Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.831
Cevap
70
Favori
446.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edge led panellerde panelde ortalama 500-900 arası led aydınlatma bulunur,
    Full led panellerde bu sayı , 900-2800 arasında boyuta bağlı olarak değişir.Bu da tamamen görüntü kalitesine direkt etki eder.
    La 960 henüz TR piyasasında olmadığı için ort.y.dışı fiyatları 55" için 2500€ gibi.
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 12 Mayıs 2013; 18:19:25 >
  • bende lm 660 var .. yavaşladı alalı 6 ay oldu.. butun menü gecıslerı yavaş bır sekılde oluyor ( bu konuyu ayrı bır soru olarak da foruma sordum)

bızler bukadar para dokuyoruz araştırıyoruz soruşturuyoruz fakat panel tv lerde hep bır hata oluyor mesela lm de ballanıdıra ballandıra anlatılan wıfı den fılm dızı ızlemeyı yapamıyorsunuz fılmın ıcınde anıden bellek yetersız tarayıcı kapatılıyor seklınde mesaj alıyorsunuz ve tv yayınına gecıyor.. yukarıda yazdığım gıbı yavaşlama sorunu var..inanın arkadaşlar ben bandıng ışık sızması sorunu varsada ben fark etmıyourm ama bu bellek yetersız ve yavaşlama sorunu benı cok cok fazla sınırlendırdı.. duydum kı samsung da da aynı durum varmış

soru su la serısınde bu bellek yetersız ve yavaşlama sorunu var mı?

bol bereketlı kazançlar herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

quote:

Orijinalden alıntı: bambam1912

Arkadaşım gözünü seveyim VT50 serisinden bahsediyorsun. Hemde bir japon markasından. Parakendende bulabileceğin en iyi cihazlardan biridir vt serisi 660la kıyasladığın cihaz. Hiçbir fuarda 5 yıldızın altına düşmemiş bir cihaz. Logo yanığıymış rodaj süresiymiş bunlar 10 yıl önceydi plazmaya değil neoplazmaya bakıyorsun onunda en gelişmişine. Sakın ola VT50 yerine 660s aldım diye bir gaflete düşme. al vt50 yi kurdur evine yap gözüne hoş gelen ayarı izlemeye başla. Ölü pixel testide yapma. Çıkma ihtimali yok. aralarındaki farkları saatlerce anlatabilirim. Ama uzatmiyim. Şöyle diyim vidasından görüntüsüne çok farklıdır. Panasonicin her sene ben buyum dediği cihazdır. Sadece türkiye gibi gelişmekte olan bir ülke olarak bakma elit bir seridir. 2009 sonra üretilmeye başlamış pıonner in ar-ge sinin sahibi olan bir cihazdır. 100 bin saatte panel ömrü vardır. Şöyle söyliyim yanlışta anlama ama senden benden çok yaşar o aldığın cihaz ve kusursuz...

Lg dediğin goldstarın yeni yüzü böyle bir cihaz daha piyasaya tarihinde sunmadı. Bırak paneli vidası bile farklı dokunduğunda bile anlarsın. bırak 660s i ne 760lar ne 9 serileri gördül lgde yazılımı çak, iki tanede fazla lamba koy kutuyada nano gibi uzayvari bir ibare yaz sür benim fuar bilmeyen insanıma.. Gelme bu ticari oyunlara.

Burada çok paylaşılır enerji etiketleri sitelerden alınmış özellikler. Ama sen uluslararası piyasayıda araştırmazsan bilemezsin. LG nin enerji etiketine a++++ yazım sonradan cihazın b çıktığını tazminat ödediğini. Bilemezsin fpr gözlüğün türkiye katologlarında full hd ibaresi ile tanıtıldığını sonra öyle bir imkan olmadığı için yine tazminat ödediğini. Bu koreliler varya adamı kuyuya götürüp susuz getirir :D çok istiyom kuzey kore savaş açsın :D

arkadaşım bak, bu bir örnek sadece (kullanıcılardan) ;
    Arkadaşlar merhaba; bu konunun uzun süredir takipçisiyim ve sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yaklaşık 3 ,5 ay önce panasonic tx p42gt50e plazmamı Vatan Bilgisayar' dan 2.850 tl ye aldım. Plazmayı aldığım ikinci haftada ATV Kanal D ve CNBC-E kanal logoları ekranıma yapıştı. Laptopu bağlamıyorum bile çünkü on dk winamp açık kaldı ekranın sağında boydan boya şerit kaldı. Ekran kaydırma çubuğu yapsam da her seferinde pek bir sonuç alamadım. Ekran parlaklığı her zaman normalde, piksel değiştirici açık, televizyon aynı kanalda 2 saat kalırsa kapanıyor burn in olmasın diye. Burn in leri ekran kaydırma çubuğunu açınca çok net görüyorum, yayın izlerken de açık renklerde görüyorum ve çok rahatsız oluyorum. Az önce çağrı merkezini aradım buna garanti vermediklerini logoları kaybetmek için ekranı zoomlayıp izlememi önerdiler. Bu tam bir saçmalık.

Ben dede 2011 yılında aldığım panasonic 42g20e modeli var, üstelik teşhir ürünü olarak aldım. Karanlık ekranda logo yanıkları vs. mevcut fakat görüntü varken ne kadar dikkatli bakarsam bakayım hiçbir şekilde fark edemedim. Sd yayınlarda gayet tatmin edici ve full hd filmlerde kesinlikle hiçbir sıkıntı olmadan oynatan bir tv (mkv yi media player dan izliyorum, usb den avi,mp4 vs oynatıyor). Ps3 oyunları da oynadım günlerce ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sonuç olarak sonuna kadar memnun olduğum bir tv ve sonuçta 2010 yılı üretimi bir ürün. 2012 ve 2013 yılındaki kullanılan paneller ve işlemcileri düşünürsem sizin karşılaştığınız probleme çok üzüldüm. Ama dediğim gibi benim tv dede logo yanıkları vs izler olmasına rağmen görüntü varken en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Hele bir de çevremdeki ortaklama düzey led lerin görüntülerini görünce kendi tv mi bir kez daha seviyorum hala

• quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Bugün Bimeks'te 47LA660S 2800 lira - 280 lira hediye çeki idi.

aldım bende bugun.. 2800 tl 12 taksit. 280tl limitsiz çek.. 360 tlilikde dsmartta kullanabilceğim hediye indirim çeki aldım.. yarın akşam kurulum gelicekler..hadi hayırlısı.. bugun mediamrkt,vtaan,teknosa,kliksa,pcgold içlerindeki en uygun fiyat bimeksdeydi.. şaşırttı beni...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

aldım bende bugun.. 2800 tl 12 taksit. 280tl limitsiz çek.. 360 tlilikde dsmartta kullanabilceğim hediye indirim çeki aldım.. yarın akşam kurulum gelicekler..hadi hayırlısı.. bugun mediamrkt,vtaan,teknosa,kliksa,pcgold içlerindeki en uygun fiyat bimeksdeydi.. şaşırttı beni...

Ben almadım da Bimeks'te günlerdir bu fiyata. Hatta belki haftalardır. Bir-iki hafta önce görmüştüm ben.
  • LM serisinden tek farkı M'yi A yapmışlar. Gittim inceledim paneller arasında bir fark yok.Diğer ıvır zıvır özellikleri zaten LG beceremiyor. Becerse de yazılım güncellemesi yapıp daha önce çalışan TV uygulamalarını bozuyor. Umarım daha iyi bir panel üretirler.
  • Ben de teknosadan 3999 TL'ye 55LA660S aldım. Görüntü fena değil. Toshiba 37c3000p'den sonra çok büyük geldi :) Digiturkplay'den maçı seyredemedim. Tv'nin internet explorer'ından da digiturkplay sitesine girdim, maçı seçtim, yayın 1'de reklamı seyrettim ama lig tv görüntüsü bir türlü gelmedi. Yayın 2 silver light olduğu için zaten desteklemedi. Yine bilgisayar bağlamak zorunda kaldım. DVB-T2 yayınına uygun olduğunu ısrarla söylediler, inanmasamda çok önemli olmadığı için aldım. Merkezi anten sistemine bağlayamadığım için deneyemedim. Antensiz UHF 31. kanalda sinyal alamıyorum. Kablo buldum akşam kablo takıp test yayınını görebiliyor muyum deneyeceğim ama pek umudum yok. WD media player hub rafa kalktı. Dün borgias'ın bir bölümünü seyrettim. Video oynatma özelliklerinden altyazı senkronunu ayarlayarak seyredebildim (indirdiğim altyazı 7 sn kadar erkendi. bunu tv'de ayarlayabiliyoruz). Şu ana kadar memnunun. 3D özelliğini çok deneme fırsatım olmadı. Artık 3D film belgesel arşivi oluşturmak şart oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hugosan_tr

Ben de teknosadan 3999 TL'ye 55LA660S aldım. Görüntü fena değil. Toshiba 37c3000p'den sonra çok büyük geldi :) Digiturkplay'den maçı seyredemedim. Tv'nin internet explorer'ından da digiturkplay sitesine girdim, maçı seçtim, yayın 1'de reklamı seyrettim ama lig tv görüntüsü bir türlü gelmedi. Yayın 2 silver light olduğu için zaten desteklemedi. Yine bilgisayar bağlamak zorunda kaldım. DVB-T2 yayınına uygun olduğunu ısrarla söylediler, inanmasamda çok önemli olmadığı için aldım. Merkezi anten sistemine bağlayamadığım için deneyemedim. Antensiz UHF 31. kanalda sinyal alamıyorum. Kablo buldum akşam kablo takıp test yayınını görebiliyor muyum deneyeceğim ama pek umudum yok. WD media player hub rafa kalktı. Dün borgias'ın bir bölümünü seyrettim. Video oynatma özelliklerinden altyazı senkronunu ayarlayarak seyredebildim (indirdiğim altyazı 7 sn kadar erkendi. bunu tv'de ayarlayabiliyoruz). Şu ana kadar memnunun. 3D özelliğini çok deneme fırsatım olmadı. Artık 3D film belgesel arşivi oluşturmak şart oldu.

Evet arşiv fikrine katılıyorum. Orjinalleri 30-40gb boyutunda. İndirdikten sonra silmek cesaret istiyor :)

Hobbit ve Life of Pi indirdim.
    Hobbit çok iyidi( 48 fps çift mkvli sürüm)
    Life of Pi yi deneyemedim.

Bu arada la660s de m2ts formatını nasıl açarız ?

Elimde bluray iso'su var. 30 küsür gb.

• Beyler bugün teknosada 32la620s gördüm. Kendi tanıtım videosu vardı, görüntü jilet gibi, gözlüksüz 3 boyutlu gibi gösteriyor, ama en beğendiğim özelliği görüntüdeki renk tonlaması ve canlılığıydı. Fotoğraf gibi. Normal yayın görme şansım olmadı ama bu haliyle görüntüyü çok çok beğendim. Bu boyunu alan kullanan yorum yapacak var mı? Mutfak için ciddi ciddi düşünmeye başladım.
  • quote:

quote:

quote:

Ben almadım da Bimeks'te günlerdir bu fiyata. Hatta belki haftalardır. Bir-iki hafta önce görmüştüm ben.

indirim çeki olayı doğru olabilir peki yine bu fiyatmıydı ? bütün elektronik magazaları anlaşmış gibi en düşük fiyat 2800..

• İlginçtir ki tüm satış noktaları47"LA660 modelini,2800TL'ye sabitlemiş;
    bunun bir ihtimal nedeni diğer modellerin gelecek olması 7-8-9
  • Arkadaşlar 55LM860V 3399TL ye buldum,

55LA660S mi tercih etmeli yoksa 55LM860V mi?
  • Elimde bir adet LG Magic sihirli kumanda var, "0" kullanılmamış. İlgilenenler PM atsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

İlginçtir ki tüm satış noktaları47"LA660 modelini,2800TL'ye sabitlemiş;
    bunun bir ihtimal nedeni diğer modellerin gelecek olması 7-8-9

Firmaların sabit fiyat politikasından kaynaklanıyor bence. LG, mağazalara tek fiyat koşulu veriyor olabilir.
    Bazı mağazalar bunu delerek küçük yüzdelerde indirim yapabiliyorlar. Yakalayan yakalıyor.
  • LA790 için
    57,2ms input lag skoru elde etmiş
     2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 13 Mayıs 2013; 18:55:50 >
  • LA ile LM serisi arasında fark yok diyenler, ikisini de bizzat kullanmış biri olarak LA serisinin çok daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim.
    hem hız olarak hem de renk canlılığı olarak..
  • Bulutlanma parlaklık artırılınca hemen kendını belli edip özellikle sol alt kenarda. 3d gercekten zevkli. Sihirli kumanda işaretçisi istendiğim an ekranda belirmiyor. Bunun bir çözümü varmı? Bide Samsung notumdan wifi direct yapmak istedim ama görüntü aktarmayı basaramadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet, aynı fiyata idi. İndirim çeki de veriyordu o zaman da.
  • quote:

Bulutlanma parlaklık artırılınca hemen kendını belli edip özellikle sol alt kenarda. 3d gercekten zevkli. Sihirli kumanda işaretçisi istendiğim an ekranda belirmiyor. Bunun bir çözümü varmı? Bide Samsung notumdan wifi direct yapmak istedim ama görüntü aktarmayı basaramadım

Kumandayı biraz sallayınca beliriyor gibi. Ben de tam çözemedim henüz. Manuelde yazıyor mu bilmiyorum.
    3 boyut gerçekten güzel. Dün de bir kaç video denedim. Özellikle demo videoları çok güzel görünüyor. En yakın zamanda life of pi 13.63GB'lık sürümü deneyeceğim. ^D izlerken normal altyazıyı kullanabiliyoruz. Altyazıda herhangi bir sorun yok sanki. Normal bir videoyu SBS ve HOU 3D seçeneği ile denedim her ikisinde de altyazı okunabiliyor.
    Netten indirdiğim 720p Game of thrones ile HDe'deki 1080i yayın arasında bariz kalite farkı vardı. Kendi oynatıcısından izledim. Bu kızın yüzü bu kadar benli miymiş demeye başladık:)

• en düşük fiyat nerede şuan da acaba.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.