Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44074408440944104411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben fd6 da ilk 100 bin de değiştirdim filtresini. Aslında daha önce değişim çıkmıştı serviste ama gerek yok demişlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Aslında bende gerek yok diyorum ama bi taraftan da bişey olur diye içim içimi yiyor ne yapsam bilemedim. Ayrıca yağ ve filitreler değişecek.

• Arkadaşlar aracım 16 dream modeli. İlk aldığımda honda serviste lpg taktırdım. Şuan 46.000 km de
    40 binde subap ayarı yapalacak ama araç soğuması lazım dedikleri için yaptırmadım. 40 50 binde gerek var mı buna

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • regedit1 R kullanıcısına yanıt
    evet bizim araçlarda lpg li kullanımda 35-40 binde, benzinli kullanımda 60 binde subap ayarı tavsiye ediliyor. subap ayarından sonra aracın performansı yükselecek ve yakıtı düşecektir, bu durumu eminim sizde farkedeceksiniz... iyi günler.
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    merhaba, bizim araçların sanzuman yağı değişim periyotları: 60bin- 100 bin(filtre dahil) - 140 bin- 180 bin(filtre dahil)... şeklinde... filtre fiyatı 100-150 lira arasında sanırım.
  • mehmet0303531 kullanıcısına yanıt
    Hocam servisin bana dediği ilk 3 yıl veya 60 bin sonrasında her 2 yılda bir yağ değişi dedi. Şanzıman filitresininde zamanı gelmiş dedi.

• Merhaba,
    57 bin kmdeyim aküm dün bitti. Yeni akü alıcam. Öneriniz nedir. Satan yerde önerebilirsiniz. Bide 55 bin bakımını 250 liraya yaptırdım. Yağ değişimi yağ ve hava filtresi deişti. Bide sübab ayrı yapın dedim adam güldü. Sadece eski araclara sübab ayarı yapılır dedi. Bu araclar otomatik kendi yapardedi. Bendeki eco elegance. Bide bujilerin deişmesi lazımmıydı.

• jubeii kullanıcısına yanıt
    55Ah Mutlu Akü dar düz kutup bu araçlar için uygun akülerdir. Yakın zamanda değiştirdim ve çoğu Fb7 kullanıcıları bunu tercih ediyor. sıkıntı yaşamadım şükür. Tabi tercih sizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Merhaba,
    57 bin kmdeyim aküm dün bitti. Yeni akü alıcam. Öneriniz nedir. Satan yerde önerebilirsiniz. Bide 55 bin bakımını 250 liraya yaptırdım. Yağ değişimi yağ ve hava filtresi deişti. Bide sübab ayrı yapın dedim adam güldü. Sadece eski araclara sübab ayarı yapılır dedi. Bu araclar otomatik kendi yapardedi. Bendeki eco elegance. Bide bujilerin deişmesi lazımmıydı.
    Hocam şuan 55 amper mutlu akü kullanıyorum.Gayette memnunum tevsiye ederim.

Sübap ayarı için de ustanız sanırım bilmiyo her 40binde sübap ayarı yapılıyor.Eko olan araçlarsa(fabrika çıkışlı) 60binde yapılıyor.

Buji içinse servis bana 100bin km de değişir demişti.Ama ben 20binde değiştirmek zorunda kaldım.Aracınızda sorun yoksa gerek yok bence bujileri değiştirmeye..

• Arkadaşlar 2015 dream otomatik araca alındığında BRC lpg taktırdık km şuan 40000 hiç bir çizik hasar yok araçta şuan. fiyat belirleme konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi. 2015 dream otomatik lpg li hiç bir yerde göremedim.

• Araçlarımızı alıp forumun ilk açıldığı zamanlar ne çok yazardık, uzun yıllar oldu forumu takibi bırakalı ama civic i bırakmadık maşallah taş gibi devam.
  • 2012 Fb7 Premium yeni satın aldım.
    Kapıların kilidi açıldığında ve kapılar kilitlendiğinde bir süre farların otomatik yanması ayarını bulamadım. Far ayarı otomatikte. Arkadaşta 2015 modeli var onda sorun yok, bizim modelde yokmu farklı bir ayarımı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ByAdmin

2012 Fb7 Premium yeni satın aldım.
    Kapıların kilidi açıldığında ve kapılar kilitlendiğinde bir süre farların otomatik yanması ayarını bulamadım. Far ayarı otomatikte. Arkadaşta 2015 modeli var onda sorun yok, bizim modelde yokmu farklı bir ayarımı var.
    2012 modellerinde bu özellik yok.

• Arkadaşlar aracımın üzerindeki akü 47 amper değiştirmek için piyasada bulamadım acaba hangi aküyü tavsiye edersiniz ve siz hangi aküyü kullanıyorsunuz.

• sonoyuncu kullanıcısına yanıt
    55A Mutlu dar akü kullanıyorum. Memuunum.Ama en iyi akude olsa 3 sene sonra kışın sorunlar başlayabiliyor. Bir sonrakine yerel akü üreticilerine bakacağım.

• Merhabalar. Malum fiyatlar uçmuş 4 buji ye 300-400 istenmeye başladı. 2012 Fb7 için bosch iridyum buji hesaplı gibi, almayı düşünüyorum kullanan varmı, tavsiye edermisiniz? Şimdiden teşekkürler

• merhaba,
    geçen lastik havalarına bakayım dedim. hepside 26 ya inmiş. fb7,820149 elegance paketi var. lastik uyarı sistemi var diye biliyorum hatta menulerdede sıfırlama var.
    Ama şu ana kadar hiç uyarı vermedi bana. Araçta hata mı var anlamadım. tüm tekerleri 31PSİ çıkardım sonra.
  • kpln K kullanıcısına yanıt
    55 amp inci aldım 350 liraya. 1 aydır sorun çıkmadan kullandım.
  • jubeii kullanıcısına yanıt
    Uyarı sistemi 4 lastiğin basinclari arasında fark varsa devreye giriyor. Lastik dönme hızları arasındaki farkı tespit eden ve verileri VSA dan alan bir sistem. Hepsi aynı basınçta ise tum lastiklerin basinci az bile olsa uyarmiyor malesef.

• arkadaşlar servis kampanya yapmış
    1-yağ ve yağ filtresi
    -hava ve polen filitresi
    690 tl honda bakım paketi demiş.
    birde fren balatası ve disklerde %30 indirim demiş. ve ön fren balataları 575 tl ye geliyor.

sizce bakım paketi nasıl.uygun mu
    daha da önemlisi fren balataları.
    sizce servis mi yoksa sanayi mi kalite ve fiyat olarak.sanayide bosch markaya 150-180 tl diyorlar
  • 
Sayfa: önceki 44074408440944104411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.