Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.289
Cevap
302
Favori
4.380.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 2049
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 818
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 3 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1415
  • Favoriye Eklediklerim 302
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sk67a (5895 mesaj) gelendostlu (3768 mesaj) ahun (2873 mesaj) Trust34 (2501 mesaj) Attila Khan (2341 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (40221 mesaj) Mobil (20770 mesaj) Tablet (1874 mesaj) (6 mesaj) Mini (305 mesaj) Uygulama (36 mesaj) (1 mesaj) (3 mesaj)
  • @
20 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Mann ın anti alerjen polen filtresi var. Ondan almayı düşünüyorum bende. Servisin taktığı standart filtre.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu araçların kronik sorunu var mı? Otomatiği sıkıntı çıkarır mı ? Alırken kaç km geçmemeli?

Dikkat edimesi gerekenleri nedir aracın teşekkürler şimdiden.

• ProduceR. kullanıcısına yanıt

Lpg'li modellerde gaz verirken ayağınızı gazdan çekip tekrar basınca küçük bir tekleme yapıyor. Honda'nın lpg girişi için ayarladığı yer yanma odasına biraz uzak kalıyor. Yeterli gaz alamayınca hafif bir tekleme hissi oluyor. (Sadece lpg'de bu. Benzinde yapmıyor) Farklı çözümler var ama beni çok rahatsız etmediğinden, araca da zararı olmadığından ben hiç uğraşmadım. Onun dışında bagajda lpg tankının koyulduğu yer hafif eğimli olduğundan tankın hepsi dolmuyor. Gereğinden az alıyor. Altına ek köpük koyarak düzlüyorlar ama ben onunla da uğraşmadım. Yine bu da beni rahatsız etmiyor. Onun dışında zaten fb7, fd6'nın kronik sıkıntılarının çözülmüş versiyonu. Motor takozunun gitmesi, direksiyon kutusu sorunları gibi sorunlar fb7'lerde yok.

Benim tek takıldığım nokta iç trim sesi çok. Çözemedikleri tek konu. Arkadan önden, plastik aksamdan tıkırtısı eksik değil. Gerçi onu fc5'te bile tam çözemediler.

Onun dışında başınızı ağrıtacak bir şey yaşamazsınız çok şanssız değilseniz.

Sanzımanı zaten arabayı alma nedenlerimizden biri. O açıdan sıkıntı yaşamazsınız. Km konusu size kalmış. Kaç km bineceksiniz, bütçeniz nedir bilemeyiz. Ben açıkçası 95 bin km'de aldım geçen sene. 100 bin km binip satarım. Tabii 300-400'e kadar rahat binilir de benim fikrim bu. Gerçi bu enflasyonla hayatımın sonuna kadar bu araçla da yaşabilirim tabii. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk78 -- 20 Kasım 2021; 16:7:3 >

• cenk78 kullanıcısına yanıt

Bizim 2014 premium 100bin kmye yaklaştı ama trim sesi hiç yok. Bence civiclerde trim sorunu yok. Belki size denk gelenlerde sorun vardır. Zaten bir megane gibi trim sesiyle meşhur bir model değil.

Şanzımanı sevmeyen çok kişi var. Konforundan veya sağlamlığından değil de daha çok aralıklarından ve 5 ileri olmasından dolayı. 6 ileri ve biraz daha kısa oranlı bir şanzıman yakıtı düşürebilirdi. Şu haliyle corolladan filan 1 litre fazla yakıyor.

Bu arada şanzıman demişken bu arabadaki şanzımanın üreticisi ve kodunu bilen var mı? 5 ileri sanırım bir tek buradan çıkan civiclerde kullanılmış. Dünyanın kalanında 1.8 cvt kombinasyonu var genelde. Haliyle net bir şey bulamadım.

• Merhaba arkadaşlar. Eco Elegance paket almayı düşünüyorum. Aslında sunroof istemiyorum. Sunroof hariç aynı özelliklere sahip bir paket var mı?
    Bir de arabayı alırken nelere bakmalı, kronik sorunları nelerdir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Premiuma bakabilirsiniz. Sanırım bir de koltuk ısıtma eksik. Pek bahsedilmese de bence en büyük sıkıntısı boyası. Sanırım metalik renkler dışındakiler verniksiz oluyor. En ufak tazyikte kağıt gibi soyulma riski var. Bilseydik kesinlikle beyaz almazdık. Bunun dışında pek sorunu yok.

• citroen c4 2013 otomatik dizel araçın var malum mazot fiyatlardan dolayı lpg li bir civic almak istiyorum öneriniz ne olur nelere dikkat etmek lazım 300-320 arası olması lazım fiyatın sorunsuz lpg ye uyumlu konforlu ne önerirsiniz.

• kafkas1111 kullanıcısına yanıt

O fiyata fb7 kasanın temizini bulamazsınız. Fd6 belki olabilir. Ayrıca sadece yakıt tüketiminden dolayı aracınızı değiştirmeyin derim. C4 aracınızda sorun yoksa kullanmaya devam etmeniz daha uygun olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • filfiloko kullanıcısına yanıt

Bende farkındayım gönül ister fb7 olsun ama temizi çok zor dediğiniz gibi biraz daha beklek lazım aslında o fiyatlara düşük km nispeten fd6 yada razıyım ama yaş oldukca fazla devamlı lpg kullanımı olarak çokta mantıklı değil gibi kendi aracımdan memnunum ama mazot fiyatları çok kötü durumda hiç bir espiri kalmadı gerçekten birazda o yüzden istiyorum.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.