Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.259
Cevap
40
Favori
294.753
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Astra >> 2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    268 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ppzrg

ankara iskitlerde OPİS takıyor diye biliyorum. garantiyi de kendileri veriyorlar herhalde. zaten bildiğiniz gibi opis opel yetkili servisi. bir uğrayın oraya isterseniz.
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: shark06

Arkadaslar merhaba. Bende yaklasik 2 ay kadar once 2013 sıfır essentia hb konfor paketlisini aldim. Dun aracla ilk defa uzun yol yaptim. Yaklasik olarak 40 kr yakiyor. Arac su anda 2000 km de. Artik lpg taktirmak şart oldu. Opel ile landirenzo anlasmasi var deniyor garantisi bozulmuyor. Ankara,da iyi bir landirenzo ustasi bilen arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim.

Tskler araci opan dan aldim oraya sormadim. Opis de taktirsam farkeden birsey olurmu garantide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2720 Mesaj
    lpg için olur mu bilmiyorum ama aracınızın bakımlarını istediğiniz yetkili serviste garantisini etkilemeden yaptırabilirsiniz. Ama LPG ile ilgili garanti nasıl yürüyor bilmiyorum
    Saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: shark06
    Tskler araci opan dan aldim oraya sormadim. Opis de taktirsam farkeden birsey olurmu garantide
    |
    |

Komşum 2011 model 2647km esaytronik hb benzinli essentia comfort'u 29000 TL'ye'e aldı(bir ay önce). Dedim araç ya vuruk ya da sorunlu, yetkili servise gösterdiler hiç bişi yok Bu alınabilecek en düşük fiyat sanırım.

LPG konusunda ise bende taktırdım landirenzo, aracın motor ve motor ile alakalı tüm aksamları (elektronik, beyin, elektirik aksamı vs.) garanti dışı kalıyor dedi servis. Ancak landirenzo kendi motor garantisini veriyor. Orda da şöyle bir sorun var. Garanti 2 yıl veya 100 000 km idi sanırım. Ve ben taktırdığımda garanti kapsamında motor bloğu, yataklar, subap ve sübap başları vardı. Çok dile getirilmemiş fakat en çok bozulan parçalar genelde sensörler oluyormuş (oksijen sensörü vs.). O konuda da tam bilgim yok fakat duyduğum landirenzo 177TL karşılığında sensörleri de garanti altına alıyormuş.

Yakıt konusunda ise ortalama hız 30'larda iken araç 9-10 lt gaz yakıyor. Bu esnada da 6500km'de yarım depo benzin kullandı.
    |
    |
    viyolaci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    19 Mesaj
    Tamamen şehirdışıdır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Strm13

Komşum 2011 model 2647km esaytronik hb benzinli essentia comfort'u 29000 TL'ye'e aldı(bir ay önce). Dedim araç ya vuruk ya da sorunlu, yetkili servise gösterdiler hiç bişi yok Bu alınabilecek en düşük fiyat sanırım.

LPG konusunda ise bende taktırdım landirenzo, aracın motor ve motor ile alakalı tüm aksamları (elektronik, beyin, elektirik aksamı vs.) garanti dışı kalıyor dedi servis. Ancak landirenzo kendi motor garantisini veriyor. Orda da şöyle bir sorun var. Garanti 2 yıl veya 100 000 km idi sanırım. Ve ben taktırdığımda garanti kapsamında motor bloğu, yataklar, subap ve sübap başları vardı. Çok dile getirilmemiş fakat en çok bozulan parçalar genelde sensörler oluyormuş (oksijen sensörü vs.). O konuda da tam bilgim yok fakat duyduğum landirenzo 177TL karşılığında sensörleri de garanti altına alıyormuş.

Yakıt konusunda ise ortalama hız 30'larda iken araç 9-10 lt gaz yakıyor. Bu esnada da 6500km'de yarım depo benzin kullandı.

valla benim araba ayda 30 tl benzin kesin kullanıyor ayda 800 km yol yapıyorum buda bana koyuyor ama çok fazla yakın mesafelerde istop edip çalıştırıyorum arabayı belki ondan olabilir.

landirenzonun garantisi yalan dolanmış. taktırdıkdan sonra öğrendim 300 tl ile 3000 tl arasında 1 defaya mahsus motor bloğunu garantiye alıyor :) ne saçmalayacaklarını şaşırmışlar.

bu servise taktırma yüzünden 600-700 tl zarar ettim keşke brc taktırsaydım diyorum. bide salakların yüzünden ceza yedim emniyetten. çok ekstra bir durum olmadıkça lpgden dolayı kısa vadede sorun çıkmıyor bu araçlarda, birazda kibar kullanıcaksın fazla devirli kullanmıcaksın. neyse ben hala soğuksu içiyorum servis kazığının üzerine.

easytronic araçların beyninde sıkıntı çıkabiliyor geçen forumda okudum bazıları dağda bayırda iken aracın easytronc beyni hata vermiş uludağda felan o yüzden pek bulaşmamak lazım.

1 seneye yaklaşdı araba çok güzel bir araba ama ağır bir araba misal direksiyonu ağır ilk hızlanması biraz ağır. onun dışında bahane bulabilecek hiç bir şeyim yok.

iyiki almışım diyorum 32,750 ye aldım şimdi 37,750 civarında b sınıfı fiyatına c sınıfı bir arabam var.
    |
    |

• Yarbay
    2556 Mesaj
    Astra reklamlarında 31.400 liradan başlayan fiyatlarla diye bir şey gördüm girdim siteye baktım 37 diyor bu nasıl iştir

Orijinalden alıntı: LizOzOM

Astra reklamlarında 31.400 liradan başlayan fiyatlarla diye bir şey gördüm girdim siteye baktım 37 diyor bu nasıl iştir

astra değil, opel reklamınları izlediğiniz, en düşük fiyat corsanın fiyatı reklamlardaki, zaten bir daha rastlarsanız dikkat ettiğinizde opelde yıl sonu indirimini kaçırmayın diyor, astra demiyor
    quote:

Orijinalden alıntı: badavut

quote:

Orijinalden alıntı: LizOzOM

astra değil, opel reklamınları izlediğiniz, en düşük fiyat corsanın fiyatı reklamlardaki, zaten bir daha rastlarsanız dikkat ettiğinizde opelde yıl sonu indirimini kaçırmayın diyor, astra demiyor

2 kere izledim reklamı 2sinde de yanlış anlamışım ama reklamda sürekli astrayı gösteriyordu yanlış hatırlamıyosam bilgilendirme için teşekkürler
    |
    |
    Yakıt tüketimi hakkında bilgi almak istiyorum arkadaşlar. LPG'li araç sattım o yüzden bir daha asla bulaşmam. Istanbulda ortalama değeri ne olur 1.6'nın? Birde en düşük paketini düşünüyorum illa easytronic mi dersiniz? Teşekkürler.

|
    |

|
    |
    Dövizin bu artışı sayesinde araç fiyatlarının da günü gününü tutmamaya başladı. Yeni araç alımlarında ödeme şeklinin yeni gelecek yasa ile değişeceğini ve bu yasanın tüketiciye bir takım mali sıkıntılar getireceğinin altını çizmek isterim. Yeni yıl herkese sağlık, mutluluk ve mali güç getirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutkularda -- 2 Ocak 2014; 9:18:53 >
    |
    |
    2011 model HB easytronic astram var. Arka koltuktan gıcırtı sesi geliyor kasislere girince, bu sorunu yaşayanlar var mı?

El fireni çekili haldeyken arka koltuklara oturulduğunda hafif bir gıcırtı oluyor arada sırada. Sanki araç helezon yaylıymışçasına bir hissiyat veriyor ama kasislere girerken öyle bir ses ile hiç karşılaşmadım. Kuvvetle muhtemel bağlantı yerlerinden kaynaklanıyordur.
    |
    |
    yalıçapkını35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: tutkularda

El fireni çekili haldeyken arka koltuklara oturulduğunda hafif bir gıcırtı oluyor arada sırada. Sanki araç helezon yaylıymışçasına bir hissiyat veriyor ama kasislere girerken öyle bir ses ile hiç karşılaşmadım. Kuvvetle muhtemel bağlantı yerlerinden kaynaklanıyordur.

Bende de var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bir arkadaşımda daha vardı bu konu maalesef onu da çözemediler.
    |
    |
    selmand kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2013 model astra classic 3 sahibiyim, yol bilgisayarı kapalı, izmirde hangi servisler açıyor? aldığım yere -ki bir kaç gün önce alındı gidersem ücretsiz açarlar mı?

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

2013 model astra classic 3 sahibiyim, yol bilgisayarı kapalı, izmirde hangi servisler açıyor? aldığım yere -ki bir kaç gün önce alındı gidersem ücretsiz açarlar mı?

açarlar sanırım,

bugun reis otoda 430 tl ye kışlık bakımı yaptırdım 50 tl likde benzin kuponu verdiler
    |
    |

aynısını yaşıyorum.ayrıca direksiyonun arkasından da ses geliyor.birşeyler boşta sallanıyor gibi.serviste hallederler inşallah
    |
    |
    yalıçapkını35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bende bugün sıfır km Classic alarak aranıza katıldım.

Orijinalden alıntı: Antalya

Bende bugün sıfır km Classic alarak aranıza katıldım.

merhaba,
    yeni aracınız hayırlı olsun.Hangi bayiden ne kadara aldınız acaba?
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,586
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.