Şimdi Ara

2012 FİAT LİNE MI YENİ CHEVROLET AVEO SEDANMI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
14.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aagir

benim o kadar param olsa linea alırım. bir kere fiat a binmiş olursunuz. opel in ikinci ürününe binmezsiniz.

Opelin ikinci ürünü derken ?

İkisi de GM e ait markalar ve Chevrolet GM in en onemli ve en degerli markası.

Opel 2. 3. Siralardadir her zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ikisi arasında kalmış olsam kesinlikle linea'yı seçerdim.
  • Emotion plus alınacaksa Linea. Emotion plustan düşük donanımlı Linea tercih etmezdim ben şahsen.C segmenti baz donanım fiyatına full donanım araç alınmış oluyor emotion plus alınınca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

quote:

benim o kadar param olsa linea alırım. bir kere fiat a binmiş olursunuz. opel in ikinci ürününe binmezsiniz.

sizin dediginiz abd de geçerli avrupa da degil.

• Her türlü linea derim kullanmış biri olarak, aveonun kapısını açtığınızda hafifliği farkedersiniz dış kasa o kadar kalitesiz ki anlatamam ,içi güzel görünüyor fakat 8 hava yastığıda olsa euroncapten 2 yıldız alabilmiş bir araba neye dayanarak güvenilir diyorsunuz bu araba en tenekeden daha tenekedir benim gözümde..
  • quote:

quote:

quote:

ABD de Opel yok ki geçerli olsun .)

Avrupa da geçerli dediğim. Chevrolet her zaman opel den once gelir

İkisi de GM e ait oldugu icin platformlar motorlar sanzimanlar aynıdır. Hatta opelin alt takimi ve iç konsolu daha kalitelidir. Fakat kesinlikle dünya ve Avrupa da Chevrolet opel den once gelir her zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 26 Nisan 2012; 11:24:37 >

• @bela
    Marka imaji konusunda hakli olabilirsiniz ama chevroletin her modeli opelden once gelmez. Chevrolet cok kalite ve ust model araclar uretmekte ama epica aveo spark cruze gibi araclar buna dahil degiller maalesef.dahil olamadiklari gibi de opelle de ayni seviyede de degiller. amerikada opel olmayabilir ama koskoca buick var orada. Sizin dedgnzden, ornegn astra gbi bir aracin bi benzerinin orada olmadigi anlasilior ki bu dogru degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnn

@bela
    Marka imaji konusunda hakli olabilirsiniz ama chevroletin her modeli opelden once gelmez. Chevrolet cok kalite ve ust model araclar uretmekte ama epica aveo spark cruze gibi araclar buna dahil degiller maalesef.dahil olamadiklari gibi de opelle de ayni seviyede de degiller. amerikada opel olmayabilir ama koskoca buick var orada. Sizin dedgnzden, ornegn astra gbi bir aracin bi benzerinin orada olmadigi anlasilior ki bu dogru degil.

Kalite v.s acısından bahsetmiyorum

GM e gore Chevrolet her zaman Opelden once gelir, Opel den daha değerlidir diyorum. Bu dediğim doğrudur. GM in üstune düştüğü marka Chevrolet dir

O yuzden opelin 2. arabasi lafı doğru degil ve saçmadir
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İkisi de GM e ait oldugu icin platformlar motorlar sanzimanlar aynıdır. Hatta opelin alt takimi ve iç konsolu daha kalitelidir. Fakat kesinlikle dünya ve Avrupa da Chevrolet opel den once gelir her zaman

opel abd de var demedim. gm nin avrupa daki temsilcisi opel dir. marka imajı olarak opel öndedir. chevrolet ürün çeşitlendirmesi için kullanılan ikincil bir markadır. üniversitede pazarlama okuyan arkadaşlar bunu bilirler. misal verirsek chevrolet seat a benzer. asıl markanın aynı nitelikteki benzeridir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

opel abd de var demedim. gm nin avrupa daki temsilcisi opel dir. marka imajı olarak opel öndedir. chevrolet ürün çeşitlendirmesi için kullanılan ikincil bir markadır. üniversitede pazarlama okuyan arkadaşlar bunu bilirler. misal verirsek chevrolet seat a benzer. asıl markanın aynı nitelikteki benzeridir.

Arkadasim yaniliyosun iste. Asil marka Chevrolet dir. 2. Marka opeldir

GM su an dünyada 9 milyon araba satıyor. Bunun 5 milyona yakını Chevrolet

GM Chevrolet icin global modeller tasarlayıp üretiyor artık ve guzel de satıyor. Chevrolet in Avrupa'daki yerini 5 sene oncesinde karistirmayin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadasim yaniliyosun iste. Asil marka Chevrolet dir. 2. Marka opeldir

GM su an dünyada 9 milyon araba satıyor. Bunun 5 milyona yakını Chevrolet

GM Chevrolet icin global modeller tasarlayıp üretiyor artık ve guzel de satıyor. Chevrolet in Avrupa'daki yerini 5 sene oncesinde karistirmayin

Ben de şunu söylüyorum, chevroletin içinden saydığım model sayılarını atıp da bakalım? Yani malibu,impala,camaro,volt gibi araçlarından bahsediyorum o zaman satış rakamları çok değişecektir, ama chevrolet sonic'i cruze'u sayarsak olmaz. GM'in üvey evladı demiyoruz ama üretilen araçlara baktığnızda cruze'u astra'ya bir tutamazsınız. ve ya bir insignia ile epicayı. Demek istediğimi anladınız aslında. Buick mesela GM'in premium markasıdır bu da bir gerçek. Ama modellerine baktığınızda ise opele nasıl benzediğini anlayacaksınızdır... Mesela Regal ve insignia örneğini verebiliriz

• Opel GM'un alt markasıdır. Ana marka Chevrolet'tir. Avrupaya daha önce pek önem verilmedi. Zira Opel'in çoğunluk hissesi zaten GM'taydı ve var olan bayi ve servis ağını korumak istediler. Ancak kriz zamanı opel çok büyük zararlar etti ve tamamı mı satılsın filan derken sanırım %20 hissesi satıldı. Şuan yarı civarı hisseyle hala markanın sahibi ve töneticisi GM ancak artık kar bölünüyor. Bu yüzden Chevrolet markasını artık tüm dünyaya yaymaya ve bölgelere göre farklı araçlar tasarlamak yerie ford gibi küresel pazarda herkesin alabileceği araçlar üretmeye başladılar. Opeldenbu konuda yararlanıyorlar elbette. Hala küçük hacimli motorları onlardan alıyorlar. Geliştirilen platformlar ortak kullanılıyor. Ancak gittikçe chevrolet'e ağırlık verilecek. Zira opel hala çok büyük zarar ediyor. GM yıllar sonra ilk defa bu yıl kara geçti ama opel hala yük oluyor. Zaten pazarı da son derece kısıtlı. İngilterede bile opel diye satamıyorlar vauxhall diyorlar. Avusturya'da yine holden diye satılıyordu ama artık chevroat ürünleri holden diye satılmaya başlandı. Yani opel'i Avusturya pazarından çıakrdılar. Yerine Chevrolet girdi. İlerde opeli elden bile çıkarabilirler. Şuan için mevcut Avrupa deneyiminden, servis ağından vs. yararlanıyorlar. Yani GM, ana marka Chevrolet olmak üzere Buick, GMC ve Cadillac olarak 4 büyük markaya sahiptir.

http://www.gm.com/vehicles/browseByBrand.html

Ana sayfada aşağıdan marka seç'e tıklayınca bu ayrımı daha net görürsünüz. Opel hep üvey evlat muamelesi görecek. GM sattığı tüm araçların yarıdan çoğu chevrolet markalı ve bu sayı git gide artacak. Çünkü girmediği biçok pazara giriyor ve çok iddialı geliyorlar.
    http://www.gm.com/content/gmcom/home.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Nisan 2012; 14:05:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cassio10

Her türlü linea derim kullanmış biri olarak, aveonun kapısını açtığınızda hafifliği farkedersiniz dış kasa o kadar kalitesiz ki anlatamam ,içi güzel görünüyor fakat 8 hava yastığıda olsa euroncapten 2 yıldız alabilmiş bir araba neye dayanarak güvenilir diyorsunuz bu araba en tenekeden daha tenekedir benim gözümde..

2012 aveo lar yilin en guvenilir arabasi secilmistir ncap tarafindan ve rekor puanla 5 yildiz almistir arastirmadan sallamayalim
  • Bana Linea'yı bedava verseler almam. Araç değil yürüyen hurda gibi mübarek. Aveo yu test etmedim ancak içine bendim. Boyum 2 metre olmasına rağmen sığdım. Binince kalitesiz plastik kokusu biraz canımı sıktı ama diğer özellikleri güzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basketbol6 -- 26 Nisan 2012; 14:32:56 >
  • Aveo hbnin o duvar gibi arkası beni bu arabayı almakdan vazgeçirdi. Facia duruyor sedanıda aynı şekilde. Aveonun içini Lineaya koyabilseler direk alırdım Lineo alırdım :))
  • Bu konuda "kesbi ve bELa " nın yorumlarını kaile almamak gerekiyor çünkü ağır aveo fanları ikiside. Alınmayın arkadaşlar ama cıvığını çıkartıyosunuz... Bence ikisinide kullanmış veya incelemiş kişilerin yorumlarına itibar edin. Açıkcası pek haksız değiller ama fazla fanlar... Linea nın Fi(y)at ' ı güzel. Aveonun donanımı kalitesi. Siz yapın tercihinizi. Ama lineayıda küçümsemeyin.
  • Göstergeleri sorun yaratmıyosa alışırım diyosanız aveo bence iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

Bu konuda "kesbi ve bELa " nın yorumlarını kaile almamak gerekiyor çünkü ağır aveo fanları ikiside. Alınmayın arkadaşlar ama cıvığını çıkartıyosunuz... Bence ikisinide kullanmış veya incelemiş kişilerin yorumlarına itibar edin. Açıkcası pek haksız değiller ama fazla fanlar... Linea nın Fi(y)at ' ı güzel. Aveonun donanımı kalitesi. Siz yapın tercihinizi. Ama lineayıda küçümsemeyin.

aynen katılıyorum yorumuna. hatta bu arkadaşların fanatik mesajları olmasa bu forumda aveo tavsiyeleri iddaa ediyorum en az 10 katı artardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 26 Nisan 2012; 16:10:41 >
  • Arkadaşlar,ben yeni linea aldım Urben paketi bulamadım, Lounge modeli aldım.Henüz teslim almadım ama iç dizaynı eskisiyle çok farklı.Umarım beğenirim.Kullanmaya başladığımda bilgileri geçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

Bu konuda "kesbi ve bELa " nın yorumlarını kaile almamak gerekiyor çünkü ağır aveo fanları ikiside. Alınmayın arkadaşlar ama cıvığını çıkartıyosunuz... Bence ikisinide kullanmış veya incelemiş kişilerin yorumlarına itibar edin. Açıkcası pek haksız değiller ama fazla fanlar... Linea nın Fi(y)at ' ı güzel. Aveonun donanımı kalitesi. Siz yapın tercihinizi. Ama lineayıda küçümsemeyin.

aynen katılıyorum yorumuna. hatta bu arkadaşların fanatik mesajları olmasa bu forumda aveo tavsiyeleri iddaa ediyorum en az 10 katı artardı.

Fanlıkla ne alakası var. Yazdıklarımda bir yanlış veya hata varsa neden uyarmıyorsunuz? Ben çakma daewoo, çin malı araba gibi ağır eleştirilere karşı bu kadar sertim. Yoksa bana ne isteyen istediğini alsın. Bildiğiniz bişey varsa yazdklarımı çürütürsünüz. Çürük diyorlar en güvenli seçildi diyorum, iyi değil diyorlar en iyi seçildi diyorum. Yani araçla eleştiriler çok çok farklı ve alakasız. Haliyle insan sinirleniyor. O eleştirileri gördükçe ben başka bir araba mı aldım diye düşünüyorum. Ben fanı değilim. Aracı 7 aydır bizzat kullanıyorum. Haksızlığa dayanamıyorum. Bu aracın sürekli hakkı yeniyor ve millet 30 bin liraya boş araçlar alıp güvenli 5 yıldızlı bu diye geziyor ortalıkta. Dacia parasına çok güzel bir araç satılıyor ve böyle bir fırsatı inasnların ön yargıyla tepmelerini anlayamıyorum.

Ayrıca benim yorumlarım kale alınamaycak ama sisinkiler alınacak öyle mi? Sizin ne gibi bir üstünlüğünüz var acaba? Araç sahibi olarak sizden çok daha fazla söz hakkım olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Nisan 2012; 16:29:56 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.