Şimdi Ara

2001 krizi nasıldı (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
6
Favori
21.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tipik egeli bağnaz sol kafa işte. Pislik içinde yaşar ama illa gider malum adamlara oy atar :) Benim o partiden bu partiden olduğumu nerden çıkardın hem. Görüşüm senden çok farklı o kesin ama şunu iyi öğren. 90'lı yıllarda sistem şimdiki gibi değildi. Yaşadıysan farkında değilsin. Yaşamadıysan da önce oku öğren sonra konuş, o zaman siyaset ile askeriye ve bürokrasinin şimdikinden ne kadar farklı olduğunu. Ama anlatılmaz sizin gibi at gözlüklülere. Gidin maluma oy verin ülkenizin geleceği kurtulsun terörist ortaklarınızla. Haydi yoluna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunuscan86 -- 19 Ekim 2020; 9:2:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuscan86

Tipik egeli bağnaz sol kafa işte. Pislik içinde yaşar ama illa gider malum adamlara oy atar :) Benim o partiden bu partiden olduğumu nerden çıkardın hem. Görüşüm senden çok farklı o kesin ama şunu iyi öğren. 90'lı yıllarda sistem şimdiki gibi değildi. Yaşadıysan farkında değilsin. Yaşamadıysan da önce oku öğren sonra konuş, o zaman siyaset ile askeriye ve bürokrasinin şimdikinden ne kadar farklı olduğunu. Ama anlatılmaz sizin gibi at gözlüklülere. Gidin maluma oy verin ülkenizin geleceği kurtulsun terörist ortaklarınızla. Haydi yoluna.

sizin dediğiniz gibi İzmiri bok götürüyor diye bir iddia var doğru mu gerçekten

• yunuscan86 kullanıcısına yanıt

O beğenmediğin egelilerin parasıyla şu hükümetin kendi oy depolarını besliyor. Bizim paramız kendi şehrimizde kalmıyor birşeye yaramadığınız gibi sürekli para koparma peşindesiniz. Pislik içinde yaşarmışız falan filan. Neye dayanarak? Besleme medyadan duyduğun masallara dayanarak. Tabi seçimle alamayınca pislik içinde yaşarız. Tipik akpli sürekli çamur atar. Oy alabilseydin övgülerin bitmezdi. Bu ege illerinden gelen vergiler olmasa bakalım müthiş memleketin kendi parasıyla beslenebilecek mi? Hem çirkefsiniz hem de elin cebimizden çıkmıyor. Madem biz pislik içinde yaşıyoruz kendi memleketlilerin gitsin üniversite kapısından içeri alınmayan geçmişin mağduru bugünün ihalecilerinin eşleri olan türbanlı jipli ablalarınızdan para istesin. Kendi açlarını kendin besle bize dadanma.

90'lı yıllardaki sistemi senden iyi biliyorum. O yılları da yaşadım hatta bunun dersini, eğitimini, kitaplarda da okuduk. Yok o yılları yaşamış mıyım? Kahvedeki dayıda yaşadı sorsana adama yargıtaya, danıştaya nasıl üye seçiliyormuş anlatsın sana. 1994 krizini ve sebeplerini hatta 97 darbesini de anlatsınlar. Yaşamışlar ya herşeyi en iyi bilen onlar. Yaşayınca herşeyi gördün ve anladın sanki. Kanun belli anayasa belli.

Senin anlattıkların sadece akp seçim propagandası laflarından ibaret. Yıllarca ezberlettikleri şeyleri yaşamış gibi burada kaktırmaya çalışıyorsun. Biraz derine girince yuvarlak laflarla geçiştiriyorsun. Sökmez bu taktik. Hele 86'lıysan o yıllarda neyi gördün neyi anladın da yaşamaktan bahsediyorsun? Ne yapıyordu askeriye? Mgk toplantısında yargıtaya şunu seçeceksiniz, danıştaya bunu, anayasa mahkemesine bu üye olacak mı diyordu? Tbmm'nin üye seçme haklarını elinde mi aldı?

Malumlara oy vermek derken bu işleri senin gibilerden öğrenmek lazım. Yıllarca feto ortağı olan onların her dediğini yapan, sonra açılımla terörist dediklerini baş tacı yapan sizsiniz. Hem seçimde oy vermedi diye terörist dediğin adamlara bunları söyleme hakkın yok. Seçim zamanı herşeyi diyeceksin sonra gelip böyle konuşacaksın yok ya. Demek seçimde sana ana bacı sövseler sonra birşey olmamış gibi devam edeceksin. Ben senin gibi geniş mideli değilim. Sen biraz daha akp yapımı 90'lar 80'ler belgeseli izle öyle gel. Hastane kuyrukları, 94 yılı çiller-karaoğlan zam videosu falan eksik kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

O beğenmediğin egelilerin parasıyla şu hükümetin kendi oy depolarını besliyor. Bizim paramız kendi şehrimizde kalmıyor birşeye yaramadığınız gibi sürekli para koparma peşindesiniz. Pislik içinde yaşarmışız falan filan. Neye dayanarak? Besleme medyadan duyduğun masallara dayanarak. Tabi seçimle alamayınca pislik içinde yaşarız. Tipik akpli sürekli çamur atar. Oy alabilseydin övgülerin bitmezdi. Bu ege illerinden gelen vergiler olmasa bakalım müthiş memleketin kendi parasıyla beslenebilecek mi? Hem çirkefsiniz hem de elin cebimizden çıkmıyor. Madem biz pislik içinde yaşıyoruz kendi memleketlilerin gitsin üniversite kapısından içeri alınmayan geçmişin mağduru bugünün ihalecilerinin eşleri olan türbanlı jipli ablalarınızdan para istesin. Kendi açlarını kendin besle bize dadanma.

90'lı yıllardaki sistemi senden iyi biliyorum. O yılları da yaşadım hatta bunun dersini, eğitimini, kitaplarda da okuduk. Yok o yılları yaşamış mıyım? Kahvedeki dayıda yaşadı sorsana adama yargıtaya, danıştaya nasıl üye seçiliyormuş anlatsın sana. 1994 krizini ve sebeplerini hatta 97 darbesini de anlatsınlar. Yaşamışlar ya herşeyi en iyi bilen onlar. Yaşayınca herşeyi gördün ve anladın sanki. Kanun belli anayasa belli.

Senin anlattıkların sadece akp seçim propagandası laflarından ibaret. Yıllarca ezberlettikleri şeyleri yaşamış gibi burada kaktırmaya çalışıyorsun. Biraz derine girince yuvarlak laflarla geçiştiriyorsun. Sökmez bu taktik. Hele 86'lıysan o yıllarda neyi gördün neyi anladın da yaşamaktan bahsediyorsun? Ne yapıyordu askeriye? Mgk toplantısında yargıtaya şunu seçeceksiniz, danıştaya bunu, anayasa mahkemesine bu üye olacak mı diyordu? Tbmm'nin üye seçme haklarını elinde mi aldı?

Malumlara oy vermek derken bu işleri senin gibilerden öğrenmek lazım. Yıllarca feto ortağı olan onların her dediğini yapan, sonra açılımla terörist dediklerini baş tacı yapan sizsiniz. Hem seçimde oy vermedi diye terörist dediğin adamlara bunları söyleme hakkın yok. Seçim zamanı herşeyi diyeceksin sonra gelip böyle konuşacaksın yok ya. Demek seçimde sana ana bacı sövseler sonra birşey olmamış gibi devam edeceksin. Ben senin gibi geniş mideli değilim. Sen biraz daha akp yapımı 90'lar 80'ler belgeseli izle öyle gel. Hastane kuyrukları, 94 yılı çiller-karaoğlan zam videosu falan eksik kalmış.

Halen beni bir partiye yamamaya çalışma boşuna bağnaz arkadaş. Ben görüşümü savunuyorum. Partim yok desem de at gözlüğü ile baktığın için anlatamam sana bunu. Bu arada oy alabilseydin övgüler dizerdin falanı da geç de kendine bak sen. Yıllardır, kendine oy vermeyenlere, göbeğini kaşıyan adam, bidon kafalı naraları atan bir kafa mı söylüyor bunu :)))) Ankara, İstanbul'u bir kere alınca da bizim halkımız çok öngörülü ya maşallaha döndü iş:)))

Ha bana kanun anayasa dersi de vermeye kalktı bak şimdi. Ama aslanım kötü tosladın duvara. O kanunları ve anayasayı 4 sene okudum ben. O konuya hiç girmeyecektin. Sana da dersini veririm :))

90'larda siyaset değil, ülkeyi senin gibi kafaların bürokrasisi yönetiyordu. Hatta son dönem medyanın etkinliği hat safhalara gelmişti ki, 28 Şubat süreci en iyi örneği. Medya patronu başbakanın karşısına pijama ile çıkacak cesareti kendinde bulmuştu. Sen ezen tarafta olunca çok hoşuna gitmişti o zamanlar farkında olmamışın haliyle ama ezilen tarafa sor ne olduğunu ne bittiğini.

Sana yıllardır ana bacı sövüyor malum oy verdiğin parti. Bir halt beceremiyorum ama yine de sizin paranızla desteğinizle tepede keyif çatıyorum diyor. Başındaki kuklayı bile bile gidip oy veriyorsun bir ümitsizlikle. Sende mide olsa, yeter arkadaş dersin. O, düzene isyankar hallerinizi önce kendinizi düzeltmeye harcarsınız ama nerde o kafa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunuscan86 -- 19 Ekim 2020; 10:48:22 >

Bırak o parti tutmuyorum masalını. Tipik akpli gibi konuşacaksın ama değilim diyeceksin. Hangi partilisin sen? Dp mi? saadet mi yoksa mhp mi? 50 tane şey yazacaksın aktroller gibi ben değilim yanlış adama konuşuyorsun diyeceksin tabi aynen öyledir?

Ben bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam gibi bir partinin her lafını sahipleneceksem sende kendi partinin her lafını sahipleneceksin tamam mı? Hatta gazete yazarlarının dediklerini bile o bidon lafını yılmaz özdil söyledi acaba akittekiler neler demişti? Mesela 7 haziran 2015 seçimlerinden sonra abdurrahman dilipak ırgatlar hükümeti yıktı demişti.

Sanki bir partiye oy veriyorsam her dediklerini biat kültüründe yetişmiş embesiller gibi kabul etmek zorundayım ya. Kendi fikirlerim beğenmediğim veya onaylamadığım şeyler olamaz benim. Ben birey değilim monitör kafayım ya kendi fikirlerim olamaz benim.

Hadi o kanunlarla anayasayla dersimi versene benim? Aslanım, koçum gibi laflarla yazmakla olmuyor. Hadi yaz kanunlardan ve anayasadan ver dersimi :)) Biz sanki bağda bahçede okuduk yıllarca. 4 senede azmış bir daha okuyup yükseği doktorayı yapsaydın eksik kalmışın. Neyse eksiği de kahvedeki dayılardan o yılları görmüş geçirmiş olanlardan takviyelersin. Hem mektepli hem de alaylı olursun daha güzel işte.

90'lardan verdiğin örnekte müthişmiş gerçekten. 97'de darbe oldu darbe. Post modern darbe derler ona. Senin kafalar yönetmeyi beceremedi mi de darbe oldu? Benim kafadakiler yönetiyorsa neden seçimler oluyordu bu ülkede acaba çok şaşırdım. Hele 80 darbesinin etkileri kesintisiz sürerken 83'te özal askeriyenin partisini devirerek iktidarı almıştı. 83'te özal kapatılan chp yerine gelen halkçı partiyle de çekişmemişti değil mi seçimlerde? Benim kafadakiler yönetiyorsa 90'larda demireller, çiller falan fasulyedendi demek.

97'de sen çok ezildin ya gelmişin maval okuyorsun 86'lısın gelmişin 11 yaşında ezildim diyeceksin. Ha birde 15 temmuzdaki gibi neden sokağa çıkmadınız? Aklınca 97 darbesinin günahını bana iteleyeceksin yemezler. Geçmişin fetocuları gibi elli yerden mağdur olup suçu kaktırmak için uğraşıyorsun. Aslında eski mesajlarına bakmak lazım bir bağlantı bulunur belki.

Medya patronu pijamayla başbakanın karşısına çıkmışmış demek. Çıkar ne olacak? Medya patronu senin emir erin mi? Ne yapmalıydı emrinizdeyim mi deseydi? Özel sektördeki medya patronu devletin çalışanı mı? Başbakanla bunun arasında hiyerarşi veya ast üst ilişkisi mi var? Sana birey ve özgür biri olmak acayip geliyor herhalde bence çok normal. Medya patronu dediğinde üç kuruşluk adam ya. Bunu da bana yeni birşeymiş gibi sanki bilmiyormuşum gibi yazmışın. Ben bunları biliyorum belki sen belgesellerden görüp bana satmaya çalışıyorsunda geç ya. Karşındaki forum ergeni değil. Eee var mı başka akp belgesellerinden konu falan.

Yıllarca bana sövüyorsa nasıl oluyor o iş? Mesela akp yokken artık hangi partiliysen mesela rp olsun erbakan seçim kazanamayınca sana sövmüş mü oluyordu? Bizde mide var ki seçimde terörist diyene oy vermeyip desteklemiyoruz. Terörist dediğin adama iban numarası atamazsın, kızılaya 10 lira diyemezsin. Dolar boz diyemezsin. Ancak diyorsunuz mide kimde yok belli. Sonra bize başka bölgelerin vergi gelirleri gelmiyor. Bizden oraya gidiyor yani el açan taraf biz değiliz. Parası alınan biz olduğumuz için lafını ediyoruz. Yoksa sen memleketindeki zaten geliri kendine yetmiyor bizden alıyor bir de tatava yapıyor. Sıkıysa kendi ilinin vergi geliriyle ilinin yatırımlarını yap görelim. Boşuna cebimizden elini çek demiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Bırak o parti tutmuyorum masalını. Tipik akpli gibi konuşacaksın ama değilim diyeceksin. Hangi partilisin sen? Dp mi? saadet mi yoksa mhp mi? 50 tane şey yazacaksın aktroller gibi ben değilim yanlış adama konuşuyorsun diyeceksin tabi aynen öyledir?

Ben bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adam gibi bir partinin her lafını sahipleneceksem sende kendi partinin her lafını sahipleneceksin tamam mı? Hatta gazete yazarlarının dediklerini bile o bidon lafını yılmaz özdil söyledi acaba akittekiler neler demişti? Mesela 7 haziran 2015 seçimlerinden sonra abdurrahman dilipak ırgatlar hükümeti yıktı demişti.

Sanki bir partiye oy veriyorsam her dediklerini biat kültüründe yetişmiş embesiller gibi kabul etmek zorundayım ya. Kendi fikirlerim beğenmediğim veya onaylamadığım şeyler olamaz benim. Ben birey değilim monitör kafayım ya kendi fikirlerim olamaz benim.

Hadi o kanunlarla anayasayla dersimi versene benim? Aslanım, koçum gibi laflarla yazmakla olmuyor. Hadi yaz kanunlardan ve anayasadan ver dersimi :)) Biz sanki bağda bahçede okuduk yıllarca. 4 senede azmış bir daha okuyup yükseği doktorayı yapsaydın eksik kalmışın. Neyse eksiği de kahvedeki dayılardan o yılları görmüş geçirmiş olanlardan takviyelersin. Hem mektepli hem de alaylı olursun daha güzel işte.

90'lardan verdiğin örnekte müthişmiş gerçekten. 97'de darbe oldu darbe. Post modern darbe derler ona. Senin kafalar yönetmeyi beceremedi mi de darbe oldu? Benim kafadakiler yönetiyorsa neden seçimler oluyordu bu ülkede acaba çok şaşırdım. Hele 80 darbesinin etkileri kesintisiz sürerken 83'te özal askeriyenin partisini devirerek iktidarı almıştı. 83'te özal kapatılan chp yerine gelen halkçı partiyle de çekişmemişti değil mi seçimlerde? Benim kafadakiler yönetiyorsa 90'larda demireller, çiller falan fasulyedendi demek.

97'de sen çok ezildin ya gelmişin maval okuyorsun 86'lısın gelmişin 11 yaşında ezildim diyeceksin. Ha birde 15 temmuzdaki gibi neden sokağa çıkmadınız? Aklınca 97 darbesinin günahını bana iteleyeceksin yemezler. Geçmişin fetocuları gibi elli yerden mağdur olup suçu kaktırmak için uğraşıyorsun. Aslında eski mesajlarına bakmak lazım bir bağlantı bulunur belki.

Medya patronu pijamayla başbakanın karşısına çıkmışmış demek. Çıkar ne olacak? Medya patronu senin emir erin mi? Ne yapmalıydı emrinizdeyim mi deseydi? Özel sektördeki medya patronu devletin çalışanı mı? Başbakanla bunun arasında hiyerarşi veya ast üst ilişkisi mi var? Sana birey ve özgür biri olmak acayip geliyor herhalde bence çok normal. Medya patronu dediğinde üç kuruşluk adam ya. Bunu da bana yeni birşeymiş gibi sanki bilmiyormuşum gibi yazmışın. Ben bunları biliyorum belki sen belgesellerden görüp bana satmaya çalışıyorsunda geç ya. Karşındaki forum ergeni değil. Eee var mı başka akp belgesellerinden konu falan.

Yıllarca bana sövüyorsa nasıl oluyor o iş? Mesela akp yokken artık hangi partiliysen mesela rp olsun erbakan seçim kazanamayınca sana sövmüş mü oluyordu? Bizde mide var ki seçimde terörist diyene oy vermeyip desteklemiyoruz. Terörist dediğin adama iban numarası atamazsın, kızılaya 10 lira diyemezsin. Dolar boz diyemezsin. Ancak diyorsunuz mide kimde yok belli. Sonra bize başka bölgelerin vergi gelirleri gelmiyor. Bizden oraya gidiyor yani el açan taraf biz değiliz. Parası alınan biz olduğumuz için lafını ediyoruz. Yoksa sen memleketindeki zaten geliri kendine yetmiyor bizden alıyor bir de tatava yapıyor. Sıkıysa kendi ilinin vergi geliriyle ilinin yatırımlarını yap görelim. Boşuna cebimizden elini çek demiyorum.

Her birine teeek tek güldüm:) Bir de 86'lısın deyip duruyor. Sen dolarlarınla bilgisayar alırken, sular kesildi diye camiden su almaya gidiyorduk biz. Geçeceksin o ayakları. Her türlü zorluğu da bolluğu da görmüş birisiyiz. Her yazdığına onlarca verilecek cevap var ama anlayacak bağnaz kafaya anlatmam artık. Bir de fetö demiş. Allaha şükür o adamların kapısından geçmedim aslanım. Araştır bakalım bul da görelim biz de bilelim:)

Korkma malum oy attığın parti iktidar olursa öngörülü vatandaşları yağlar durursun artık. Ha ortağınız teröristlere de pay ayırmayı unutma pastandan. Malum antimilli ne varsa yanındasınız.

Cebindeki parayı devlet alıyor deyip duruyorsan, deniz sınırının öte yanında sizin gibileri seven bir devlet bozuntusu var biliyorsun değil mi. Hadi git oraya da orada yaşa o halde. Daha da yazmam gereksiz sana. Hadi iyi günler.

Çok mu güldün?

Biz dolarla bilgisayar alırken sende camiden su doldurmuşun ya hayat sana çok vurmuş gerçekten. Küçük emrah gibi olmuşun. Çöpleri de karıştırır mıydın? Türk filmlerindeki gibi zenginlerin ortamına girmeye çalışıp oradaki elemanların dalga konusu da olmuşundur belki. İbrahim tatlısesin öyle klipleri vardı 90'larda. Filmi de vardı.

İllaki mağdur, gariban, ezik olacaksın değil mi? Hep hakkı yenmiş intikam almaya çalışan biri. Karşındakinde hep suçluluk psikolojisi oluşturmaya çalışacaksın. Bizim suyumuz kesilince sanki 3ltlik cam içme sularını kullanıyorduk değil mi? Bizde camiden dolduruyorduk. Komedi gibi mesajların var. 80'lerde yetişkin olsan sana arabesk film senaryoları yazdırmaları gerekiyormuş.

Bence yazacak bir haltın yok. Bir sürü şey yazdım ya yazdıklarımı görmezden geldin ya da aralarından çevirebileceğini düşündüklerini cımbızladın. Herhalde şu 2000'lerde doğan forum ergenlerinden sandın beni. Kelime oyunlarından laf salatasından vazgeç.

Yok hukuk dersi verecekmiş, yok bidon kafaymış falan filan. Geç masalları. Senin derdin belli aklınca laf çakıp sıvışacaksın. Zaten kasedi başa sarmışın terörist falan diye. Malzemen bitti boşuna demedim aç 90'lar belgesellerini takviyeli gel diye. Para konusunda ise ses yok tabi. Laf attığın bölgelerin parasını yemekten gocunmazsın. Kendi yaşadığın kıytırık ilinin gelirinin harcamasına yetmediğini biliyorsun ama aklınca milli bilmem ne diyecek beni suçlu çıkaracaksın. Sen yerli milli ol her bir halt ol ama yeter ki bizim cebimizden elini çek tamam mı? Belli diğer söylediklerime diyecek birşeyinde yok. Ben özlü söz yazıp kaçmanı beklerdim o da olmamış. Çok şey yazarmışta anlayacak kafa yokmuş. Ben bağnaz kafaymışım sen nesin aydınlık pırıl pırıl bir kafa mı? Daha tuttuğu partiyi söylemekten aciz birisin. Ancak hep mağdur olmuşun. Mağduriyet doğuştan herhalde.

Yazma daha iyi. Bende birşey sandıydım. Sen mağdur olmaya devam et. Ülkenin %99'unu yesen bile yine mağdur ol. Bakalım küçük emrah gibi sopayla sokakta önüne gelene hatta arabalara falan vurduğunu görebilecek miyiz:))

Kaç para veriyorlar size söyleyin bizde kayıt olalım. Malum, ekonomi kötü anca yolu buluruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2001 krizdi, bugün yaşadığımız ise buhrandır. Kriz vurup geçer fakat buhran yıllarca süründürür. Türkiye'de çarklar dışardan para enjekte edilerek kırılmasını sürece bozulma yeni bozulmalar yaratıp kendi kuyruğunu yiyen yılan gibi bizi içinden çıkılmaz bir noktaya götürecek. Su an bankaların bilançosu makyajlanmis cesetle dolu ve bu borç ordan oraya oradan oraya atılıyor fakat eninde sonunda birinin elinde patlaması gerekiyor ülkenin tekrar kalkınma yoluna girmesi için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Kaç para veriyorlar size söyleyin bizde kayıt olalım. Malum, ekonomi kötü anca yolu buluruz.

Sana verilenin onda birini bile vermiyorlar. Karakter meselesi. İnsan kendi alınca başkaları da alıyor zannediyor işte. Aynı kafa bir de burda.

• Önceki krizler kısa süreli döviz darboğazıydı. Çabuk geçerdi.

Şu anki şey kriz değil. Derin bir fakirleşme süreci.
    Önümüzdeki 20-25 yıl geçiş garantisi, uçuş garantisi, hasta garantisi ödeyeceğiz.
    Kimse kullanmadığı halde yapılan ve mantık dışı sayıda yolcu garantisi verilen zafer havalimanını araştırın.
    Bu ülke nasıl belini doğrulacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows95 -- 20 Ekim 2020; 10:1:48 >
  • retro61 R kullanıcısına yanıt

evet para basarak ödendi ve enflasyona ve kur artislarina sebep olundu. 2001 e yanasamaz derken hangi ekonomik veriyle bunu söylüyorsunuz ? O zamandaki satin alim endeksi bile su andakinden daha yüksek biliyorsunuz degil mi ?

2001 den cok daha fazla disa bagimliyiz bircok anlamda ve de kur artislarindan cok daha fazla etkilenen bir yapiya sahibiz. 2001 den daha kötü bir durumda ekonomi. Karin tokluguna yasamayi yasamak sayiyorsaniz o ayri. O zaman cokta degisen bir sey yok denebilir diyecegim ama belli basli gidalar artik güzel ülkemizde lüks durumunda. Yasiniz kacti 2001 de bilmiyorum ama o günleri ve bu günleri gayet net mukayese edebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

sizin dediğiniz gibi İzmiri bok götürüyor diye bir iddia var doğru mu gerçekten

Alıntıları Göster
    Yok, Arsenik götüruyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: retro61

Yok, Arsenik götüruyor...

Alıntıları Göster

oysa malum partiye vermeselerdi her yer bal dök yala olacaktı değil mi2001 krizi nasıldı 

• .

• 2001 de günlük faiz yüzde 7500 idi herkes halkın parasını çalıyordu

sonra akp sizi kurtardı

salgın başka kriz başka bilmeyen öğrensin kriz mriz yok.

sonra salgın oldu fırsatçılar uçuştu.

o günleri bilmeyenleri kandırmaya

2001 krizi nasıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 5 Mayıs 2021; 20:30:57 >
  • pspsexer kullanıcısına yanıt

akp mi yoksa kemal derviş mi2001 krizi nasıldı 

• besttrr kullanıcısına yanıt

Biraz hortlatmak gibi olacak ama

Alıntı

metni:
    Cumhuriyetin ilk 25 yılındaki CHP hükümetleri ne yaptı diye soruyorsan onu da aç oku bir zahmet. Tarihi bir kalkınma hareketiyle sıfır sanayi olan Türkiye'yi sanayi ülkesi kategorisine soktular, uçak yapan bir ülke konumuna getirdiler. 2. Dünya savaşında bütün Avrupa yerle bir olurken, diplomasinin, ülkedeki en büyük kahramanı olan İsmet İnönü'nün politikaları sayesinde savaşın dışında kaldık. Tek kurşun atmadan Hatay'ı topraklarımıza kattılar. Memlekette ulaşıma dair bir şey yokken demir yollarıyla memleketin topraklarındaki kopukluğu ortadan kaldırdılar. İnsanları padişahın kulu olmaktan çıkartıp eşit vatandaş yaptılar. Kadınları 2. sınıf insan kategorisinden çıkardılar. İktidarı kaybetmek uğruna demokrasiye geçtiler (Dünya'da eşi benzerine pek rastlanmaz).

Bu dönem Atatürk'ün dönemiydi. Şimdiki CHP bunun %1 i bile oluşturmaz. Ayrıca Atatürk'ün vasiyeti bir savaş çıktığında girilmemesi konusunda uyarmıştı. 2.Dünya Savaşının bitimine az bir ramak kala Türkiye'de imza olarak savaşa girmiş ama hiçbir faaliyet bulunmamış. Hatay, Atatürk zamanlarında toprağa katılmıştır. Aşağıdaki videoya göre abd ye ülke anahtarını teslim eden bizzat İnönüdür.

Alıntı

metni:
    Yine başka bir CHP iktidarında (Ecevit) Kıbrıs'ı olabilecek en az zayiatla Rum zulmünden kurtardılar. Amerika'nın baskılarına rağmen kenevir üretiminden vazgeçmediler, çiftçilerini korudular.

Ecevit namuslu ve şerefli bir adamdı. Belki iyi değildi ama onurlu ve dürüsttü.

Bahsettiğim Video

Ayrıca o zaman mesaj attığınız ve tartıştığınız kişi bu forumda gördüğüm "en sığ AKP" lidir kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalkanGöçmeniBirBey -- 5 Mayıs 2021; 20:48:34 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.