Şimdi Ara

2012 corsa 1.4 benzinli / şehir içi 70 kuruş yakiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok soğuk havalarda 1 lira yaktigi da oldu. Yav anlayamadim. Niye bu kadar yakiyor? Sanayiye goturmeye gerek var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Otomatikse normaldir, manuelse fazla .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG tak kardeşim. Atiker gold taktırdım 4.000km önce... Sakin kullanım ile 22lt lpg-57TL 310 km götürüyor. 2lt benzin yaksa motor ısındı-lpg geçti derken filan... 65TL.
    Bir de indirim geliyormuş %20 oh oh kebap
  • Lpg den önce aracınızdaki sorunu çözün derim. 70 kuruş yakan 1.4 araba olmaz. Ya araçta sorun var ya da kullanım tarzında.
  • Benzine verdiğiniz her kuruşa yazık. Lpg ile nerdeyse yarısını yakarsınız ama bence sorun da var arabada, bu fiyatlarda 50 kuruş normali.

• LPG fanboylarına bakma, benzini çok yakan lpg yide çok yakar.

• Tüketimin 14 litre civarına denk geliyor. Normal değil. Sürekli dur kalk falan mı yapıyorsun? En yoğun trafikte bile 10 litreyi pek geçmez.
  • Araçta çiğ benzin kokusu,siyah duman yada çekiş düşüklüğü yada yığılma gibi sorunlar var mı?Motor soğukken kolay sıcakken zor çalışma yada çalışmama sorunu oluyor mu?Eğer bunlar varsa lambda sensörü arızası çok yaktırır..

• Ayağında yumurta var gibi kullanacaksın, tuğla var gibi değil. Tatlıca bas 2000 devirde yükseltmeye başlar.40 kuruşa düşer

• Aracim manuel. Yazin 41 kuruş sehir içi yakiyor. Aracimda gozle gorulen bir sorun yok. Hor kullanmiyorum ayrica. Sanayiye goturmek gerekiyorsa, gotureyim bugun.

• Çok yakan bir araç, hep yüksek tüketim görüyoruz.

• sat kurtul ne uğraşıyorsun
  • Bende de kardeşi grande punto dualogic vites var. 11,4 lt yakıyor 100 km'de. Fakat full kısa mesafe diyebilirim. Yani motor ısınmadan gidiyor-geliyor. İstanbul içi ve bol dur -kalklı, köşeli... Uzun mesafe Beylikdüzü filan gittiğinde sıfırladığında 7-7.5 litrelere düşüyor.
  • 14 litre yakmış neredeyse,bi sorun olmasa bu kadar yakmaz.

• Önceden nasıldı yakıt durumu

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Cok biliyorsun sen :) kimsenin fanboyu degilimde 1.2-1.4 corsalar otomatik minumum 40-50 kurus yakiyor istisnasiz bu arabaya bu benzin tuketimiyle binen bos adamdir he yilda 5000 km yapiyorum tiplerindenseniz taktirmayin tabi. benzinin iki kati lpg yaksa ne olur ? Yine yetisemez kurus hesabinda. Taktir kurtul hocam butun otoparklara giriliyor bi sikinti yok. Burda tutupta cok super bi araca tup onermiyoruz alt tarafi corsa

Edit:kurus hesabi vermem hatali oldu 9-10 litre arasi yakiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer_Elite -- 4 Nisan 2017; 3:48:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Cok biliyorsun sen :) kimsenin fanboyu degilimde 1.2-1.4 corsalar otomatik minumum 40-50 kurus yakiyor istisnasiz bu arabaya bu benzin tuketimiyle binen bos adamdir he yilda 5000 km yapiyorum tiplerindenseniz taktirmayin tabi. benzinin iki kati lpg yaksa ne olur ? Yine yetisemez kurus hesabinda. Taktir kurtul hocam butun otoparklara giriliyor bi sikinti yok. Burda tutupta cok super bi araca tup onermiyoruz alt tarafi corsa

Edit:kurus hesabi vermem hatali oldu 9-10 litre arasi yakiyor

Boş adam felan hayirdir? Bir insani tanimadan etmeden yaftalamak nasil da hoşunuza gidiyor.

• Nelazim N kullanıcısına yanıt
    Taniyorum ben hep bos yorumlari olan biri

• Bende de 2015 model opel corsa 1.4 otomatik var ve bende şehir içi ort 9.0 lt gösteriyor, bir ara 8.9lt oldu sonra 9.1 lt falan değişiyor ne kadar sakin kullanırsan o kadar azalıyor ama istanbul trafiğinde mümkün olmuyor msalesef. acaba benımkinde de sorun var mıdır yakında bir servis yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky1907

Bende de 2015 model opel corsa 1.4 otomatik var ve bende şehir içi ort 9.0 lt gösteriyor, bir ara 8.9lt oldu sonra 9.1 lt falan değişiyor ne kadar sakin kullanırsan o kadar azalıyor ama istanbul trafiğinde mümkün olmuyor msalesef. acaba benımkinde de sorun var mıdır yakında bir servis yaparım.

Sizin tuketiminiz normal

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.