Şimdi Ara

C kasa Opel vectra yağ Eksiltme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
41.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merabalar 2004 model c kasa lpg li 1.6 comfort aracım var.
    Bir hafta öce tatil dönüşümde yağ ikaz lambam yandı nevrim döndü uyuz oldum inanın satmayı bile düşündüm arabayı alalı iki ay oldu baktım araç son yağ değişimine 65 000 km de gitmiş ve araca 0/40 numara yağ koymuşlar ve 80 000 km de yağının değişmesi gerekiyor yani daha 4 000 km var aracım su an 76 000 km de yani yağ değişim olalı 11 000 km olmuş ve araç lpg li yarım litre yağ ilave ettim yağ çubuğu seviyesi normale döndü bu kronikmidir opel C kasalar da lütfen bilgisi olan yada başına gelenler yardım . şimdiden teşekkürler

• bende de aynısı varçkullanma klavuzunda 1000 kmde 0.6 lt yağ yakar diyor.seninki iymiş bende 4 bin kmde yağ ikaz lambası yandı.vectra c kullnan herkes arabada ekstra yağ bulundurmalı
  • çok kötü ya bu ne böyle 25000 tl lik araca bin şahin gibi yağ taşı sewmedim ben bu işi
  • hangi numara yağ kullanıyorsun 0/40 mı iyidir, 10/40 mı acaba ?
  • 10/40 kullanırsan daha az yag yakar ama motor 300 000 gideceğine 250 000 gider. 0/40 kullanırsanız daha çok yağ yakar fakat motor daha uzun süreli gider. Çok yakınımda audi a4 var, o bile 5000 km d 1 lt yag yakıyor. Bunu da kılavuzunda yazmışlar. Sanırım bu motor teknolojisi ile alakalı bir konu. Almanlar genelde birbirlerine yakın teknolojiler kullanır. Ben imzamdaki aracı 15 000 de bir bakıma sokuyorum, 100 gr bile yag eksiltmiyor. Bu biraz da şans galiba.

Saygılarımla
  • 2004 Vectra C Comfort aracım var.
    Aracı ilk aldığım aylarda hiçbir yağ eksiltme olayına rastlamama rağmen ilk servis bakımında yağın değiştirilmesiyle beraber araç yağ eksiltmeye başladı.
    Sanki serviste kartele matkapla delik açmışlar yağ eksiltsin diye.

neyse bu 50.000 km ye kadar böyle gitti.
    1000 kmde yarım litre yağ!!!koyuyordum.
    Bende sizin gibi aracı satmaya karar verdim.Ancak ne olduysa ondan sonra oldu.
    60.000 bakımına girdi araç ve bu sefer serviste açık varilden yağ koyduklarını bildiğim için yağı kendim aldım.
    Bu sefer değişiklik yapıp Shell marka yağ aldım(5/30 du sanırım)

Hani dedimya sanki delik açmışlar,bu seferde sanki o deliği tıkadılar.
    Araçta 1 gr yağ eksiltme olmadı.
    Yaklaşık 7000 kmdir daha hiç sorun olmadı.

Nedenini ancak FBI çözer:)
    ben daha çözemedim.
    Ancak bildiğim tek şey bundan sonra servise güvenip yağı orda koydurmamak .

Bence ilk yağ değişiminde yağı kendiniz alın.
    Belkii benim gibi sorununuz çözülür...

Saygılar...

• Bu yağ yakma sorunu çok sinir bozucu bir durum.Eskiden doğan slx lerde vardı yağ yakma sorunu.Kullanım klavuzunda max yakacağı miktar diyor sanırım ama araç bu yakıyor.
  • kesinlikle önceki aracım olan 2001 model opel astra aracıma castrol markadan başka yağ koymadım servise yağ değşimi için asla gitmem sanırım 0/40 numara yağ koyucam umarım sıkıntı olmaz zaten 0/40 yağ 15000 gider normalde ama ben 10000 de bir değişirim 10000 km yide ne kadar zamanda yaparım allah bilir Astra da bu sıkıntı yoktu belki bu motorun torkundandır bilemiyorum teşekkürler
  • Soğuk ve ılıman iklimlerde 0/30 Sentetik bu yağ bulunamıyor veya randıman alınamıyorsa ılıman iklimde 0/40 sentetik, sıcak iklimde ise 5/30 sentetik yağ konur. Ayrıca 10 bin km de yarım lt yağ eksiltmeside çok anormal değil.Birçok araç belli miktar yağ eksiltebilir.
  • ankara da ki opel servisin de mobil markayı öneriyorlar
    yağ yakma meselesini ustaya sorduğumda verdiği cewap
    lpg li araçlar daha fazla yağ eksiltirler oldu
  • ya hocam bişey sorucam servisteki ustamı yoksa bildiğimiz sanayideki usta mı daha iyidir iş bilme anlamında benim dikkatimi çeken şey servislerde genelde genç genç arkadaşlar olur çoğu sadece sök tak işinden anlar onu da kitaba bakarak yaparlar ama iyi bir usta kesinlikle servislerde o ücrete çalışmazlar siz ce de doğrumu
  • Mobil önerebilir fazla takılmamak lazım,Mobil le anlaşması vardır onu önerecek elbette Castrol ile anlaşması vardı bu sefer o işletmede Castrol önerir.Kullancağınız yağ aracınızın kullanım kitapçığındaki şartları sağlıyorsa marka çokta önemlide değil.Mobil,Castrol kaliteli yağ markalarıdır o da ayrı bir konu elbette.
    En iyi usta seni ikna edebilen ustadır.Bu şekilde ayırmamak lazım.Usta senin sorununu çözebiliyor mu ona bak.
  • Konu 11 senelik ama hala günümüzde sevilen bir araç olan c kasalarda yağ yakma problemi aslında KÜLBÜTÖR KAPAĞI nın diyaframı bozulunca gerçekleşiyor. Aracımda mavi duman yoktu ama acayip yağ eksiltmeye başlamıştı. Külbütör kapağını değiştirdim. Diyaframı üstünde zaten. Bütün sorunlar düzeldi gram eksiltmiyor. Diyafram olayıda ; motorda ısınan yağın buharını emip manifolda göndermesidir. Bozulunca yağın buharıda yağda dışarı atılıyor. Sebebi budur arkadaşlar. Tüm araçlarda bu külbütör kapağındaki diyaframa dikkat edin. Sorununuz hallolacaktır. Mavi duman yoksa sorun külbütördeki diyaframdan kaynaklanıyor. Çok uzattım :))
  • DrVectra D kullanıcısına yanıt

drvectra bana ulaşabilimisin benimde öyle bi problemim var aracımda mavi duman vs yok lakin aracım yolda giderken yağ kokusu oluyor 300 km de yarım litreye yakın yağı içiyor resmen bu bazen değişebiliyor ama nasıl yol izlicemi bilmiyorum daha 195000 binde yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selim k -- 30 Mart 2021; 17:54:4 >
  • aynı problemde benim aracımdada var özellikle yokuş aşağı giderken viteste gaza basmadan inerken aracın içine yağ kokusu başlıyor dolmaya mecbur camları açıyorum gaz verirsem koku gelmiyor. 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.