Şimdi Ara

2012 FİAT LİNE MI YENİ CHEVROLET AVEO SEDANMI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
14.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: `bELa

Yeni Chevrolet aveo kesinlikle.

İkisini de surmuş birisi olarak söylüyorum linea klasik Fiat tır. Fakat yeni aveo Cok daha oturakli, güvenli ve donanimlidir.

neye bakarak dediniz bu oturaklı güvenli ve donanımlı'yı?

o aks açıklığı ile de hiç oturaklı olacağını da sanmıyorum aracın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

quote:

İkisini de surmuş birisi olarak söylüyorum linea klasik Fiat tır. Fakat yeni aveo Cok daha oturakli, güvenli ve donanimlidir.

Aveo'ya binip Corvette'e asik olan tayfadan arkadas. :D
  • quote:

quote:

Surun anlarsınız. Linea yi 3 hafta civari sürdüm

Yeni aveoyu da bir cok kez sürdüm buna dayanarak söylüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım alınmaz araba alınır diye bir söz vardır ama bu 2 araç kıyaslandığında uymuyor Ben linea 1.3 mj duallogic sürmüştüm ve sürüşü çok keyifliydi. İçi bana ferah gelmişti (sürücü koltuğunda) ama arka diz mesafesi az tabi Aveo'da da az. Aveo sürmedim bu yüzden nedir ne değildir kesin bir bilgi veremem ama tercihim Linea olur özellikle duallogic ise.
  • eğer 1.4 LT donanımsa 31-32 aralığına aveo alınabilir.
    bundan daha az donanımlı linea ile hemen hemen aynı fiyat.
    (bu arada aveo benzinli linea 1.3 dizel)

ancak ben 40 bin bandına çıkabilirim dersen 1.6 dizel emotion veya 1.3 dizel lzt donanımlarını da alabilirsin.

ama o paraya çıkabilirsen garantili lpg dönüşümü ile cruze LT plus almak daha mantıklı görünüyor.

gönül kimi severse güzel odur.
    bence gidin arabayı iyice bi inceleyin test sürüşü falan yapın. içinize sineni alın.

eğer o paraya çıkabilirseniz
    ben olsam cruze düşünürdüm.
  • quote:

quote:

quote:

Surun anlarsınız. Linea yi 3 hafta civari sürdüm

Yeni aveoyu da bir cok kez sürdüm buna dayanarak söylüyorum

aracı hep limitlerde kullanıyorsunuz ve linea arkasını salıp kazaya sebebiyet mi verdi ? yani günlük kullanımla nasıl anladınız bunu demek istedim, belki yatıyordur ama yatsa da bırakmıyordur ???

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

quote:

Kesin! Şimdi Dingil mesafelerini yazıcam 7.5 cm'den nolur denmesinden korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlas06

quote:

Orijinalden alıntı: TheStarisEnough

Aveo çünkü 8 hava yastığı + corvette direksyonu var , corvette e binmiş hissi veriyor.

Yok daha neler :) ben kendi şahsıma Linea diyorum.

• 40 .bin ayırmıstım arac icin kredi ile alım yapmak istiyorum.

yorumlar daha cok linea diyor .gidip gelmeler var

hem az yaksin hem verilen paranın hakkını versin istiyorum.

aslında arac fiyatlarına bakıyorum 42 binlik aracın net fiyatı 25 bin gerisi vergi binmis yazık.

aslında kia rio diye bir arac var 1.1 75 hp dizel ama malesef tr gelmiyecek.

bu iki aractan birini alacam hata yapmak istemiyorum.kullananlardanda yorum bekliyorum.

resimde vergi durumununa dikkat cektim biraz.

2012 FİAT LİNE MI YENİ CHEVROLET AVEO SEDANMI

• Ben linea diyorum!
    Linea daha büyük ve rahat bir araba
    Bagaj hacmini mukayese bile edemessiniz
    Dizel ve benzinli motorları düşük yakıt tüketimli
    Emotion modelini alabiliyorsanız linea daha akıllıca bir tercih olur.
    Ayrıca linea,aveonun yanında bir üst segment gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lals

40 .bin ayırmıstım arac icin kredi ile alım yapmak istiyorum.

yorumlar daha cok linea diyor .gidip gelmeler var

hem az yaksin hem verilen paranın hakkını versin istiyorum.

aslında arac fiyatlarına bakıyorum 42 binlik aracın net fiyatı 25 bin gerisi vergi binmis yazık.

aslında kia rio diye bir arac var 1.1 75 hp dizel ama malesef tr gelmiyecek.

bu iki aractan birini alacam hata yapmak istemiyorum.kullananlardanda yorum bekliyorum.

resimde vergi durumununa dikkat cektim biraz.

maalesef ÖTV belimizi büküyor hem de siz küçük hacimli bir araç için bakmışsınız. Lineanın bir avantajı ise hem parça maliyeti hem de aveo'ya göre çok daha kolay elden çıkarılabilmesidir ki hala emotion plus almanızda ısrarcıyım, gerek iç hacim, gerekse bagaj hacmi ve daha performanslı ama daha az yakan motoru ve benzer(hatta aynı sayılabilecek) donanıma göre oldukça avantajlı, tek kötü yanı ise aveo'yu park etmek için daha az alana ihtiyaç duyulmasıdır.

• linea
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

quote:

üstad haklısın yazdıklarında. Corvette olayı bitirdi beni resmen, sabah sabah gülme krizine girdim. ulan aveo ile Corvette i kıyasladılar ya. bu kadar mı fanatik olunur ayıp denen bir şey var ya.

aveo yu bir çok araba ile karşılaştırdılar şimdiye kadar, ben daha çok passat kıyaslaması bekliyordum ama Corvette geldi.

esasında resme bakarsanız aveo ile Corvette arasında benzerliklerde var ikisinde de direksiyon var 600 küsür beygirlik Corvette ile aveo kıyaslaması helal olsun valla, yakında Corvette almayın yeni aveo alın aynı hissi veriyor, hem 220 bin dolar da para cebinizde kalır tasarruf edersiniz diye yazarlar artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 14 Mart 2012; 9:06:07 >

• Aveo ve Corvette.

Benzese yani birbirine gam yemeyeceğim ikisi de ayrı dünyaların arabası ve iki uç nokta. Biri hakiki safkan Chevrolet ve Amerikan diğeri ise sonradan olma aslen Koreli bir melez.

Aveo, Cruze sahipleri; kendinizi kandırmayın. Arabalarınız gerçek bir safkan Chevrolet değil. Daewoo + Gm = Chevrolet!!!

Linea kasa değiştireceği için Aveo al dedim. Ama ben olsam yinede Linea alırdım. İki ayrı segment. Linea'da ki oturaklık Aveo'da yok. Linea'nın dizelini geçen yıl bende kullandım bir kaç kez şirket arabası olarak. Gayet izinde giden oturaklı ve araba gibi araba. Yaygın FİAT servisi ve sağlam ikini eli ile asla alanı üzmeyecek bir araba. Ayrıca şu yeni çıkan Linea VİA'lar da gayet şık. Ben derim ki şu makyajlı PUNTO'ya da bakın.

• aveo göstergeleri lunapark arabaları gibi.
  • Boş donanim olacaksa aveo daha cok donanim ve
    Güvenlik veriyor. Yengeme Samsun'dan 3500 km kadar kullanılmış 2.el aveo aldık. Kayseri'ye kadar ben kullandım aracı. Kesinlikle uzun yola gidecek bir arac degil. Kabin gürültüsü cok fazla. Linea eğer dolu versiyon düşünülüyorsa kesinlikle tercih edilmeli. Daha konforlu, amirtisorleri darbeleri gayet iyi sönümlüyor aveo ya göre. Kısaca full olacaksa linea
  • Benim hep söylediğim bu. Ne veriyorum ? Ne alıyorum ? Hesabını iyi yapın..Aldanmayın..LİNEA EMOTİON PLUSH Hem dizel ,hem 1600 cc ömürlük motor...Hem 105 hp , hem Full, BAGAJI YAYLA GİBİ.Ne istersen doldur. Aksesuar bir bakın içinde neler var.. SUN ROOF DIŞINDA YOK YOK. İlave parasını ödersen Sun Roof ta var... Kaç lira ? 44.000 Lira...Benzinli LİNEA emotion plush istiyorum derseniz 30 küsür bin Lira.. Sitesinde bakın. Daha ne olacak ?..Halamın bıyıkları olsa dayım olurdu...Bu donanım başka markalarda dizel olarak 65.000 Lira..Para sizin. Tercih sizin..Ben şahsi düşüncemi aktarıyorum..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 14 Mart 2012; 18:45:59 >
  • Bu karsilastirmada Linea one cikar...
  • Bende Linea derim..

Bu da nette gezinirken bulduğum yeni Linea fotosu. Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre-45

Bende Linea derim..

Bu da nette gezinirken bulduğum yeni Linea fotosu. Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum.

Spider fotoğraflarıyla konu açılmıştı daha önce ve şu anki kasayla olan farkı anlamak neredeyse imkansızdı. Ama bu şekilde bir şey olursa bekleyip görmek lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.