarz ve konuları farklı. Ekstradan vatandaşlık var.
  • quote:

Bu arada benim bildiğim ygs ile sadece matematik mufredatı aynı onun dışında coğrafya, tarih soru tarz ve konuları farklı. Ekstradan vatandaşlık var.

kardeşm konuları bir karşılaştır istersen..ygs turkçe mat tarih aynı konular coğrafya kpssden daha geniş..yani konuları daha fazla..tek vat farkı var ve geçen sene gelen ales soruları var..yoksa hiçbir farkı yok..çunku kpss rehberlikçiylede konuşmuştum ki hocalar ygs sorularıda çözün diyorlardı..çunku osym nin farklı sonavlardaki sorularıd soraiielceğini söylüyorlardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kervancılar -- 9 Ekim 2013; 13:14:10 >
  • kervancılar kullanıcısına yanıt
    Vallahi benim üniveriste sınavına girdiğim zaman tarih, coğrafya soruları yoruma dayalıydı şimdi ygs de değiştirdilerse bilemeyeceğim. Ama kpss de genel kültür %90 bilgiye dayalı. Soruyu biliyorsan biliyorsundur bilmiyorsan kalıyor öyle.
  • Arkadaşlar sözleşmeli büro personeli ilanına başvurmak istiyorum. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezunum. İlana başvurmak isteyince 3215 iletişim alanından mezun olduğunuz için başvuru kriterlerine uymamaktasınız yazısı çıkıyor. Başvurabilecek bölümler listesinde benim bölümüm de yazıyor. Bir yanlışlık mı var acaba?
  • arkadaşlar yaş ile alakalı bi sorum olacaktı ben 1980 kasım doğumluyum 2015 kasımda 35 ten gün alıyorum 2014 te kpss den bi sonuç alamazsam 2015 tede şansım olacakmı mesela maliyeye denetmen olarak girebilmek için yada kaymakamlık vs için kurumun sınavında gün almışsam giremeyecekmiyim

• quote:

Vallahi benim üniveriste sınavına girdiğim zaman tarih, coğrafya soruları yoruma dayalıydı şimdi ygs de değiştirdilerse bilemeyeceğim. Ama kpss de genel kültür %90 bilgiye dayalı. Soruyu biliyorsan biliyorsundur bilmiyorsan kalıyor öyle.

dostum bu seneki kpss sorularıdan birkaçı dışındaki tarih sorualrı yorumdu..guncel sorular zatene ygs-lys den transfer oldu..kitaplar hazır olmadığı için kpss kursundaki hocamız lys den işledi konuyu..yaw ayrıca kpss hocasını ayrı fabrikada uretilmedi..kpss hocaların çoğu ayrıca ygs-lys de hocalık yapıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kervancılar -- 9 Ekim 2013; 21:26:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SELBAL

arkadaşlar yaş ile alakalı bi sorum olacaktı ben 1980 kasım doğumluyum 2015 kasımda 35 ten gün alıyorum 2014 te kpss den bi sonuç alamazsam 2015 tede şansım olacakmı mesela maliyeye denetmen olarak girebilmek için yada kaymakamlık vs için kurumun sınavında gün almışsam giremeyecekmiyim

kardeşim bence bu sene sıkı hazırlan bende aynı durumdayım 29 yaşındayım..ve artık bıktım özel sektörde aldığın maaşla olmuyor ya paran olacak işi kendin yapacaksın ya da memur olup atanacaksın..ben hatta yeniden lys sınavına bile girip kaptan olmak için itü gemi işl müh okumayı düşünüyorum..artık her şey daha zor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

Arkadaşlar sözleşmeli büro personeli ilanına başvurmak istiyorum. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezunum. İlana başvurmak isteyince 3215 iletişim alanından mezun olduğunuz için başvuru kriterlerine uymamaktasınız yazısı çıkıyor. Başvurabilecek bölümler listesinde benim bölümüm de yazıyor. Bir yanlışlık mı var acaba?

radyo tv nasıl uyar dostum..büro sekreterlik mezunları yada iletişim halkla ilişkiler mezunları ne yapacak..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.