Şimdi Ara

2013 FİESTA ALAN ARKADAŞLAR NE KADARA NEREDEN ALDILAR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.520
Cevap
7
Favori
88.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arabayı 16 mayısta teslim aldim.

aldığım yer ıstanbul aydoganlar

bir de oraya sorun isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu araca punto cakması diyenler allahtan korkmuyor mu
    benim görüşüm araç b sinifinin kralidir, alan kişi aldıktan sonra içinden "şurası da şöyle olsa daha iyi olurdu ya" gibi dusunceler geçirmeden rahat bi şekilde kullanır...

• 1.0 ecoboost motor fiesta alan arkadaşlar yakıt durumu nasıl bilgi verebilecek olan var mı yoksa alanlar sıraya mı girdi daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpi1905

Arkadaşlar uzun zamandır 0 araba bakıyorum baya kafam karıştı.. B segmenti araba olmuşken full olsun istiyorum ama ozmanda fiyatları C segmentinin başlangıç fiyatlarına denk geliyor o yüzden karar vermek çok zor.. En son ford fiesta 1.5 tdci ye baktım kimileri araba hakkında çok iyi yorum yapmış kimileri de eleştirmiş yenisi için aston martine benzetmeye çalışırken punto çakması olmuş diyenler bile var..Böyle olumsuz yorumlar beni çok etkiliyor o yüzden kafam baya karıştı bide en fullünde bile soğutmalı torpido ve park sensörü yok çok ilginç. Bende 1.5 tdci titanium + X paket + Güvenlik Paketi + Metalik Boya + Trafik sigortası için 42.600 fiyat aldım pazarlıkla ama yine de bana çok gibi geldi 42.000 e inerse almayı düşünüyorum sizce fiyat nasıl?

o fiyat sahane ben olsam alirdim benim aractan sadece 1500 fazlasina dizel daha ne istiyon

• quote:

Orijinalden alıntı: ELcordobes

1.0 ecoboost motor fiesta alan arkadaşlar yakıt durumu nasıl bilgi verebilecek olan var mı yoksa alanlar sıraya mı girdi daha

daha benim arac 700 km de saglikli yakıt tüketim degeri veremiyorum. ama tam bir tazı arac ucuyor resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: avrsrsr

quote:

1.0 ecoboost motor fiesta alan arkadaşlar yakıt durumu nasıl bilgi verebilecek olan var mı yoksa alanlar sıraya mı girdi daha

daha benim arac 700 km de saglikli yakıt tüketim degeri veremiyorum. ama tam bir tazı arac ucuyor resmen

Cevabınız için çok teşekkürler ilerde yakıt tüketimi ile ilgili biraz ipucu verebilirseniz sevinirim :)
  • quote:

toplam 5 haftada elimize geçti, mart ayı bitmeden sipariş verdiydik,

yakıta gelince, istanbul e5 de 10-15km boyunca çok aşırı trafikte dur kalktan başka birşey yok 9,4litre (43kuruş) yaktı,

beşiktaş-pendik arası köprü trafiği dahil karma 6litre yaktı, geri dönüşte trafik yoktu 5litreye kadar indi,

90-130 arası hız sabitlemeyle ortalama 4-4,5litre arası yakıyor,

araç rodaj da 300km'de f/p olarak b sınıfının en iyisi diyebilirim,

ayrıca ben biraz basarım biraz ekonomi dersenız karma 6-6,5litre arası yakar, performans üzmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mefta046

quote:

toplam 5 haftada elimize geçti, mart ayı bitmeden sipariş verdiydik,

yakıta gelince, istanbul e5 de 10-15km boyunca çok aşırı trafikte dur kalktan başka birşey yok 9,4litre (43kuruş) yaktı,

beşiktaş-pendik arası köprü trafiği dahil karma 6litre yaktı, geri dönüşte trafik yoktu 5litreye kadar indi,

90-130 arası hız sabitlemeyle ortalama 4-4,5litre arası yakıyor,

araç rodaj da 300km'de f/p olarak b sınıfının en iyisi diyebilirim,

ayrıca ben biraz basarım biraz ekonomi dersenız karma 6-6,5litre arası yakar, performans üzmez

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Peki eğer özel değilse hangi paketleri ve toplamda ne kadara aldınız ? Ben ilk gidişimde pazarlık yapmadan 1.0L ecoboost+titanium x paket+ güvenlik paketi+1 yıl ek garanti+gece grisi renk+trafik sigortası falan toplam 41.000 TL fiyat verdiler. Tabi çok ilginçtir ki güvenlik paketine sahip sipariş verilmiş fiesta bulamadılar zaten araba güvenli o hariç verelim falan dediler. Eğer illa güvenlik paketi de istersemde 2,5 ayı bulabilir dediler. Ben orada da bu eleştirimi yaptım güvenlik paketinin opsiyonu olmaz bir milyar fazla fiyat ver ama bunu standart yap.

• hiç bir şekilde kaydırma yapmıyor yokuşta.bende aynı aracı geçen hafta satın aldım.aynı kaygı bende de vardı.Ama hiç bi sıkıntı yok,geri kaçırmıyor kesinlikle
  • Bugun siparişimi verip peşinatı ödeyip 2013 fiesta titanium+ x paket + metalik renk+ trafik sigortası+ park sensörü+ ışıklı kromlu fiesta yazılı marşbiyer 41.500 TL

Düzenleme: 1.5 TDCİ motor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreGLC -- 27 Mayıs 2013; 18:27:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PolarMohr

Bugun siparişimi verip peşinatı ödeyip 2013 fiesta titanium+ x paket + metalik renk+ trafik sigortası+ park sensörü+ ışıklı kromlu fiesta yazılı marşbiyer 41.500 TL

Düzenleme: 1.5 TDCİ motor

Hayırlı olsun. Özel indirim var mı?

• Hayır normal pazarlık ettim ama hediyeleri almak hiç kolay olmadı satış danışmanı kabul etmedi zar zor satış müdürünü arattırdım ve sağolsunlar kırmadılar.
  • Bir ara ford fiestayı çok düşünmüştüm hatta baya pazarlık yapıp alma noktasına gelmiştim aracı..42.600 e titanium X+ güvenlik paketi+ metalik boya olarak anlaşmıştık.Daha sonra ırın kırın ettiler geç gelir elimizde güvenlik paketli yok istediğiniz renkte güvenlik paketi olmayabilir felan diye..Benimde zaten %100 içime sinmemişti bu araç cidden ön tarafında bir punto havası var netteki çoğu yerdede baya eleştiri almış. Neyseki 42.600 bu araca vereceğime 5bin daha verip 48.500 e hyundai i 30 crdi style almaya karar verdim hem C segmenti araba hem tasarım daha hoş hemde donanım olarak çok dolu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpi1905 -- 28 Mayıs 2013; 23:12:23 >
  • alpi 1905, punto olayina geçende de girmistin. ama bana hala şaka gibi geliyor bu benzetme...
    bu arada süper araba almışsın gerçekten, çok beğeniyorum bende i30 u.hayırlı uğurlu olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01cml0101

alpi 1905, punto olayina geçende de girmistin. ama bana hala şaka gibi geliyor bu benzetme...
    bu arada süper araba almışsın gerçekten, çok beğeniyorum bende i30 u.hayırlı uğurlu olsun.

Ya herkese göre görsellik değişir ben okuduğum yorumlara ve kendi benzetmeme göre puntoya benzemiş diyorum. Ekşisozlukte çok yorum var bu ön ızgara hakkında..Bence bir önceki makyajlanmamış ford fiesta daha iyi gibiydi..Fordun bayileriden de memnun kalmadım hiç herşeyi ayarlamış anlaşmışken yan çizdiler
    yok güvenlik paketi temin edemiyoruz 2-3 ay beklersin felan diye ondan sonra i30 a yönlendim işte 5000tl fazlasına C segmenti araba almış oldum..Sağol kardeşim daha iyileri senin olsun inşallah :)
  • Aracı punto ile kıyaslamak bana göre hakaret sayıyorum. Arabaları test etmeden alan çok insan var. Bu segmentte ki araçları test edip sonra yorum yapalım.yok ben sadece dış görünüme önem veriyorum diyorsanız ayrı.

• Fiestayı punto ile kıyaslamak gerçekten ilginç. İçine binmediniz sanırım 150 metreden falan bakarsanız belki kıyas olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepland

Bu arada ben de 35000'e fiesta otomatik aracımı teslim aldım.3 gündür kullanıyorum.Xpug'un bahsettiği sorunlar ile karşılaşmadım.

35000 Tl=Ford finans kredili, koç ailem indirimli, park sensor+metalik boya dahil.

Yaklaşık 2haftadır Arabayı kullanıyorsunuz sanırım otomatik vites yakıt tüketimi ne değerlerde şehir içinde? Bilgi verebilirmisiniz

• Merhaba

Sanırım 270km oldu araç :)

İstanbul'da yaşıyorum.Daha çok haftasonu arabası diyebilirsiniz. Hiç km'yi sıfırlamadım.Su anki ortalamam 8.1

Vites geçişlerini normalde hissetmiyorsunuz.Dip gaz yapasanız size atikliğini de güzel bir şekilde gösteriyor.
    Uzun mesafe kaydediyorsanız kesinlikle tüketim az (fabrika verilerini yakalıyorsunuz) ancak sıkısık trafik ve klima acıksa 10lt'yi goruyor.Klima başarılı.

Yokus kalkışı cok beğendim.Oldukça başarılı.(geri cıkarken de çalışıyor).

Bu ilk arabam.Bu sebeple diğer araçlarla karşılaştırmayı da cok yapamadığımı iletmek isterim.
  • arkadaşlar bende yarın 1,6 powershift X paketli beyaz aracımı teslim alıyorum da halı paspas oluyor mu başka nelere dikkat etmeliyim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.