Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (727. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • debriyaj daki ses için yine gittim. Sonunda bu sefer sesi duydular. Debriyajın bi noktasında vook vook diye bir ses geliyor.

usta baktı, baskı balatadan geliyor ancak sökülmeden bilemeyeceğiz dedi. Eğer baskı balata yanık çıkarsa garantiye girmez, değişim ücreti ödersiniz dedi.

Yanık çıkmazsa garanti den halledecekler. Şanzuman sökülecek yani illa. Garantide zaten bu sene sonunda bitiyor.

20 bin km de çoğunlukla uzun yolda kullanılmış araçta yani bilemiyorum bizden mi kaynaklı acaba diye düşünüyorum ama yanık çıkmaması lazım. Gerçi daha sökülmedi ama, bu yanmış yada bi şekilde kullanıcı hatası deyip bize kitlerler mi bilemiyorumç Şimdiye kadar herhangi bi koku da yapmadı. Yanması için pis balata kokusunun gelmesi gerek.

Yarın sabahtan tekrar araç bırakılacak bakacaklar.
  • debriyajdaki sorunda halloldu ancak aracı daha alamadık serviste şuan.

Baskı ' sı hatalıymış, garantiden değişim sağladılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 23 Kasım 2018; 12:33:21 >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    İyi hocam sevindim valla,biliyoruzki servisler böyle şeylerde mimlidir kullanıcı hatası dememişler tebrikler valla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rammo kullanıcısına yanıt
    Valla kac kere gittik bu sorun yuzunden anca duruyurabildik. Kullanima bagli yipranan parca oldugu icin garantiye sokmayada bilirlerdi. Dediginiz gibi kullanici hatasida diyebilirlerdi. Ama aracin km cok dusuk sadece yaşı var uzun yolda kullaniyor genelde o yuzden garantiden halletmisler. Tabi prosedur geregi km kontrolu vs yaptilar. Km dogru mu degil mi vs.

Balata ve bilyada sorun yok.tertemiz dir onlar. Baski sorunlu oldugu icin sadece onu degismisler. Insallah yeni baski da da boyle bi sorun olmaz. :) cikan parcayi goremedik ama bakalim yarin alacagiz araci ins sabahtan teslim edebiliriz dediler cumartesi olmasina ragmen.

Garanti bitiyor bu sene sonu ama iyi niyet garantisi ve kafa rahatligi icin yetkili servisten ayirmayacagiz araci. Orjinal parca bulmak sanayide zor oluyor. Ustalar ayri bi dert. Riske gerek yok. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamlar herkeze. Aracım 2012 i30 elite model. Arkadaşlar 15 gün önce yakıt alıp marşa bastıktan sonra yol bilgisayarı ekranı hata vermeye başladı. fotoğrafıda yukledım. servise gittim ilk defa karşılaştıkları bir durum olduğunu söyleuip sadece arıza tespiti için 250 tl istediler. ekran bazen normale dönuyor ama 1 saat gecmeden tekrar bozuluyor. daha önce başına gelmiş olan yada bir fikri olan olup da bana yardımcı olursanız cok minnettar olurum. şimdiden teşekkur ederim herkkeze  2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncatuna -- 30 Kasım 2018; 12:44:40 >

• tuncatuna T kullanıcısına yanıt
    Müsteri memnuniyeti diye birşey yokmuymuş bunlarda,bakimlarini serviste yaptırdığınızı varsayıyorum,öyleyse merkezide bir arayin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tespit için ilk defa para istediklerini duyuyorum hyundai de , hangi şehir hangi servis ?
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Garanti yoksa istiyorlar hocam,ama bildiğim kadarı ile,arızayı orada yaptırırsanız o tespit parasını almıyorlar,

• opelde de 120 tl alıyorlar diye söyleniyordum, dediğiniz gibi arızayı orada yaptırınca o tespit ücretini almıyorlar. hyndai de böyle bir şey yoktu duyunca şarşırdım açıkcası
  • Merhaba arkadaşlar 2012 model 1.6 crdi style manuel 122000 km karamel kahve i30 ile aranızdayım. Önceki aracım accent eradan sonra acayip konforlu geldi araba. Alalı 2 gün oluyor. Hergün yeni bir özellik keşfediyorum zaman buldukça da geçmişe dönük okumaya çalışıyorum forumu. araçla ilgili önemli noktalar ve tavsiyelere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakosalter -- 6 Aralık 2018; 21:27:33 >
  • pakosalter kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin.

İ30 iyidir hele accent eradan sonra baya baya iyidir

• i30’culara selamlar,

60bin tl dolaylarında 2014 gdi blue drive almayı düşünüyorum, düşünceleriniz nelerdir, piyasası nasıldır, ilerde kolay satabilir miyim?

Zaman ayırıp cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

• İ30 türkiyede neden satıştan çıktı acaba. Yazık oldu bu arabaya

• quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

İ30 türkiyede neden satıştan çıktı acaba. Yazık oldu bu arabaya
    1.4MPI motorlu versiyon sitesinde mevcut. Sanırım araç kalmadı ellerinde.. 2019 da gelir...
  • Herkese merhaba.

Altı yaşındaki arabama bugün nazar değdi sanırım ve park freni butonu bozuldu sonunda. Bozulma daha çok plastik bir parçanın krılması gibi duruyor. Gevşeme var ve çekmek yerine bastırınca freni devreye sokuyor. İnternette kısa bir tur atınca butonun fiyatının 400 Tl den fazla olduğunu gördüm. Küçük bir plastik kırığı için komple değişecek şimdi.

Tecrübesi olan arkadaşlar da konuyla ilgili paylaşım yaparsa şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer97s

Herkese merhaba.

Altı yaşındaki arabama bugün nazar değdi sanırım ve park freni butonu bozuldu sonunda. Bozulma daha çok plastik bir parçanın krılması gibi duruyor. Gevşeme var ve çekmek yerine bastırınca freni devreye sokuyor. İnternette kısa bir tur atınca butonun fiyatının 400 Tl den fazla olduğunu gördüm. Küçük bir plastik kırığı için komple değişecek şimdi.

Tecrübesi olan arkadaşlar da konuyla ilgili paylaşım yaparsa şimdiden teşekkür ederim.
    Tırnakları kırılıyor kronik bir problem

Kırılan tarafa uygun kalınlıkta bir malzeme sıkıştır basmalı şekilde kullan ya da yenisiyle değişecek servis fiyatı en son 550 TL idi birde işçilik alırlar
  • Cevabınız için teşekkür ederim efendim. Aynen dediğiniz gibi yapıyorum. Freni çekeceğim zaman üstten basıyorum. Sanırım bir süre böyle devam ederim. Yaza yıllık bakım esnasında bakacağız artık. Bu konuda Hyundai Kore’yle de yazışmayı düşünüyorum. Bakalım ne çıkacak.

• Merhabalar,

2013 Ocak ayı trafik çıkışlı 2012 Model sıfır aldığım dizel aracımın bugün itibari ile akü'sü bitti. Sabah marş almadı ve araç çalışmadı. 6 sene gibi uzunca süre kendi akü'sü ile kullandım aracı. Havaların ciddi şekilde soğuması ile sabah çalıştıramadım.

Akü değişimi yapmış kişilerden tavsiyeler istiyorum. 72 Ah mı almak lazım. üzerinde bulunan model 68 Ah bildiğim kadarı ile. Birde aracın orjinalinde üzerinde bulunan (+) kutup kapağı falan akü değişimi sonrası takılabiliyor mu? Akü modelleri genelde beyaz oluyor. Araca uyumlu üst kısmı siyah olan akü bulabilir miyim?

Yardımlarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler.. Kazasız belasız keyifli sürüşler herkese..
  • Merhaba, orijinal akü markası olan varta nin E11 kodlu aküsü aracınız için uyumludur. 74Ah kapasite daha da önemlisi 680A soğuk marş akım kapasitesine sahiptir. Kutup başı vs. Herşey uyumludur.

• 2013 otomatik i30 1.6 gdi almayı planlıyoruz. Bu araç hakkında sorularıma cevap verecek bir arkadaş var mı ? Çok sevinirim bana ulaşırsa.

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.