Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (729. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-otomatik-1.6-dizel-i30-elite-paket-orijinal-sunroof-cam-tavan-687974719/detay

selam otomatik civic fb 7 benzinli den linkteki araca geçiş yapmayı düşünyorum; bebek + çocuk var civic bagaj ve ferahlık olarak yetersiz kalıyor...yoksa çok memnunum...

neye dikkat etmeliyim? i - 30 sorunsuzluk ,performans ve yol tuutş olarak civic i aratır mı?
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    Yakıt problem değilse (Şehir önemli elbette) güzel aractır severek binersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

2012 aralık ayında trafiğe çıkan
    hyundai i30 crdi 1.6 elite otomatik aracım var
    araba 53000 km de
    triger set değiştiren oldu mu
    yağ değişimi ve fren balatası dışında birşey yaptırmadım
    bilgilerinizi rica ederim
  • geniusm38 G kullanıcısına yanıt
    hocam bunlarda triger zincirli. o yüzden belli bir süresi yaşı yok. kulağınız iyi olacak şıkırdamaya benzer artık zincir sesi gelmeye başladığında değiştirmeye gidiliyor. her bakımda ustanıza motoru dinlettirerek de kontrol edebilirsiniz. benim aracım 2013 130k da hala değiştirmedim. bakım kitapçığındakileri yaptırın. artı olarak aracınızı takip edin normalin dışında bir şeyler oldugunda önüne gecmeye calısın. sıkıntısız binersiniz
  • 2013 İ30 1.6 CRDİ aracımın ön sol cam krikosu arıza yaptı galiba, servis komple değişmesi lazım dedi 650 parça + 200 civarı işçilik 850 istediler. Bunun tamiratı olmuyor mu, hiç karşılaşan oldu mu ? Bir de çok mesaj var okuyamadım hangi yağı kullanabiliriz, castrolde uygun yağ hangisi?
  • sol şöför koltuğundan ses gelmeye başladı yaslanıldığı yerden , yay sesi gibi 24 bin km de yaşı var ama koltukları zayıf yapmışlar sanırım.

bunun çözümü var mı ?

birde bazen motor çok sarsılıyor, içeriden hissediyorsunuz sonra geçiyor. Devirde dalgalanma oluyor. Araç dizel.

dpf den dolayı yapacağını sanmıyorum devirli de kullanıyoruz uzun yol yapıyoruz.
  • geniusm38 G kullanıcısına yanıt
    benim aracım da 2012 aralık çıkışlı dizel.145000 km'de ve triger hala değişmedi. 200-230k ya belki daha fazla götürüyormuş normal şartlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakosalter -- 22 Temmuz 2019; 0:20:13 >
  • merhaba,
    2. nesil 2012 İ30 1.6 CRDİ aracımın direksiyonun özellikle sol tarafından tıkırtı benzeri ses geliyor. düşük hızlarda (20-50 kmh) manevra yaparken ve kasisten geçerken duyuluyor. Bunun sebebi nedir? Bir de bagaj açma kolunun üzrindeki lastik yırtılmış içideki beyaz buton gözüküyor. Serviste komple değişiyorlarmış 130 tl dediler. sadece üstndeki lastik parçayı değiştirme şansımız var mı?

Parça tam aynı olmasada şudur:https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/812602l000-hyundai-i30-bagaj-acma-dugmesi-2007-2011-orjinal-P333885010
  • pakosalter kullanıcısına yanıt
    2014 model aracım aynı ses bendede var,1 ay önce servise götürdük,servis fisinede yazmislar direksiyon sökülüp bakim yapildi diye ama degisen bir şey yok, bu sefer ben götürücem aracı bunlarla kavga etmeden olmuyor malesef servislerimiz malesef böyle

• Merhaba, Aracın yıpranmış direksiyonu kapattırdım. Ustanın işçiliği hoşuma gitti. İlgilenenlerle adres paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak.dede

2013 İ30 1.6 CRDİ aracımın ön sol cam krikosu arıza yaptı galiba, servis komple değişmesi lazım dedi 650 parça + 200 civarı işçilik 850 istediler. Bunun tamiratı olmuyor mu, hiç karşılaşan oldu mu ? Bir de çok mesaj var okuyamadım hangi yağı kullanabiliriz, castrolde uygun yağ hangisi?
    Dana bugün yaptırdım. Kriko tamir seti mevcut. Herşey dahil 250 tl verdim.

• merhaba
    2012 model elit dizel otomatik almayı düşünüyorum.
    değer mi?
    antalya içi 8 lt civarı yakar diyorlar, tavsiyeniz nedir?

• saitates kullanıcısına yanıt
    2015 öncesi 6 ileri tam otomatik şanzıman yakıt sarfiyatını negatif etkiliyor. 8 civarı yakar evet. ama araç güzel alınır.
  • yalnizca kullanıcısına yanıt
    1 litre fazla yakması çok etkilemez diye düşünüyorum.evin 2.ci aracı olacak. ilk araç astra sedan dizel otm oda fazla takıyor..aynı yakarlar gibi. karma yakıt 6.5 filan mı olur?
    2012 model oluca 7 yıllık araç. acaba çok sorun çıkartır mı?

• 2012 modellerde cam tavanda kronik sorun mu var? yapılması zor mu? bugün 2012 model almak istiyorum ama hala şüpheliyim. değer mi.80.000 tl elit pakete?

edit: Anlaştık araç için..Umarım pişma olmam. 71000 km'de Elit paket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saitates -- 31 Ağustos 2019; 17:27:32 >
  • dizel araçlar 15binde mi giriyor bakıma?

• arkadaşlar bu araçta kontağı kapatınca el freni otomatik çekilmiyor mu? eski c4te kendi yapıyordu . bunda nasıl?

Yok hocam kendin cekiyosun

• rammo kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevap için. Peki cam tavan açık kalırsa aracı çalıştırmadan kapatma şansımız var mı? yada açık unuttuk ve yağmur başladı kedisi kapatıyor mu?

Yok malesef aracı çalışt8rmadan olmuyir ,yada frene basmadan start stopa iki kere basmanız gerek .

• 
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.