Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.259
Cevap
39
Favori
299.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhansar

quote:

Orijinalden alıntı: Antalya

Bende bugün sıfır km Classic alarak aranıza katıldım.

merhaba,
    yeni aracınız hayırlı olsun.Hangi bayiden ne kadara aldınız acaba?

Antalya antoto 36500. Fakat bu akşam istanbuldan bir arkadaş aradı comfort paketi olanı oradaki bayi 44000 e bırakmış. Burada aynısı 40000.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın...
  • boşu 41 bin olmuş
  • selam arkadaşlar ben urfadan opel astra classıc 3 sedan aldım full+full enjoy plus olmalı 2014 model ben yeni sifir aldımda bazı özelliklerini nasıl kullanılacağinı bilmiyorum kilimasını sıcak+soğuk nasıl değişeçeğini bilmiyorum bana resimli anlatım yapabilirmisiniz acaba teşkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYDİYAR

selam arkadaşlar ben urfadan opel astra classıc 3 sedan aldım full+full enjoy plus olmalı 2014 model ben yeni sifir aldımda bazı özelliklerini nasıl kullanılacağinı bilmiyorum kilimasını sıcak+soğuk nasıl değişeçeğini bilmiyorum bana resimli anlatım yapabilirmisiniz acaba teşkürler.

Aracin içini getirmek istediğin sıcaklığı ayarliyorsun. Soğuk sicak ayarını araç otomatik yapiyor.

• bende aldım 2012 m. astra classic sedan beyaz km 9000 de idi 38.000 tl ye vadeli aldımikinci el nasıl fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: aztekin

bende aldım 2012 m. astra classic sedan beyaz km 9000 de idi 38.000 tl ye vadeli aldımikinci el nasıl fiyat

iyi fiyat daha ne olacak :) 0 araba almışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

bende aldım 2012 m. astra classic sedan beyaz km 9000 de idi 38.000 tl ye vadeli aldımikinci el nasıl fiyat

birde gaz tepkimesi bir saniye geç alıyormuş gibi geldi bana acaba eski arabam broadway di ondan mı bana öyle geliyor anlayamadım.tüp konusunuda sanırım brc taktıracağım ne dersiniz? saygılar
  • Eski arabalarda gaz pedalı gaz kelebeğine telle bağlıydı gaza bastıkça kelebektte doğru orantılı açtığı için gaz gecikmesi olmuyordu, yeni elektronik ateşlemeli araçlarda gaz pedalına basınca komut beyne ordanda boğaz kelebeğini açan elektrik motoruna komut gidiyor dolayısı ile gaz tepkimesinde gecikme oluyor normal bir durum. Lpg konusunda da şahsi fikrim markadan çok kaliteli bir usta önceliklidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

birde gaz tepkimesi bir saniye geç alıyormuş gibi geldi bana acaba eski arabam broadway di ondan mı bana öyle geliyor anlayamadım.tüp konusunuda sanırım brc taktıracağım ne dersiniz? saygılar

Bu arabada 3 sıkıntı var

gaz tepkimesi geç
    direksiyon ağır
    kalorifer geç ısıtıyor
    brc ve landirenzo iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• selmand kullanıcısına yanıt
    Bu sıkıntıları nasıl tespit ettiniz? Önceki kullandığınız araçla mı kıyaslıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliffsalih

Bu sıkıntıları nasıl tespit ettiniz? Önceki kullandığınız araçla mı kıyaslıyorsunuz?

Evet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Benzinli araç kullanıyorum.
    Gaz tepkimesinin yerinde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle devrinde vites değiştirdiğinizde araç atak bir yapı sergiliyor. Tabii ki 1400 devir 4. vitesle giderken gaza biraz yüklenirseniz sadece Opel Astra'nın değil, stock haldeki tüm araçların toparlaması uzun sürer. Bu da yavaş gaz tepkimesi olarak görünür.
    Direksiyon yönlendirmesi de gayet güzel. Hız arttıkça tutumu ve tepkimesi sertleşen direksiyon yapısına sahip. Şehiriçinde ise dönüşlerde problem yaşamıyorum. Sadece sedan kasanın 4,70 metrelik uzunluktan ötürü arka tarafı toparlamak adına keskin virajlarıın önünde değil ortasında tam tur çevirmeniz gerekiyor. Tabii bu esnada ön tarafı da kollamalısınız ki sağda solda park etmiş araçlara dokunmamalı.
    Kısacası usta işi bir araç Opel Astra.
    Kalorifer konusunda bir miktar haklısınız. Motorun geç ısınmasından ötürü özellikle kışın çok soğuk havalarda sabah aracın içinde bir miktar titreyerek yolculuk yaptığımı biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cliffsalih

Benzinli araç kullanıyorum.
    Gaz tepkimesinin yerinde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle devrinde vites değiştirdiğinizde araç atak bir yapı sergiliyor. Tabii ki 1400 devir 4. vitesle giderken gaza biraz yüklenirseniz sadece Opel Astra'nın değil, stock haldeki tüm araçların toparlaması uzun sürer. Bu da yavaş gaz tepkimesi olarak görünür.
    Direksiyon yönlendirmesi de gayet güzel. Hız arttıkça tutumu ve tepkimesi sertleşen direksiyon yapısına sahip. Şehiriçinde ise dönüşlerde problem yaşamıyorum. Sadece sedan kasanın 4,70 metrelik uzunluktan ötürü arka tarafı toparlamak adına keskin virajlarıın önünde değil ortasında tam tur çevirmeniz gerekiyor. Tabii bu esnada ön tarafı da kollamalısınız ki sağda solda park etmiş araçlara dokunmamalı.
    Kısacası usta işi bir araç Opel Astra.
    Kalorifer konusunda bir miktar haklısınız. Motorun geç ısınmasından ötürü özellikle kışın çok soğuk havalarda sabah aracın içinde bir miktar titreyerek yolculuk yaptığımı biliyorum.

kıyasladığım eski arabam 93 model hyundai excel gibi bi antika :)

aracın ilk kalkışı yavaş, direksiyon aşırı ağır gerçi alıştım artık.

yinede aracımı seviyormuyum evet.

• ben gaz tepkimesi derken 2. vitesde 1400 devirde aracın devirlenmesini kastetmedim üstad.gaz pedalına basınca hemen tepki vermiyor bunu kastetmiştim.yorumlarınız için teşekkürler. brc taktıracağım ancak aracın 1 yıl daha garantisi var ve muayene 2015 in 10. ayına kadar. şimdi taktırsam ancak ruhsata muayene vakti gelince işletsem nasıl olur acaba sıkıntı olurmu?saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhrmclskn

Eski arabalarda gaz pedalı gaz kelebeğine telle bağlıydı gaza bastıkça kelebektte doğru orantılı açtığı için gaz gecikmesi olmuyordu, yeni elektronik ateşlemeli araçlarda gaz pedalına basınca komut beyne ordanda boğaz kelebeğini açan elektrik motoruna komut gidiyor dolayısı ile gaz tepkimesinde gecikme oluyor normal bir durum. Lpg konusunda da şahsi fikrim markadan çok kaliteli bir usta önceliklidir.

teşekkürler üstad mesajını geç gördüm sağolasın
  • Rica ederim.
    Diğer astra h sayfasına yazmıştım orada cvp veren olmadı, burası daha işlek birde buraya yazıyorum belki başına gelen yada fikri olan vardır diye.

Arkadaşlar aracımı alalı henüz 3 ay oldu, daha önceden fabia ve jetta kullanıyordum. Vw gurubunda direksiyon çok yumuşak hatta hissis denilebilecek kadar. Astra da ise direksiyon sert ve özellikle düşük hızlarda yoldaki titreşimler olsun yolun eğimine göre çekmeler olsun hissettiriyor. Yani direksiyona sürekli bir güç kontrol uygulamak gerekiyor buda yorucu oluyor. Vw de daha yumuşak olduğundan bukadar yormuyordu. Sorum şu böyle bir sıkıntı yaşayan, dikkatini çeken yada çözüm bulan oldumu. Bunun dışında motor performansı çekişi iyi, yokuşlarda bile rahat rahat sollamaya çıkıp çok rahat hızlanabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mhrmclskn

Rica ederim.
    Diğer astra h sayfasına yazmıştım orada cvp veren olmadı, burası daha işlek birde buraya yazıyorum belki başına gelen yada fikri olan vardır diye.

Arkadaşlar aracımı alalı henüz 3 ay oldu, daha önceden fabia ve jetta kullanıyordum. Vw gurubunda direksiyon çok yumuşak hatta hissis denilebilecek kadar. Astra da ise direksiyon sert ve özellikle düşük hızlarda yoldaki titreşimler olsun yolun eğimine göre çekmeler olsun hissettiriyor. Yani direksiyona sürekli bir güç kontrol uygulamak gerekiyor buda yorucu oluyor. Vw de daha yumuşak olduğundan bukadar yormuyordu. Sorum şu böyle bir sıkıntı yaşayan, dikkatini çeken yada çözüm bulan oldumu. Bunun dışında motor performansı çekişi iyi, yokuşlarda bile rahat rahat sollamaya çıkıp çok rahat hızlanabiliyor.

aracının lastik basınçlarını kontrol ettir eşit olsunlar benim araba da uzun yolda direksiyon sürekli sağa çekiyordu lastik havalarını kontrol ettirdim şimdi düzeldi

• mhrmclskn M kullanıcısına yanıt
    Astranın direksiyonu,süspansiyonu serttir arkadaşım normal bir durum yani jettadaki konforu bekleme,aracı 3ay önce aldım demişsin,sıfır mı bilmiyorum,2.el aldıysan rot-balans ayarı yaptırabilirsin ondan da titreme yapabilir

• Öncelikle ilginize teşekkür ederim, aracı 3 ay oldu alalı, yaklaşık 14 yıldır vw gurubu araç kullanıyorum bu nedenlede daha alışamadım tam olarak. Araç 2010 model 14000km yaşlı birinden aldım ekspertiz filan yaptırdım bir sıkıntısı yok. Aldığım gibi lastikleri ön arka değiştirip rot balans yaptırdım, düz yolda çekme yapmıyor sadece yolu çok hissettiriyor buda güvensizlik veriyor. Hızlı giderken sıkıntı yok, benim dediğim 40-60km hızla giderkenki verdiği tepkiler. İnternette yaptığım araştırmalarda H kasaların böyle olduğunu öğrendim. Durumun normal olup daha benim alışamadığım kanısına vardım.

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.