Şimdi Ara

2013 FİESTA ALAN ARKADAŞLAR NE KADARA NEREDEN ALDILAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
1.524
Cevap
8
Favori
86.309
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Fiesta >> 2013 FİESTA ALAN ARKADAŞLAR NE KADARA NEREDEN ALDILAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3750 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cesetff

Arkadaşlar 1.2 corsa ile 1.25 fiesta arasında kaldım .Bugün gittim inceledim eşim fiestayı daha çok beğendi 29900 fiyat aldım. 1.25 motor nasıldır, beni üzermi? aracı almaya karar verirsem hediye olarak ne istemeliyim?

Fiyatı iyiymis hangi bayiden aldınız bu fiyatı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

31500 pek indirim yapmadılar nedense ya bandırma muslubaşlardan aldım
    |
    |
    Bahsedilenler: solenzatolga

Orijinalden alıntı: cesetff

Arkadaşlar 1.2 corsa ile 1.25 fiesta arasında kaldım .Bugün gittim inceledim eşim fiestayı daha çok beğendi 29900 fiyat aldım. 1.25 motor nasıldır, beni üzermi? aracı almaya karar verirsem hediye olarak ne istemeliyim?

1.25 motorun yokuş performansı için 4000devir gibi sürmelisiniz ama normal düz yolda iyidir, diğer tüm atmosferik 1.2 motorlar gibidir ilk bindiğiniz araçsa iyi gelir ama öncesinde turbolu ecoboost tsi gibi araçlara bindiysenız 1.25 çok yetersiz gelecektir ama yinede 30bin tl ye başka arabalar olmadıgı için, standart 1.2 şehiriçi arabasıdır performans beklemeyin, diğer 1.2lere görede üstünlüğü neredeyse yoktur.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mefta046 -- 9 Mayıs 2013; 18:38:48 >
    |
    |
    |
    |
    |
    |

x paketi hediye etmiyorlar ama nisan fiyatlarına göre mayıs satış fiyatlarını 1000-1500 tl kadar düşürdüler, yani değişen bir şey yok
    |
    |
    Bahsedilenler: auto_man
    Güncel 2001 Vectra 2.0 CDX Otomatik.Geçmiş;Ford Taunus Coupe 2.0 1980 (Otopark.com Sinan Koç'un Taunusu)2016 Golf7 1.4TSİ 125 hp2014 Golf7 1.4TSİ 122 hp2013 Focus 1,6TDCİ 115 hp2013 Fiesta 1.5TDCİ 75 hp2006 Grande Punto 1.3mjet 90 hp
  • Teğmen
    119 Mesaj

Afyon bayisi
    |
    |
    Bahsedilenler: MetuEs

|
    |

sabah ilk harekette, debriyaj bilyası sesi denilen, su sesine benzeyen şıkırtı sizde de oluyor mu?
    sabah soğukken vites büyütme küçültme sesli ve sarsıntılı mı?

sıkışık trafikte 10-20km hızla giderken, önünüzdeki araba hafiften arayı açtı sizde gayet kibar bir şekilde gaza bastınız çıkan seslerden dolayı dikiz aynasına bakıyor musunuz? acaba şanzıman ufalanıp yola mı döküldü diye?

her viteste, vites küçültmeler, %50 ihtimalle sert sarsıntılı, küçük viteslerde herseferinde sarsıntılı + sesli oluyor mu?

bazen de, vites büyütürken; gaza sürekli olarak bas-bırak yapmışsınız gibi silkeleme oluyor mu? bu olduğunda araba silkeliyor ama hızlanamıyor. bir şekilde silkeleme kesilince hızlanabiliyor. o zamana kadar ben mühendisinden fabrikasına kadar tüm emeği geçenleri yad etmiş oluyorum.

şanzıman istanbul trafiğinde tam bir fiyasko. çok vites değiştirilmeyen açık yollarda eh işte.

şöyle bir ilginçlik var. hızlanmak için CC'nin hızlanma butonunu kullanırsanız yukarıdaki sarsıntılar, sesler olmuyor. 120 ile giderken CC ile hızı sabitledim. sonra gişeler nedeniyle frene bastım 40'a kadar düştüm. gişe sonrasında gaza basmadım, CC'nin res tuşuna bastım. gayet güzel bir şekilde hızlanıp 120ye çıktı ve şazıman hiç huysuzluk yapmadı.

servise gidip, şanzımanda sorun yok yada kullanıcı hatası demelerini duyup kavga etmeye çok üşeniyorum.

serviste takılan ve geri vitese takınca ne olursa olsun kesintisiz öten park sensöründen sonra bahsedeceğim
    |
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj
    xpug, yazdığın sorunlar senin aldığın arabadan mi kaynaklanan hatalar yoksa genel anlamda üretilen araçtan mi memnun kalmadin? bende aliyorum da yazdiklarin kafama takıldı...

|
    |
    |
    |
    |
    |
    aslında indirim yok fiyat 1500 lira kadar indi ama x paketi hediye etmiyorlar değişen bişey yok yani
    |
    |
    Güncel 2001 Vectra 2.0 CDX Otomatik.Geçmiş;Ford Taunus Coupe 2.0 1980 (Otopark.com Sinan Koç'un Taunusu)2016 Golf7 1.4TSİ 125 hp2014 Golf7 1.4TSİ 122 hp2013 Focus 1,6TDCİ 115 hp2013 Fiesta 1.5TDCİ 75 hp2006 Grande Punto 1.3mjet 90 hp
  • Binbaşı
    1989 Mesaj
    1.4 Titanium Düz Vites, Metalik + Sony + Güvenlik + TS dahil ayrıca faizsiz kredi kullanacağım. Fiyat 41.000 TL. almayı planlıyorum. (Manuel araç alacağım, otomatik kullanamıyoruz.)

1. Hali hazırda Fiestası olanlara F-Kasko hediye yazılmış. Bu Mayıs ayında geçerli midir? Görüştüğüm bayiler bundan bahsetmedi hiç. Eşimin aracı Fiesta, bayiye sormadan önce buradan bilgi almak istedim.
    2. Fiestalarda Güvenlik Paketi sadece 1175 TL. Güvenlik paketiyle yokuş tutucu, ESP ve 5 hava yastığı daha geliyor ve 1175 TL'ye bedava nerdeyse. Neden kimse güvenlik paketli seçmiyor, aklım almıyor? Bilen var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: ERPmühendisi

1.4 Titanium Düz Vites, Metalik + Sony + Güvenlik + TS dahil ayrıca faizsiz kredi kullanacağım. Fiyat 41.000 TL. almayı planlıyorum. (Manuel araç alacağım, otomatik kullanamıyoruz.)

1. Hali hazırda Fiestası olanlara F-Kasko hediye yazılmış. Bu Mayıs ayında geçerli midir? Görüştüğüm bayiler bundan bahsetmedi hiç. Eşimin aracı Fiesta, bayiye sormadan önce buradan bilgi almak istedim.
    2. Fiestalarda Güvenlik Paketi sadece 1175 TL. Güvenlik paketiyle yokuş tutucu, ESP ve 5 hava yastığı daha geliyor ve 1175 TL'ye bedava nerdeyse. Neden kimse güvenlik paketli seçmiyor, aklım almıyor? Bilen var mı?

güvenlik paketi hava yastığı için seçilirmi bilemem ama bence esp yokuş kalkış ve patinaj engellemeye, normal+ kullanıcının ihtiyacı yoktur ve 1175tl vermek istemez,
    eğer 150km civarı hızla araçlar arasında vızır vızır sağ sol gidiyorsan gerekli olabilir ama, örneğin e5 (d100) karayolunda hız sınırı 77 iken, hadi 100ile gittin diyelim dümdüz yolda giderken ne gerek var esp ye, şuana kadar gerek duyulmayan şey sımdı niye duyulsun, aynı şekilde kaskoda öyle ama zaten kasko alıyoruz esp almayalım,

veya esp alalım nasılsa kaza yapmayacağız, kasko almayalım :) TS diye bir paket varmı :D

eh tercih meselesi

• Binbaşı
    1989 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mefta046

quote:

Orijinalden alıntı: ERPmühendisi

güvenlik paketi hava yastığı için seçilirmi bilemem ama bence esp yokuş kalkış ve patinaj engellemeye, normal+ kullanıcının ihtiyacı yoktur ve 1175tl vermek istemez,
    eğer 150km civarı hızla araçlar arasında vızır vızır sağ sol gidiyorsan gerekli olabilir ama, örneğin e5 (d100) karayolunda hız sınırı 77 iken, hadi 100ile gittin diyelim dümdüz yolda giderken ne gerek var esp ye, şuana kadar gerek duyulmayan şey sımdı niye duyulsun, aynı şekilde kaskoda öyle ama zaten kasko alıyoruz esp almayalım,

veya esp alalım nasılsa kaza yapmayacağız, kasko almayalım :) TS diye bir paket varmı :D

eh tercih meselesi

Hayatta bir kere daha kaza yapma şansını elde etmek için 5 hava yastığı daha olması zarar olmaz sanırım.

Ts : trafis sigortası

|
    |

• Çavuş
    82 Mesaj
    @ERPmühendisi

Güvenlik pakedi isim olarak var ama araç isterseniz yok :) simdi sipariş verirsiniz 2-3 ay sonra gelir gibi bir satış politikası var.Ek gordugum arac için titanyum diyorsunuz yine elimizde sadece titanyum x model var diyorlar :)

F kasko titanyum olanlara evet hediye olduğunu ben de aracı alırken ogrendim. Trend donanıma vermiyor idiler.İsterseniz bayideki sigorta gorevlisini biraz sıkıstırın.

Desktop Pc:Windows 8 pro 64 bit,16GB (4x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram,Core i7 [email protected] CPU,Asus P8Z68-Lx mainboard,Philips 220xw

Araba:Ford Fiesta 2013 model powershift trend donanım
  • Çavuş
    82 Mesaj
    Bu arada ben de 35000'e fiesta otomatik aracımı teslim aldım.3 gündür kullanıyorum.Xpug'un bahsettiği sorunlar ile karşılaşmadım.

35000 Tl=Ford finans kredili, koç ailem indirimli, park sensor+metalik boya dahil.

Desktop Pc:Windows 8 pro 64 bit,16GB (4x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram,Core i7 [email protected] CPU,Asus P8Z68-Lx mainboard,Philips 220xw

Araba:Ford Fiesta 2013 model powershift trend donanım
  • Yarbay
    2942 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deepland

Bu arada ben de 35000'e fiesta otomatik aracımı teslim aldım.3 gündür kullanıyorum.Xpug'un bahsettiği sorunlar ile karşılaşmadım.

35000 Tl=Ford finans kredili, koç ailem indirimli, park sensor+metalik boya dahil.

ford bayisi satış temsilcisiyim o fiyat mümkün değil... Maliyeti 37250 aracın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
üniversite
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.