Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.831
Cevap
70
Favori
446.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 666azazel

satıcılar paneli bilmeden gerçek hızı söyleyemezler onların işi ballandırmak satmaktır

inceleme sitelerinden bulmanız gerekiyor , panelleri yazdım

teşekkürler panasonic 55dt50 yada 55wt50 ne dersiniz?
  • quote:

satıcılar paneli bilmeden gerçek hızı söyleyemezler onların işi ballandırmak satmaktır

inceleme sitelerinden bulmanız gerekiyor , panelleri yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyhan06 -- 9 Mayıs 2013; 16:46:41 >
  • wt50 daha iyi izlemeden alma
  • quote:

bizde lm6 100 hz biliyorduk

çeviri

Aynı soru için. Geçen yıl ve LCD panel servis kılavuzunda boyalı Hertz tarafından yanıltılmış. Sadece bir pazarlama hile olduğunu kanıtladı.

По спора от предната страница

Модели 2012 и 2013 година /LM, LA/
    9-та серия с 200Hz-ови панели
    7, 8-ма серия с 100Hz-ови панели
    3, 4, 5, 6-та серия с 50Hz-ови панели

47LA620 - LC470DUE-SFU1 300CD COLOR 68% 16/9 1200:1 120Hz(T) ... 9ms(GTG) LVDS 2 Port
    т.е. панел direct - "D" и нов чип в основната платка;
    47LM620 - LC470EUE-SEF 360CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) LVDS 2 Port
    т.е. просто Edge и чип 2012 год. в основнната платка;
    47LM640 - LC470EUG-PEF 360CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) EPI 6 Line
    т.е. просто Edge и чип 2012 год. в основната платка;
    47LA640 - LC470EUN-SFF 350CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) LVDS 2 Port
    т.е. просто Edge и нов чип 2013 год. в основната платка;
    47LA660 - LC470EUG-PFF 400CD COLOR 68% 16/9 1400:1 120Hz(T) ... 8ms(GTG) EPI 6 Line
    т.е. просто Edge и нов чип 2013 год. в основната платка;

120Hz(T) - Тrumotion! => 60hz панел с вмъкнати междинни интерполирани кадри = 120Hz

LA660 това е LM640-670 => разлика в цената само за основната платка
    LA640 това е LM620 => разлика в цената само за основната платка при еднакви панели

Модели 2011 /LW/
    8, 9-та серия е с 200Hz-ови панели
    6, 7-ма серия с 100Hz-ови панели
    3, 4, 5-та серии с 50Hz-ови панели

Motion Clarity Index
    MCI 1000=> TruMotion 400Hz => 100Hz(реал) => + 4 доп кадъра + scanning backlight
    MCI 800=> TruMotion 200Hz => 100Hz(реал) => + 3 доп кадъра + scanning backlight
    MCI 400=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реал) + 2 доп кадъра + scanning backlight
    MCI 200=> TruMotion 100Hz => 50Hz(реал) => + 1 доп кадър

Утре ще прехвърля FAQ в нова тема и ще затворя тази.

Millet üçkağıtçı olmuş arkadaşlar

Gözlüklü olmayacaktım, nişanlımda lazerle göz ameliyatlı olmayacaktı ahhh ,
    Alıp geçecektim Samsung Es7000.

Şimdi tırmalayıp duruyorum.
    LM760 mı , LA660 mı?

• quote:

wt50 daha iyi izlemeden alma

bu gün yine yol göründü gibi biraz daha gezeyim en iyisi
  • Yeni alınan / mevcut Led TV için olası sorunların tespitinde kullanılan testler

ölü pixel-bulutlanma-bant efekti-ışık sızması-input lag gibi

Online Monitör Test
  • Dahili uydu alıcısının sinyal gücü %10'lardaydı. Haliyle kanal bulmuyordu. Şimdide 0 larda. Aynı kabloyla hiç bir Digiturk alıcısında hiç bir sorun yaşamıyorum.

Servisten birisi kabloyu RG6u6 al, olabiliyor böyle şeyler dedi. İnandırıcı gelmedi bana.

Mümkün müdür ?
  • Diğer alıcılarda sinyal sorunu olmayıpta dahili alıcıda sinyal sorunu olması alıcıdan kaynaklı gibi ...

RG6-U6 kablonun gelen kullanım alanı;CCTV Kapalı devre kamera sistemlerinde,dahili tesisatlardır,buna ilave olarak düşük sinyal zayıflaması istenilen uydu tesisatlarında tercih edilir,en olmadı deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 10 Mayıs 2013; 12:32:29 >
  • Evet ben de biraz araştırınca o amaçla kullanıldığını öğrendim. 2 Ayrı alıcıda çalışan kablo tv de neden çalışmasın ki ?

Bu işte bir iş var çözemedim. Tv yi aldım bir uydu bir de ses sorunu canımı çok sıktı.

Dün akşam uydu ayarlarını gözden geçirip tekrar denedim ve sinyal kalite 100 güç de 60 lardaydı. 2178 kanal buldu.(kör tarama) Umarım sinyal gitme sorunu tekrar yaşanmaz. Yoksa tv nin sıfırıyla değişimini istemek zorunda kalacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hEro_ -- 10 Mayıs 2013; 14:09:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oturkmen

quote:

Orijinalden alıntı: CrazyRio35

Ben dün interneti yan komşudan aldım türktelekomun verdiği dandik bi modem hatta konuştum karşı komşuyla paylaşmak için internet almış ama çekmeyince abide kalmış internet evde telefonum çekmiyo wave525 kullanıyorum tv çekiyo kimi zaman 2 çizgi kimi zaman tek çizgi fakat şöyle bir problem var tv de wifi tek çizgi olduğunda bağlantıyı kesiyo biraz sonra iki oluyo sonra yine teke düşüp bağlantıyı kesiyo modemi görüyo bağlantı kontolü diyorum modem orda ama tek çizgi ve ağa bağlanamıyo bu yüzden güncellemeyi yapmadım ve modem bakmam lazım ondan sonra güncelleme işine gircem

Sana wireless extender lazım. Ben aldım rahat ettim.

O nedir bilmiyorum ama biz müşterilerimize böyle durumlarda wifi router koyuyoruz. eskiden pahalıydı ama artık çok ucuz aletler. belli aralıklarla wifi router koyarak bir wifi'yi km2 lerce alana bile dağıtabilirsin teorik olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyhan06

quote:

Orijinalden alıntı: bambam1912

Arkadaşım gözünü seveyim VT50 serisinden bahsediyorsun. Hemde bir japon markasından. Parakendende bulabileceğin en iyi cihazlardan biridir vt serisi 660la kıyasladığın cihaz. Hiçbir fuarda 5 yıldızın altına düşmemiş bir cihaz. Logo yanığıymış rodaj süresiymiş bunlar 10 yıl önceydi plazmaya değil neoplazmaya bakıyorsun onunda en gelişmişine. Sakın ola VT50 yerine 660s aldım diye bir gaflete düşme. al vt50 yi kurdur evine yap gözüne hoş gelen ayarı izlemeye başla. Ölü pixel testide yapma. Çıkma ihtimali yok. aralarındaki farkları saatlerce anlatabilirim. Ama uzatmiyim. Şöyle diyim vidasından görüntüsüne çok farklıdır. Panasonicin her sene ben buyum dediği cihazdır. Sadece türkiye gibi gelişmekte olan bir ülke olarak bakma elit bir seridir. 2009 sonra üretilmeye başlamış pıonner in ar-ge sinin sahibi olan bir cihazdır. 100 bin saatte panel ömrü vardır. Şöyle söyliyim yanlışta anlama ama senden benden çok yaşar o aldığın cihaz ve kusursuz...

Lg dediğin goldstarın yeni yüzü böyle bir cihaz daha piyasaya tarihinde sunmadı. Bırak paneli vidası bile farklı dokunduğunda bile anlarsın. bırak 660s i ne 760lar ne 9 serileri gördül lgde yazılımı çak, iki tanede fazla lamba koy kutuyada nano gibi uzayvari bir ibare yaz sür benim fuar bilmeyen insanıma.. Gelme bu ticari oyunlara.

Burada çok paylaşılır enerji etiketleri sitelerden alınmış özellikler. Ama sen uluslararası piyasayıda araştırmazsan bilemezsin. LG nin enerji etiketine a++++ yazım sonradan cihazın b çıktığını tazminat ödediğini. Bilemezsin fpr gözlüğün türkiye katologlarında full hd ibaresi ile tanıtıldığını sonra öyle bir imkan olmadığı için yine tazminat ödediğini. Bu koreliler varya adamı kuyuya götürüp susuz getirir :D çok istiyom kuzey kore savaş açsın :D

arkadaşım bak, bu bir örnek sadece (kullanıcılardan) ;
    Arkadaşlar merhaba; bu konunun uzun süredir takipçisiyim ve sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda yaklaşık 3 ,5 ay önce panasonic tx p42gt50e plazmamı Vatan Bilgisayar' dan 2.850 tl ye aldım. Plazmayı aldığım ikinci haftada ATV Kanal D ve CNBC-E kanal logoları ekranıma yapıştı. Laptopu bağlamıyorum bile çünkü on dk winamp açık kaldı ekranın sağında boydan boya şerit kaldı. Ekran kaydırma çubuğu yapsam da her seferinde pek bir sonuç alamadım. Ekran parlaklığı her zaman normalde, piksel değiştirici açık, televizyon aynı kanalda 2 saat kalırsa kapanıyor burn in olmasın diye. Burn in leri ekran kaydırma çubuğunu açınca çok net görüyorum, yayın izlerken de açık renklerde görüyorum ve çok rahatsız oluyorum. Az önce çağrı merkezini aradım buna garanti vermediklerini logoları kaybetmek için ekranı zoomlayıp izlememi önerdiler. Bu tam bir saçmalık.

Valla kardeşim bu müşteri sorunları olarak buraya aldığın yazıları nereden aldın yada ne kadar sağlıklı bilemem. Ancak Şunu söyleyebilirim 2009 yılında londrada bir fuarda panasonic plazmalarında kurşun gibi materyalleri kullanmadığını ve neon kullandığını açıklamıştı. bu fuarda logo yanığı ilede bir test yapılmıştı makalesini bulamadım bulsaydım paylaşacaktım. Bir plasmada burn-in olasılığı düşüktür. Bu tabi plazmanın katot yapısı ve kalitesi ilede doğru orantılıdır. Ancak birde halk arasında çok karıştırılan görüntü kalıcılığı dediğimiz bir durum oluşur. ancak bu kalıcı değildir. Sadece orada hayalet diyede adlandırılan geçici bir iz kalmasıdır. Sebebi de bir rengin orada ağır basmasıdır. Uzun lafın kısası 42gt50 gibi üst düzey panelin kullanıldığı bir modelde burn-in sorunu bence olmamıştır. Hatta orayada yazmış arkadaş ama şunu yapamıyorum bunu yapamıyorum diye. Call centeri aramış sözde, call centeri arayana kadar bir panasonic servisine götürseydi serviste arıza raporu yazdıktan sonra o ürünü panasonicin değiştirmeme şansı yoktur. Firmalar mehmet amcanın bakkal dükkanı değil bunu kabul ederim bunu kabul etmem diye keyfi bir durumları yok yasa var tüketici hakları var. Yani böyle hayal ürünlerini nasıl yemek gibi sunabiliyorsunuz anlamıyorum.

Aşağıdaki linkte. CES fuarından bir inceleme var. bilmem bilir misin ama dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından biri Burada kısmen anlatıyor. Ve ingilizcen varsa açıkca diyor burn-in olma olasılığı çok çok düşüktür.Ama yine kullanılan panele göre olabilir de diyor. LG plazmada olabilir yani :d

Bunun haricinde idda ediyorum dünya genelinde led tvlerdeki ölü pixel çıkma oranıyla plazma burn-in olma oranının karşılaştırsalar. led plazmayı katlar. Hatta pana plazma genel arıza oranı ile led-lcd arıza oranlarına bakılsa yine plazmanın kat kat daha az kusurlu olduğunu görebilirsin :D

Benim tanıdığım panasonic servislerinin sahiplerinin hepsi aç Samsung lg servisleri ise hepsi zengin :D

http://news.cnet.com/8301-17938_105-20092238-1/is-plasma-hdtv-burn-in-a-problem/ (google dan çevirip doğru anladığına inananlar paraşütsüz atlasın :P)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bambam1912 -- 11 Mayıs 2013; 3:23:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

Ben dün interneti yan komşudan aldım türktelekomun verdiği dandik bi modem hatta konuştum karşı komşuyla paylaşmak için internet almış ama çekmeyince abide kalmış internet evde telefonum çekmiyo wave525 kullanıyorum tv çekiyo kimi zaman 2 çizgi kimi zaman tek çizgi fakat şöyle bir problem var tv de wifi tek çizgi olduğunda bağlantıyı kesiyo biraz sonra iki oluyo sonra yine teke düşüp bağlantıyı kesiyo modemi görüyo bağlantı kontolü diyorum modem orda ama tek çizgi ve ağa bağlanamıyo bu yüzden güncellemeyi yapmadım ve modem bakmam lazım ondan sonra güncelleme işine gircem

O nedir bilmiyorum ama biz müşterilerimize böyle durumlarda wifi router koyuyoruz. eskiden pahalıydı ama artık çok ucuz aletler. belli aralıklarla wifi router koyarak bir wifi'yi km2 lerce alana bile dağıtabilirsin teorik olarak.

iyi günler internet sorununu bu gün çözücem inş. daha sonraki mesajımda wifi hızlandırıcı alıcamı söyledim fakat kafamda soru işaretleri var sizinde bu işi yaptığınızı var sayarak soruyorum. wifi hızlandırıcıların kansorojen olduğunu telefonun bile bu aletlerin yanında pireyle deve olduğunu söyleyenler ve wifi algılamasının güçlendiğini fakat bağlantı hızının aynı olduğunu söyleyenler var herhangi bi donanım ve teknik bilgiye sahip deilim komşum yan dairede modemle aramızda max.10mt toplamdada 3 duvar var teknosada TP-LINK TL-WN722N 150MBPS ve TP-LINK TL-WN821N 300MBPS var 150MBPS olanını alsam tv bağlantısı ne kadar etkilenir bu iki ürün ne kadar kanserojendir diğer bilgili arkadaşlarda cvp yazarsa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MambaS -- 11 Mayıs 2013; 10:28:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bugün gidip bu tvyi alacağım son kez fikrinizi sormak istiyorum vereceğim paraya değer mi sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozyy231

Arkadaşlar bugün gidip bu tvyi alacağım son kez fikrinizi sormak istiyorum vereceğim paraya değer mi sizce?

Yardım edecek kimse yok mu arkadaşlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

iyi günler internet sorununu bu gün çözücem inş. daha sonraki mesajımda wifi hızlandırıcı alıcamı söyledim fakat kafamda soru işaretleri var sizinde bu işi yaptığınızı var sayarak soruyorum. wifi hızlandırıcıların kansorojen olduğunu telefonun bile bu aletlerin yanında pireyle deve olduğunu söyleyenler ve wifi algılamasının güçlendiğini fakat bağlantı hızının aynı olduğunu söyleyenler var herhangi bi donanım ve teknik bilgiye sahip deilim komşum yan dairede modemle aramızda max.10mt toplamdada 3 duvar var teknosada TP-LINK TL-WN722N 150MBPS ve TP-LINK TL-WN821N 300MBPS var 150MBPS olanını alsam tv bağlantısı ne kadar etkilenir bu iki ürün ne kadar kanserojendir diğer bilgili arkadaşlarda cvp yazarsa sevinirim

onu doktorlara sormalısın. biz sadece kuruyor ve kullanıyoruz... :)

ama tüm wifi, bluetooth vs... radyo dalgası yayan herşey kanserojen, bu bilinen birşey. tabii derecesi nedir? önemli olan bu. Bağlantı hızının aynı olduğu biraz aldatıcı bir cevap olmuş. Max. bağlantı hızı aynı ama sinyal zayıfladıkça daha yavaş bağlanır. Sinyal tam güçlüyken max. bağlantı hızını yakalarsın. Bence yapman gereken komşundan bir kablo çekip sonra kendi evinde de bir wifi router ile dağıtman. Üç duvar çok fazla. Amerikada duvarlar bize göre çok ince, çünkü onlarda bizimkilerin aksine duvarlar taşıyıcı amaçlı değil. Duvarlar bu yüzden bizde sorun çıkarıyor.

• Model 640-660 ?...arada kaynamış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Model 640-660 ?...arada kaynamış olabilir.

Yazmayı unutmuşum hocam 42la660s modeli.ve oda yaklaşık 25-30 m2 kadar. 42 yeterlimidir sizce

• O zaman şöyle söyleyim izleme mesafenize göre 42" optimum mesafesi 2,60M kadar bir mesafeden izleyebilirsiniz.
    oturma konumu ve tv konumunu hesaba katarak seçim yapabilirsiniz , tabi işin duygusal boyutu da var
    660 alınabilir.
  • Üzerindeki uydu alicisiyla kullanacagim sizce işimi görür mü

• Kanal geçiş hızı önceki seriye oranla hızlanmış 1,4sn gibi sürede kanal değişimi yapıyor dahili alıcı
    görüntü sd için tahammül edilebilir kalitede hd zaten belli...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.