Şimdi Ara

2013 model araba çürüyor!!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sıkıntı var evet.Servise gitseniz boyanacak macunlanacak.Al sana durup dururken değer kaybı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia nın Venga modelinde de aynı sorun var hemde kronikleşmiş. Araçların arka kapıları üstten paslanma/çürüme yapıyor. Bazı yetkili servisler kapıyı birebir değiştirirken bazıları ise tamir etmek istiyor ama bu süreçlerde uğraştırıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: münzevii

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Kore marka demene gerek yoktu zaten hyundai kia dan başka koreli yok.

SSyanyong ???

Yakın bir zamana kadar Daewoo(Chevrolet) vardı o da koreli

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

Sıkıntı var evet.Servise gitseniz boyanacak macunlanacak.Al sana durup dururken değer kaybı.

Zaten işlemli bir bölge orası(sağ arka çamurluk komple değişti diye biliyorum). Ellenmemiş bir yer macunlanıp boyansa neyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: orkunkurun

quote:

Orijinalden alıntı: tayfun_aslan

Sıkıntı var evet.Servise gitseniz boyanacak macunlanacak.Al sana durup dururken değer kaybı.

Zaten işlemli bir bölge orası(sağ arka çamurluk komple değişti diye biliyorum). Ellenmemiş bir yer macunlanıp boyansa neyse.

Nasıl anlamadım,korozyona uğrayan bölge daha önce işlem mi gördü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunkurun

2013 model araba çürüyor!!!!!

Beklenen fotolar geldi. Bunlar dışardan bakıldığında görünenler. Sacın arka tarafında (ve aracın şasi elemanlarının da üzerinde) kim bilir neler dönüyor?

Benim bu fotoğraflarda gördüğüm bir şey var. Aracın üzerinde tuz kalıntıları mevcut. Siz karda buzda sürüp aracı tuzlu bırakırsanız tabiki bu şekilde paslanacaktır. Bu dış etken. Aracın korozyon koruması yağmura, suya, kara göre yapılır. NaCl gibi kimyasal maddelere göre yapılmaz.

Eğer siz aracın tuzunu akıtmadan uzun süre böyle biniyorsanız sizin arabanız alınmaz.

Boşuna Kia'ya çamur atmayın. Sahibi olduğunuz aracın karoser bakımına da dikkat edin.

• Çamurluk bir şekilde işlem görmüş olabilir normal bir durum değil, ben hiç oradan çürüyen kia görmedim. Mesela Era ların üretilen bir serisinde bagajda yedek lastiğin altında paslanma olduğu şikayeti vardı ve bu belli miktar Era da olmuş ve firmanın kabul ettiği bir problemdi fakat kia da hiç duymadım doğrusu.
  • Çürüme konusunu araştırın. Hatalı üretim olabilir ya da o bölge sonradan değiştirilmiş olabilir. Çünkü bu araçlar fosfatlama işlemine de giriyor katoforez işlemine de giriyor. Öyle kolay kolay çürümez
  • 2013 model bir araç için kabol edilebilir bir sorun değil.Ben de acaba taş çarpması sonucu açığa çıkan metal kısımlarda mı olmuş diye düşünmüştüm ama bu resmen yayılarak ilerleyen bir çürüme sorunu.Eğer çamurluk böyle ise bu aracın çamurluk içinde davlumbazların altını düşünemiyorum.Plastik altında su alan yerler de çok daha fazla olur paslanma.Ama bir arkadaşın dediği gibi kazalı işlem yapılan bir yer de olabilir.Benim sattığım palioda sol arka çamurluk değişmiş olduğu için kaynaklı yerlerden ve işlem yapılan yerlerden yoğun bir çürüme varken diğer tarafta birşey yoktu.
  • Hyundai ve kia çabuk paslanıyor gibi.geçen biri sürttürmüş ardında kaporta hemen paslanmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantiden değişirler bu kadar dert etmeyin. Yine kar buz çok değil ülkemizde. Avusturya daki kuzenlerim araçların çabuk paslanmasından şikayetçi. Evlerindeki dört arabadan sadece biri Japon markası diğerleri ünlü Alman araçlarından. Kar yağışı çok olan yerlerde tuzdan kaynaklı korozyon daha çabuk oluyor.

• Enteresan. Çok eski kialat kullandım, 97-98 sephialar, 2006 picanto, 2007-2008 cerato ve aynı sizin aracın 2012'si de vardı bende 30-80 bin km arası kullanıp sattım 2016da. Paslanma hiç görmedim ama sizin aracın durumy da hiç iyi değil. Nasıl oldu acaba sürekli nemli/ıslak bölgede mi kullanıldı, ya da o bölgeden işlem falan gördü mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkeril kullanıcısına yanıt
    Cevabınızı yeni gördüm hocam. Aracın sağ tarafı 2 kere üretildi diyelim biz sen oradan düşün yapılan işlemleri

• orkunkurun O kullanıcısına yanıt
    Kaportada işlem varsa işler değişir tabi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.