Şimdi Ara

2001'den bu yana CHP olsaydı ne değişirdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
2
Favori
14.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

quote:

Orijinalden alıntı: Mazzho

Hocam siz fetö-akp ilişkisini fetö-chp ilişkisi olarak kurgulamışsınız iki dakikada tebrikler hoş chp, mhp veya başka bir partide de şu an Türkiye'yi yönetebilecek kapasitede görmüyorum ama ülkenin menfaati için bu kadar fanatik yorum yapmayalım.akp seçmenlerinin yüzde 90 ı eski cemaat sempatizanıdır.sizin ki tencere yuvarlandı elek oldu muhabbeti.

Ben ülkemin menfaati için yazdım dostum. "Kadın memesine vatanı satarım" diyen Fetö yazarlarını mitingte zorla insanlara alkışlatmak Fetullah'ın KK'ya demiriydi, KK'da bu emri uyguladı. Chp'nin ne mal olduğunu bu ülkenin bilmesi gerekiyor artık. Hadi Akp'nin bahanesi var "bilmiyorduk" diyor, Chp'nin bahanesi ne? Bu halkı tankla ezen Fetö açıkça ortaya çıktıktan sonra hala Fetö'ye sahip çıkmak nedir? Partisinde Pkklı teröristlere hiçbir soruşturma açılmayıp partiden ihraç edilmezken, partimiz Fetöcü doldu diyen vekillerin derhal partiden ihraç edilmesi sence hangi üst akılın emri olabilir?

Kanit?

Sana "kanit"e gerek yok, kanıt isteyene dünyalar kadar var, Chp teröristliği gizli yapmıyor artık çarşaf çarşaf ilan ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Terör bu kadar azıtmaz, her gün 5 tane şehit haberi gelmezdi.
    Eğitim sistemi her yıl değişmez, kalite artardı.
    İmam hatipler yerine fen ve teknik liseleri daha fazla olurdu.
    Cemaatler devlete yerleştirilmez, sahte kahraman ve sahte hainler yaratılmazdı.
    Liyakatın etkin olduğu sisteme geçilirdi. Mesela hayvanat bahçesi müdürü TÜBİTAK başkanı olmazdı.
    Liyakat olduğu için de torpiller azalmış olurdu.
    Dinci yobaz bir eğitim yerine günümüz şartlarına uygun çağdaş eğitime geçilirdi.
    Yandaş firmalar, gazeteciler bu kadar artmazdı.
    Her yeri rant için betonlaştırmazdı.
    300 madenci öldükten sonra fıtrat demez madencilerin yakınlarını tekmelemezdi.
    Çözüm sürecinde Sayın Apo, Apo barış elçisi demezdi.
    Ekonomi yine çok iyi olmazdı ama bundan daha iyi olurdu.
    Spora vs. bu kadar siyaset karışmazdı. Federasyon başkanını bile Rte seçiyor (TBF-hido)
    Türk Ordusu'nun gücü azalmaz aksine daha da artardı.
    Afrika'nın adı duyulmamış ülkesinden nota yemezdik.
    Halkın yarısı diğer yarısından nefret etmezdi. Kutuplaştırma olmazdı.

Bunlar çok büyük ihtimalle olurdu. Ama Kılıçdaroğlu'yla olacağını ihtimal vermiyorum. Yerine enerjik, yeri geldiğinde sert bir muhalefet olmalı Trump gibi.

• Cumhuriyet bayramlarını ellerinde viskilerle, şaraplarla kutlarlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpalp84 kullanıcısına yanıt
    En azindan kutlanirdi, cesitli bahaneler uretip iptal etmekten daha iyidir.
  • high speed dirt kullanıcısına yanıt
    güzel ironi
  • quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Chp mi, Allah korusun. Allah bu ülkeye şu Chp'yi nasip etmesin. Chp'nin iktidar olmaması için oyların çalınması dahil her yol mübahtır. Chp olsaydı şuan ülke parçalanmış, güneydoğu Pkk'ya verilmişti bile. Devletin içine Pkklılar yerleştirilmişti, kürt koridoru tamamlanmış belki İçişleri bakanlığına getirilen Selahattin'in suratında güller açıyordu. Chp Fetö tarafından dizayn edilmiş ve tamamen Fetö tarafından yönetilen hatta ve hatta Fetullah'ın kağıda yazıp KK'nın da her hafta okuduğu Fetö paçavrasına dönüşmüş bir partidir, KK'nın Fetöcü yazarların ismini okuyup mitingte insanlara zorla alkışlatması bunun bir kanıtıdır. Chp'nin ne mal olduğunu hala anlamayan varsa bu forumu terketsin.

Yazık senin oy hakkın var.

Platon bile 3 bin yıl önceden senin givilerin oy hakkı kısıtlanmalıdır, devleti tüm halk değil sadece bilginler yönetmelidir demiş.

Gerçtekten o yazdığın şeylere inanıyorsan çok üzücü. Oy çalmakmış. Cidden kötü bir vakasın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

anlatta öğrenelim güzel kardeşim? 3 milyon suriyeli neden alındı ülkeye?

Neden alınmasın. Mültecilere yardıma muhtaç kişilere bu ülkenin kapısı her zaman açık olmuştur. Azınlık olan kesim hariç halkta aynı görüşte.

Çevredeki zengin Müslüman Arap kardeşler de böyle düşünüyor mudur acaba?

Gerçekler: Ülke çıkarları mültecilerden üstündür. Dünya'da her zaman mazlum olacaktır, olmuştur. Onun yerine mazlum sayısını arttıracak pis işlere kalkışmamak daha yerinde bir politika olacaktır.

Konuya gelirsek geçmiş hakkında varsayımlarla yorumlarda bulunmak anlamlı değil. Çünkü geçmiş geçmişte kaldı, önüne ve geleceğine bakman gerekir. Geçmişi değiştiremezsin ancak şimdiki zamanla geleceği şekillendirebilirsin. Burada yazılanlar gibi Suriye-göçmen politikalarına ben de katılıyorum. Böyle bir rezillik olmazdı. Onun dışında sayısız olasılık var ancak işler ters gittiğinde biatçı olmayan seçmen zaten hesap sormaktan geride durmazdı. Ekonomi sarsıntıya geçtiğinde "Sen hayırdır?" demesini bilirdik. Bu kadar vergi manyağı olacağımızı da sanmıyorum. Olursa da sesimizi çıkarırdık. Bunu da oy kaygısı yaşatarak yapardık tabi. Yoksa lafla peynir gemisi yürümüyor.

• Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    CHP'lilerin ve MHP'lilerin koltuk sevdalı olmaları, AKP'yi başta tutan etkenlerden.
  • 1 milyon Fetö mağduru varmış, ulan zaten topu topu 40-50 bin Fetö tutuklusu var nasıl 1 milyon oluyor? KK'ya kalsa tüm Fetöcülerin hepsini serbest bırakacak demek ki, rezil kepaze! Bide gelmiş Chp gelirse ülke iyi olurdu diyen zekalar var Allah akıl fikir versin!!
    Hocam fetön oluşumu çok uzun zamandan beri var. Ama en cok imkanı bulup palazlanmaları akp zamanında olmuştur.kusura bakmasınlar ama akp liler istedikleri gazeteci, siyasetci ve askeri balyoz ergenekon vs bahanesiyle içeri alan fetöcü savcıları epey şakşaklamışlardı.o hakimleri savcıları kimseye yedirmeyiz diyen akplilerdir.tc tarihinde görülen en büyük kıvırma ve döneklik akp nin fetö dönekliğidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mazzho

Hocam fetön oluşumu çok uzun zamandan beri var. Ama en cok imkanı bulup palazlanmaları akp zamanında olmuştur.kusura bakmasınlar ama akp liler istedikleri gazeteci, siyasetci ve askeri balyoz ergenekon vs bahanesiyle içeri alan fetöcü savcıları epey şakşaklamışlardı.o hakimleri savcıları kimseye yedirmeyiz diyen akplilerdir.tc tarihinde görülen en büyük kıvırma ve döneklik akp nin fetö dönekliğidir.

O dönekliği Chp neden yapmıyor peki? Akp'den öncekiler de Fetöye izin vermiş, Akp de yol vermiş. Kabak patlamış, şimdi Akp Fetöyü vururken Chp neden Fetöye sahip çıkar? Bunun cevabı "ama Akp'de yaptı" mıdır? Akp yaptıysa Chp olarak o zaman senin Akp'den ne farkın var? Senin Akp'den farkın yoksa Akp'yi hangi hakla eleştiriyorsun? Gidilecek yol bu mudur? Chp'nin gitmesi gereken yol "ama Akp de yaptı" mı olmalıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi high speed dirt -- 26 Aralık 2016; 12:58:42 >

Hocam chp nin o tutumu da yanlıştır tabi.biz chp ye yanlış diyoruz.chp nin yanlış olması akp yi doğru yapmaz ya da tam tersi.

• HeLLsTeR kullanıcısına yanıt
  • Emekli kuyrukları olmazdı..

hastanelerde rehin kalınmazdı!.

70 kişilik sıralarda okuyor olmazdık!

ha bide kitaplar bedava olurmuydu bilemiyorum hayal tabi bizimki!! bakarsın olurdu:D

her ilde 1 veya 2 üniversite olurdu!!

tüm hastaneler modern olurdu!!

imf'e borcu kapatırdı! bu biraz fantezi oldu ama:)) bakarsın olurdu!

ülke karayolları,demiryolları,havayolları ağıyla örülürdü heralde:D olabilirmi derseniz! neden olmasın:)

hayal de olsa bir umuttur yaşamak...

• Deniz Baykal chp nin basin da olurdu boylece kilicdaroglu denen sahis partinin icine etmezdi hersey guzel olurdu demiyorum ama bundan da kotu olamazdi.
  • Fetö darbe yapacak kadar güçlenemezdi.
    Suriye'de iç savaş bu noktaya gelmezdi. Gelse bile bu kadar mülteci kontrolsüz ülkeye salınmazdı.
    AB sürecinde müzakere devam ederdi :)
    Pişman olduk bahanesi kabul görüyorsa hapishanedeki adam öldüren de pişman o da çiksin hapisten

https://youtu.be/WgWD9xGtmiU

Fethullah Gülen Ulkeye çağiriliyor
    buyrun.

• quote:

Orijinalden alıntı: dirincold

https://youtu.be/WgWD9xGtmiU

Fethullah Gülen Ulkeye çağiriliyor
    buyrun.

Akp yapmadı diyen yok ki, o kadar yazdım anlamadın mı? Akp yapıyorsa Chp neden yapıyor sen Akp değilsin sen Chp'sin dedim, anladın mı şimdi?

Bana Akpnin Pisman olduk cumlesini Hakli gostererek Akpyi savunuyorsun Eee Darbecide pişman neden içeride.
    Bana Akpde fetodan içeri alinmis birini goster ama milletvekili olsun?
    Senin durumunu bilmiyorum ama Ulkemin evladi 1300 lira maas alipta 1200 lira kira odeyip gecinmeye calisiyorsa;
    senin savundugun Melik gokcekin ogluna Reza Sarraf 500 Milyon dolar para gonderiyorsa bir sikinti vardir.Hadi uzaklaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UncleGrndpa -- 26 Aralık 2016; 14:58:02 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.