Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (725. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 i30 CRDI ELITE Otomatik vites , 70 binde 2 parça değişen 3 parça boya 15 bin hasar kayıt. Tüm bakımlar ve işlemler yetkili servisten.
    Bu aracın ederi nedir ?
  • Senede 8 bin kilometre yapıyorum. Sizce bu araçta dizel yerine benzinli almak daha mı mantıklı ? Aracı 2 yıl sonra yine yükseltirim diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lateral...

Senede 8 bin kilometre yapıyorum. Sizce bu araçta dizel yerine benzinli almak daha mı mantıklı ? Aracı 2 yıl sonra yine yükseltirim diye düşünüyorum.
    Dizel dursun elinde ne yapacaksın Benzinli arabayı
  • Selamünaleyküm
    Bir şey dikkatimi çekti ön arka hava basıncı aynı. Ön dingilin ağırlığı daha fazla değil mi? 32 32 psi yerine önlere 34 arkalara 32 basıyorum. Golf Leon falan ön lastik basınçları hep fazladır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fibonaccii -- 14 Mayıs 2018; 22:39:49 >
  • 2012 Elite donanım, araçtan cıkıp kapıdaki düğmeye basınca camları otomatik kapatıyor, cam tavanı kapatmıyor. Bu özellik standart mı ? sonradan bir ürün mü takılmış acaba ?
  • dangerousman kullanıcısına yanıt
    Kendi özelliği ancak sunroof açık kalınca tekrar kontak açmak gerekiyor bu bir eksik cama yaptığın özelliği neden sunroof a yapmazsın ki, i20 lerde stop etsende sunroof açık kalmışsa kapatabiliyorsun.
  • o modeller fabrika çıkışında camları da sunroof u da otomatik kapatmaz sizin araca sonradan cam kapama modülü takılmıştır. Aynı şekilde sunroof kapama modülleri de satılıyor montajları basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vlknbhr -- 24 Mayıs 2018; 10:15:50 >
  • kaput filmi yaptırmak veya yaptırmamak konusunda kararsızım.

Aracı sıfır aldım üstünde film var ilk zaman yaptırdım ancak sökülüp yeni takılacağı için ek ücret istiyorlar. Araç 2013 model 2014 çıkışlı

acaba yaptırmasam mı yoksa tekrar dan yaptırıp bir 3 sene daha öyle kullansam mı bilemedim

sökümüne ayrı ücret istemeleri saçma geliyor , yenisi yapılırken illaki eskini sökülecek yani

siz kullanıyor musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

kaput filmi yaptırmak veya yaptırmamak konusunda kararsızım.

Aracı sıfır aldım üstünde film var ilk zaman yaptırdım ancak sökülüp yeni takılacağı için ek ücret istiyorlar. Araç 2013 model 2014 çıkışlı

acaba yaptırmasam mı yoksa tekrar dan yaptırıp bir 3 sene daha öyle kullansam mı bilemedim

sökümüne ayrı ücret istemeleri saçma geliyor , yenisi yapılırken illaki eskini sökülecek yani

siz kullanıyor musunuz
    2012de aracı sıfır aldığımda bayide yaptırmıştım.3-4 yıl sonra bir yerinde sararma olunca söktüm.3-4 yılda sadece 1 kere kaputa taş gelmiş.Onun dışında bütün taş izleri ön tampondaydı.Yani aslında ön tampona yaptırmak, kaputa yaptırmaktan daha mantıklı :) Şu ana kadar filmsiz hiçbir sorun olmadı.

Sökmeye para almalarıda saçma, 1 saat güneşte durunca yumuşayıp kolayca çıkıyor.Yapışkan kalırsa da wd40 veya aseton ile rahatça çıkıyor.

Bence yaptırmaya gerek yok, ön tampona yaptırmak daha faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperXCrossfire -- 27 Mayıs 2018; 21:25:7 >

• HyperXCrossfire kullanıcısına yanıt
    Ön tamponda vardi bi kisimda söktüm izleri kaldi. Wd40 cikariyorsa cok iyi. Tampon plaatik oldugu icin sokerken boya daha rahat geliyor dediler o yuzden tampona yapmayi cok onermiyorlar

2011 aracim en az 15 tane tas izi var sehir disi yol yapmadigi halde. Ankara da orta kisimda surekli cicek toprak ugrasiyorlar hep ondan da yola dokuluyo cok.

Bzm 2013 aracimizda sararma yok ama sokulmesi gerek artik. Yaptirmayalim desek yine sokmeye para istiyorlar 100 tl . Aseton surmem , tiner de kotu edebiliyo farlari vs dediler wd 40 ise yararsa super olur. Gaz yagi dusunuyodum aslinda ama onuda sicakta iyice gidermek lazim kalirsa boyayi kotu eder bol su gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 27 Mayıs 2018; 21:30:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

kaput filmi yaptırmak veya yaptırmamak konusunda kararsızım.

siz kullanıyor musunuz
    Üstündeki kaput filmini neden söktürüyorsunuz ki ?
    Sararma yok ama senesinden dolayi garantisi bitti. Ileride boyayida alip gelmesinden korkuyoruz.

Takarken 3m dediler ama 3m degildir diyorlar simdide. 3 yada 5 sene mi ne garantisi vardi. 2014 te takildi. Boyasindan korktugumuz icin sokturelim dedik.

Tampondakini soktum. Boyayi almadi ama izleri kaldi biraz. Temizlenmesi gerek oraninda. :)

• quote:

Sararma yok ama senesinden dolayi garantisi bitti. Ileride boyayida alip gelmesinden korkuyoruz.

Takarken 3m dediler ama 3m degildir diyorlar simdide. 3 yada 5 sene mi ne garantisi vardi. 2014 te takildi. Boyasindan korktugumuz icin sokturelim dedik.

Tampondakini soktum. Boyayi almadi ama izleri kaldi biraz. Temizlenmesi gerek oraninda. :)
    Öyle bir garanti süresi mi var mı ? Bilmiyordum. Fön makinesi ile ısıtarak çıkaramıyor musunuz ? Boyayı kaldıramaz diye düşünüyorum.
    Temmuz agustosta gunesin altinda birakip biraz yol yapinca isitmaya gerek kalmadan sokumu daha kolay oluyormus. Ben 1 ay once soktum tampondakini ondan izi kaldi. Garanti veriyorlar 3 sene yeni yapilacak olan icin ama tabi 3 sene sonunda nolur nolmaz sokulmesi iyi olur.

Cep telwfonlarinda da adi koruyucular ekrana yapiskani cikip zarar verebiliyor ayni tip malzeme sayilir.

Bmw nin birinin ortada kalmisti sokememislerdi kaputun tam ortasinda. Yani yaptirinca koruyor ama uzun kalmamasi lazim. Bazi araclar da yarim yaptiranlar sonradan sokuyorlar o sokulen kisim mat cikiyor boya gerekiyor. Ondan dolayi sokturunce yada kendim sokunce yaptirmayabilirim artik ama sehir disi yapmasan bile her yer tas dolu. Benim baska aracin tavana gelmis rutusluk yer acmis.

• 2013 1.6 crdi düz vites , kalkarken gır gırr diye debriyajda tuhaf bir sarsıntı hissediyorum. Ayağımla hissediyorum. YOkuşta kalkarken daha belli oluyor. Daha çok yokuş kalkış sistemi devreye girince oluyor gibi. Düz zeminde kalkarken de bazen fark ediliyor.

araç daha 17 bin km de garantisi bu sene sonu bitiyor , baskı balatada sorun mu var yoksa o yokui kalkışta mı bir sorun var bilmiyorum bu tip bir şeyle karşılaşan oldu mu ?
  • quote:

2013 1.6 crdi düz vites , kalkarken gır gırr diye debriyajda tuhaf bir sarsıntı hissediyorum. Ayağımla hissediyorum. YOkuşta kalkarken daha belli oluyor. Daha çok yokuş kalkış sistemi devreye girince oluyor gibi. Düz zeminde kalkarken de bazen fark ediliyor.

araç daha 17 bin km de garantisi bu sene sonu bitiyor , baskı balatada sorun mu var yoksa o yokui kalkışta mı bir sorun var bilmiyorum bu tip bir şeyle karşılaşan oldu mu ?
    Baski balata isininca yapiyor genelde dediginiz.Yaz aylarinda, bende daha cok yokus yukari cikarken,yarim debriyaj ile kalkmam gerektigi durumlarda ve cok fazla dur kalkda meydana geliyor. Garanti bitti tabi bu sorun cikinca. Garantiden baski balata degisiyor sanirim, kronik bir sorun. Daha once bircok kisiden de duydum.
  • kışında gelmişti , daha çok yol yaptıktan sonra yani dediğiniz gibi ısındıktan sonra yapıyor. Uzun yoldan geldikten sonra farkettim. Daha önce de seste yaptı yokuş kalkışta.

Ayna da açılmıyor foto çektik götürdük değiştirmemekte ısrar ettiler, bidahakine açılmadığı gibi bize getir dedilerdi o şekilde gidicem servise.

Yüklü iken de direksiyon sağ sol yapınca halen ses geliyor. direksiyon kutusunu söküp tıkırtı burcumu ne değişti amortisör kuleleri değişti halen aynı ses geliyor.

not ettim bunları, direksiyon derisi değişmedi birde yıpranmadı ama ilk takılanlardan bizdeki , sonradan değiştiler hep daha kaliteli deri den takıldı sanırım hazır garanti bitmeden bu sorunlara baktırmam gerek.
  • ARKADAŞLAR 2012 i30 ARACIMDA KULLANDIĞIM ÖZEL YAPIM FİBER BAGAJ KABİN + P2D4-12 + HARİCİ KABİN'İ UYGUN FİYATLI SATILIĞA ÇIKARDIM

2 EL BÖLÜMÜNDE İLANIMI GÖREBİLİRSİNİZ ..Tşk
  • Arkadaslar ic koltuk dosemeleri ne ile siliyorsunuz ? Alt taban siyah oldugu icin siyahlar icin sivi deterjan kullanmayi planliyorum ama koltuklar krem renk , onlar icinde renkliler icin sivi deterjan olani kullanayim mi ? Ne onerirsiniz ?

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynayı kapalıyken bize getir diyen şahsa, sürüş güvenliğimi tehlikeye atıp getirmemi mi istiyorsunuz diye sorsaydın keşke.

Eskiden i30 sahibiydim, evlenince satmak durumunda kaldım şimdi de malum ekonomik durumlar sattığım paraya Clio alabildim. Çok keyifli arabadır, bir kere bende de yaptı kapa aç yaptım düzelmişti sonra da hiç yapmadı.

• 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.