Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.832
Cevap
70
Favori
446.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepinize selam tv yi alana kadar led lcd ler hakkında donanımsal ve yazılımsal teknik bir bilgiye sahip deildim 8 senedir tüplü televizyon kullanan biri olarak kapima gelen bir broşürle yola çıkıp teknosa ya giden ve 42LA640S alan birisiyim arkadaş tv yi anlatıyodu gözüm diğer tv lere kaçarken beni tv ye kitleyen dvb-t2 demesi olmuştu ve bu daha ilk :) satıcıyı daha dikatli dinlemeye başladım sd,hd,mkv formatlarına ve int. akıcılığına diyecek bişey yok ama ses tanıma ve kamera kontrol var deyince alıyom dedim afedersiniz yalanın daniskasını almışım haberim yok bikaç arkadaşla konular hakkında iştişare yaptık burdan hepsine teşşekkür ederim onaylasalarda bu konular hakkında kesin konuşmamam gerektiğini anladım maille tv hakkında ne sorsam var diyolar sizin ses tanıma ve kamera kontrol hakkında düşünceniz nedir bide bu tv kaç tb. harici destekliyo 750gb.lık harici ile 3D arşivi yapamıyacağımı anladım aldıktan sonra :/ 750gb. hariciyi kanal kaydetmede kullanmak istiyorum tabi oda varsa. bi beyin fırtınası yapıp insanları bu konularda aydınlatır ve bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @dewr

Kumandayı sağa sola hızlıca sallarsanız ekranda belirecektir. Telefonu bilmiyorum ama ben bilgisayardaki filmleri wifi üzerinden kablosuz seyredebiliyorum.

@CrazyRio35

1 TB'lık disklerde sorun çıkartmaması gerekiyor. Harici diskim olmadığı için deneyemedim. 660S'de 1 TB üzeri sorun çıkartabilir diye biliyorum. 750 GB sorun olmaması gerekir.

____

Bu arada güncelleme sonrası ses gitmesi sorunu yaşıyordum. Sorun %90 yazılımdan kaynaklanıyor. LG'nin durumdan henüz haberi yok.

LA serisi alanlar size tavsiyem v3.20 güncellemesini kurmayın. Bırakın .10'da kalsın.

TV'nin sıfırı ile değişimini talep ettim. Bu akşam yenisi geliyor.
  • Benim tv seris tarafından kurulum yapıldıktan sonra güncellendi. Yoksa internete girmiyormuş. Ama herhangi bir ses kesilmesi sorunu ile karşılaşmadım. Fiber optik kablo ile tv çıkışını ses sistemine bağladım. Tek sıkıntısı usb'den film seyrederken ses açma kapamayı ses sisteminin kumandası ile yapmam gerekiyor. WD live hub kullanırken de durum aynıydı zaten. Daha önceden uydu, media player ve ps3 hdmi kablo ile ses sistemine giriyor ses sisteminden de tek kablo ile tv'ye gidiyordu. Şimdi uydu ve ps3 tv'ye bağlı tv'nin FO ses çıkışı ses sistemine bağlı.
    Umarım yeni gelecek TV'de ses problemi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hEro_

@dewr

Kumandayı sağa sola hızlıca sallarsanız ekranda belirecektir. Telefonu bilmiyorum ama ben bilgisayardaki filmleri wifi üzerinden kablosuz seyredebiliyorum.

@CrazyRio35

1 TB'lık disklerde sorun çıkartmaması gerekiyor. Harici diskim olmadığı için deneyemedim. 660S'de 1 TB üzeri sorun çıkartabilir diye biliyorum. 750 GB sorun olmaması gerekir.

____

Bu arada güncelleme sonrası ses gitmesi sorunu yaşıyordum. Sorun %90 yazılımdan kaynaklanıyor. LG'nin durumdan henüz haberi yok.

LA serisi alanlar size tavsiyem v3.20 güncellemesini kurmayın. Bırakın .10'da kalsın.

TV'nin sıfırı ile değişimini talep ettim. Bu akşam yenisi geliyor.

bunu kimden talep ettiniz? alalı ne kadar olmuştu ve nereden almıştınız?
    ben talep ettiğimde kendiniz gidip bayiden değiştireceksiniz demişlerdi bana. cefasını ben çektim

• yanlış olmuş doğrusu bu

LG (47LA790V) LA790V 3D LED Television Review

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 14 Mayıs 2013; 15:51:09 >
  • Ankara Kentpark LG'den aldım. Sorunu tamamen yetkili servisle konuştum. Yetkili servise kavga dövüş raporu tutturttum. (Haklı olsam da değiştirmemekte ısrar etmişlerdi). Sonra Kentpark LG ile iletişime geçmişler, Kentpark LG aradı değişim yarın sağlanacak dedi.

Bu şekilde yani...
    @blackcurse
  • İnput lag skoru için değildi tablo
    altı-üstlü olunca ondan kaynaklanmıştır.

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 15 Mayıs 2013; 15:32:53 >

• Anladım direk LG bayisinden aldığınız için öyle olmuş. Ben bimeksten aldığımdan dolayı onlar bizim ev servisimiz yok dedi kendim götürdüm o yüzden
  • arkadaslar ben netten arastırdım da lg la 860v ıle samsun f 8000 arasında kaldım sızce hangısını tercıhedeyım lg lm 860v teknosada tukenmıs alamadım barı yenı serı alayım dedımm bıde bu 47 yada 55 tercıh ederken salon buyuklugu haıc neye dıkkat edeyım yardımlarınız ıcın sımdıden teşekkur ederım
  • Imleç 3dye basınca hemen gelio ben çözümü bunda buldum. Webtarayicisi başarılı we yeterli.. Sol alt kısımdaki buluta takılıyorum.. Parlaklığı kisinca geçti gibi oldu..

Bide hala Wifi direct başaramadım...

• Imleç 3dye basınca hemen gelio ben çözümü bunda buldum. Webtarayicisi başarılı we yeterli.. Sol alt kısımdaki buluta takılıyorum.. Parlaklığı kisinca geçti gibi oldu..

Bide hala Wifi direct başaramadım...

• @hEro_'nun yazdığı imleç konusu çözümü aynen bu şekilde çözülüyor ;İmleç kaybolursa uzaktan kumandayı hafifçe sola veya sağa hareket ettirmek yeterli,saniyeler içinde hareket olmazsa kayboluyor.
    bulutlanma rahatsız edici derecedeyse değişim hakkını bence kulanın.
    @dewr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 14 Mayıs 2013; 19:54:13 >
  • TV'nin yenisini getirip kurdular. Ses sorunu düzeldi sanırım, hala gitmedi ses. Canavar gibi şu an :)

Kumanda da çözülcek bir şey yok yahu. Elinizdeyken kumandayla havaya hızlıca yuvarlak çizin gelir :) Her defasında smarta girmeye gerek yok.

2. Tv kuruluşu. Bulutlanma göremedim ben. Sabah daha dikkatli bakarım.
  • lm660s in la660s den üstün olan bir şey i varmı.yoksa lm çöp mü artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Bugün Bimeks'te 47LA660S 2800 lira - 280 lira hediye çeki idi.

aldım bende bugun.. 2800 tl 12 taksit. 280tl limitsiz çek.. 360 tlilikde dsmartta kullanabilceğim hediye indirim çeki aldım.. yarın akşam kurulum gelicekler..hadi hayırlısı.. bugun mediamrkt,vtaan,teknosa,kliksa,pcgold içlerindeki en uygun fiyat bimeksdeydi.. şaşırttı beni...

Merak ettiğim bir konu var,

Bu kazanmış olduğunuz çek ile bir tane daha 47LA660S almak isteseniz 2800 TL den düşüp 2520 TL ye alabilecek misiniz?
  • Bbu fiyatlandırmanın nasıl olduğunu açıklayabilir mi? karşılaştırma linki
    Normalde LM660S daha üst bir model değil miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakuza07

quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

Orijinalden alıntı: Volksdeutsche

Bugün Bimeks'te 47LA660S 2800 lira - 280 lira hediye çeki idi.

aldım bende bugun.. 2800 tl 12 taksit. 280tl limitsiz çek.. 360 tlilikde dsmartta kullanabilceğim hediye indirim çeki aldım.. yarın akşam kurulum gelicekler..hadi hayırlısı.. bugun mediamrkt,vtaan,teknosa,kliksa,pcgold içlerindeki en uygun fiyat bimeksdeydi.. şaşırttı beni...

Merak ettiğim bir konu var,

Bu kazanmış olduğunuz çek ile bir tane daha 47LA660S almak isteseniz 2800 TL den düşüp 2520 TL ye alabilecek misiniz?

Ewet alabilirsiniz.

• Lgyi aradim serwis Gelicek bakmaya ama adam daha bastan abi kronik sorun o dedi =)

• 42la660s ve 42lm660s arasındaki farklar.la nın pek ustunlugunu goremedım ama bunu tabloyu bır arkadaş yorumlarsa sevınırım
    http://www.lg.com/tr/compare/compare.lg?category=/tr/televizyon
  • Hocam aralarındaki en bütük fark La serisi çift çekirdekli (ARM Cortex A9 2x900MHz) işlemci ve 1,4sn kanal geçiş hızı önceki seride 1,8 sn ;diğer yenilenen özellikleri miracast-NFC-MHL Smart 3D dünyası gibi öne çıkan özellikeri var.La serisi 660+ tek smart kumanda ile geliyor Ses sistemi 2 yollu 3 hoparlör.Olumsuzluk olarak değerlendirilebilecek yönü 6 serisinin gerçek panel tarama hızı 50Hz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 15 Mayıs 2013; 12:28:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.