Şimdi Ara

2012 FİAT LİNE MI YENİ CHEVROLET AVEO SEDANMI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
14.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Accayip bir aveo manyaklığı var malesef.

Aveo nun rakibi Hyundai accent tir, 3-5 göz boyama donanıma aldanmayın!
  • Yorumlar gerçekten komedi. Bunlardan kaçı iki aracı da kullandı merak ediyorum. Bagajları arasında dağlar varmış. Arada 6 litremi ne var. Linea uzamış puntodur ve fiat C sınıfı deyince bana göre c sınıfı değildir. Boyu uzun eni dar bir araçtır. Euroncap testi bile yoktur. Dolayısıyla B sınıfında dünyanın en güvenli aracı! seçilmiş bir araçla kıyaslamak dahi gereksiz. Motorlar aynı dizellerde. Yani parça, yakıt, çekiş benzer. Aveo hafif ve sağlam yapısıyla daha yeni ve daha iyi bir araç bence. Aveonun arkası çirkin ama lineanın güzel yeri yokki. Arka baş mesafesi lineada kötü. Benim kafam tavana değiyor lineada.

Direksiyon konusuna gelince corvette değil camaro direksiyonu var. Bilip bilmeden sallayan arkadaşlar güya dalga geçiyorlar. Lineadaki antik mozaik ekranlı sarı ışıklı teyp bile almamam için bir nedendir.

Şimdi ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi iyi belirleyin. Linea Türk halıknının yeni şahini olmuştur. 2. eli kuvvetli, parçası bol ve ucuzdur (çok ta ucuz değil). Albea ön tampon (siyah plastik) 350 liraya değişti yakın zaman bir tanıdık. Lineanınki daha pahalıdır sanırım. Siz en iyisi çoğunlua uyun ve çakma daewoo almayın. Zaten bizim ülkeye has bir araba ne de olsa. Bizden başka hiçbiyerde satılmıyor. Halbuki linea öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

Aveocular gelir birazdan sizin linea alcanız bile varsa caydırır aveoyu aldırırlar size

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-45

Bende Linea derim..

Bu da nette gezinirken bulduğum yeni Linea fotosu. Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum.

2012 FİAT LİNE MI YENİ CHEVROLET AVEO SEDANMI

Araç suzuki kizashiyi andırdı.

http://www.leftlanenews.com/photos/suzuki-kizashi-picture-5.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

quote:

Bende Linea derim..

Bu da nette gezinirken bulduğum yeni Linea fotosu. Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemiyorum.

Araç suzuki kizashiyi andırdı.

http://www.leftlanenews.com/photos/suzuki-kizashi-picture-5.html

Güzel tespit..aynı resmi photoshoplamış ergenin biri. .resme açıp bakarsanız her köşesi photoshop hemde öyle böyle değil hiçbir çizgiyi oturtamamışlar.Ön tampona, sislere, ön ızgaralara, ön kaputa ve logolara bakın Liseli tarzı bişi olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husam74 -- 16 Mart 2012; 15:18:37 >
  • maliyeti 5 milyarlık araçlar bunlar, türkiyede 30-40 milyar paralara satılıyor.
    avrupada çoluk çocuk bile burun kıvırıyor bu araçlara, siz araçları yere göğe sığdıramadınız.
  • Ayrıca kesinlikle linea.. .. kasa makyaj yesede bende bu hali gayet yakışıklı...FİAT önyargısı olan arkadaşlara zaten sokakta gördüğü lineaların çokluğu en güzel cevabı veriyor. Şahsen ben yemin ederim hayatımda hiç yeni aveo sedan yoldada görmedim alanıda görmedim .. sadece resimlerden biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenrique

Ben linea diyorum!
    Linea daha büyük ve rahat bir araba
    Bagaj hacmini mukayese bile edemessiniz
    Dizel ve benzinli motorları düşük yakıt tüketimli
    Emotion modelini alabiliyorsanız linea daha akıllıca bir tercih olur.
    Ayrıca linea,aveonun yanında bir üst segment gibi görünüyor.

abs bile standart değil lineada :) ayrıca bagaj hacmi mukayese bile edilmez demişssiniz. aveo sedan bagaj hacmi 508, linea 500 :) mukayese ettim
  • lineada abs almak isterseniz 1.500 fark verirsiniz.

lineada olmayıp aveoda olanlar

hız sabitleme
    yokuş kalkış desteği
    esp
    abs
    daha sayayımmı :)
  • ikisi de değil japonlara bakın..
  • bu yorumları okuyunca şaşırıyorum. hiç evao yu bilmiyorum ,kullanmadım,binmedim dahi! ama tam bir senedir hergün saatlerce 2010 linea kullanıyorum. linea ile aveo arasında kesinlikle sınıf farkı yoktur!! b plus dır. bildiğin punto nun uzatılmış versiyonudur! beni esas şok eden yorum. amortisörlerinin başarısı ile ilgili söz! inanamıyorum ya bu aracın berbat bir yol tutuşu var. çok da az yakmaz normal değerlerde diyebiliriz. ben asla 42 000 liramı bu iki araca da yatırmam giderim çok temiz az km yapmış 2. el daha iyi araba alırım olur biter. linea arkası çok dardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan

bu yorumları okuyunca şaşırıyorum. hiç evao yu bilmiyorum ,kullanmadım,binmedim dahi! ama tam bir senedir hergün saatlerce 2010 linea kullanıyorum. linea ile aveo arasında kesinlikle sınıf farkı yoktur!! b plus dır. bildiğin punto nun uzatılmış versiyonudur! beni esas şok eden yorum. amortisörlerinin başarısı ile ilgili söz! inanamıyorum ya bu aracın berbat bir yol tutuşu var. çok da az yakmaz normal değerlerde diyebiliriz. ben asla 42 000 liramı bu iki araca da yatırmam giderim çok temiz az km yapmış 2. el daha iyi araba alırım olur biter. linea arkası çok dardır

ayrıca punto demisiniz. puntoda abs standart, lineada opsiyonel :) baz modeli kastediyorum.
  • quote:

Bende Linea derim..

suzuki bu araç

bu arada linea diyorum ben yeni punto da olabilir.
  • ben aveo daha cok yazılır düşündüm ama linea daha cok söylüyorsunuz karar vermek gercekten zor.dogru karar vermem lazım sizin lafınızla alacam

söylediklerinizi bakıp degerlendirecem.

yeni aveo 36 bin. lt bırakılıyor suan bu fiyatın üstüne cıkmayacam son kararım bu.

birde bu ötv indirimi filan gözükmüyormu acaba ufukta hic indirim olması durumu varmı araclarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: lals

ben aveo daha cok yazılır düşündüm ama linea daha cok söylüyorsunuz karar vermek gercekten zor.dogru karar vermem lazım sizin lafınızla alacam

yeni aveo 36 bin. lt bırakılıyor suan bu fiyatın üstüne cıkmayacam son kararım bu.

birde bu ötv indirimi filan gözükmüyormu acaba ufukta hic indirim olması durumu varmı araclarda

ah be arkadaşım burada yazılanlara göre araba alınırmı?? tabi ki yazılanları göz önünde bulunduracaksın ama gidip canlı canlı araçları inceleyeceksin,içine oturacan motoru çalıştıracan hatta deneme turu atacaksın. olmadı daha profesyonel kişilerin araç yorumlarını okuyacaksın!!yani pek çok sitede oto testler var onlarıda oku biraz..
    ama illa ki kendi gözün ile gör.. çünkü tercih edeceğin iki araç da birbirne çok uzak araç değil. yani burada porche panemera ile tofaş slx gibi ayrı gayrı bir araç kıyaslanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

lineada abs almak isterseniz 1.500 fark verirsiniz.

hız sabitleme
    yokuş kalkış desteği
    esp
    abs

daha da sayma
    gözlüklerini tak ,linea özellıklerini incele !
    yok dediğin özellıkler 2007 yılından beri var lineada
  • Lineaya C sınıfı diyenlerin yorumlarını hiç dikkate alma bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

quote:

hız sabitleme
    yokuş kalkış desteği
    esp
    abs

daha da sayma

esp son modellerindeki accent eralarda bile standartken zaten linea da olmaması saçma olurdu Ve evet linea C sınıfı görünümlü bir B sınıfıdır. Sınıfının en uzunudur ve aks mesafesi olarak da bir çok C sınıfına oldukça da yakındır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lals

ben aveo daha cok yazılır düşündüm ama linea daha cok söylüyorsunuz karar vermek gercekten zor.dogru karar vermem lazım sizin lafınızla alacam

kardeşim bugün şile yolu gedizlerde aveo sedan ltz otomatik benzinli modelini inceledim.
    36 bine paralık ta ettik. benim kafama yattı. istenen parayı da muadili yada benzeri araçlardan daha fazla hakettiği de gerçek.
    fiyat konusunda biraz daha bastır bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelbs

quote:

hız sabitleme
    yokuş kalkış desteği
    esp
    abs

daha da sayma

http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/linea_fiyat.aspx

baz modele bak activeye yani. abs taktırmak istersen opsiyon ekleteceksin :) 1500 tl ekstra liste fiatından
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.