Şimdi Ara

2011 Kia Rio 1.4 Benzinli manuel Vites Yakıt Tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
18.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1.4 97 beygir manuel vites benzinli Kia Rio otomobillerin şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimleri nedir?

• Epeyce vardır kia nın web sayfasından fabrika değerlerine ulaşabilirsiniz...
  • Fabrika değerlerinin olduğunuz tabiki biliyorum, benim için önemli olan gerçek kullanıcı bilgileri.
  • değerlerin az bişey yükseği diyebiliriz tüm modellerde olduğu gibi..
  • Kimse cevap vermedi bari ben keni deneyimlerimi paylaşayım. Aracım yaklaşık 5.000 KM oldu. şehir içi (Trafik yoğunluğuna göre 0.27 krş ile 0.33 krş) arasında yakıyorum. Şehir dışında ise (0.21 krş ile 0.25 krş) arasında değişiyor. Ortalam sürat 90 km ile 110 km arası.

Ekstra olarak bu değerler ile yakıt tüketen benzinli otomobil için LPG takılması durumunda tüm maliyetler ile LPG kendini 2.5 yıl ile 3 yıl arasında amorti ediyor ve daha sonra kar yapmaya başlıyorsunuz (YILLIK 12.000 KM - 15.000 KM KULLANIMDA)
  • artık kuruşla iş yapmayın hergün zam geliyor nasıl olsa bi depoyla ne kadar gidebiliyorsunuz önemli olan o mesela ben kendime 850/900km barajını koydum bi depoyla 850-900km geçsin yeter benim için kuruş muruş iince hesapdan anlamam
  • Sanırım sizin araç dizel yada depo 100 lt falan Belirtmiş olduğum kuruşlar 3.95 TL benzin fiyatı üzerinden LİTRE OLARAK HER ZAMAN 35 LT - 37 LT ALIYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_kula

Sanırım sizin araç dizel yada depo 100 lt falan Belirtmiş olduğum kuruşlar 3.95 TL benzin fiyatı üzerinden LİTRE OLARAK HER ZAMAN 35 LT - 37 LT ALIYORUM.

45lt dizel
  • Ben dizel alınca pasıcam havamı
  • quote:

Ben dizel alınca pasıcam havamı

bas bas
  • Dizel almama gerek kalmadı bugün mazot 3.65 TL oldu, yakında4.00 TL yi geçer, insanın 5.000 TL fazladan verip dizel alması için aklından zoru olması lazım
  • quote:

Kimse cevap vermedi bari ben keni deneyimlerimi paylaşayım. Aracım yaklaşık 5.000 KM oldu. şehir içi (Trafik yoğunluğuna göre 0.27 krş ile 0.33 krş) arasında yakıyorum. Şehir dışında ise (0.21 krş ile 0.25 krş) arasında değişiyor. Ortalam sürat 90 km ile 110 km arası.

Ekstra olarak bu değerler ile yakıt tüketen benzinli otomobil için LPG takılması durumunda tüm maliyetler ile LPG kendini 2.5 yıl ile 3 yıl arasında amorti ediyor ve daha sonra kar yapmaya başlıyorsunuz (YILLIK 12.000 KM - 15.000 KM KULLANIMDA)

bu değerler çok çok iyi.. bende 2004 1.5 benzinli/lpg Rio var.. lpg de 0.175 yakarken benzinde tam iki misli yakıyordu yani 0.350 krş.. şu an lpg 0.20-0.25 arası yakıyor ve en az 0.40 krş yakar demektir.. yeni motorun yaktı tüketimide iyiymiş..

• araç ise 15000 km'de 2011 model kia rio 1.4 benzinli düz vites

size dün yaşadığım kia rio testimi yazıyorum.
    şehirler arası otoyolda 330 km şehir içi trafikte ise 20 km yol yaptım.

toplam 350 km 90 tl benzin masrafım oldu.( benzin ışığını dibine vurdurdum öyle benzin aldım yine dibe vurunca oluşan değerler )
    0.26 kuruş gibi şehirlerarası bana göre çok geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurgn

araç ise 15000 km'de 2011 model kia rio 1.4 benzinli düz vites

size dün yaşadığım kia rio testimi yazıyorum.
    şehirler arası otoyolda 330 km şehir içi trafikte ise 20 km yol yaptım.

toplam 350 km 90 tl benzin masrafım oldu.( benzin ışığını dibine vurdurdum öyle benzin aldım yine dibe vurunca oluşan değerler )
    0.26 kuruş gibi şehirlerarası bana göre çok geldi

pardon bu arada saatteki hızım hiç 90 altına düşmedi vites düşürme hiç yaşamadaım o derece düz bi yolda denedim :)
    ayrıca en yüksek hızım 100 oldu
    90-100 km hızla bu değerleri elde ettim

• sayın uurgn
    aracınızı güle güle kullanın. sizin kullandığınız şu anda reklamı yapılan yeni serimi acaba? yaklaşık 2 aydır sergilenen model fancy donanımı ile iyi görünüyor show roomda görüp beğendiğim araçlardan birisiydi. Yakıt dışında sürüş dinamiği konfor ve kullanışlılık konusunda birşeyler yazarsanız sevinirim. yakıt 3 aşağı beş yukarı yazdığınız değerler arasında oalcaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etayfun

sayın uurgn
    aracınızı güle güle kullanın. sizin kullandığınız şu anda reklamı yapılan yeni serimi acaba? yaklaşık 2 aydır sergilenen model fancy donanımı ile iyi görünüyor show roomda görüp beğendiğim araçlardan birisiydi. Yakıt dışında sürüş dinamiği konfor ve kullanışlılık konusunda birşeyler yazarsanız sevinirim. yakıt 3 aşağı beş yukarı yazdığınız değerler arasında oalcaktır diye düşünüyorum.

aracın modeli bu ilanda olandır özellik olarak değil görünüş olarak aynısı :)
    açıkcası beğenmedim bu zamana kadar bir çok alt segment araba ile seyahat ettim.dısardan cok fazla sesi içeri alıyo.
    yol tutuş olarak ise cok hızlı sürmedigim için bişy diyemicem fakat 22 23 bin lira verip araba alacak olsam asla kia tercih etmezdim.
    yeni kasaları çok güzel ve ceed modeli süper fakat onlar da pahalı.

bana sorarsanız alfa romeo 147 tüplüye yönelin.
    megane 2 lere yönelin.
    focusların dizeline yönelin.
    fiat puntolara yönelin :)

• ne lpg ne mazot ne benzin bu fiyatlar böyle artmaya devam ettiği sürece bütçeleri çoook sallarlar...
  • S.a

İlk önce sadece bu konuda gerçekten bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

Sorum çok açık ve net
    Kia Rio almak istiyorum
    2010 2011 2012

Kia Rio un paketleri ve 1.4 XE 1.4 GSL FARKLARİ

Benzinli (LPG siz ) kullanmak istiyorum

Fort Fiesta 2004 130 binde aracım var satıp üstüne koyup almak istiyorum

Bilgi konusunda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.