A

Teğmen
22 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Karayolları Genel Müdürlüğü'nden motosiklet geçiş ücretlerinde indirim geldi. KGM Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından yapılan açıklamada, "6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi.

Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50'si oranında ücretlendirilecek" denildi.

Bu kapsama giren araçların, motosikletler olduğu belirtildi.

KGM tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sorumluluğu altında bulunan "Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında, Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanması" na ilişkin yönetmelikte, 6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi. Buna göre, otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50'si oranında ücretlendirilecek. Karar, 24.10.2015 tarihi saat 00.00'dan itibaren uygulanacak."
2012 ve 2013 model araçlar için iki ayrı fiyat listesi yayınlamış, 2012 yılı bazı serilerinde ise fiyatlandırmada neredeyse hiç taviz vermemiş!
Merhaba arkadaşlar

Bu sabah Boğaz köprüsü Avrupa yakası girişinde (Mecidiyeköy ve Beşiktaştan gelen yolun birleşiminden yaklaşık 150-200 m yukarıda) trafik biz 3-5 motorluyu durdurdu ve emniyet şeridi ihlalinden 66 TL ceza kesti, her gün geçtiğimiz yoldan birde ihlal cezası yedik. O zaman ben ne diye arabam varken motor alıpta aynı araba gibi trafiğin içerisine gireyim, kaldı ki emniyet şeridinden giden motor ne ambulansı nede geçiş önceliği olan diğer araçları engelliyor.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kağıthane
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 204
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 224
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.972 (Bu ay: 87)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.