Şimdi Ara

2005 yılından kalma trafik cezaları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2005 2006 yılında kullandığım arabalarıma iki tane ceza çıktı .Bunların ne olduğunu dahi bilmiyorum.Sisteme yeni giriyorlarmış.Toplam 1700 tl olmuş faizleri ile birlikte.Bunlara itiraz etme şansımız yokmu ?Bu nasıl bir devlettir ya herşeyimiz zamanında ödüyoruz buna rağmen yine cezalandırılıyoruz.Zamanında gönder ödeyelim kardeşim niye 450 liralık cezayı bana 7 -8 sonra 1700 tl olrak gönderiyorsun.Bir de hesabımı bkole etmişler hiçbirşeyden haberim yok varmı böyle bir şey ya arayıp peşinde koşuyorum ne oluyo böyle diye.

• Büyük olasılıkla kayıtlı adresinize tebligat yapılmıştır, adres değişikliği yada evde bulamamışlarsa bağlı bulunduğunuz muhtarlığa vermişlerdir ki buda tebligat yapıldı varsayılır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ara ara gib.gov.tr adresinden girip ceza var mı yok mu bakmak gerekir. Tam tarih bilemiyorum ama bir ara trafik cezaları affa uğramıştı.
  • Gittim bir tanesini öğren dim ceza tarihi 2008 ben arbayı 2007 de satmışım.Şimdi düzeltme için bi vergi dairesine yolluyorlar bir emniyete en sonunda bıraktım yarın işten izin aldım.70 km yol gidip çözmeye çalışacağım.
  • Takipteyim, sonucu buradan da paylaşırsan sevinirim
  • Keşke bu kadar uğraşacağınıza emniyet müdürlüğüne gidip bir kaç tane molotof kokteyli atsaydınız. Hiç bir şey yapmazlardı. Hatta yaralanırsanız tedavinizi de üstlenirdi devlet.

Malum, artık rağbet böylelerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

Arkadaşlar merhaba,

2005 2006 yılında kullandığım arabalarıma iki tane ceza çıktı .Bunların ne olduğunu dahi bilmiyorum.Sisteme yeni giriyorlarmış.Toplam 1700 tl olmuş faizleri ile birlikte.Bunlara itiraz etme şansımız yokmu ?Bu nasıl bir devlettir ya herşeyimiz zamanında ödüyoruz buna rağmen yine cezalandırılıyoruz.Zamanında gönder ödeyelim kardeşim niye 450 liralık cezayı bana 7 -8 sonra 1700 tl olrak gönderiyorsun.Bir de hesabımı bkole etmişler hiçbirşeyden haberim yok varmı böyle bir şey ya arayıp peşinde koşuyorum ne oluyo böyle diye.

Tebligat yapıldı gözüküyorsa nasıl yapılmış onu kontrol ettirin. İmzanız yok ise, muhtara verme yolu ile tebligat da yapılmadı ise cezaların faizinden yırtar, normal bir şekilde ödersiniz.

Sattığınız aracın geçmiş borcu olduğu için, muayene yaptıramama gibi bir derdiniz yok. Ceza faizinden yırtamazsanız çözüm basit: Ödemeyin. Zira ceza maksimum tutara ulaşmış. Ceza makbuzunun arkasında yazar. Cezanın faizli tutarı ana paranın 3 katını geçemez diye... 5-6 yıla bir af daha çıkar. O zaman ödersiniz. Dalga geçmiyorum. Ciddiyim. Bana tebliğ edilmiş çokça cezam vardı. Çoğu geçmiş yılların park cezası. Afla hepsi silindi. İki tane ödemediğim hız cezası vardı. Onları da ödedim gitti...

• Evet bugün işten izin aldım şuan evdeyim ve sinirlerim harab oldu ..Öncelikle cezalardan biri 2008 tarihli ben arabayı 2007 de devretmişim ama ceza bana kesilmiş.Notere gittim satış kağıdını çıkardım emniyete gittim olmaz il emniyete git dediler kalktım 70 km tekirdağ gittim.Trafik şubesi dediki kayıtların maliyeye ulaşmamış bu yüzden git emniye bir belge var al onu.Gittim aldım bu belgeyi maliyeye götürdüm.Dedilerki biz düzeltemeyiz gitsin emniyet cezayı nasıl kesitiyse iptal etsin.Dedim ki onlar gönderdi biz de bir şey yapamayız dediler.Gittim aynı memura tarafik şubesine dedimki böyle böyle dediler o zaman git dedi alt kata ceza dairesine gittim.2 tane memur en sonunda bana dedilerki arabanın sahibini bul cezayı ödesin .Dedimki nasıl bulayım niye düzeltmiyorsunuz olmaz düzeltmeyiz sen haklısın ama bütün belgelerde var ama olmaz dedi bey efendiler.Sulh mahkemsine dava aç buradamı açayım yoksa bağlı bulunduğum yerdemi dedim.Git bağlı bulunduğun yerde aç dediler.Gittim 70 km geri hoppp dediler davayı merkezde açıcaksın yaz dedi dilekçe biz aracılık yapalım o zaman gittim dilekçe yazmaya dediler makbuza nerde dedim bende yok bende diğer belgeler var araba bana ait değil olmaz dediler böyle makbuz lazım yahu dedim yokkkkkkkkkkkkşimdi arkadaşın emniyet müdürü tanıdığı varmış onu arayıp yanıma gelicek iş çıkışı bakalım nasıl olucak.

Şimdi ikinci olay 2005 yılında ceza yemişim cezayı ödemişim makbuzu buldum akşam evi talan ettim Gittim vergi dairesine dedimki bak makbuz burada cezayı ödemişim.Dediki memur araba istanbul kayıtlı git dedi onlara anlat dedim faks çeksek mail falan atsak bilmem dedi faksı verdi çektim faksı arayım dedim telefonla saatlerce uğraşamadım bıraktım.Aradım verdi dairesi danışmayı dediki ulaşırsan belki düzeltirler ulaşmazsan dedi gidip kendin başvuracaksın deimki orası bana 150 km uzakta yapıcak bir iey yok dedi.Bugün 1700 tl lik ceza için hiç bir suçum yokken 150 tl harcanım işimden izin aldım sonuç sıfır.Yazıklar olsun birgün bile vergisi geciktirmeyen bu devleti her zaman seven ben bugün nefret ettim bütün konuştuğum 15 tane devlet memurundan tavırlarında ve çalışmlarında .Birkez daha benden kesilen vergilerin ne şekilde kullanldığı hatta kullanılmadığın farkettim.İlk defa başıma böyle bir iş geldi ve gerçekten devlet diye bir şey yokmuş bu memurlar kesinlikle haram para kazanıyorlar.İşlerini düzgün yapmadıkları için kul hakkı yiyorlar.Hepsini Allaha havale ediyor ve hakkımı helal etmiyorum

• Allah sabir versin. Hayret birsey gercekten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuduktan sonra tek düşündüğüm sabrınızı sınamışlar.Hala yazabilecek durumda olduğunuza göre de sabrınız az değilmiş.
  • Geçmiş olsun. Kesinlikle sinir harbi. Hani 300 -500 olsa tamam ama..

Benim de geçen sene böyle bişi geldi 400tl falandi bi ara yatirayim ya.. mahkemeye vermeyi düşünüyordum.

Ben 2009 da kaza yaptım. 1 ay sonra arabayi sattim. 2012 de bana cezaniz faizle şişti odeyin diye kağıt geldi.

Öğrendim ki eğer tebligat ceza tarihinden 2 hafta sonra ise (itiraz süresi) o ildeki sulh mahkemesi direk cezayı iptal ediyor.

Ama gidip ugrasamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceza hakkında deyatlı bilgi almak için pm atabilirsiniz.
  • Noter satış kağıdıyla motorlu taşıtlar vergi dairesine gittiğiniz zaman hepsinin hallolması lazım. Hem sizin olmayan borcun hemde ödemiş olduğunuz cezanın. Trafikle falan işiniz yokki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Okuduktan sonra tek düşündüğüm sabrınızı sınamışlar.Hala yazabilecek durumda olduğunuza göre de sabrınız az değilmiş.

Sabır mı dediniz başım şuan öyle bir aığrıyorki anlatamam dayanamıyorum birazdam majezik alıcam bi tane :( depresyon ilaçlarım fayda etmedi bugünü kaldıramadım
  • konunun gelişiminde haberdar edin ona göre bakarız yine birşeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

Okuduktan sonra tek düşündüğüm sabrınızı sınamışlar.Hala yazabilecek durumda olduğunuza göre de sabrınız az değilmiş.

Sabır mı dediniz başım şuan öyle bir aığrıyorki anlatamam dayanamıyorum birazdam majezik alıcam bi tane :( depresyon ilaçlarım fayda etmedi bugünü kaldıramadım

Yine de olan olmuş,sıkmayın bu kadar canınızı.
  • bunlar zorla adamı anarşist yaparlar var ya
  • 450 liralik ceza 1700 olmaz guzel kardesim yanlisin var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 27 Şubat 2013; 10:13:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Geçmiş olsun. Kesinlikle sinir harbi. Hani 300 -500 olsa tamam ama..

Benim de geçen sene böyle bişi geldi 400tl falandi bi ara yatirayim ya.. mahkemeye vermeyi düşünüyordum.

Ben 2009 da kaza yaptım. 1 ay sonra arabayi sattim. 2012 de bana cezaniz faizle şişti odeyin diye kağıt geldi.

Öğrendim ki eğer tebligat ceza tarihinden 2 hafta sonra ise (itiraz süresi) o ildeki sulh mahkemesi direk cezayı iptal ediyor.

Ama gidip ugrasamadim.

Oyle birsey yok. Haksiz yere arabami cekti diye sikayet ettigim memur 2 ay sonra ceza yazdi gonderdi, pasa pasa odedim.

Tebligat suresinde limit yok yani.

Yonetmelikte yazani kimse tinlamiyor hakimler dahil.

• Oyle birsey yok. Haksiz yere arabami cekti diye sikayet ettigim memur 2 ay sonra ceza yazdi gonderdi, pasa pasa odedim.

Tebligat suresinde limit yok yani.

Yonetmelikte yazani kimse tinlamiyor hakimler dahil.

allah belasını versin böyle insanların para kolay kolay kazanılmıyor bazıları gibi değiliz.
    ceza yazıyorsa ispatıda olmalı, resim v.s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExTReMee

Noter satış kağıdıyla motorlu taşıtlar vergi dairesine gittiğiniz zaman hepsinin hallolması lazım. Hem sizin olmayan borcun hemde ödemiş olduğunuz cezanın. Trafikle falan işiniz yokki.

+1 noter satis kagidini ve odendi makbuzunuzu alip cezanin kesildigi ilin motorlu tasitlar v.d. gideceksiniz. İstanbul icin umraniyede, sakin baska yere gitmeyin. Aslinda faks ile de olur once telefon edin guzelce dilekce yazip faks cekmenizi isteyecekler cekin faksi hallederler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.