Şimdi Ara

2001'den bu yana CHP olsaydı ne değişirdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
2
Favori
14.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Ülkede başıboş gezen 4 milyon suriyeli olmazdı mesela. Bu bile tek başına chpyi akpden daha iyi yapar.

Eğitim, adalet, dış işleri çok daha iyi durumda olurdu. Terör ne durumda olurdu onu kestiremiyorum. Başta kılıçdar varsa pek iyi olmazdı.

Gerçekten CHP nin gelen mültecileri kabul etmeyeceğini mi düşünüyorsun.

Sen cidden bu ülke hakkında hiç bir şey bilmiyorsun.

Yahu daha okuduğunu anlamaktan acizsin bana söylediğin şeye bak.

İktidarda akp olmasaydı (chp olsaydı demiyorum bak) bu kadar büyük çaplı mülteci sorunu mu olacağını zannediyorsun sen?

Bir kere chp olsaydı mezhepçi dış politika gütmeyeceği için Esad'ı devirmeye çalışmazdı. Bu otomatikman akpnin yaptığı ölümcül hataların baştan engellenmesi demek. Yani sınırlar sonuna açılmazdı, tam tersi Suriye devleti ile anlaşma neticesinde sınır kontrolü arttılırdı, terörist geçişlerine izin verilmezdi, tırlar dolusu silah elin pis isyancılarına sırf sünniler diye gönderilmez, Türkiye eliyle binlerce insanın katledilmesine yol açılmazdı. Dolayısıyla savaşın şiddeti ve süresi bizim bölgemizde çok daha düşük seviyede olacağından bu kadar büyük çaplı mülteci sorunu da olmazdı.

Gelen az sayıda mülteci ya kamplara alınır, ya da Suriye devletinin yardımıyla oluşturulan güvenli bölgeye alınır, asla ve asla Türkiye içine geçişlerine müsaade edilmezdi. Çünkü böyle birşeyin direkt vatana ihanet olduğunu akpden başka her hükümet bilirdi.

Hani dedin ya ülke hakkında bişey bilmiyorsun diye. Bizim sadece basit vatandaşlar olarak savaşın başlangıcından beri söylediğimiz şeyi, yani Esad ve diğer bölge ülkeleriyle anlaşılması gerektiğini akp hükümeti 5 yıl sonra daha yeni anlamış bulunuyor. Evet bu kadar yıkım olduktan sonra, bu kadar insan öldükten sonra. Zamanla sen de anlayacaksın sayın çok bilen vatandaş.

• Bu kadar kötü bir durumda olacağımıza inanmıyorum en azından bütüm işletmelerimiz özelleştirilmezdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • high speed dirt kullanıcısına yanıt
    Hocam siz fetö-akp ilişkisini fetö-chp ilişkisi olarak kurgulamışsınız iki dakikada tebrikler hoş chp, mhp veya başka bir partide de şu an Türkiye'yi yönetebilecek kapasitede görmüyorum ama ülkenin menfaati için bu kadar fanatik yorum yapmayalım.akp seçmenlerinin yüzde 90 ı eski cemaat sempatizanıdır.sizin ki tencere yuvarlandı elek oldu muhabbeti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anlatta öğrenelim güzel kardeşim? 3 milyon suriyeli neden alındı ülkeye?
  • Tamam bu dediklerini yapardı ama sonra durumu anlayıp "kandırıldık" derdi ve biz de oy vermeye devam ederdik. Bunda büyütecek bişey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazzho

Hocam siz fetö-akp ilişkisini fetö-chp ilişkisi olarak kurgulamışsınız iki dakikada tebrikler hoş chp, mhp veya başka bir partide de şu an Türkiye'yi yönetebilecek kapasitede görmüyorum ama ülkenin menfaati için bu kadar fanatik yorum yapmayalım.akp seçmenlerinin yüzde 90 ı eski cemaat sempatizanıdır.sizin ki tencere yuvarlandı elek oldu muhabbeti.

Ben ülkemin menfaati için yazdım dostum. "Kadın memesine vatanı satarım" diyen Fetö yazarlarını mitingte zorla insanlara alkışlatmak Fetullah'ın KK'ya demiriydi, KK'da bu emri uyguladı. Chp'nin ne mal olduğunu bu ülkenin bilmesi gerekiyor artık. Hadi Akp'nin bahanesi var "bilmiyorduk" diyor, Chp'nin bahanesi ne? Bu halkı tankla ezen Fetö açıkça ortaya çıktıktan sonra hala Fetö'ye sahip çıkmak nedir? Partisinde Pkklı teröristlere hiçbir soruşturma açılmayıp partiden ihraç edilmezken, partimiz Fetöcü doldu diyen vekillerin derhal partiden ihraç edilmesi sence hangi üst akılın emri olabilir?

• Konudaki tek yorumu okumadım.

Varsayımlarla, fantazilerle uğraşmak yerine 14 yılda ülkeyi yerle bir eden bir AKP iktidarı gerçeği varken farazi konuşmaya gerek var mı?
  • Eğer kötü yönetseydi, hatalarından dolayı tamamen dibe vururdu, şimdikiler gibi ezdikçe , hata yaptıkça oyları yükselmezdi, biatçı bir halk olmazdı, diye düşünüyorum.
    Tabiki yaşamadan bilemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

Chp mi, Allah korusun. Allah bu ülkeye şu Chp'yi nasip etmesin. Chp'nin iktidar olmaması için oyların çalınması dahil her yol mübahtır. Chp olsaydı şuan ülke parçalanmış, güneydoğu Pkk'ya verilmişti bile. Devletin içine Pkklılar yerleştirilmişti, kürt koridoru tamamlanmış belki İçişleri bakanlığına getirilen Selahattin'in suratında güller açıyordu. Chp Fetö tarafından dizayn edilmiş ve tamamen Fetö tarafından yönetilen hatta ve hatta Fetullah'ın kağıda yazıp KK'nın da her hafta okuduğu Fetö paçavrasına dönüşmüş bir partidir, KK'nın Fetöcü yazarların ismini okuyup mitingte insanlara zorla alkışlatması bunun bir kanıtıdır. Chp'nin ne mal olduğunu hala anlamayan varsa bu forumu terketsin.

Ha o yüzden her seçim oy çalıyorsunuz, muhalefetin ekranlara çıkmasına izin vermiyor, devlet kurumlarını babanızın reklam ajansı gibi kullanıyorsunuz öyle mi?

Bana AKP zihniyetini tek cümleyle, tek bir kişiyle anlat deseler direkt seni, bu yazdığın rezil yorumu gösteririm. Herife bak çalmanın mübah olduğunu söylüyor.Kafasındaki ahlaksız fantezileri nasıl da mide bulandırıcı bir üslupla dökmüş ortaya.

Ulan senin ölüp bittiğin parti iki sene önce Diyarbakır'daki mitingte teröristbaşının mektubunu okutan, peşmerge kıyafetli herifleri protokole sokan parti değil mi? Bu kadar mı aptal ya da unutkan sanıyorsunuz sizden olmayanları?

Memleketin içine sıçtığınız gerçeği varken ıslak rüyalarını anlatman ne kadar ahlaksız bir hareket.

• quote:

Orijinalden alıntı: Olivier17

anlatta öğrenelim güzel kardeşim? 3 milyon suriyeli neden alındı ülkeye?

Neden alınmasın. Mültecilere yardıma muhtaç kişilere bu ülkenin kapısı her zaman açık olmuştur. Azınlık olan kesim hariç halkta aynı görüşte.
  • Ekonomik olarak radikal bir fark olmazdı.
    İtibar ve ahlaki olarak kesinlile çok daha iyi seviyede olurduk.
    Muhtemelen eğitim yine kötü olurdu ancak bu kadar olmazdı.
    Bir de temel hak ve özgürlükler hususu var ki şuan bu konuda korkunç bir durumdayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgo_cr7 -- 26 Aralık 2016; 9:57:25 >
  • quote:

quote:

Neden alınmasın. Mültecilere yardıma muhtaç kişilere bu ülkenin kapısı her zaman açık olmuştur. Azınlık olan kesim hariç halkta aynı görüşte.

Vallahi dostum halkın yüzde 70-80'i suriyelilerin defolup gitmesini istiyorlar ülkeden,siyasi görüşleri aynı olmasa da. burada azınlık durumuna düşen siz oluyorsunuz,3 milyon mülteci almak,Türkiye'nin geleceğiyle oynamak demek. bu adamlar ileri de hak, toprak talep edecekler. bizden daha iyi tedavi görüyorlar,yattıkları yerden maaş alıyorlar. ha sen diyorsan ki ben silkelenmeyi seven bir kerizim bunu da iyilik severlik adı altında yaparım buyur yap. ama emin ol ki Türkiye nüfusunun çoğu bu insanları istemiyor. Keriz değiller çünkü.

• Ayni olurdu diyenler bu kadar kesin konustuklarina gore herhalde 40-50leri de görmüş.
  • Ekonomik olarak aynı olurdu Eğitim de daha iyi dış politika da içe kapanık ama kendini korumasını bilen ve yanlış politikalar izlemeyen bir devlet olurdu. Herşey mükemmel olurdu diyemeyiz ama şuan ki durumdan daha iyi olacağı kesin.
  • Aynı olurdu ama böyle şeriat politikası izlemezlerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Hiçbir şey değişmezdi. Alayı yiyici bunların. 32 yaşındayım daha halkı düşünen bir tane siyasetçi görmedim. Belki biraz Ecevit düzgündü.

Birde Muhsin Yazıcıoğlu vardı

• quote:

quote:

Yardıma muhtaç kişileri kullanarak Batı'ya tehdit bu işin neresinde? ''bana bakın para göndermezseniz vallah kıskıslarım Suriyelileri, salarım üstünüze'' demek de dahil mi buna?

• Çok güzel olurdu hayaller periler falan. Şu an halen başörtü sorunu olurdu.
  • Gelişmiş bir ülke olurduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

quote:

Orijinalden alıntı: Mazzho

Ben ülkemin menfaati için yazdım dostum. "Kadın memesine vatanı satarım" diyen Fetö yazarlarını mitingte zorla insanlara alkışlatmak Fetullah'ın KK'ya demiriydi, KK'da bu emri uyguladı. Chp'nin ne mal olduğunu bu ülkenin bilmesi gerekiyor artık. Hadi Akp'nin bahanesi var "bilmiyorduk" diyor, Chp'nin bahanesi ne? Bu halkı tankla ezen Fetö açıkça ortaya çıktıktan sonra hala Fetö'ye sahip çıkmak nedir? Partisinde Pkklı teröristlere hiçbir soruşturma açılmayıp partiden ihraç edilmezken, partimiz Fetöcü doldu diyen vekillerin derhal partiden ihraç edilmesi sence hangi üst akılın emri olabilir?

Kanit?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.