Şimdi Ara

200K Alınabilecek en F/P Motorsiklet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar,rs200 sıfır alıp 12k kilometre yaptıktan sonra sattım.Bütçemi 200k olarak belirleyip tarz,marka,model farketmeksizin alabileceğim en mantıklı ( parça fiyatı,piyasası,bakım ücretleri,yakıt vs ) motorsiklet ne olur acaba ? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Cfmoto sr250 ler var mesela, 146k kredi kartına da 8-12 ay taksit yapıyor.Ama araştırdığımda orijinal lastikleri çok kötü direkt değiştirmek gerekiyor deniyor +10k daha eklenir bu durumda,etti 156,noter plaka sigorta derken etti 160 motorun bakım aralıkları çok kısa 500kmde bakıma girdi sonra 1k km de yine bakıma giriyormuş saçmalık, her defasında 1-2k arası para demek bu.Herhangi bir kazada parçaları çok dandik direkt kırılıyor ve stok yok 3-5 ay parça bekleyenler var ve aşırı pahalı.Ekranı 25-30k TL bir çalınsa yandın.İşin diğer tarafı piyasası da acayip oynak herif bütün masrafları yapmış lastik değiştirmiş plaka çıkarmış vs 1500-2000kmde motoru 125 e satıyor,e abi bu şuan 160 a mal oluyor nasıl 125 e satıyorsun da diyemiyorsun,diğer yandan kredi kartına vade farksız taksitle almakda çok mantıklı geliyor. Poff ne alacağız ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccc123 -- 14 Aralık 2023; 23:21:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bajaj Dominar 400UG.Tavsiye ederim.

• 2024 yeni kasa Duke 250 de karar verdim,205 bin TL ve tüm tutarı karta vade farksız taksit yapıyor, Ocak 15 gibi teslim.Sizce mantıklı mı ?

• 2024 modem sr 250 modelini bekliyorum. Kasa olarak sr 450 görünümüne geçiyor ve yamaha ile artık ortaklık kurdukları için tercih edicem. 2024 modelini türkiye sitelerinde bulamazsın bakmak istersen cf moto global yazıp görebilirsin modelleri

• boynavy kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorum ancak o Mayıs gibi gelecekmiş,piyasalarda olması haziran-temmuzu net bulur.6 ay daha motorsikletsiz kalmak istemiyorum açıkçası ve şuan 250sr 147 bin lira kesin o 200-220 ye yakın bir fiyatla gelir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ccc123 C kullanıcısına yanıt

Yani Duke motor hacmi olarak daha küçük bir motor.Biri 250 cc Diğeri 373.Aralarında 10 Hp güç farkı var.Ayrıca dominar 400 blokları KTM İle aynı.Dominar da ekstra elcik korumalar,ön sperlik mevcut.Ben yine Dominar alırdım.

CF Moto daki çin malı algısını bir türlü yenemediğim için yorum yapamam fakat en basitinden Yedek parça ve servis durumu kıyaslama yapılırken düşünülebilir.

• grizzle kullanıcısına yanıt
    Cf motoyu araştırdım aşırı şikayet var,yağmurda kullananların hemen hepsinde paslanma yapmış.Kalite problemleri de çok fazla yani.Herhangi bir durumda 3 ay parça bekletmesi de ayrı bir fiyasko,garantiye girmesi gereken şeyleri garantiye de sokmadığı çok oluyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccc123 -- 18 Aralık 2023; 13:27:27 >
    Hocam dominar çok daha ağır ve yakıtı da fazla,çift silindir olsaydı kesinlikle düşünmeden alırdım.2024 yeni KTM 250 dukeyi inceleme imkanınız oldu mu acaba ? Rica etsem bakabilir misiniz linkten ?

https://www.ktm.com/en-int/models/naked-bike/2024-ktm-250-duke.html

Evet baktım.Eksoz küçültülmüş aşağı alınmış.Grenajlar biraz daha artırılmış en başta göze çarpan.Duke 250 ile aralarında yaklaşık 40 Kg Fark var ve duke 250 de tek silindir.Dominar daha torklu olduğu için,yakıt tüketimlerinin birbirlerinden çok farklı olacağını düşünmüyorum.Hangisini alırsan al pişman olmazsın.Görünüş olarak hangisini beğendiysen onu alabilirsin.Duke biraz daha serseri,Dominar daha Bi enduro.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grizzle -- 18 Aralık 2023; 16:51:47 >
    Peki son soru,205 bin TL sıfır faiz 12 ay taksitle alacağım.1 yıl sonra satarken zorluk yaşar mıyım ? Ortalama 10k kilometre yapacağım nasipse.Bu açıdan 2.elini de düşünerek hangisi mantıklı olur?

Sorun yaşamazsınız 25k km ye kadar.O Fiyat aralığındaki motosikletlerin 2.el piyasaları çok hareketli.Bakımlı temiz bir motorsiklet her zaman rağbet görür alıcı bulur.Dominar daha hızlı satılır.

Dominar 400ug 500kmde 2.el aldım Hocam,gerçekten dehşet makine,çok teşekkür ederim.

Hayırlı olsun.2. el sayılmaz daha rodajı bile bitmemiş :).Güzel kazasız günlerde kullanın çok iyi makine.Şarj soketi,vites göstergesi,Led Far gibi özellikleride söylemeyi atlamıştım.Fiyatını hakeden bir motorsiklet.

Gerçekten öyleymiş,çok çabuk ivmeleniyor ve çok güçlü,tok sesi var. Bayağı memnunum şuanda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.