Şimdi Ara

2011 COROLLA YAĞ YAKMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar cümleten. Aracım inanılmaz şekilde yağ yakıyor. Bildiğiniz kara duman atıyor. Bugün kar birikintisine doğru olan egzozdan çıkan dumandan dolayı kar simsiyah oldu. O kadar servise gitti ve hala düzelen bir şey olmadı. Neden böyle oluyor? Yardımcı olanlara çok teşekkür ediyorum.

• 2010-11-12 Dizel corollada yağ yakma sorunu var. Bildiğim kadarıyla servisler turbo gibi bazı parçaları değişerek sorunu çözmeye çalıştı ama başarılı olamadı. sorununuzu servis çözebilir.
  • O kadar servise gittiği halde bu problem çözülemedi maalesef.
  • Benim 2002 corolla da yakıyordu hocam malesef Toyota bu işe çözüm bulamadı ben buldum ama sattım kurtuldum tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Benim 2002 corolla da yakıyordu hocam malesef Toyota bu işe çözüm bulamadı ben buldum ama sattım kurtuldum tavsiye ederim

:))))))))))
  • mesafe4272 kullanıcısına yanıt
    Net bir çözüm olmuş hocam :D Ama işte bizde de son 6-7 aydır bu durumda işte.
  • Corolla evet yağ yakıyor ama abartıldığı kadar değil.Misal olarak yağ alıyorsunuz benzinlikten fakat tüm yağı boşaltamıyosunuz çünkü aldığınız yağda 1lt falan daha elinizde kalıyor.Ben ara ara kontrol ettiğimde 5 bin km'de 1 kere kontrol ediyorum serçe parmağımın yarısı kadar azalmış olabiliyor.O elimden kalan yağdan azıcık üzerine ekleme yapıyorum.Hepsi bu.Arabanın yağ göstergesinde zaten kritik bir durum olsa ekranda yazı çıkar bende hiç çıkmadı.Bu kadar abartanlara soruyorum; tüketiminin çok başarılı olduğu kanıtlanmış bir motorda bardağın dolu tarafına bakalım mı biraz ? Yılda 2 defa yağ değiştirdiğimizi düşünün mesela yani 30bin km yaptık.En pahalı yağ örneğin Shell'de diyelim ve 250tl işçilik şu bu dahil.2 kere değiştirmiş olalım 500tl.Bir yılda bu araç 100km de 6.0/lt (bu kadar bile tüketmiyor zaten) yakarsa 30bin km'de 1800lt yakıt tüketmiş olursunuz. Bünün maliyeti de size 8424tl yapar. Başka bir araba 6.5lt yakıyor diyelim sırf o yarım litreyi dikkate almıyorsunuz da YÖK corolla yağ yakıyormuş bilmemne hede hödö yapıyorsunuz.Bakalım o küçümsediğimiz 0.5lt ne kadar fark ediyor? 100km de 0.5lt fazla yakan araç 30bin km de 150litrelik fazla yakmış demektir hani önemsiz ya !! Yani 150lt yakıtın sana maliyeti ise 693tldir. E şimdi başa dönelim yağ yakıyormu evet yakıyor.Peki piyasadaki en iyi yağ ne kadar 250tl(işçilik vs dahil!!) tamam.2 kere değiştirdik 500tl ödedik.Bu da tamam.Aracımız az yakıyomu ? Evet.Ne kadar az yakıyor ? En az fark 693tl. Peki bu durumda yağ yakıyor olmasının bana bir maliyeti var mı ? YOK ! O zaman güzel kardeşim binen mutlu mutlu binsin corollasına milletin arabasına bok atarak bir yere varamayacağınızı öğrenin istedim.Beğenmiyomusun ? Ozaman sat güzel kardeşim.

Bana şimdi yok mazotun fiyatın 4.20 di bilmemne hede hödö yapacaklara peşinen söyleyim her türlü bende ozaman en kaliteli yağdan değilde piyasadaki normal bir yağdan hesaplama yaparım. nede olsa Çakalsınız ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.